Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nimrod1979 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 6815

 

 

Már egy ideje figyelgetem az autóm viselkedését. Most már tutira azt veszem észre, hogy az autómban a motorvezérlő rendetlenkedhet. Van olyan munkába indulós reggel amikor az autó egyáltalán nem indul, mert a benzinpumpa nem megy mikor ráadom a gyújtást. ilyenkor az aksi saru levétele egy kis időre meg szokta oldani a problémát. Benzinpumpát már cseréltem de hiába. A másik jelenség az, hogy az autómon menet közben mintha túldúsulna.. Mintha baromi sok benzint kapna, annyira, hogy az autó már alig bír menni. Persze az aksi saru levétele itt is szokott segíteni. Cseréltem vízhőfok jeladót és levegőszűrőt, de hiába. Olyan mintha a motorvezérlő néha megzavarodna. Aztán a túldúsulás már szinte állandósult nála. Még egy autónál sem nem tapasztaltam ilyet. Azt sem tudom mihez kezdjek? Gondolom egy másik motorvezérlő cseréje sem lehet egyszerű feladat?

Előzmény: Frinyi (6812)
Eseries Creative Commons License 2021.01.20 0 0 6814

Üdv!

Szeretnék feltenni pár kérdést hozzátok a benzines Toyota Corolla E11-el kapcsolatban.

Mely pontokon a legkritikusabb a rozsdásodás ezen a típuson? Jellemzően hol ázik be? Az ABS melyik évjárattól kezdve vált szériafelszereltséggé? 1 DIN méretű rádiót mennyire nehézkes beleépíteni?

rrsandor Creative Commons License 2021.01.19 0 0 6813

Valaki esetleg próbálta a hybrid corollát és ioniqot?

Melyik a jobb?

Zaj, rugózás, ergonómia, megbízhatóság szempontjából.

Frinyi Creative Commons License 2021.01.17 0 0 6812

Lényeg,hogy jó lett. :)

Előzmény: Törölt nick (6810)
Mesterlövész123 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 6811

Kedves Topictársak! Vett az asszony egy Toyota Corollát. Fontos lenne a GPS használat. Az eladó telepített mindent a telefonjában és szépen beüzemelték a dolgot, működött. Most viszont nem emlékszik, hogy mit kell ahhoz csinálni, hogy az autó képernyőjén megjelenjen a dolog. Tehát a segítségeteket szeretném kérni. Szépen lépésről lépésre mit kell a képernyőn nyomni/kapcsolni, stb. Tudom, hogy a dolog feltehetően pofonegyszerű, de ha nem tudom, hogy mit kell csinálni, akkor nem az. Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.16 0 0 6810

Homlokracsapás....  :-D   eszembe is juthatott volna.

 

Öröm az ürömben, nem belűről jött a hang, sajnos a hátsó vezető görgő hangoskodik,  a feszítő is hangos, de az nem nyiszog hidegen.

Egy csővel(kvázi sztetoszkóp) jól kihallgattam, egyértelműen a hátsó a ludas.

Olajat lecseréltem, most úgy ketyeg a motor, mint a schaffhausen óra.

Pszihésen sokallom a 33000 sékelt egy olajcserére, így kénytelen vagyok alternatív olajat használni, hát az előző nem jött be, talán a valvoline 5w 30 jobb lesz.

 

Előzmény: Frinyi (6808)
jónás1 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 6809

Üdv:Egyenlőre két probléma megoldására szeretnék segítséget kérni,corolla 1.6 2017 exutive, hidegen beindítás után 1500 a fordulatszám kis melegítés után visszamegy 1000-re és így is marad általában,néha gondol egyet lemegy 700-ra de csak kis ideig mi lehet a probléma? A másik hogy hidegen elindulás után vagy 200 méteren belül az utastér teljesen bepárásodik (a kijelző szerint  nincs bekapcsolva a belső keringetés)a szélvédő páramentesítő bekapcsolása után nagyon sokára megy le a pára,de akkor is csak szélvédőről és a két első ablakról.

