Keresés

Részletes keresés

Jimmy 4ever Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26574

Szerintem kár Torghellén összeveszni. Tényleg nem egy pengés játékos, az pl. engem is idegesített, hogy a labda állandóan méterekre pattant el tőle, de az tény, hogy általában betalál, mint ahogy most is, ezekután meg naná, hogy kezd a következő meccsen is. Engem az már sokkal jobban zavar, hogy - már elnézést - de egy elég nagy tuskó emberileg, nem jó látni, ahogy viselkedik a pályán, az OK, hogy agresszív, legyen is az, de ne bunkó. Remélem nem lesz igazam, de a görögöknél se fog sok sót megenni, bár még mindig nagyon fiatal, és a válogatott szempontjából is jó lenne, ha fejlődne.

 

Az pedig tényleg nem kiindulópont, hogy valaki a mi kis szerencsétlen NB1-ünkben mit produkál. Tököli éveken keresztül gólkirály volt, a válogatott meccseken pedig kábé a 70. percben mondták először a nevét, és általában 20 helyzet kellett egy góljához.

FRANKEE Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26573
Ha tényleg ez rendszer, akkor nem állunk rosszul! Számításaim szerint ebben a pillanatban így áll a helyezet:

1.England 2.6
2.Holland 2.56
3.France 2.47
4.Portugal 2.43
5. Sweden 2.33
6. Czech 2.33
7. Croatia 2.33
--------------------------
8. Germany 2.25
9. Spain 2.00
10. Poland 1.94
11. Greece 1.88
12. Turkey 1.88
(13. Switzerland 1.87)
14. Italy 1.87
15. Russia 1.81
----------------------------
16. Norway 1.80
17. Romania 1.76
18. Ukraine 1.75
19. Bulgaria 1.67
20. Serbia 1.60
21. Belgium 1.60
22. Hungary 1.60
-----------------------------
23. Denmark 1.56
24. Bosnia 1.53
25. Slovenia 1.53
26. Ireland 1.53
27. Slovakia 1.47
28. Scotland 1.40
(29. Austria 1.33)
30. Latvia 1.31
-----------------------
........


Ergo, jelenleg belül vagyunk a harmadik kalapban. (7 darab csoportban küzdünk majd a 14 helyért!)
Előzmény: Greeneagle (26552)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26572
Feyd-Rautha Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26571
Mégis valamiért őt vették meg a vak angolok...
Előzmény: SZAbi (26570)
SZAbi Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26570
igen és minden bajnokságban 20 gól fölött termelt az oltári erős bikavédelmek ellen :)))

Az mtk-ból is úgy igazolt el CP-be h 5 gólt rúgott az egész szezonban:))

Én is sokáig azon voltam ahogy ti gondolkodtok h hajt erőszakos meg minden, de ha vkinek ekkora technikai hiányosságai vannak és ő a legjobb ott nagyon nagy baj van.
Előzmény: mondial (26564)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26569
Mondjuk a tegnapi meccs alapján Gera többet ne játsszon a válogatottban, mert az első félidőben nem volt két labdája, ami saját emberhez ment volna. Most a többiek csodálatos labdakezelési képességéről, és Rajczi "gólveszélyességéről" nem is beszélnék. Torghelle nem sztár, de ebből a magyar dzsuvából még így is kiemelkedik.
Előzmény: SZAbi (26565)
mondial Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26568
nagyon egyszerű. ő az egyetlen, aki egy meccsen hoz ebben a pozicíóban 4-5 helyzetet és abból be is talál
ez sem Szabicsról, sem Zsombiról hát még Kovács Petiről nem volt elmondható. mást nem nagyon próbálgatott a kapitány ebben a pozicíóban.

de remélem télleg az lesz a legnagyobb bajunk a svéd meccs után is, h a per pill leggólveszélyesebb játékosunk sokak szerint nem tud futballozni
Előzmény: SZAbi (26565)
bagira11 Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26567

Hm. Nem értek a focihoz, csak szeretem.

Lehetséges, hogy van néhány játékügyes csatár, aki ifiben és másutt ontja a gólokat. Lehet, hogy azért, mert a cseleit azon a szinten megeszik a védők, gondolkodási sebességük ott jó. Azonban komolyabb ellenfelek fizikai erőből egyszerűen elnyomják őket, esélyük sincs. Az hogy ellenfél nélkül mit tudnak, az semmit nem jelent. Szerintem lehetne sorolni a példákat. Hosszan sorolni.

 

Torghelle - úgy tűnik - bármilyen ellenféllel szemben helyzetbe tud kerülni. Lehet, hogy csak kétszer, lehet, hogy ötször. DE ez emlékeim szerint mindig összejön neki. Aztán vagy gól vagy nem. Az engem speciál kutyára nem érdekel, hogy a hátáról pattan be a labda vagy a füléről....

 

Ahogyan láttam tegnap, dumált ugyan, de mintha látványos durvaságai elmaradtak volna. Ezt pozitívumként értékelem.

