Keresés

Részletes keresés

qrzor Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6609

 

A csukjás izom lehet. Vagy megerőltetted (izomláz), vagy nem engeded le lazára a vállad evezés közben és attól fárad el. Persze ezt abszolút laikusként mondom.

 

Nem reklámozni akarom, de biztos kapsz segítséget, ötletet hétvégenként pl. itt http://nyunyokajak.hu/programok.php

 

Előzmény: Arza (6603)
saintus Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6608
Ja, akkor igazad van, ezt ismertem el, csak hozzátettem, hogy nem nagyon vannak más források. A legtöbb kajakozásal foglalkozó oldalon túraleírások vannak főként. Szerintem. Lehet, hogy kicsit konkretizálni kellene akkor, mert így tényleg ok nélkül sértődtek meg sokan...
Előzmény: kotoc (6605)
oldstruggler Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6607
Túl - időben (!) - a B80-on, térjünk rá a következő közös programra. Az eredeti terveink szerint október 10-12-én tartanánk a tavalyihoz hasonló kellemesnek ígérkező évadzáró programot a Tisza-tavon. Könnyű társasági evezés lenne a program esti élménybeszámolókkal. Én még azon is gondolkodom, hogy a két gyereket is hozom. Az elmúlt évben úgy láttam elfogadott volt a füredi kemping, most is oda mennénk.
Nos?

OKTÓBER 10-12. TISZA-TÓ
Előzmény: libazzoli (6592)
saintus Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6606
tarpézizom vagy csuklyás hátizom (bár én csak macskában tanultam, ott meg 3 részre osztják)
Előzmény: Arza (6603)
kotoc Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6605
Az a bizonyos cikk nem a csatornát említi, hanem azokat, akik olyat írnak, ami a cikk írójának nem tetszik. Én úgy értettem, ezt ismerted el korábban. De ha nem, akkor bocs. Hagyjuk.
Előzmény: saintus (6601)
kotoc Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6604
Az ötlet szerintem kifejezetten jó. Még hiányzik a listámról. ;-)
Előzmény: Goosnargh (6483)
Arza Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6603

Én is a derékfájástól tartottam leginkább. Azt szerencsére megúsztam. Engem viszont a vádlijaim emlékeztetnek folyamatosan arra, hogy megvannak!!! :) Szándékosan nem azt írtam, hogy fájnak, inkább a jól végzett munkát érzem bennük. Meg ugyanezt érzem kicsit a vállaimben, meg abban az izomban, ami a nyaktól megy a vállig (sehogy sem jut eszembe a neve)

