Keresés

Részletes keresés

Grof Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1437
"A magyar válogatott baromira nem érdekel"
Ezzel az állításoddal viszont továbbra is vitatkoznék, mert akkor nem foglalkoznál velük ennyit itt a DK-ban sem (mégha most itt nem is csak ők a téma).
Valószínűbbnek tartom, hogy ezt úgy érted, hogy egyáltalán nem kötődsz a magyar válogatotthoz érzelmileg, így nem nagyon érint, hogy milyen eredményeket érünk el, stb, de maga a téma azért érdekel.
Előzmény: Professzor úr (1422)
Grof Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1436
Én is így vagyok vele, nem vagyok az a melldöngető hazafi-típus, sőt, igazából abba is hamar beleegyeznék, hogy legyen a világ egy nagy ország, ha ezzel elkerülehtő lenne a sok értelmetlen konfliktus a nemzetek között, de ezt most abba is hagyom, mert messzire mutat a téma...
Mégis valahogy úgy érzem, hogy a fociban és más békés vetélkedésekben a magyar válogatott az, akinek szurkolnom kell, mert egyszerűen ide tartozom és nem az alapján választok, hogy melyik csapat játéka szimpatikusabb, vagy szebb. Ugyanakkor azt sem ítélem el, ha más nem így van vele, amíg - mint Prof is írta - a saját csapatnak való szurkoás dominál, nem a másik elleni.
Előzmény: mondial (1410)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1435
Meg is csappant a Forza Azzurri topic forgalma! Nem baj, majd felvirágoztatjuk!
Előzmény: Professzor úr (1433)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1434
Jó éjt, azért remélem még válaszolsz, ha nem akkor majd legközelebb.
Előzmény: Professzor úr (1432)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1433
Publikus,hogy a számítógéppel voltak gondok.
Ne lepődj meg,ha hamarosan megint eltűnök!:-)
Előzmény: mondial (1431)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1432
Te vagy az első,akivel értelmesen lehetett erről a dologról beszélni a DK-ban.

Jó éjt!

Előzmény: mondial (1430)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1431
Egyébként hol voltál az utóbbi időben? Már ha publikus.
Előzmény: Professzor úr (1429)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1430
Na nem kell rosszra gondolni, teljesen ártalmatlan a fickó. 2 dolog létezik számára. A playstation és a DVD.

Tökéletesen egyetértek veled abban, hogy a magyarság érzésének nem kell automatikusan kapcsolódnia a sporthoz. Egy abszolút antisport nézeteket vallót valszeg hidegen fogja hagyni Tököliék győzelme az olaszok felett és ha esetleg te a sportot egy kalap alá veszed egyéb dolgokkal akkor valószínű téged is. Ha elkülöníted a magyarságodat a sporttól azzal semmi probléma sincs.

Előzmény: Professzor úr (1428)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1429
Lassan elbúcsúzom,ha nincs már mondanivalód...
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1428
Szerintem az ilyen sokkal elvetemültebb alak,mint én vagyok.
Előzmény: mondial (1426)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1427
Kiegészítés:

A manifeszáció-mint a neve is mutatja-nem más,mint külső megnyilvánulás,tehát csak külső eleme a nemzeti eszmének.

A magyarság érzése nem köthető erőszakosan a sporthoz,de nem is kell elkülöníteni a kettőt.

Példa:
1.Ha valaki beletörődik abba,hogy megszűnjön a magyar nyelv,akkor az következetesen nem tartja magát magyarnak.
2.Ha valaki érdektelen a magyar válogatott iránt,az még nem a magyarság megtagadása.

Előzmény: Professzor úr (1424)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1426
Ha nem a németek az ellenfél, akkor mindig a magyaroknak szurkol, csak van egy kis német felsőbbrendüség érzése és ezért, ami német azt előnyben részesíti.

Ez volt a konkrét válasza amikor rákérdezetem a dologra, mármint amit már korábban leírtam, ez amit most írtam le ez az életfilozófiája, már ha ez annak tekinthető...