Kérem ha valaki tud megoldást ezekre a problémákra segítsen.

 

                                                                                                franyó

Frinyi Creative Commons License 2021.01.13 0 0 6808

Ha leszeded a szíjat,és úgy indítod,megmarad a zaj?Esetleg próbáld meg úgy.

Előzmény: Törölt nick (6807)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 6807

2004/E  corolla hidegben kb fél-1 percig valami síró hangot ad, olyasmi mint egy száraz csapágy.

Kicseréltem a vezetőcsapágyakat, vízpumpát, hallgatózom, de nem jövök rá mi lehet. Nem a generátor, nem a klíma. Esetleg VVT? 

(hamarosan olajcsere idő van...)

 

Ez a vezető  valami utángyártott de skf. Amit hozzá adtak csavart a menete nem volt jó így az eredetivel raktam vissza.

Ezt is cseréltem, és valahonnan innen hallom a hangot.

 

Ma már nincs időm, de holnap még annyit tudok tenni, hogy felmelegítem a csapágyat és úgy hidegindítok, hátha kiszűröm melyik a beteg

 

Igazán erősen most lett hangja a nagyobb hideg beálltával.

 

Viraghimi Creative Commons License 2021.01.06 0 0 6806

T. érdeklődő! Nekem ugyanilyen kocsim van, ugyanilyen problémával. Szerelők szerint a befecskendezők cseréje oldja meg a gondot, Kíváncsi vagyok Önnek hogyan sikerült a hibát orvosolnia, kérem írja meg... érdekelne.

Előzmény: Micsunek (6799)
szimla65 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 6805

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Corolla 1.6 benzin 132LE 2017 év.Olajcserét szeretnék csinálni 0W 20-as olaj kell bele,úgy néztem.A kérdés az lenne,hogy pontosan milyen?Vagy elég,hogy 0W20 és ennyi?

Várom a segítségeteket Kálmán.

johannes. Creative Commons License 2020.11.15 0 0 6804

sziasztok

 

Erdeklodnek hogy a versoba ugyanaz az 1.6 os motor van mint a corollaba...2005 evjarat.

 

koszonom

Zsolti 2105 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 6803

Üdv mindenkinek kedves fórumtársak. Hidegindítási gondokkal küzd az E 11. 2000 év,1.4 benzines corollám.kb 5 fok alatt nehezen indul be.nem megy az összes henger és  nem emelkedik a fordulat magasabb tartományba. ha a lábamat a gázon tartom akkor megy az összes henger.olyan mintha nem érzékelné a  kinti hőmérsékletet és emiatt nem ad plussz kaját. Gyertya uj (Denso) Trafók jók.Mapp senzor tisztitva. mi lehet a gond merre induljak?

Előzmény: Törölt nick (6802)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.07 0 0 6802

hali!

2004 1,4b Corolla fordulatszám mérő nem mutat ill ha nagyon felbőgetem akkor kimozdul a mutató.

mi lehet a hiba?

köszi

gergelics Creative Commons License 2020.11.05 0 0 6801

Sziasztok! Toyota corolla e12-ben a fejegység órája csak ritkán megy, fogyasztásmérő is csak egyre ritkábban. Törvényszerűséget még nem vettem észre. Mi okozhat ilyen hibát? Rádió zavartalanul szól, hőfokmérő is működik... 

Frinyi Creative Commons License 2020.11.05 0 0 6800

Valahol talán vissza tudod nézni a beszélgetéseket,ott már taglaltam a problémát,mik lehetnek.Én a befecskendezők beméretésével kezdeném,az esetek 90%-ában ez okozza a problémát,készülj fel rá anyagilag is,mert igen drágák,és sajnos a pakliban benne van,hogy mind a 4 cserés,de azért ennyire ne ássuk el.Tudtommal nem javíthatóak,bár lehet már valahol csinálják.

Azért nézd vissza a beszélgetéseket,vagy itt,vagy a sima  Toyota nevű fórumban beszéltünk róla.