Előzmény: qrzor (6596)
kotoc Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6602
Bocs, jó itt is? Mi ztom barátommal jövő hónapra tervezzük, hogy megrendeljük a This Is The Seat, ha jól alakul az anyagi hátterünk. Ér még beszállni?
Előzmény: Ozekimester (6461)
saintus Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6601
Nem igazán rémlik, hogy ezt elismertem volna. Felteszem a 6357-as hozzászólásomra gondolsz, ahhol elismerem, hogy nem konkrétan van így, és túlzás erre a fórumra leszűkíteni, de hozzáteszem, hogy mást viszont nem nagyon lehet... A visszatérés oka,hogy látom, más is olyasmi véleményen lehet, mint én voltam első olvasatra. (és az egy dolog, hogy finomítottam azon, némileg elnézést kérve, amit leírtam, de amit gondolok, az más kérdéskör, és sokszor jobb nem leírnom... Ezesetben valószínüleg kár volt, ezért vontam vissza később részlegesen, persze igazad van, méginkább kár volt újra feldobnom.)
Előzmény: kotoc (6598)
saintus Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6600
Erre Oldstruggler módszere szerintem a legkiválóbb megoldás. (vastag polifoamréteg, ami a vádlit támasztja alá, és a sarok le sem ér)
Előzmény: qrzor (6596)
kotoc Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6599
Jajj, a kígyó témát /is/ kihagytam! Bocsi.
kotoc Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6598
Mivel rámpirítottak /de a módszerességemről azért se mondok le/, félve kérdem meg, hogy ha pár hozzászólással előbb te is elismered, hogy az a cikk nem a fórumot fikázza, hanem egyes személyeket /akiket sajnos nem nevez meg/, ebben miért térsz vissza ehhez a vonalhoz?
Előzmény: saintus (6430)
kotoc Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6597
Az az egy kérdésed kicsit többre sikeredett, de megpróbálok megfelelni mindre.
Talán kezdem a fel nem tettel. Én viszont csak divatból kezdtem kajakozni, mert az jól megy a szép új dzsekimhez. És akkor mi van? :-P
Aztán a második. Sajnos sokat dolgoztam, eveztem és még családi/baráti kötelezettségek is voltak, elmaradtam a fórummal. Ezért, hogy ne vádolhassanak igaztalanul azzal, hogy feldobok egy témát és szelektíven válaszolgatok, no meg mert elismerem, hogy hülye vagyok, módszeres munkával igyekszem csinálni a dolgaim. Vagyis szépen megnézem, mit nem olvastam és ha rövidtávon nem érkezett szerintem kielégítő válasz, megpróbálok én eszkábálni egyet. Ha olvasod is a fórumot és nem csak írsz rá, meglep, hogy ez eddig nem tűnt fel.
Ha megengeded, kicsit több, mint egy hónapot írok:
08.01-11. Égei tenger
08.16-17. RSD
08.20. Bodrog
08.21-24. Tisza /ez elég lötyögős volt, ahogy ígértem, még majd írok róla/
08.20. RSD
09.06. RSD
Ezen a hétvégén B80-nál segédkeztem.

Jókívánságaid köszönöm, ezen vagyok minden erőmmel. Bár nem szántál meg a videók linkjével, amit említettél és kértem.

Viszont valószínűleg átsiklottál a 6087-es hozzászólásodra 6105-ös hozzászólásomban feltett kérdésre, hogy mi alapján tartod nagy darab embernek felejtősnek a Puffint?
Előzmény: Ozekimester (6584)
qrzor Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6596

Csak egy villámkérdés: Több mint tíz órányi evezéstől csak nekem sajgott a sarkam?

 

A lumbágós derkam miatt tartottam a távtól, de végülis (talán a DAG rendkívül jól "eltalált" ülésének köszönhetően) sem a derekam, sem a vállam, sem a hátam nem fájt Ne röhögjetek, ki de izomlázam sincs, csak le vagyok lassulva kicsit, mint akiben megdermedt a gépolaj. A pedálok tartása miatt a sarkam azonban úgy sajgott néha az egy ponton történő állandó nyomástól, hogy amikor már nem zsibbadt, majd megőrűltem. Növesszek rá kérget? (neoprén zokni és egy darab polifoam volt még ott.)

 

aeroe Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6595

igen, este a bor mellett megállapítottuk, hogy az egész napos szembeszél ugyan irtózatos nagy szívás volt, de viszont nem unatkozott senki egy percig sem, pedig előzetesen tartottunk a monotónia veszélyétől


azt hiszem, így hogy nem sikerült elsőre, annál izgalmasabb lesz legközelebb megcsinálni. meg annál nagyobb lesz azok elégedettsége, akik végül megcsinálják.

valami olyan érzésem volt, mint a mount everest első mászóinak lehetett: miután mallory és irvine nem került elő és az ötvenes években újra nekilódultak a mászók a hegynek, évről évre, szezonról szezonra többet tudtak a hegyről, egyre magasabbra juottak, míg végül hillary és tenzing feljutottak. tudjátok, kis ország vagyunk, nekünk csak egy balaton jutott, nem mount everest :)

a többiek írták, hogy én is beszálltam egy kis darabon: először szorult a zabszem, a skin-on-frame hajó még nem látott ekkora hullámokat, erősen támasztottam a lapáttal, időnként nem tudtam merre támasszak, annyira összevissza jöttek a hullámok, de aztán megszoktam, én is nagyon élveztem a menetet. csak néha csapott orron egy-egy nagyobb hullám :)

Előzmény: Bazsa69 (6590)
qrzor Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6594

Levélben elküldtem a böngészőbe írható linket. (a fotók eléréséhez)

Előzmény: Bazsa69 (6590)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6593

Gratula mindenkinek a résztávhoz is, nagy teljesítmény ilyen körülmények között ennyit evezni.