Előzmény: Professzor úr (1425)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1425
Tehát a magyaroknak szurkolna fordított esetben?
Előzmény: mondial (1423)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1424
Jó hazafi:tartsa be az ország törvényeit,szokásait,illeszkedjen be a társadalom rendjébe.
Konkrétabban:tanuljon,dolgozzon,ne bűnnözön stb.

manifesztálódott formában-erről már volt szó.

1.negatív manifesztáció:
a,beállok az olaszok közé a magyarok ellen szurkolni,csápolni.
b,Nincs ugyan meccs,de hangoztatom az olaszok előtt,hogy mi digók,hogy alázzuk/aláztuk le a magyarokat,vagy hogy szenvedtünk ellenük.

2.pozitív manifesztáció:

Az ember hangosan buzdítja a saját nemzetiségének megfelelő válogatottat.

Előzmény: mondial (1420)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1423
Mindenesetre német drukker barátom, azt mondta, amikor megkérdeztem miért a németeknek drukkol a magyarok ellen, hogy azért mert a németek tök látványos focit játszanak és jobbak mint a magyarok. Ebből le lehet szűrni, hogy a srác milyen kaliberű... :))
Előzmény: Professzor úr (1422)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1422
Amúgy röviden,3 pontban így tudnám összefoglalni ezt a témát:

1.Az olaszoknak szurkolok,mint az állat.
2.A magyar válogatott baromira nem érdekel,akár az ország lakosságának 60-70%-át.

Idáig tiszta sor.

3.A két dolog ütközik(olasz-magyar meccs):teljesen érthető,hogy nem fogok hirtelen az addig számomra érdektelen csapatnak szurkolni,és annak a vereségét kívánni,amelyikért egyébként rajongok.Ez egy érzelmi nonszensz lenne.

mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1421
"Ezt nem értem, egy erdélyi magyarnak miért kell jó román hazafinak lennie?"

Csak azért mert román állampolgár akkor már hazafi abban az országban, annak ellenére, hogy más kulturában, más ország szokásait alkalmazva él?

Előzmény: mondial (1420)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1420
"Egy hazafitól nem lehet mindig elvárni,hogy országa válogatottjának szurkoljon.Pl. egy erdélyi magyarnak is jó román hazafinak kell lennie,de ebbe nem tartozik bele,hogy kötelessége a román válogatottnak szurkolni."

Ezt nem értem, egy erdélyi magyarnak miért kell jó román hazafinak lennie?

"manifesztálódott formában "

Mit értesz ez alatt?

Előzmény: Professzor úr (1419)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1419
Szerintem a nemzetiség,nemzeti eszme a helyes kifejezés.

Egy hazafitól nem lehet mindig elvárni,hogy országa válogatottjának szurkoljon.Pl. egy erdélyi magyarnak is jó román hazafinak kell lennie,de ebbe nem tartozik bele,hogy kötelessége a román válogatottnak szurkolni.

Én továbbmegyek,és azt mondom,hogy a nemzetiségnek is csak manifesztálódott formában eleme a saját válogatottnak való szurkolás.

Előzmény: mondial (1416)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1418
És a sor még folytatható...
Mondjuk nem hiszem, hogy a francia embereket akár az is zavarta volna, ha ferde szemű emberkék nyerik meg a VB-t, a lényeg, hogy Franciaország győzött. A focisták szempontjából már érdekesebb a kérdés, hogy mennyire érezték hazájuknak Franciaországot és mennyire látták ebben a győzelemben a francia győzelmet és nem a csapat sikerét. Gondolom bennük ez utóbbi érzés erősebb volt.
Előzmény: Professzor úr (1413)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1417
Máskor én is azzal példálóztam,hogy a nők többségét nem érdekli,hogy mit játszik a válogatott,ha igen,akkor is csak többnyire gúnyosan röhögnek a kudarcain.

