Keresés

Részletes keresés

Free D Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26728

SZÉP VOLT, TAKI!!!

 

CSAK ÍGY TOVÁBB!!!

 

HAJRÁ HAZÁM!!!

Előzmény: FOCUS (26727)
FOCUS Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26727

Megnéztem felvételről is a meccset, Takáccsal konkrétan az volt a gond, hogy többnyire alibi passzokat adott. Mondhatni biztonsági játéknak is, de szerintem bátrabban kellett volna előre passzolnia. Talán 2-3 ilyet csinált, köztük volt egy szép indítása. Hajnal pedig több labdát gyűjtött be szeirntem, mint Takács.

 

Greeneagle Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26726

 

Talán emlékezz arra a csodálatos keresztpasszra Wales ellen, ha Lőwöt emlegeted. De amúgy sem emlékszem igazán jó teljesítményére a válogatottban, bár az a poszt tényleg lukas, és Vanczák is gyenge oda, Huszti se lenne jó.

 

Tóth N. meg mit tett, hogy Gerával, vagy Királlyal, akár Juhásszal egy szinten emlegesd. Ő is játszott már néhányszor a válogatottban, és nem nyújtott emlékezeteset. Ha már újpesti, akkor Rajczinak inkább helye lenne a csapatban, akár Kenesei, akár Torghelle helyén/őket váltva is.

 

A védekező középpályás kritikus poszt, oda nincs megfelelő emberünk. Bár aki szerint Takács Málta ellen is gyengén játszott, azzal vitatkozni sem érdemes, de sajnos tény, hogy ez nem értékmérő, és tartok tőle, hogy komoly csapat ellen Takács nem lesz elég, de nem tudok jobbat helyette, esetleg Vadóczot ki lehetne próbálni, de ismeretlen, rizikós tényező.

Előzmény: fz (26706)
ofika Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26725

hát akkora elpicsázása én nem számítok, de az biztos, hogy sokkal többen (telt házű) lehettünk volna a meccen, ha olcsó jegyekkel megtöltik a stadiont legalább ezen a tényleg fontos meccsen. nagyon sokan nem tehetik meg, hogy 4-5 ezer forintos jegyeket vegyenek(az olcsóbbak elég hamar elfogynak) és inkább otthon nézik, pedig szükség lenne minden emberre odakint.

Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26724
elpicsazzuk a svedeket mint a szart!
k_dako Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26723

Legalább jó lesz a hangulat!

Előzmény: ofika (26722)
ofika Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26722

az üllőin lesz a meccs holnap, 1000-2000 ft között válogathatsz.

a nagyra elvileg 3000től van, bár az hírlik, hogy elfogytak az ólcsók

thuram Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26721
Sziasztok!

Ma lesz az utanpotlas? Ha igen melzik stadionban es milzen jegyarak vannak?

Na es ugyanez erdekelne a felnotrol is, koszi:)
superhoops Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26720

az biztos 1400 svéd jönni fog a meccsre annyi jegyet már eladtak svédországban.

 

svéd újságok azt irják erősebb már a Magyarcsapat mint multévben volt jó sikerült a Lotharnak összerakni a csapatot.

Persze it meg mindenki szidja öt.

Torghelleről és Gerárol irnak legtöbbet.

 

Előzmény: ofika (26715)
DAKAR Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26719
A svédek 26-2-es gólkülönbsége elég beszédes.... Szerintem már két gólt rugnunk is csoda lenne,hát még nem kapni... DE! Én bízom a csodákban,mert a Loki megmuttata Splitben,hogy csodák márpedig vannak.
VS Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26718

Én is nagyjából úgy látom, mint fz, és én is kb 25 éve követem a focit...

 

Én két dologban reménykedem, ami hosszú távon segíthet:

 

1.

 

A HAZAI FOCI PÉNZÜGYI ÚJRASZERVEZÉSE

 

Idén már van biztató jel, hogy kevesebb pénzt költhetnek el "csak úgy" a klubok.

Kisebbek lettek a fizetések! Végre! Üzenem, lehet még lejjebb menni...

Ha normálisabbak a pénzek, a közönség is jobban elfogadja a szinvonalat, ami ugye most igencsak alacsony. Így lesz némi hitele a mi kis focinknak itthon.

Ami fontos, hogy talán javul a közeg erkölcsileg, szakmailag. 

És akkor talán kinevelődnek játékosok, akik aztán nem hagyják abba félúton, és játszhatnak fiatalon a klubokban.

 

2.

