Keresés

Részletes keresés

dkiki Creative Commons License 2005.02.25 0 0 17

Szia mindenkinek!

 

Még mindig szeretnék segítséget kérni, hogy hol lehet OZIRIS fűtőtesthez leírást találni!

Köszi

kgy2316 Creative Commons License 2004.01.20 0 0 16
Nem egészen, a villany a legdrágább.

Összehasonlító árak
Utolsó módosítás: 2004. január 15.
Energiahordozó árak 2003.10.15.

....................................Ft/Kwh.....Egység

Földgáz.........................5,4..........1,0
Távhő............................8,2..........1,7
Tartályos propán gáz......16,5....... 3,4
Tartályos PB gáz...........15,3........3,2
Palackos PB gáz...........19,0........3,9
Tüzelőolaj......................22,0........4,1
Feketeszén...................6,0..........1,2
Barnaszén....................6,4..........1,3
Áram........................... 24,6........5,1

1m3 = 10 Kwh
*: Az árak áfával együtt értendőek ( 2003.10.15)

Forrás: http://www.ddgaz.hu/index.php?id=54

Előzmény: MANI Kft NOBO Hungary (13)
Ghanima Creative Commons License 2003.06.13 0 0 15
Látom, nagyon érdekelt vagy a fűtésben :-)))! Azt hiszem, hogy így a rekkenő nyári időszakban viszont nem sokan fognak rá/d/harapni. :-)
Én viszont már kezdem végkép megutálni a kéményes gázkonvektoromat: értékes helyet foglal el az egy szem szobámban, alapdíjat kér érte a gázművek, és biztosan találnék még pár okot a nem kedvelésre. Írtál itt néhány fűtéssel kapcsolatos topikba a lapos, elektormos fűtőpanelről: mondanál róla többet?
Itt is szó volt az infrás mennyezeti fűtésről: arról tudsz-e valamit? :-o

üdv,
egy lehetséges vevő ;-)
Ghanima

Előzmény: MANI Kft NOBO Hungary (10)
MANI Kft NOBO Hungary Creative Commons License 2003.05.29 0 0 14
Azért hozzátenném, hogy a mi rendszerünk azért szereti a megfelelő szigetelést, például a könnyűszerkezetes házakban (az egész egy nagy szigetelés) hihetetlenül alacsony számlák jöttek ki.
Előzmény: villany100 (9)
MANI Kft NOBO Hungary Creative Commons License 2003.05.29 0 0 13
Teljesen igaz, a legdrágább palackos (telepített palackos) rendszerrel fűteni.
Előzmény: laca bácsi (5)
MANI Kft NOBO Hungary Creative Commons License 2003.05.29 0 0 12
Amiben ventillátor van, vagy bármilyen mozgó alkatrész, azt manapság már el lehet felejteni (hangos, felesleges direkt porkeringetés, mozgó alkatrész kopás, meghibásodás).

Ha van korlátlan A, akkor a hőtárolós esetleg, egyébként a mai rendszerek már azt is lepipálják takarékosságban, teljesítményben.

A fűtésnél a fűtőbetéten van a hangsúly. Ne izzon (anyagfáradás), hosszú legyen az élettartama, nagy legyen a hatékonysága, és ezt a megfelelő módon tudja a szoba hőjének leadni.

Előzmény: second (2)
MANI Kft NOBO Hungary Creative Commons License 2003.05.29 0 0 11
Az elektromos fűtés (ma még) egy kicsit (de tényleg csak egy kicsit, persze a mai korszerű rendszerekre gondolok) drágább, viszont a beruházási oldalon óriási a megtakarítás. A megtakarított összeget meg befektetve, akár kamataival fordíthatod másra is, egy építkezésnél lakásfelújításnál minden forint számít.

Illetve az elektromos fűtésnél 1 kW az 1 kW, viszont 1 m3 gáz fűtőértéke erősen ingadozó, illetve ellenőrizhetetlen (ezt sok gáz-hívő is beismeri).