Üdv.

Előzmény: Micsunek (6799)
Micsunek Creative Commons License 2020.11.05 0 0 6799

Sziasztok!

 

Volna egy toyota corolla verso 2.2 dizel 2005-ös típusú járművem. Olyan jellegű probléma lépet fel ,hogy reggel hideg indítás nehézkesen megy,olyan mintha nem kapna üzemanyagot. sokat teker mire elindul.

Melegen ez a probléma nem áll fenn. íztógyertya csere megtörtént. volt már valakinek ilyen jelensége? mi lehet a probléma?

Kérném a segítségeteket aki tapasztalt már ilyent.

Köszi előre is.

 

 

 

Frinyi Creative Commons License 2020.10.20 0 0 6798

Az ülések alatti légzsákvezetékek csatlakozóival szokott lenni,hogy a rezgéstől kontakthibásak lesznek,és néha bedobja ezt.Sokan ott tárolnak minden sz.rt,és az ütődik a vezetéknek.Csatlakozót szoktuk kontaktsprézni,és az ottani ,,szemetet" kiszedni,és jó lesz.Persze neked lehet épp más,de azoknál a corolláknál rendszerint ez a fő hibaok.

Előzmény: totte (6797)
totte Creative Commons License 2020.10.20 0 0 6797

Sziasztok!

 

Egy érdekesség....

Toyota Corolla 2009 1.33. 52 000 km. Egy hónapja bedobta a hibajelet. Semmi más tünet nem volt. Kiolvasás légzsák indító kábel hibát jelzett. Kétszer levettem az akkusarut, lámpa kialudt, de fél nap után mindkét alkalommal visszatette a hibát. Most szombaton olajat  (0-20W) és légszűrő-betétet cseréltem. Indítás után hibajel kialudt. Azóta sem jött vissza. Ez mi lehetett? Még annyi, hogy az előző olajcsere óta 12000 km-t mentem.

 

csincsilla62 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 6796

Sziasztok! Toyota Corolla Versot vásároltam, 2,2 D-4d motorral. Esedékes lenne az olajcsere, kérdésem lenne, milyen olajat tegyek bele? 2008 as évjáratu a kicsike. Előre is köszi, üdv.

hamel Creative Commons License 2020.10.14 0 0 6795

Kedves hozzáértők, - főleg régi motorosok - öreg motorhoz keresek segitséget. 4EFE motor, 94 évi, eddig hibátlan volt, mostanában van olyan jelenség, hogy a motor bemelegedése után, alapjáraton le tud fulladni, vagy leállás után nem indul be, csak hosszas inditózás után, kissé dadogva, aztán megint sokáig jó.

Benzint adagol, érezni a kipufogónál, gyertyák újak, gyújtás kör jónak tűnik. Szerelőnél sose csinálja. Hátha van valakinek tapasztalata ilyen esettel...

Köszönettel   J.

citibus Creative Commons License 2020.10.06 0 0 6794

Sziasztok!  Segítséget szeretnék kérni. "2004-es Toyota Corolla Sedanba kuplungot kellene cserélni,és nem tudom milyen márkájú szettet érdemes venni bele,ami  minőségileg és árban is elfogadható. Gyárilag milyen van benne? Előre is köszönöm,ha valaki segíteni tud.

Vakegérke Creative Commons License 2020.09.23 0 0 6793

Sziasztok!

 

Szerintetek agy 2016-os Toyota Verso 1.8 –hoz jó lehet az alábbi hibakód olvasó, van valakinek tapasztalata vele?

 

https://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-OBD2-V2-1-Bluetooth-Car-Auto-Diagnostic-Interface-Scanner-Tool-MT/402319221156?hash=item5dac1821a4:g:qm0AAOSwzF9fBWTh

vagy ez

https://www.emag.hu/obd-ii-univerzalis-auto-diagnosztika-bluetooth-telefonhoz-laptophoz-csatlakoztathato-obd-2-elm327-c-d-001/pd/DXDD13MBM/

 

Milyet érdemes venni?