Sajna az ÉK-i szél nem jellemző a Balcsira, elég ritka, kifogtátok. Ezzel kapcsolatban lenne az az észrevételem , hogy a szélirány előrejelzés alapján kéne előző nap meghatározni az útirányt, ez némi bonyodalmat okoz, de sokat segíthet.

A hullámokról annyit, hogy a balatoni hullámzás tekjesen más mint a tengeri(még a Mountex borulások kapcsán írom). Az alacsony vízmélység miatt sokkal meredekebbek veszélyesebbek. A legnagyobb hullám elérheti a 2m-es magasságot is, a sokéves mérések alapján. Szóval tud kellemetlenebb lenni a Balcsi mint a tenger. Ráadásul a két hullám közötti távolság is kisebb.

Augusztus végén általában az idő elromlik, frontos lesz, ezért augusztus közepéig kéne jövőre lebonyolítani a B80-at. Persze semmi se fenékig tejfel, mert nyáron meg nagyobb a zivatarveszély, de kis odafigyeléssel ezek a rövid ideig tartó, rendkívül erős széllökésekkel kísért viharok elkerülhetőek.

 

 

Előzmény: Bazsa69 (6590)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6592
"Libazzoli jelezte, hogy neki az október 10-12 esélytelen."

Ez igaz, de csak miattam nehogy variáljatok, mert a környező hétvégék is bizonytalanok.

Előzmény: Bazsa69 (6590)
usergt Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6591

Nekem is elküldték a linket, főleg az első öt másodperc volt a legjobb. Te is tudod miért....

Szerintem nem szőrősgolyó fejetek, hanem olyan aranyos teletubby fejetek volt...Nekem nagyon tetszett.

Bármikor szívesen látom a családom tagjait, DE ha verseny, örömtúra, vagy teljesítménytúra van, a hozzáértő embereket szeretném a parton és magam körül látni, mikor segíteni kell valamiben. Remélem ezért nem köveztek meg....

 

 

 

Előzmény: Bazsa69 (6590)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6590

Örülök, hogy segíthettem a Csapatnak, jövőre viszont ne számítsatok rám a parton - mert a kajakban leszek...   :o)

 

Sajnos nekem nem sikerült letöltenem a fotókat (én ehhez alulképzett vagyok), úgyhogy ha valaki szájbarágósan felhomályosítana annak menetéről vagy megtenné, hogy a fotókat egyetlen ZIP-be csomagolva átküldi nekem óriásmellékletként, nagyon örülnék neki.

 

 

Itt egy link a BalatonMaraton50-ről:

http://sporthirado.hu/videok.php?videoid=494&videorovatid=9

 

(a résztvevőknek a szervezők elküldték, de talán másokat is érdekel...)

 

A "Support Team" (by Tomas) szemszögéből tekintve a következő észrevételeim vannak:

 - a táv hosszúsága - és az ebből adódó szétszakadozás miatt - a két autós egység ennél a létszámnál épphogy elegendő volt, az "élmezőny" így a partonfagyoskodott.

Annyi autó - és benne férőhely - lenne az optimális, amennyiben a résztvevők csomagjaikkal, kajakjaikkal elférnek.

 - a teljesítők csomagjainak minimalizálása érdekében a kísérőknél leadott hátizsákban vagy névvel ellátott egyéb zsákban/szatyorban kellene vinni a parti étkezések teljes mennyiségét, a kajakban csak kis porciók legyenek vízből és szénhidrátból, hiszen minden kg számíthat.

A ruházaton viszont továbbra sem szabad spórolni: a kánikulától a viharszeles hideg esőig mindenre kell készülni.