Előzmény: SZAbi (26558)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26566
Ja télleg, Rajczi milyen szépségdíjas gólt nyomott Málta ellen... ha nincs a pirosmezes, el se találja a kaput. Amúgy mi már akkora májerek vagyunk, hogy csak gyönyörű gólok érnek, más nem. De hát aki szerint Rajczi jó csatár, azzal miről is beszéljek?:) (Amúgy Rajczival nincs semmi bajom, de egyelőre Sanyinál nincs jobb csatárunk, minden ezt mutatja. De valóban parttalan a vita, szerencsére az ostoba német inkább az én pártomon áll.)
Előzmény: SZAbi (26563)
SZAbi Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26565
miért gondolod ezt???

Azért mert tegnap 5-ször úgy vette át a labdát a 16-osnál h elpattant tőle legalább 6 méterre?
Vagy hogy 4 méterre lévő társához nem tudja odapasszolni ordító gólhelyzetben(de semmilyen helyzetben sem tudja sajnos) egyszer sem??
Ez a jó előretolt center?
Te el is hiszed amit írsz?
Előzmény: mondial (26561)
mondial Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26564
ne haragudj, de az ilyen nincs magyaro 5 legjobb csatára szövegekkel nem tudok mit kezdeni. ha kezd a válogatottban rendre helyzetbe kerül és be is talál. a többiekre ez nem mondható el. bátor, erőszakos és gólveszélyes.

sztem magyaro legjobb befejező csatára, max télleg csak Rajczi konkurálhat vele

amúgy a Kispestben még cselezni is tudott(még ha az ismerősöd szerint végig falábú is volt, én a nagycsapatban láttam párszor játszani), ha már ilyen sokat számít az, h ki mit mutat a honi bajnokságban
Előzmény: SZAbi (26560)
SZAbi Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26563
LOL

igen. minden meccsen pályára lép és 90 percet eltölt a pályán, valószínüleg több esélye van gólt rúgni mint pl. a Rajczinak aki kap 10 vagy 20 percet.....(tényleg Sanyi a braziloknak is mekkora gólt lőtt!!-egyszerűen megállíthatatlanul áttört a védelmen!! azt se tudta hol a labda BAZZZZ)
Mondjuk ha megnéznénk a pályán eltöltött idő/gólarányt akkor biztos h Szabics is Rajczi is jobb mutatóval rendelkezik mint Sanyika.

De tök8 legyen ez a véleményed nem próbállak meggyőzni, ha vki nem látja h ő egy falábú akkor vele nincs is miről beszélni :-)
Előzmény: Feyd-Rautha (26559)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26562
Jelenleg kettő darab magyar csatár van, aki nemzetközi szinten csatár, és az egyik Torghelle. Ezért van a válogatottban. A többi egyszerűen fizikailag és mentálisan nem üti meg a szintet. Ha a foci az állóhelyzetben való technikai megoldásokról szólna, mi lennénk a világbajnokok. De már csak a magyar bajnokikon játszanak rugósfocit...
Előzmény: SZAbi (26560)
mondial Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26561
lehet, h Kerekes pl jobban fejel, h Kenesei technikásabb, de, h az előretolt center pozicíójában per pill Torghelle tűnik a leghatásosabbnak az elvitathatatlan
Előzmény: SZAbi (26558)
SZAbi Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26560
én pont ugyanolyan arogáns vagyok a pályán mint ő, úgyhogy ez a beszólás most nagyon nem ült.

Inkább írj vmi jót a Sanyiról ha meg akarod védeni, ne azt akard kitalálni h miért nem szeretjük, azt leírjuk mi is.
Egyébként meg nem arról van szó h nem szeretjük, hanem arról h nincs Magyarország 5 legjobb csatára közt, mégis kezdő állandóan a válogatottban.
Előzmény: mondial (26557)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26559
Lehet mindenfélét kitalálni arról, hogy ki hogyan cselez, szalad, meg minden, és hivatkozni a magyar bajnokságra, a tények akkor is azt mutatják: egy ember van, aki komoly védelem ellen veszélyt jelent, és az Torghelle. Nagyon szépen jáccanak a Kaposvár, a Pápa vagy a Kiskunlacháza ellen a lassított felvételnek tűnő magyar bajnokikon vagy kupameccseken a magyar csatárok(?), csak a válogatott meccseken látványosan sz@rt sem érnek. Kiváltképp a jegyzett csapatok ellen. Torghelle pedig állandóan helyzetbe kerül, amiből egy párat megbízhatóan be is vág. Amíg a többiek csak autogramot kérni járnak a gyepre, ha Roque Juniorral találkoznak, addig sajnos nincs miről tárgyalni velük kapcsolatban.
Előzmény: SZAbi (26558)
SZAbi Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26558
Remélem viccelsz.....azért van pár csatárunk aki jobban lő, jobban fejel, és sokkal jobban cselez.......az h vkinek ekkora mákja van az nem emeli fel a többiek fölé csak azok szemében akik nem értenek a focihoz és azt látják hogy:

