Keresés

Részletes keresés

big-dewil Creative Commons License 2005.02.23 0 0 894
Umaguma. Elöado: Pink Floyd. Wazze.)))
Előzmény: spacc (893)
spacc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 893

valahol még megvan tán egy cédám, rajta dzsungelhangok, majommakogás, orrszrvú tülkölés, prüsszögés, és elefánt trombitálás (nem dübörgés).  Na ez utóbbit szívesen meghallgatnám rajta :)

 

spacc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 892
azé látni rajta, hogy a jó öreg Nelson elfáratt a végire... azért jobban kerekítettem wona azokat a trombitákat, és kidobtam volna az összes gegegyűs lemezemet.....
Előzmény: big-dewil (889)
spacc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 891

ide is!

http://www.decware.com/newsite/mainmenu.htm

 

kis családi vállalkozás. 

Luxi Ferios Creative Commons License 2005.02.23 0 0 890
Nem tom Nelson bácsi is tévedhet ,de meghalgatnám mert más dőcsérben már hallotam ezt a hangelszórót.
Előzmény: big-dewil (889)
big-dewil Creative Commons License 2005.02.23 0 0 889
Speciel ezt a töcsért N. Pass terweztette a saját DIY erölködöjéhez, ami ha jol tom, akko 25wattos...
Előzmény: Luxi Ferios (888)
Luxi Ferios Creative Commons License 2005.02.23 0 0 888
Azért arra kiváncsi lennék egy Lowhter tud-e annyi levegőt mozgatn hogy egy ekkora dőcsért is meghajcson.
Előzmény: big-dewil (884)
spacc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 887
hehe-hehe-he-he-huhh ..........  lerohantam, bedobtam egy lottot....
Előzmény: big-dewil (886)
big-dewil Creative Commons License 2005.02.23 0 0 886

Megterwezem én neked... Kb 8x14-es má egész jo. Közepin kicsit kiszélesedö. Hátrafelé szükülö. A hátso fal inkább kerek,mint egyenes. A falak wégig fábol és lemezekkel boritwa. Wastag szönyeg. A falakban jol csillapitott rezonátorok. A plafon rejtett wilágitásu csillapitott.

Az elö és a kiwiteli terw kb 10misi. Tok wixont egy olcso kiwitelezöt ajánlani. Tawaj adtam neki el a cégem...))))

Előzmény: spacc (885)
spacc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 885
most keresem a telószámot, hívom a haveromat, hogy tervezzen egy ilyen köré nekem nappalit.....
Előzmény: big-dewil (884)
big-dewil Creative Commons License 2005.02.23 0 0 884
Nesztek egyutas horn...)))
spacc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 883

http://melhuish.org/audio/horndesign.html

 

érdemes átbogarászni, csuda dógok vannak a benne lévő linkeken...

AudiJo Creative Commons License 2005.02.21 0 0 882

Ha a Sonido Nea kit-re gondolsz, írj a mail-emre. Válaszolok amire tudok, illetve leírom tapasztalataimat is amiket a bejáratás és néhány órányi hallgatás után összegyültek (egyelőre kevés és azok egyrésze is csak feltételezés).

AJ

Előzmény: PSuser (880)
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 881
Sokat nézted a Mátrixot...:)
Előzmény: PSuser (880)
PSuser Creative Commons License 2005.02.21 0 0 880

Hi !

 

Nincs kizárva hogy érdekelne egy NEO megépítése - bővebben lenne erről infótok ?

 

PS

TAC Creative Commons License 2005.02.15 0 0 879

El kell menni hallgatózni, ide, oda, amoda...

Kereskedőhöz, magánszemélyekhez...

Megtapasztalni, mi hogyan szól. Amíg ez nincs meg, nem fogod tudni hasznosítani a legjobb szándékú tanácsokat sem.

Az x.1-es rendszereket klasszikus zenére jobb mielőbb elfelejteni.

Ha nagyon olcsót veszel, azt be sem fogod kapcsolni egy jó sztereó lánc mellett, ha sokat költesz rá, akkor az általában magasan jobb ár/minőség mutatójú kétcsatornásra nem marad pénzed...

Érdemes egy elfogadható cd-játszóval kezdeni a sort. A lánc eleje nagyon fontos a zeneiség szempontjábol, amelyre a kezdő hifista fül soha nem figyel. Tény, hogy a térhatás, tónus, arányok milyensége hamarabb észlelhető.

Azért cd-játszóval, mert a dvd és a legtöbb sacd lejátszóknak, bizony műszaki adataiktól függetlenül kevesebb köze van a zenéhez.