 - Külön öröm és megnyugvás volt a számomra, hogy senki sem evezett egyedül. A biztonság is ezt kívánta és a kísérők feladatait is megkönnyítette.

 - Minden kísérőnek legyen meg az összes résztvevő telefonszáma! (ezen a területen komoly mulasztásaim voltak...  :o/ )

 - Minnél több családtagot kell bevonni a parti csapatba: a Qrzor-família áldásos közreműködése nélkül jóval nyögve-nyelősebb lett volna a logisztika...

A pihenőknél is biztosan szívesebben láttátok volna a 3 szőrösgolyó-fejű kísérő borostás pofázmánya helyett (Aeroe és Kotoc: BOCS!  :o) ) a mosolygós családtagjaitokat, csemetéiteket, akik e sport iránti érdeklődése ezáltal is felkeltődhet, megerősödhet...

 

Jó buli volt, biztos lesz még folytatása!

 

 

A Tisza-tó Találkozó mikor lesz?

Libazzoli jelezte, hogy neki az október 10-12 esélytelen.

Mit szólnátok a 3-5.-hez? Talán még a nap is sütni fog...  :o)

usergt Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6589

Köszönet a segítő csapat összes tagjának.

 

Minden szép volt és jó, ahogy az előttem szólók már megírták. Nekem mégis az tetszett a legjobban, amikor Tihany felé tartottunk, és nagyokat huppantunk a hullámokon. Minden  nagyobb huppanást elégedett kuncogással nyugtáztunk. A még nagyobbakra pedig kölcsönösen -EZT nézd, EEZT nézd!!!- felhívtuk egymás figyelmét, nehogy lemaradjon valamelyikünk az élményről....

Előzmény: Arza (6587)
Arza Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6588
Köszönöm, letöltöttem ...
Előzmény: qrzor (6582)
Arza Creative Commons License 2008.09.15 0 0 6587
Röviden én is elmesélném az élményeinket: A szigligeti öbölben, amikor irtózatos erejű szél zúdult ránk a part felől olyan 10 óra irányból. 15-20 percnyi lapátolás után, amikor még tartottam a „csücsöktől-csücsökig”irányt libbazoli sugárzó arccal kijelentette, hogy „Gyönyörű!!!” Én nem tartottam annyira gyönyörűnek az erős oldalszelet, egyre inkább éreztem, hogy van jobb vállam, úgy, hogy irányt változtattam, és szembe fordultam a hullámoknak, meg a szélnek. Láttam, hogy usergt, is ugyanezt az irányt tartja, gondoltam ketten beevezünk a nádasig, ott meg megbeszéljük, hogyan tovább. A part mellett is fújt a szél, de azért elviselhetőbb volt. Megbeszéltük, hogy ugyan összeszedtünk egy kis lemaradást a csapattól, de ketten vagyunk, megyünk tovább. Kiszörföztünk az öbölből – ez nekem nagyon tetszett, alig kellett evezni, vittek a hullámok, meg a szél, csak irányítani kellett a hajót :)

 

Mi ketten Badacsonynál tartottunk egy pihenőt, ahol a parti csapat mosolyogva, integetve várt bennünket. Igazán nagy segítség volt, hogy barátok (Kotoc, Bazsa, Aeroe), segítők vártak bennünket minden betervezett, meg betervezetlen megállási pontnál. Tömtük magunkba a kesudiót, müzliszeletet, kakaót, banánt, meg ami jött, és folytattuk az utat. Badacsonytól Révfülöpig szerintünk jó időt mentünk, szépen siklottak a hajók, csendesedett a szél is, élmény volt az evezés.

 

Révfülöpnél megint pihenő, ebéd, stb. Ott Kotoc, meg Bazsa még a hajóinkat is kiemelték a vízből, hogy ezzel is kíméljenek bennünket. Révfülöpnél láttuk a kb. 30 perccel előttünk haladó csapatot. A hátrányt, amit „beszedtünk” Szigligetnél, meg is tartottuk a végéig.