A nézőpont a lényeg:Én az olaszoknak szurkolok,és nem a magyarok ellen.(Az erről szóló hírhedt topicom címében pontatlanul fogalmaztam.)

Előzmény: mondial (1415)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1416
Nem tudok a hazafiság helyett más szót mondani... :((
Előzmény: mondial (1415)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1415
Ahogy mondod nem csinálok drámát, csak rosszallásomat fejeztem ki neki. De amúgy semmi bajom vele és veled sem, emiatt nem fogunk összeveszni.

Az az igazság, hogy nem tudom pontosan leírni mire is gondolok, maradjunk annyiban, hogy nálam, hogy úgy mondjam a hazafisághoz hozzátartozik, ha valaki szurkol a válogatottnak. Ezt ne vedd szószerint, mert pl a húgom tojik arra, hogy mi van a válogatottal mégse kevésbé szereti a hazáját mint én. Na belekavarodtam, mindegy...

Előzmény: Professzor úr (1412)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1414
négerjei=négerei
Előzmény: Professzor úr (1413)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1413
Amúgy sport és nemzetiség kérdése egyre távolabb kerül egymástól.

Gondoljunk csak az alábbi abszurd helyzetekre:
1.A franciák nagy ellenségeinek leszármozattai(Gy.k. a volt gyarmatok négerjei)szívre tett kézzel éneklik a La Marseillaise-t.A győzelem után pedig az "igazi" franciák döngetik a mellüket,hogy megmutatták a világnak,hogy övéké a legremekebb nemzet.(Amúgy utálják a fekákat.)

2.Egy magyar-román meccs kapcsán is találhatunk érdekes pontokat:pl. Bölöni.

Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1412
A német drukker haverodat hogy érted meg?
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1411
Akik ismernek engem,azok nem csinálnak ebből drámát,még akkor sem,ha nacionalista beállítottságúak.Az interneten keresztül nehéz érzéseket,attitűdöket közvetíteni.

"mert az ember nem azért magyar, mert szurkol a válogatottnak"

Ez a lényeg.

mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1410
Tiszteletben tartom ahogy te viszonyulsz a magyar csapathoz illetve az olasz csapathoz, még ha nem is értek egyet vele és nem is értelek meg.

Lehet, hogy elcsépelt frázis, de számomra a magyar válogatott több mint kedvenc csapat, az az én csapatom, azonosulni tudok velel, mivel magyar vagyok és magyarságomat is igazolom ezzel(lehet, hogy ez nevetséges, mert az ember nem azért magyar, mert szurkol a válogatottnak)saját magam számára.

Előzmény: Professzor úr (1408)
mondial Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1409
Ha lesz is rá, 2 évvel idősebb nálam, szóval biztos erősebb... :))

Jó éjt!

Előzmény: Grof (1407)
Professzor úr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1408
Miért szurkolnék a magyaroknak?Csak azért,mert azonos az állampolgárságom a játékosokéval? Ez csak egy objektív tényező,ugyanakkor semmilyen érzelmi szál nem fűz hozzájuk.
Számomra a magyar labdarúgás nem a nemzeti eszmeiség összetevője.Ez számomra ugyanolyan kérdés,mint az,hogy valaki az amerikai vagy a magyar filmekért rajong,olasz a barátnője vagy magyar.
Ugyanezen logikát folytatva, nem állok be az olasz szurkolók közé Maldiniékat buzdítani a magyarokkal szemben,mert ezzel a rítussal már azt fejezném ki,hogy közéjük tartozom.(Semleges mérkőzésen ez már csak egy relatív szellemi közösséget jelentene.)Én nem vagyok olasz,csak a kedvenc csapatom az olasz válogatott,amelyiknek mindig szurkolok,hogy verje meg az aktuális ellenfelét.

Nem tudom,mit sikerült ebből megérteni,de tény,hogy körülményes erről interneten beszélni.

Előzmény: mondial (1405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!