Előzmény: second (0)
MANI Kft NOBO Hungary Creative Commons License 2003.05.29 0 0 10
Helló!

Hátha még aktuális, illetve másnak is érdekes lehet:

Az adott helyzet megoldható 1 db 1500 W-os és 1 db 500 W-os korszerű elektromos fűtőpanellel. Beruházási költség kb 60-75 EFt vezérléstől/programozhatóságtól függően.

Ha esetleg kicsi az óra, 32 A-ig ingyen bővítik, az meg ilyen kicsi lakásba bőven elég.

Előzmény: Chimay (-)
villany100 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 9
Ezt hogy csináljátok?
Ennyire azért nem drága a villany. Vagy nálatok más a tarifa?
15 nm-es faház (7cm-es fallal, szar nyilászárókkal) fűtése nekem ugyanennyiből kijön (télen-nyáron) úgy, hogy nekem is benne van világítás, egy hűtő, szivattyú, betonkeverő, PC, TV, rádió, stb.
Kizárólag NAPPALI áramról, olajradiátorral.

És az ajtónál akkora rés van, hogy kifér a kisujjam. Ja és a 7 centis fal az 1cm korhadt faforgácslap, 5cm szétrágott (egerek) hungarocell, és még 1 cm faforgácslap.

És nem nagykabátban kell bent lenni.

Előzmény: safi (8)
safi Creative Commons License 2002.11.04 0 0 8
Nekem ez igen egyszerüen oldódott meg, nincsen gáz bevezetve a házba. 22 nm, egy szoba konyha, fürdöszoba+WC. Egy éccakai áramra kötött 4 KW-os hötárolós kályhával és a fürdőben egy ventillátoros hösugárzóval fütve a villanyszámla havi 6500 télen-nyáron a nappali árammal együtt.
nyman Creative Commons License 2002.10.11 0 0 7
Ja Siesta markaju is van. Elvileg huzamosabb tartozkodasra szolgalo helyisegbe nem lehet betenni, mert a legter oxigenjet hasznalja. De az osregi modelleket leszamitva, asszem van benne vmi vedelem, ha leesik az oxigenkoncetracio. En mindenesetre nem mernek mellette aludni, hacsak az eletem nem mulik rajta
:o)
Előzmény: laca bácsi (5)
nyman Creative Commons License 2002.10.11 0 0 6
"ha már ott van a készülék akkor nyáron meg hűtenének vele"
Hat gondolom sokan inkabb ezert szerelik be, de ha mar emellet dont az ember akkor lehet, hogy erdemes parezerrel tobbet aldozni 1 huto-futore.
:o)

Ja + onnan jutott eszembe, hogy lehet beujitok egy tetoterbe epitett garzonnal es a jelenleg ott lako alberlo szerint nyaron meleg van. Most ahogy korulneztem a piacon kicsit leesetek az arak, mar csak a maradek peldanyok vannak itt ott, mar 140-e nert kineztem 1 2,2 KW-os huto-futo splitet. Ja ez szerelessel egyutt. Na most mivel a futes elektromos, mar Lgondolkoztam ezen a varin. Csak meg nemtom, hova tehetem a kulterit. Valszeg a tetore, ott senkit nem zavar.

Előzmény: second (4)
laca bácsi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 5
Láttam már hétvégi házban gázpalackról üzemelö, hordozható "kályhát" (nem tudom pontosan a márkanevét, talán Siesta). A tulaj csak azért csereélte le, mert módja volt fatüzelésü kandallóra átállni. (Gyakran kellett palackot cserélnie.)
Üzemeltetékor a lakótér levegöjét használja, ezért kell egy min. légköbméter, illetve szellöztetés.
second Creative Commons License 2002.10.11 0 0 4
Micsoda gondolat!
(Mit tesz egy környezetvédelmi másodképzés! :))

A pénzügyi megtakarítást tovább rontaná, hogy ha már ott van a készülék akkor nyáron meg hűtenének vele, és olyankor is áramot fogyaszt! :)

Sec.