 

EGYRE TÖBBEN JÁTSZANAK KÜLFÖLDÖN

 

Régen, a szocializmus világában sokat ígért egy futballista-karrier itthon, ma is sokat ígér - külföldön... Kell a mézesmadzag, mert különben mi a fenéért menne valaki focizni a mai világban, amikor van annyi  minden lehetőség? Szóval, jó az, ha van pl. egy Gera Angliában, a kissrácok majd követni akarják.

És ma már úgysincs az, hogy egy klub adja a válogatottat, meg hogy hosszan edzőtábor meccs előtt - szóval lehet profikat összehívni, és akkor az a válogatott.

Lásd Dél-Amerika, vagy Európából Dánia...

 

Előzmény: fz (26710)
billy76 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26717

nagy esélyünk van  a 3. helyre, de ahoz a bolgár csapatot idegenben kell/ene megverni...

ha minden meccset hozunk, akkor sem biztos h megszerezzük a 2. helyet, ami ugye osztályzós hely...

a következő ellen feleink közül mostanában senkit se tudtunk megverni: Svéd, horvát, bolgár...

a realitás, h ebből a csapatból a 2008-as eb-re lehet igazi jó csapat, de h az eb-n szerepeljünk, ahoz kell 1 kis szerencse a sorsoláson decemberben...

ugye jó csapatnak van csak szerencséje....

a foci csapatunk legnagyobb problémája, h a fontos meccseket nem tudta hozni (ugye most ilyen meccsek jönnek)

Svédek ellen idegen kellett volna az x, sőt zágrábban is vártuk a bravúrt (aki ugye ott volt ötezer társammal együtt...)

csak mondom zágrábba soha nem járt válogatott meccsen ennyi vendég szurkoló, sokan mentünk volna svédbe, ha jó eredményt érünk el... sőt a barátnőmet sikerült akkor rábeszélni, h 2006-ban Németo-ba megyünk nyaralni... :-)

ilyen a foci...

szóval ha mi ennyire lelkesek és kitartók vagyunk a vállogatott is tegye meg, h csúszik-mászik a pályán és hozza az eredményt...

a mostani svéd csapat nem a legerősebb és nem a legjobb formában van (a hétvégi 3-0 ellenére) , tehát verhető

a bolgárok fejben már feladták, tehát ők is verhetők

a horvátok elleni meccs is nyerhető, a split meccsek óta a horvátok fosnak tőlünk, tehát ők is verhetők...

ha ezeket a meccseket hozzuk és mégis csak 3. vagyunk akkor sincs baj, mert akkor 1 erős csapat lett 3.

ha nem hozunk 1 meccset se, akkor megint 1 gyönge csapat nem jutott tovább...

ugye mekkora külömbség....

Előzmény: FRANKEE (26713)
FOCUS Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26716
20 ezret jósolnak.
Előzmény: ofika (26715)
ofika Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26715

srácok!tudja valaki h. kb mennyien lerszünk holnap este?

hogy mennek a jegyek?

egyébként ha valóban vissza akarják csalogatni az embereket a stadionokba, ne kérjenek 2 rongyot egy U21es meccsért és főleg ne 6ezreket a nagyokért.

diák nyugdíjas ingyen, a többi 1-2 ezer a nagyokéra, a fiatalokért pedig ne kelljen fizetni, főleg fontos meccseken!!!

Hajrá Magyarok!!!!

billy76 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26714

csak mondanám h amit lövésnek láttál az beadás lett volna... :-)

a fiatal ember nem tudott 1 labdát se beadni, mind a kapu fölé ment nem az 5 és felesre...

Előzmény: emgergo (26690)
FRANKEE Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26713
Egyébként sajnos mindkét selejtezönek az eredményeit rossz forrásból vettem!

Az elsönél kapásból a mi csoportunk nem stimmel. (A forrás szerint 3.-ok lettünk!) A másik forrásom szerint(nb1.hugy) meg pl. az elsö csoportban Andorra jelenleg a 7., míg amiket most találtam azok szerint Örményország. A net tele van szeméttel, te meg találd meg a helyeset! (Annyira hülye még én sem vagyok, hogy meccsenként ellenörizzem a forrást, bár mint a példa mutatja szükséges lenne. :()
Előzmény: Greeneagle (26703)
FRANKEE Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26712
Jól van, akkor alapjában véve nem számoltam rosszul! Egyébként is objektíven nézve nekünk 3 nehéz meccs van vissza, míg a riválisoknak valószinüleg könnyebbek. A legjobb lenne valamilyen csodával kijutni, és akkor nem kellene arról vitázni, azt számolgatni, hogy volt-e elörelépés! :)
A nemzetközi kupaszereplést nézegetve is bíztam az elörelépésben az elözö 2 év alapján. Erre tessék az idén nagyon rosszul áll a szénánk...
Előzmény: Greeneagle (26703)
pikdáma Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26711
Nem vitás, játékban is nagy a lemaradásunk, de 25 év alatt még így is sokkal többre lettünk volna képesek, mint amit felmutattunk. És ebben nagyon nagy része van a mentalitásnak.
Az utóbbit azért lehet fejleszteni, inkább mint a játéktudást.
Előzmény: fz (26710)
fz Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26710

