Keresés

Részletes keresés

Kojak Creative Commons License 1999.11.30 0 0 75
A magyar Playboyban megjelent valami Dune-s cikk olvasta valaki?

Üdv

Kojak

Ghanima Creative Commons License 1999.11.10 0 0 74
Köszönet, ránézek. :-))
Előzmény: Kojak (73)
Kojak Creative Commons License 1999.11.09 0 0 73
AZ amazon.com című on-line könyvüzlet minden könyvhöz közöl egy hivatalos kritikát, de azok nyálasak, viszont közölnek olvasi kiritikát is, azok mát jobbak szoktak lenni. Ott olvastam.

Üdv

Kojak

Előzmény: Ghanima (71)
MacFly Creative Commons License 1999.11.05 0 0 72
Ha lehet hinni az utolso oldalnak, akkor a Playboy kovetkezo szamaban szoba kerul majd az uj Dune konyv. Ezek utan meg akar egy forditast is el tudnek kepzelni.
Ghanima Creative Commons License 1999.11.05 0 0 71
Kedves Kojak!
Khm, khm, megkérhetlek, hogy pislants rá a 10.27-ei kérdezményemre?
Bocsánat, hogy élek... :-))
üdv,
Ghanima
Előzmény: Kojak (70)
Kojak Creative Commons License 1999.11.05 0 0 70
Hol a keletiben?

Üdv

Kojak

Előzmény: Vacskamati (69)
Vacskamati Creative Commons License 1999.11.03 0 0 69
Ha valamit kerestek, a Keleti Pu-nál az aluljáróban sokminden megvan. Láttam pl. a teljes Asimov:Alapítvány, Frank Herbert:Düne (A Dosadi is), Douglas Adams:GUK sorozatot. Mar csak 1 gond maradt. Eletemben először -hosszas kutatások után- most *láttam* Asimovtól a Robotok és a Birodalmat, de nem volt rá 1200 petákom. 11. talin nem tudná valaki kölcsönadni? 2hét múlva *akármi van*, visszaadom. Nincs mentség. Nem görbülök :)
Plííííííííííz...
Ghanima Creative Commons License 1999.10.27 0 0 68
Kedves Kojak,
meg tudnád nekem írni, hogy hol, melyik angol nyelvű lapban olvasható a kritika??
Szerintem egyébként az első kötet fordítása még csak-csak, bár hogy mi a ****-ért lett a "na-baron-ból" ta-báró, például?? Azt sejtem, hogy a fordító elgépelte, a szerkesztő pedig nem figyelt oda...
üdv, Ghanima
Előzmény: Kojak (61)
Kojak Creative Commons License 1999.10.26 0 0 67
Sajnos úgy tűnik nem lesz magyar fordítása az új Dűne könyvnek, mert felemelték a jogdíjat, és nincs kiadó, aki válalná.

Üdv

Kojak

Kojak Creative Commons License 1999.09.30 0 0 66
Nekem csak egy német nyelvű, ráadásul nem is rendezői :)

Üdv

Kojak

Előzmény: Gently (65)
Gently Creative Commons License 1999.09.29 0 0 65
Help, tényleg nem mondtok semmit angol nyelvű Dűne-film, rendezői változat kategóriában???
Van ilyen egyáltalán?
Kojak Creative Commons License 1999.09.27 0 0 64
Az angol verzió már 15. óta kapható.

Üdv

Kojak

Előzmény: Brumimackó (63)
Brumimackó Creative Commons License 1999.09.26 0 0 63
Épp most jövök a moziból, SW Episode 1. Egy legenda bukása. A Szétszóródás. Rosszabb, mint egy Harkonnen-uralom. Nyugtassatok meg, az új Dune-könyvek ugye nem tudják tönkretenni ezt a mítoszt?
Egyébként az Amazonnál nem kapható?
Gently Creative Commons License 1999.09.25 0 0 62
Bocs, lehet, hogy már kérdezte valaki, de:
nincs meg vkinek a Dűne eredeti, angol nyelvű rendezői változata?
Állitólag van ilyen...
Kojak Creative Commons License 1999.09.24 0 0 61
Olvastam egy angol kritikát, nagyon dicsérte, és azt írta méltó az elődökhőz nagyon várom már!!

Üdv

Kojak

Kojak Creative Commons License 1999.09.24 0 0 60
Úgy tűnik Angliában már megjelent több, mint egy hete az új könyv, nem tudjátok ki adta ki az új kiadású Dune-t, mert utána érdeklődnék, mi ujság a fordítással?