 

A klasszikus út: szert tenni egy olcsó, de azért hallgatható rendszerre, aztán ebbe belepróbálni újabb, jobbnak vélt cuccokat - eldönteni, megéri-e a pénzt?

Előzmény: RCH (869)
TAC Creative Commons License 2005.02.15 0 0 878

A doboz csatolásával érdemes később kísérletezni.

Elfogadható olcsó megoldás lehet egy homokkal töltött láda, vastag gres ill. márványlappal befedve (amely csak a homokra feküdjön fel). Erre akár rá is lehet ragasztani a dobozt.

A két megoldás nagyon eltérően fog szólni és ami a legszebb, távolból senki nem tudja megmondani, neked, a te hangvisszaadó rendszerednek mi fog megfelelni.

TAC Creative Commons License 2005.02.15 0 0 877

A 0.75 kicsit kevésnek tűnik, főleg, ha nem monoblokkokat használsz és így valószínűleg többméteres kábeled van.

Ha jól érdem, állódobozról van szó.

Emeleten laksz, esetleg pince van a szoba alatt, vagy csak a parketta nincs leragasztve?

A tüskéknél mindig jobb egy alul (edzett acél, nem réz!) tüskés, egyészen alacsony állványféleség, lehetőleg "europofil" L-vasból hegesztve. A doboz csatolásával (műkaucsuk "gyurma", hegyes vagy gömbölyített tüskék...). Szerintem inkább irány a hegesztő kisiparos, aki a tüskéket is legyártja.

Előzmény: Törölt nick (872)
Flacika Creative Commons License 2005.02.14 0 0 876
Azzal pont szemben!
Előzmény: Törölt nick (875)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.13 0 0 875
Köszi a helpet! 1ébként az Oktogon-Aradi sarkán lévő bolt nem a Conrad véletlenül?
Előzmény: Flacika (873)
AudiJo Creative Commons License 2005.02.10 0 0 874

Dél-alföldi Topiktársak!

Kész a Sonido Nea kit hangfalam. Akit érdekel időpont egyeztetés után szívesen bemutatom. Rohanni nem kell még jelenleg kicsit nyers a hangja hisz tegnap szólalt meg először kb fél órát. A hétvégén megpróbálom lencsevégre kapni, akkor képem is lesz róla.

A leszabott anyagot bútorasztalos unokaöcsémmel rakattam össze és autófényező ismerős fújta le metállfeketére, így tokkal-vonóval kb. 70e-be került. Ebbe belefért két légpárnás lábazat is és még maradt szűk fél tábla 22-es MDF-em.

Ha valakit bővebben érdekel a dolog küldjön mailt, szívesen megosztom tapasztalataim, illetve meghallgatásra is ott üzenjetek.

AJ

 

Flacika Creative Commons License 2005.02.07 0 0 873

Az átmérő mindenképpen kevés, de nem elsősorban a doboz terhelhetősége számít, hanem az, amit az erőlködő kiad. Kisebb teljesítménynél elég lehet 1 mm2 is, de ha teheted, legyen vastagabb. Tüskét lehet pl. a Kácsa Audiónál venni, de ha nem csalódom, akkor az Oktogonnál az Aradi u. sarkán a volt Orion boltban is láttam.

Előzmény: Törölt nick (872)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.07 0 0 872
Sziasztok!
Két kérdésem lenne.
Egyik: 130W névleges terhelhetőségű hangfalakhoz kevés a 0.75-ös átmérőjű kábel?
Másik: hol lehet tüskéket kapni hangfal alá? Piszkosul idegesít már, hogy ha egy kicsit feljebb tekerem a volume-t, zsibog a talpam alatt a föld, arról nem is beszélve, mennyire eltorzul emiatt a hangkép. Esetleg csinálni?

Üdv,
Reiser
spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 871

Kedves kukonya!

 

Őszinte örömmel veszem hírét a dolgok ilyetén alakultának, akkor mostmá' elmondható, hogy a project 100 illetve 150%-ra van teljesítve hájfáj is van, asszony sem ment el világgá, mi kellhet még... nosza! jöhet a gyermekálldás... :)))))

Előzmény: kukonya (870)
kukonya Creative Commons License 2005.02.07 0 0 870
Koszonom a tanacsokat, mattfekete festes lett a megoldas, most szinte ugyanolyan a melyla'da felulete, mint a hangdoboz pa're', amivel egyutt megy, es fel meternel messzebbrol mar egyaltalan nem latszik barkacsnak, kozelebbrol is csak az e'lekne'l. Asszonynak is tetszik, pedig szerinte a 2001 U"rodusszeia egy ne'zhetetlen film volt, es a szomszedok sem szoltak be a festekszag miatt, ami a pincetol a lepcsohazig terjengett. Persze igyekeztem senkivel sem osszefutni, igy nem is tudhatta'k, hogy kinek szoljanak be :-) 
Előzmény: spacc (867)
RCH Creative Commons License 2005.02.06 0 0 869

Sziasztok!