Előzmény: nyman (3)
nyman Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3
Mongyuk ez Chimay problemajara tuti nem megoldas, de ha csak "villanyfutes" van be lehet tenni egy hoszivattyus splitet. Monyuk ez csak +5C kulso homersekletig pontyog, de 1:3 koruli arannyal lehet kalkulalni, es akkor mingyar csak 7ft/kWh korul jon ki. Ami meg igy is duplaja a gazenak. Persze ha a kulterit mongyuk egy relative zart lepcsohazba lehet betenni, akkor kicsit tovabb mukodtetheto, bar akkor meg nyaron nem fognak nagyon orulni a szomszedok
:o)
Előzmény: second (0)
second Creative Commons License 2002.09.25 0 0 2
Nincs fürdőszoba? Lakás ez egyáltalán? :) Na mindegy, nem az én dolgom...

Hol van az a kémény? A szomszéddal közös falban? Szerintem a kémény a tartószerkezetekkel egyetemben közös tulajdon. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy te is ráköss.

Ha végül mégis csak a villanyfűtés marad, akkor valami olyan (akár ventilátoros) konvektort kellene beszerelni, ami gyors felfűtést tesz lehetővé. Így amikor a lakó nincs otthon, akkor lekapcsolhatja a fűtést, hogy energiát spóroljon, és amikor hazajön, akkor nem fagyoskodik sokáig...

Hőtárolós megoldásra is van elvi ötletem, de nem tudom mennyire megvalósítható... :)

Sec.

Előzmény: Chimay (1)
Chimay Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1
Köszönöm a választ, meg a linket. Lassan csak megértem ezt a dolgot...

A kérdéseidre:
egy régi villanykályha van a lakásban, de több egyéb körülmény miatt nem igen használhatták ezt a lakást (nincs fürdőszoba pl.)

kémény van, de leválasztott lakás, és a szomszéd csatlakozik rá

a lakást gyakorlatilag befektetés miatt vettük, amíg nem adjuk el, kiadnánk. Nem túl kedvező persze, ha a bérlő egy vagon pénzt a fűtésre költ, de mi sem szeretnénk a lakás árához képest aránytalanul kiköltekezni. Szóval egyfajta kompromisszumot keresünk a költségek és a jövedelmezőség között.

Előzmény: second (0)
second Creative Commons License 2002.09.23 0 0 0
"Mennyivel drágább egy ilyen fűtés havi költsége, mint a gázfűtésé ?"

A különbség nem 0! :)
Azt hiszem időközben nem változtak a tarifák, így most is érvényes, amit itt írtam. Gáz esetében kWh-ánként 3,75 Ft-tal számolhatsz, villamosenergia esetén pedig, ha csúcskizárt áram ára 9,7 Ft/kWh. Legkedvezőtlenebb esetben az áramért kWh-ánként 21 Ft-ot fizetsz. Ez utóbbi több, mint ötszöröse a gáz árának. (A hőigények függetlenek a hőforrás fajtájától.)

Eddig mivel fűtöttek abban a lakásban?
Furán hangzik, hogy egy régi épületben nincsen kémény.
Milyen tartósan akarsz a lakásban lakni? (Mennyire akarsz beruházni oda?)

Sec.

p.s.: Ide is beleolvashatsz.

Előzmény: Chimay (-)
Chimay Creative Commons License 2002.09.22 0 0 topiknyitó
A cím talán elég "ostoba" ahhoz, hogy használható válaszokat kapjak. Tudom, hogy a gáz olcsóbb, esetleg jobb is, de a konkrét helyzet kissé bonyolultabb.

29 nm garzonban (16 nm szoba, előszoba, főzőfülke, fürdő-WC) fűtést kellene kialakítani.
Gondok:
1, műemlék ház, konvektor szóba sem jöhet
2, kémény nincs

Van-e lehetőség gázfűtésre ???

Villanyfűtés esetén megfelelő-e a szobában elhelyezett villanyradiátor (2500 W) (+hősugárzó a fürdőben)?
Mennyivel drágább egy ilyen fűtés havi költsége, mint a gázfűtésé ?

A válaszokat köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!