Üdv

Kojak

Kojak Creative Commons License 1999.09.22 0 0 59
Azt hittem már eltűnt a kis topicunk, még jó, hogy nem, azt hiszem csak egy hozzászólás tűnt el.

Üdv

Kojak

Hawat Creative Commons License 1999.09.15 0 0 58
A Dűne Káptalanházban a szétszóródás előtti univerzumot Millió Bolygók-nak vagy valami hasonlónak nevezik. Emlékszel Muad Dib dzsihad-jának eredményeire? Több bolygót teljesen kipusztítottak. Én ezt nem nevezném kevés erőforrásnak... Persze a szétszóródáshoz képest kevés, de én sosem értettem, hogy igazából miért az. Nehéz elképzelni hogyan pusztulhatna ki egy ekkora univerzum.
Ezt a felforgatós dolgot nem igazán tudom hová tenni. Írnál rá valamilyen példát?

Szerintem egy olyan film ami a könyv olvasása nélkül nem érthető (önmagában nem áll meg) eléggé kétes alkotás. Bonyolult téma filmes megvalósítására vannak példák, ez nem kifogás. Gyenge kettest adnék Lynch teljesítményére...

Hoi, Hawat

vidmar Creative Commons License 1999.09.14 0 0 57
Sokak véleményével ellentétben én úgy gondolom, hogy David Lynch filmje igen jó (leszámítva persze az esőt a végén, azt tényleg nem értem miért kellett egyáltalán). Nem igazán tudta volna ezt a feelinget bármilyen más rendező ilyen jól visszaadni. Lynch pont hogy a mögöttes tartalomra helyezte a hangsúlyt, megpróbált egy komplex space-fantasy regényt filmre vinni, lényegét tekintve ez szerintem sikerült is.
Kojak Creative Commons License 1999.09.14 0 0 56
Szerintem nagyon jól érzed, szüksége volt a civilizációnak, egy evolúciós lépésre, hasonlót feszeget a Dosadi kisérlet is.

Égyébként megfigyelhető, hogy egy kevés erőforrással rendelkező nép szétszéled a világban gyökeresen felforgathatja azt a világot. Sokan ettől féltek a volt szoc szektor összeomlásakor a nyugati világban.

Üdv

Kojak

Hawat Creative Commons License 1999.09.14 0 0 55
Sziasztok !

Nehany hete kovetem a topic-ot és oszintén sajnaltam volna ha tenyleg megszunik. Nem igazan ertem, hogy miert szunt meg a tartalmi vita, holott a Dune-ben pont az a jo, hogy rengeteg gondolatot vet fel. Szerintem a ciklus a Dune Istencsaszaraval porog fel igazan. Kivancsi volnek, szerintetek miert rugta szet a gondosan kimerevitett (nincsenek szamitogepek, nehezkes es draga utazas, feudalizmus, technologiai fejlodes majdnem teljes hianya stb.) univerzumat Herbert a Szetszorodassal ?
Csak en ereztem ugy, hogy az emberi faj lehetseges tovabbi fejlodesenek utjait keresi ?

Hoi, Evil

Ghanima Creative Commons License 1999.09.13 0 0 54
Nekem megvan a Dune Encyclopedia, de nem egy nagy eset, tekintve, hogy nem Herbert írta, hanem a hozzájárulásával valaki "fantáziált".
A Soul Catcher is megvan, de az meg inkább indián krimi, ha jól emlékszem, majd ránézek mégegyszer, ráadásul az sem túl jó.
No, mindegy, lényeg az, hogy ÉN jól meg vagyok :-))
Üdv,
Ghanima
Kojak Creative Commons License 1999.09.13 0 0 53
Ezeket a köteteket találtam, amelyek szerintem nem jelentek meg:

The Ascension Factor
Direct Descent
The Dragon in the Sea (The Gregg Press Science Fiction Series)
Dune Encyclopedia
Eye

The Heaven Makers
Hellstrom's Hive
The Jesus Incident
The Lazarus Effect
Man of Two Worlds
The Santaroga Barrier
The Soul Catcher
Under Pressure
Whipping Star
Without Me You're Nothing

Üdv

Kojak

Kojak Creative Commons License 1999.09.13 0 0 52
ok...ok, köszi a támogatást jól esik, megígérem, ahogy új info van ,azt megírom, a topic halad, ahogy halad.