 

Remelem van turelmetek egy abszolut kezdot patyolgatni ;-)

A helyzet: szeretnek otthon normalis minosegben zenet hallgatni, lehetoleg minel tobbet visszakapni abbol a hangrengetegbol, amit rajatszottak a felvetelre. Bar zeneileg mindenevo vagyok (Pop, Rock, Trance, stb.) megis leginkabb a komolyzene az, amire "hangolni" szeretnem a cuccost.

Mivel krozus nem vagyok, ezert valszeg aprankent vasarolgatnam meg az osszetevoket. Jelenleg szinte semmi nincs meg, csak egy Aiwa 3 CD-s torony (mini? midi? mittudomen), ami a sajat hangfalain kivul meg egy Yamaha YST SW015 melyladaval is tamogatva van (30 Hz - 200 Hz, 70W, vagas allitas: 50-150Hz) - ez meg is maradna egyelore. Ezen kivul van meg egy DVD player, ami majd a CD lejatszot valtana ki.

Amit nagyjabol szeretnek: radios erosito 5.1-es lehetoseggel (hogy kesobb akar hazimozi rendszer is kiepitheto legyen), valamint 2 szepen szolo hangfal ami 40.000 Ft korul kihozhato es nem nagyobb mondjuk 30*30*58 cm-nel ;-)

Ami meg fontos lehet: a zenehallgatos kanape ugy 3 meterre van a hangfalaktol es a szoba keresztben kb. 8 meter szeles.

Elso korben a hangfalakat szeretnem megvasarolni, amihez minden jotanacsnak orulnek:

- mit nem szabad venni?

- mit igen? ;-)

- miert?

- hol?

stb.

 

Elore is koszi a segitseget!

 

 

 

 

dcaddi Creative Commons License 2005.01.27 0 0 868
Misa

igy elso hallasra kicsit nagynak tunik a 60 l , de nem elkepzelhetetlen.Az autoba epitendo zene egy ici-picit masabb, megpedig azert, mert az auto egy zart ter, s a hanglada altal letrehozott "hangnyomas" ebben a zart terben ervenyesul.S ez mindossze egy par kobmeter, igy a kocsiban "jobban" szol a basszus...
Előzmény: MiSA (845)
spacc Creative Commons License 2005.01.26 0 0 867

Flacika!

 

A concept jó lenne.... lenne.. ha kukonya barátunk önellátó vóna (takarítás, büdös zoknik összeszedése...szal ilyesmik). De sejtésem szerint nem az... ő sem...szegény...

Előzmény: Flacika (865)
praclee Creative Commons License 2005.01.26 0 0 866

NA akkor nyóóóccadször:)

 

Nekem is még az elején többször ajánlották az Audigy-ket.

Na most.Nem tudom a barátod a creativját min használja,de azok kis számítógépes hangfalak.Az enyémek meg Magnatok.Amik nagyobbacskák:)Na most.Nekem van ez digitális erősítőm.ÉS otpikai szálon akarom vezetni a dolgokat.Nem csak sima RCA-san.Vagy koax-is jó lenne.Na most.Az audigy-n van optikai.De az én NF7-es alaplapomon is van optikai kimenet ami ugyebár nem különbözik egymástól.

Akkor meg semmivel sem jobb ha lesz audigy-m mert ugyanugy jön át a DTS,tehát sehogy:))

 

De ha haverod optikán vezetné akkor mond meg,mert akkor megveszem.

 

NEm tudom mi a baj.Hogy miért nem szinkronizál a gép.Lehet hogy a dvd lejátszó alaplap már nem működik együtt.DEe lehet hogy oda még eljut a DTS,de az erősítőbe nem megy már bele.

Én digitális jeleket akarok,és ahhoz ugyebár optikai vagy koax kell.

 

(de ha vmit rosszul írtam nem vagyok,csak kezdő ugyhogy a tévedés jogát fenttartom)

 

Előzmény: npn (856)
Flacika Creative Commons License 2005.01.26 0 0 865

"Viszont fortelmesen nez ki, emiatt az asszony ragaszkodik hozza, hogy tuntessem el a nappalibol."

 

Hmmm... És mi lenne, ha az asszonyt tüntetnéd el? :)))

Előzmény: kukonya (857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!