pikdáma

 

Én 25 éve követem a magyar focit, túl sokszor reménkedtem a csodában. Most nem reménykdem már. De szurkolok!

Előzmény: pikdáma (26709)
pikdáma Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26709
"De mindegy, szerda után már nem lesz mit számolgatni..."

Ne haragudj, de károgni mindenki tud.
Megjósolni, hogy kikapunk és aztán bezsebelni ezért az elismeréseket -- ez megy a sajtóban is.

Ezen szeretne szegény Mattheus túlhaladni, de a hazai mentalitáson, ami persze a játékosainkra is ráragad, szinte lehetetlen változtatni.

Az eredményeink rosszabbak, mint a foci képességeink és ez nem kis mértékben pszihológiai eredetű.
Előzmény: fz (26707)
fz Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26708

Kannibál Kovács,

 

Ez az összeállítás játék a számokkal, ilyen gyenge ellenfelek nem jöttek még sorra, mint a mostani négy, ami mögöttünk van.

 

A pontszámba a játszott meccsek száma is belejátszik, nem voltak korábban ekkora létsámú csoportok.

 

A továbbjutásra most vesztettük el a legkorábban a reális esélyünket az utóbbi selejtező sorozatokban.

 

A legnehezebben most alakult ki a csapat, ha kialakult egyáltalán.

 

A Gellei csapat, amelyik amúgy reménytelennek tűnt, állt a legközelebb Csank óta a továbbjutáshoz, csak eltaktikáztuk a Litván meccset, mert idegenben is támadni akartunk, pedig, ha jól emlékszem, egy döntetlen kint, és itthon győzelem a lengyelek ellen már elég lett volna.

 

Mattheusnak annyi eddig a pozitívuma, hogy megtalálta Juhászt és Torghellét, a többiek, akiket játszat, vagy nem valók a válogatottba, vagy már korábbi kapitányok építették be őket.

 

A Málta elleni lefújáskori csapat egy vicc. Isten ments, hogy ilyen összetételben próbáljunk kiállni komoly csapat ellen. Ezzel együtt abban egyetértünk, hogy a keret fiatal. De Gellei is erre hivatkozott, Bicskei idején meg az atlantai olimpiai csapat volt a mag, amely szintén nagyon fiatal volt.

Előzmény: kannibál Kovács (26668)
fz Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26707

emgergo, nem felejtettem el. De játékban én a Bicskei csapatnál láttam legutóbb, hogy van valami előrelépés. Ráadásul akkor Hamaron kívül nagyjából a legjobbak játszottak. Arra a csapatra lehetett volna építeni.

 

Egyébként tétmeccsen utoljára a svédeket győzte le itthon a Mészöly csapat, vagy 11 évvel ezelőtt. Idegenben meg talán a Mezey csapat a Mexikói vb előtt nyert utoljáta tétmeccsen komoly capat ellen. Csak azért mondom, mert a három meccsen 9 pont kéne, hogy legyen esélyünk, amire szerintem kevesebb, mint 1 ezrelék az esély. (hisz a horvátok hattal, a svédek öttel vannak előttünk, mindkettő játszik még 1-1 gyengével, valünk, és egymás ellen. Így a mi és az egymás elleni meccs nékül, feltételezve, hogy verik Izlandot illetve Máltát, -8 ill -9 ellenük az arány. Tehát az kéne, hogy a horvátok nyerjenek a svédek ellen, és mi mindhárom meccsünket megnyerjük, hogy a pótselejtezőre odaérjünk.) De mindegy, szerda után már nem lesz mit számolgatni.