Üdv

Kojak

Stil Creative Commons License 1999.09.11 0 0 51
Ne hagyd abba a topicot... :) a téma jó, csak szerintem nem lehet minden nap hozzászólni... :)
Ghanima Creative Commons License 1999.09.10 0 0 50
Kedves Kojak,
Ne legyél elkeseredve, na!
Azért nem íródik - szerintem - ide túl sok minden, mert talán nem vagyunk olyan értelemben véve "rajongók" mint mondjuk (gondolom én) egy együttes, vagy színész rajongói, akik rajongási tárgyuk minden moccanásáról ódákat képesek egyrészt gyártani, másrészt olvasni.
A Dűne univerzum igazán olyan nagy (én aztán csak tudom! :-))) ...) és annyi lehetőség van benne nyitva hagyva, annyi kérdés marad/t meg az olvasóban, hogy talán úgy gondoljuk, nem is érdemes "továbbírni" az elvarratlan szálakat, mi lenne/lett volna, ha, kérdéseket, feltevéseket föltenni. Ráadásul - azt hiszem - legtöbbünk úgy ül a gép elé, hogy nincsen mellette valamelyik kötet, ill. nem emlékszik eléggé pontosan dolgokra ahhoz, hogy érdemi közlést mondjon valamiről.
Szerintem talán át is lehetne "tenni" a topicot a Kultúra fórumra, mint ahogyan az a Tolkienes topiccal történt. Inkább odavaló, nem?
Annak érdekében pedig, hogy valami lényegit is írjak, én magam már csak arra várok, hogy kijöjjön a prelógia puhakötésűben is, mert már feladtam rá a megrendelést ámerikai ösmerősnek. Na, akkor aztán majd újból lehet jókat vitatkozni... :-))
Szóval, szerintem ne csüggedj, amikor az ismerőkre rájön a közlési vágy, úgyis idegyülnek, felkutatják a topicot a legaljról is.
Én magam pl. most próbálom meg elő vakargatni a Miért éppen Alaszka topicot, hogy elzokogjam bánatomat.
No, fel a fejjel!
Üdv,
Ghanima
Kojak Creative Commons License 1999.09.10 0 0 49
Eléggé el vagyok keseredve, hogy senki nem ír, azt hiszem abbahagyom a Topicot.

Üdv

Kojak

Kojak Creative Commons License 1999.09.06 0 0 48
Bocs, el voltam havazva. De itt egy kis csemege az új könyv rövid története:

A Corrino-házi IX Elrood császár az Arrakisra küldi Pardot Kynes, hogy tanulmányozza a bolygót. Elrood fia Shaddam időközben szövetkezik az orgyilkos Hasimir Fenringgel, hogy megőljék Elrood-ot, eközben Elrood szövetséget köt a lenézett, (genetic-whiz, ezt nem tudom lefordítani) Tleilaxu-szal, hogy mesterségesen kifejlesszenek egy fűszerforrást. Míg a fiatal és sovány Harkonnen báró felügyeli az Arrakist és a fűszertermelést, addig halálos ellensége, Paulus Atreides elküldi 14 éves fiát, Leto-t az Ix-re, hogy tanulmánnyozza a kinfinomult ixi gépeket. A mindig cselszövő Bene Gesserit Tisztelendő Anyáknak szükségük van mind a Harkonnen, mind a Atreides génekre, hogy megvalósítsák hosszútávú, mindenre kiterjedő tenyésztési programjukat, hogy legyőzhessék maradék függőségüket a mérgező spice-liquor-rel szemben (ennek nem jut eszembe mi a magyar neve, de ez kell a Tisztelendő Anya avatáshoz), ami ahhoz kell, hogy lángra lobbantsák az ősi emlékeket.

a könyvet az USA október 5-től lehet kapni.

Üdv

Kojak

Stil Creative Commons License 1999.09.03 0 0 47
Már 3 napja nem volt új hozzászólás... Kojak, ennyi ideig tart, míg utána nézel az utolsó mondatnak? :)

Jut eszembe, Spanyolhonban olvastam spanyolul a legutolsó kötetet...

Bacsi

Kojak Creative Commons License 1999.08.31 0 0 46
Igen de azok gyerekeknek szóltak, én olvastam egypár "komolyabb" sw novellát azok egész jók voltak.

Üdv

Kojak

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!