 

A mobilt lehet valahogy tükrözni az autó multimédiás kijelzőjére?

A mobilon lévő navigációt szeretném látni rajta.

jónás1 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 6792

Köszi de ezzel nem vagyok beljebb.

hul Creative Commons License 2020.09.17 0 0 6791

A sérült karosszéria szépen megcsinált állapota nem függ össze a szerkezeti észrevételeiddel. 

Mit mutatott a vásárláskori átvizsgálás? Vagy tali az utcán és bemondásra meg fülre (v arra sem) ment a megegyezés? Basszus egy toyota szervizes teszt nélkül vásárolni... Soha. 

 

Előzmény: jónás1 (6790)
jónás1 Creative Commons License 2020.09.14 0 0 6790

Üdvözlök mindenkit új belépő vagyok ebbe a topikba ,és mint általában mindenki,segítséget szeretnék kérni tapasztalt,hozzáértő ,segítőkész tagoktól.

Vásároltam egy 2017.corolla sedan 1.6 autót aminek a jobb eleje sérült külsőleg nagyon szépen szinte új állapotára visszaállították,kipróbálásakor igaz rövid úton jónak tűnt,de most már mentem vele 1000km.t és a következőket vettem észre.

Elinduláskor (pl.lámpánál)lefullad,gyorsításkor úgy gyorsul mintha eco üzemmódba lenne,menet közben úgy ráz mintha semmi lengéscsillapítása nem lenne,és már kb 40 km sebességtől változóan búgó-halkuló ismétlődő hangot ad,és gyorsulásnál fokozódik,mik lehetnek a problémák és hogy javíthatóak.

Az autóba 42e.km van,a többi részegység hibátlanul működik.

Előre is megköszönöm a hozzászólásokat.

 

                      Ferenc 

papafater1 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 6789

Sziasztok!

 

Segítségetek szeretném kérni.Van egy 2008-as Toyota Corollla D4d 2.0 126 LE  autóm.

Teljesítmény mérésen voltam vele,ami kihozta hogy az auto ami eredetileg 310NM nyomatékkal rendelkezik csak 249 Nm tud    

 

azt is 2600 fordulaton.

 

Hibakódot nem generál.

 

Turbóm már a vásárlástól fütyül egy picit,egy szervizes azt is mondta,hogy szerinte ez nem az eredeti.

 

Esetleg volt hasonló problémája valakinek?

 

Megosztom veletek a mérést .

 

Tud valaki jó szakit ehhez a problémhoz?Aki a teljesítménymérést csinálta,azt tanácsolta,hogy először a levegő oldali alkatrészeket nézzem,utána az üzemanyagi részeket.

 

 

Köszi előre is.

 

Norby99 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 6788

Klimával kevesebbet emel rá, sokkal simább a járása! De akkor ez nem tipikus? 

 

Előzmény: Malaguszti (6787)
Malaguszti Creative Commons License 2020.09.03 0 0 6787

Egyszer próbáld meg klíma nélkül, lehet az emel rá a fordulatra.

Előzmény: Norby99 (6786)
Norby99 Creative Commons License 2020.09.03 0 0 6786

Üdv!

 

Vásároltam egy Toyota Corollát (első Japán autóm) 1.6 DualVVT-I. És érdekelne, hogy hibának tudható be, vagy a sajátossága az, hogy ha kihuzatom 3-4000-ig és felváltanék, kinyomva a kuplumgot, ráemel 5-700 a fordulatra, és emiatt egyenlőre nem tudok szépet váltani. Vagy berángat, vagy túlcsúsztatom a kuplungot. 

Nem hinném, hogy béna lennék, közel 1M km után. 

Ha betartom a ECO segédletét, akkor jobb, de az meg nem túl dinamikus utazást tesz lehetővé. 

Szokjam meg, vagy esetleg a pedál elektronika hibája lehet? Köszi 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!