Révfülöp után toronyiránt megcéloztuk a Tihanyi félsziget csücskét. Igazából ez tűnt a legjobb megoldásnak, mert így totális szembeszél volt, a hullámok is szembe jöttek, jó nagyokat ugráltak a hajóink rajtuk. 18 óra tájékán azt javasoltam, inkább menjünk közelebb a parthoz, felhívjuk a többieket merre járnak, és megcélozzuk a Sajkodi strandot. Usergt persze meg szerette volna számolni minél előbb a Tihany Apátság ablakait, de kezdett sötétedni, meg én villámlást véltem látni (de lehet, hogy csak a szemem szikrázott :) ). Az a lényeg, hogy  partot értünk egy strandom, ahol a cseh turistákól megtudtuk, hogy ott nincs internet, és, hogy Akaliban vagyunk :). Ezután közölte Kotoc mobilon, hogy mára ennyi, ha tudunk, menjünk el még Udvari-ig, ők ott vannak, ha fáradtak vagyunk értünk jönnek. Így még eleveztünk Udvari-ig, és itt ért véget a túra.

 

Összegzésként: nagyon kemény volt, az időjárás ellenünk dolgozott, de nagyon jót eveztünk!

 

Köszönet a szervezőknek, segítőknek, az egész Csapatnak, hogy részese lehettem ennek az élménynek.

Előzmény: oldstruggler (6576)
saintus Creative Commons License 2008.09.14 0 0 6586

Erről az egyik kajakos filmecskében lévő viccesnek szánt jelenet jut eszembe, ahol valaki a vízben (láthatóan direkt) szerencsétlenkedik, a kajakját forgatva, visszaszállást próbálgatva. Mellette nem messze három másik kajakos (a vérprofik) azon vitázik, hogy milyen mentési módszert használjanak a probléma megoldására, de nem jutnak konszenzusra... Mialatt a szerencsétlenül járt szép lassan vízbevész...

 

Elsőre csak poénnak láttam ezt a kis jelenetet, de kezdem megérteni mire utaltak ezzel a készítők...

Előzmény: aeroe (6585)
aeroe Creative Commons License 2008.09.14 0 0 6585

és nem állom meg, hogy ne számoljak be az (általam ismert) első kajakos viccről, ami a hétvégén született: a floatról, meg az utóbbi idők float-os vitáiról beszélgettünk, innen az ötlet (elnézést a pro-float és az anti-float csapattól, senkinek sem akar a tyúkszemére lépni, csak ott a parton jó viccnek tűnt):

 

mérges malacka beáll tengeri kajakosnak, de sajna még nem elég gyakorlott, így beborul a hajójával. a többiek jönnek: 'várj csak, malacka, segítünk, hozunk neked egy float-ot, hogy vissza tudj szállni'. mire malacka: 'nem kell, én így szállok ki!'

Ozekimester Creative Commons License 2008.09.14 0 0 6584
hi
csak egy kérdés
mért van az hogy csak egy témaköre válaszólgatasz??
van ami már lasan egy honapos hsz amit most le raagálsz.
tudod mit meséld el nekem azt hogy az elmult honapba mere jártál ?hol evetél?mit tanultál?
nem akarlak én téged megbántani.
de én nem divatböl keztem el kajakozni.
szerintem tanulj sokat.gyarolj.jár minél többet evezni.
és ne ezzen a flot témán pörgesd magad.
Előzmény: kotoc (6554)
aeroe Creative Commons License 2008.09.14 0 0 6583

na, megelőztél, éppen a képeket válogatom én is - egy kép vs ezer szó jeligére

 

 hajnali készülődés, bemelegítés - keszthely

 

 

 elrajtoltak a legények és a leány

 

 györökhöz már picit lassan érkeztek meg a szembeszél miatt, de itt még együtt a csapat

 

 irány badacsony
Előzmény: qrzor (6582)
qrzor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 6582
Többi, részletesebb, és/vagy közeli képek ftp-n az érintettek számára már elérhetők.
qrzor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 6581
qrzor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 6580

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!