'hűűű ez betalált a németeknek braziloknak...stb.'
Hányszor volt gólkirály?Akárhol!!Könyörgöm Torghelle a kispest ifiben sem volt gólkirály soha!!Nemhogy a bajnokságé még a saját csapatáé sem. Nekem ismerősöm végig játszott vele egy korosztályban, és mindig is egy ügyetlennek számított, egy erénye volt h végighajtotta(végig futotta) a 90 percet és ezért szerették az edzők(sajnos nálunk ezzel ki lehet tűnni)

btw. kint voltam a meccsen tegnap és nem csak a tv-ből láttam h mit csinál....katasztrófa

hajt, kűzd ezzel nincs gond de a többi KÉPESSÉG beli hiányosságok nagyon kiütköztek tegnap is...
Előzmény: Feyd-Rautha (26556)
mondial Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26557
igen az a baj vele, h túlságosan arrogáns és emiatt sokatok körében nem szimpi. amiből következően írtok hasonló sületlenségeket
Előzmény: SZAbi (26554)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26556
És még mindig messze ő a legjobb. Rajczi maradjon az NBI-nél. Egyelőre az az ő szintje.
Előzmény: SZAbi (26554)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26555
Igen, mert ő az egyetlen magyar csatár, aki gyakorlatilag bármilyen védelem ellen képes többször is ziccerbe kerülni. A többi magyar "csatárról" inkább nem is nyilatkoznék...
Előzmény: CaRl_OS (26550)
SZAbi Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26554
Miért véded azt a falábút?
Körülbelül 6-7 góllal nyehettük volna ha pl Rajczi kezd helyette. Csak azért mert tőle pl. nem pattan el 6(!)méterre a zsuga a 90 perc alatt 5(!!)ször. Arról nem is beszélve h nem tud cselezni, ha meg kapura lő akkor sokszor taccs lesz, de láttunk már tőle olyat is válogatott meccsen, h a kapáslövése amit a 16-osról leadott, a kezdőkörben pattant le.......arról nem is beszélve h sokszor túlontúl is arogáns (bár mostanában visszavett)
Előzmény: The Evil (26546)
SZAbi Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26553
Hát ez nem így van. Te is sok gólpasszt adsz meg sok gólt rúgsz, de pafc mégis jobb játékos nálad.
Előzmény: The Evil (26551)
Greeneagle Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26552

 

A selejtező csoportok kalapjait mindig az utolsó 2 selejtező eredményei alapján állítják össze, egyszerűen a pont/meccs arányt számolva. Ebből ha jól emlékszem leveszik az utolsó csapat elleni eredményt az olyan csoportokból, ahova az utolsó kalapból két csapat került, illetve azoknál a csapatokat, akik az utolsó 2 selejtezőből az egyiket kihagyták, értelemszerűen csak a másik eredményei alapján sorolják be.

 

A "világranglista" egy bődületes ostobaság (mármint maga a koncepció, nem a te véleményed), nem erre alapoznak.

Előzmény: FRANKEE (26520)
The Evil Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26551
márpedig semmi más nem számít, csak az, hogy betalál-e (v. hogy ad-e gólpasszt).
Előzmény: CaRl_OS (26550)
CaRl_OS Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26550
Valoban tud golokat loni,csak egy rakat tamadas az o topasagan megy el,mert nem tudja a labdat atvenni es ha nem ordito ziccerben van akkor keptelen golt loni.(bar tegnap sikerult 3meterrol kapufat rugnia) Szerencsere mostanaban sok ziccere van es neha betalal.
Előzmény: The Evil (26546)
gugugaga Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26549
Petacchi tényleg az.:-)))
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (26547)
givons2 Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26548
Gerával szerintem az a baj, hogy a PL minden erejét felemészti. Már a WBA meccsein sem úgy mozog, mint amikor odakerült. Adni kéne neki 1-2 hét pihenőt.
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26547
A Sanyi az király.
Előzmény: The Evil (26546)
The Evil Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26546
Tököli meg a bundesliga 2-ben nem tudott bekerülni a csapatába... ő is megkapta a maga lehetőségeit, érdekes ő mindent elbaszott. Végre van egy csatárunk, aki sorozatban képes gólokat lőni a válogatott meccseken, de ez sem jó senkinek. Az, hogy tapló, bunkó, faragatlan az meg kit érdekel, nem kerekasztal-beszélgetéseken vesz részt, hanem futballmeccseken. Ránézésre Vanczák Vilmos sem egy észlény, de ez sok másikról is elmondható.
Előzmény: alexejevics (26537)
redsas Creative Commons License 2005.09.04 0 0 26545

Gyengék voltak tegnap nagyon ez komolyabb ellenfelek ellen nagyon kevés!!

Olvasom sok helyen,hogy Gera kiemelkedett a csapatból,na igen a rengeteg rossz passza,l.kezelési hibái,Torghelle meg messze színvonal alatti(nem tudom mit keres a vállogatottban)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!