Előzmény: emgergo (26696)
fz Creative Commons License 2005.09.06 0 0 26706

Zsolt

 

Tóth Norbert miért "ugyan már"? Az elmúlt két évben a legegyenletesebb, legjobb teljesítményt nyújtotta itthon, alapképességekben jobb, mint Halmosi, Husztiról nem is beszélve, mert Huszti olyan, mint Takács Ákos, még a magyar első osztályban sem volt a legjobbak között. Meggyőződésem, hogy a magyar válogatottban Lisztes, Gera, Tóth Norbert, Juhász, Király és Torghelle kihagyhatatlan, más-más okokból.

 

Egyébként a mag valóban kezd kialakulni, csak mire a többi is összeállna, már új kapitány jön újabb kedvencekkel.

 

Az is érthetetlen, hogy a sokkal jobb képességű, komolyabb csapatban játszó Lőwöt miért mellőzi Mattheus Vanczákkal szemben? Nekem az a bajom, hogy még a nyilvánvaló hülyeségekhez is foggal körömmel ragaszkodik Mattheus, most Takács Ákos az, korábban Huszti, még korábban Molnár Balázs és Tóth Balázs, nem beszélve Kovács Péterről.

 

 

Előzmény: zsolt1973 (26694)
ogé Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26705
Hát az eggyik legjobb olasz biró!!Bár ott más a mentalitás,de vele nem lesz g ond miven nem a juve,milán vagy inter lép pályára valaki ellen!:)
Előzmény: Törölt nick (26702)
Greeneagle Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26704

 

Próbálták 2 csatárral is, valami Andrews nevű középpályást (?) is beraktak, meg egy vöröshajú gyereket, akinek nem emlékszem a nevére, erre utaltam. De szerintem hagyjuk, rúgjon Torghelle vagy más 2 gólt a svédeknek, hogy a nagyarcú Johannsonnak lefagyjon a vigyor a képéről.

Előzmény: Tompus999 (26669)
Greeneagle Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26703

 

A mi pontszámunk stimmel szerintem is. Viszont a görögök automatikusan első kiemeltek címvédőként (ugye most játszaniuk kell selejtezőt), és azt hiszem a dánok és a szlovákok is jobbak nálunk, de ez nem biztos. Mindenesetre ha csak a negyedik kalapba bekerülünk, az is előrelépés, lévén hogy a mostani selejtezőre a 33. helyen (8 csapatos kalapok, 5. kalap eleje) emeltek ki minket, jelenleg meg 7 csapatos kalapokban is előrébb vagyunk.

Mutatja viszont, hogy mennyire fontos lenne, hogy pontokat szerezzünk a hátralevő meccseken, mert ha 0, vagy 1 pontot szerzünk összesen, akkor szerintem megyünk vissza az 5. kalapba, a finnek vagy izraeliek helyett.

Előzmény: FRANKEE (26664)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26702

Ja és a magyar-svéd körül is kavartak a bírókkal... Tudom, sokan örülnek, hogy nem angol bíró lesz, de ki ez az olasz Farina?

(Valszeg, csak én nem hallottam még a nevét, nem figyelem az olasz focit.)

Előzmény: Törölt nick (26701)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26701

" Vb-selejtezők: Sztoicskovot feljelentette Johansson

NSO, 2005-09-05 21:24


Az Európai Labdarúgó Szövetség elnöke, a svéd Lennart Johansson (képünkön) feljelentette a bolgár válogatott szövetségi kapitányát, Hriszto Sztoicskovot az UEFA fegyelmi bizottságánál.

Az 1994-es világbajnokság gólkirálya ugyanis a svéd-bolgár vb-selejtező után azzal vádolta meg az UEFA elnökét, hogy szándékosan olyan játékvezetőt küldetett a mérkőzésre, aki a hazaiak javára befolyásolta a végeredményt.

A nyolcadik (azaz a magyar) csoportban lejátszott találkozón a svédek amúgy 3-0-ra nyerték a találkozót. Vereségével a tavalyi Európa-bajnokságon részt vevő bolgár válogatott matematikailag is elveszítette esélyét a világbajnokságra való kijutásra, s csoportjában csak a csalódást jelentő negyedik helyen áll."

A kiállításig partiban voltak a bolgárok, persze mindenki azt gondol, amit akar...

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26700

Sajnos komoly!

Ettől függetlenül én kimegyek, nagyon fontos meccs, és ezek a fiúk is megérdemlik a biztatást.

Előzmény: nemeth b (26699)
nemeth b Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26699
na ez ugye nem komoly, hogy az u21-re 1-2 ezer forint a belépő? :@
mind1, úgyse mentem volna ki de ez azért botrányos
Előzmény: Törölt nick (26698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!