Keresés

Részletes keresés

EperésSör Creative Commons License 2008.10.14 0 0 47

akkor lássuk! én még októberben szeretném megejteni a beszerzést, ha van még valaki szóljon még a héten, aztán kérjünk ajánlatokat.

üdw,

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 46
hazirobotok.hu-ott fenn van az 560-os dupla pack occsóbbért.
de miért nem állunk össze 10-15-en és akkor még nagyobb kedvezményt lehetne kicsikarni. Annó ezt ebay-en bevált gyakorlat volt.
Előzmény: EperésSör (45)
EperésSör Creative Commons License 2008.10.13 0 0 45

igen közben én is körülnéztem
szóval azért nem csak nálunk ilyen a helyzet, hanem európára jellemző

na mindenesetre én a héten meg akarom venni -az 560ast-, gyorsan körülnézek hol mennyi..

erősen gondolkozok egy 560-scooba kombón, vagy veszek 2 db 560-ast anyámnak is egyet, de eddig itthon ilyet nem találtam, tudtok ilyenről?

 

üdw,

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 44
Itthon pl a Roomba 560-as hivatalosan (nem szürke behozatal esetén): 99.000 Ft
Ugyanez németeknél 400 euro, cseheknél kb 96e forint, olaszoknál románoknál 100e Ft.
Előzmény: EperésSör (43)
EperésSör Creative Commons License 2008.10.10 0 0 43

Sziasztok!

 

Nem tudjátok, a környező országokban mennyiért lehet roomba-t venni?

Ausztriából, Szlovákiából nem éri meg behozni?

üdw,

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 42
robErt,

Magánszemélyként azt csinálsz amit akarsz. Én is onnan veszem, ahonnan jobban megéri. Szándékosan nem azt írtam, hogy olcsóbb. Mondjuk egy Roombat 86e-ért én nem venném meg kinntről, hanem inkább itthon a garancia miatt. De pl a felniket + gumit amit autómra vettem, azt amcsiból hozattam. Vagy a fényképezőmre a vakut, mert annyival olcsóbb, hogy ha rossz is, még mindig megéri a javítás ráköltésével. Egy Roombat veszel amerikából, amihez kell egy átalakító, ami majd szétcseszi az egészet és kapsz itthon javításra 20-25e forintos szervizet. Szóval ez szerintem nem éri meg - persze meg lehet reszkírozni, mindenkinek magának kell eldöntenie. Ha be tudnám biztos hozni 60e forintért, akkor viszont már elgondolkoznék, hisz van 40e forint előnyöm, amiből 2 szervizet is tudok finanszírozni. De mivel én számlára akarom ezt venni, ezért bukom az egészet, hisz ezzel a behozatali móddal nem lesz számlám:) Ezért mondom, mindenkinek magának kell eldöntenie.
Előzmény: robErt (41)
robErt Creative Commons License 2008.09.26 0 0 41
lényeg a lényeg...kintről kell hozatni ha a magyar kereskedők nem tudnak velünk versenyezni, mármint vevőkért !
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.25 0 0 40
robert,

Sajnos ez nem ilyen egyszerű.
Amcsiban, és euban sem ennyi az adóteher, és a munabérek utáni adó, amit cég működése mellett is bele kell építeni az árba + áfa :)
A másik dolog, mint megtudtam, pl a scooba nem is az lesz itt az euban, mint ami amcsiban van, hanem egy teljesen új változat, ami jobb is a kintinél.


Nézzük a példádat. Tehát amit kinn egy halandó megvesz 380 dodóért, azt mondjuk egy cég a nagy tétel miatt 300-ért megkapná. Ekkor már csak be kell hozni a terméket itthonra. Egy darabnak a shippingje legyen 50 dollár biztosítással együtt. Tehát 350 dollárnál vagyok, de ne feledjük a kinnti bepakolás és az itthoni lepakolási díjakat sem. Mondjuk ez darabonként +10 dollár. Tehát 360 dollárból benn is van, ezek után már csak vámolni kell, ami + 10%. Meg is van a 400 dolláros cuccunk, amit nem árulhatunk, mert be kell vizsgáltatni. Ha jól emléxem ennek egyszeri (egy termék típusra) valami 300e forint körüli összeg volt, de ebben nem vagyok biztos. Tehát jelenleg van egy 67e forintos cucc, amire még ezt is rá kell dobni, legyen ez fejenként 3e forint. 70e forintnál járunk, úgy, hogy nincs hozzá magyar nyelvű leírás. Ezt is kötelező vagyok gyártani, darabját fordítással, mindennel megúszom 2e forintból. Ezek után kell egy üzletet nyitnom, és a saját béremet és az üzlet fenntarthatóságát megoldani...termékeknként átlagosan legyen 5e forint (mert ugye raktárkészletet kell, tárolni kell, no és hivatalos szervize is kell hogy legyen ennek a cuccnak). Itthon ugye lópicsa terhek vannak. Ezt mindenki tudja. rakjunk rá egy termékre mondjuk 15% hasznot átlagosan. Ez ugye nem sok, ha azt veszsük, hogy mondjuk egy könyvön van 40-50% is, vagy mondjuk egy külföldi sms-en 5000%. Szóval akkor 77e + 15% az legyen durván 89e forint és már csak az áfa hiányzik róla = 106e forint.

Ebből az eladó kap 11e forintot (haszon), namost gondolhatod mennyit ad el ebből pl havonta....és akkor még nem hirdetett sehol semmit, nem volt rendezvényeken, és ugye az egész műveletet (mivel azért csak nem egy terméket hozott be) meg is kellett finanszírozni, és gyanítom, hogy hirtelen az egész projektre van valakinek mondjuk 5-10 millája. De biztos én gondolkozom rosszul:)

Aztán vannak olyanok, akik szarnak az egészre, és behozzák. Megússzák a vámot, mert az eladótól úgy kérik, hogy ajándék legyen ráírva. Nem adnak számlát, nem adóznak lófaszt se és eladják x pénzért "tiszta" haszonnal. Őket úgy is hívhatjuk, hogy szürkeimport, aki tönkrecseszi az egész hazai tiszta piacot. De valójában NEM CSAK ő a hibás. Addig, amíg ilyen idióta barmok vezetik az országot, nem "védik meg", szopatják azokat, akik rendesen befizetik a pénzt. És egyáltalán nem is adják meg a lehetőséget arra, hogy LEGÁLISAN VERSENYKÉPESEN tudjon működni egy cég, addig inkább a kormány felelőssége ez a helyzet.

Hidd el, erre a témára én is ideges vagyok. Amikor pl autót akarok behozni magamnak amcsiból, mert itthon DUPLA annyi ugyanaz, amit japánban gyártanak!!!! És itthon, meg minden hülyeséget kitalálnak azért, hogy ne tudjam forgalomba helyezni (vagy ha igen, akkor az eladáskor szívjak vele, meg alakítsam át jó pénzért, hogy nehogy megtérüljön - persze ez egy 20 millás autónál megtérül, de egy Priusnál ami 2-3 misi sosem fog)...
Előzmény: robErt (39)
robErt Creative Commons License 2008.09.25 0 0 39
észrevétel !

ha a hivatalos kereskedő, itthon, aki leszerződött az Irobottal, nem tudja annyiért adni mint kint az már gyanús!!!!
okés van költség szállítás stb...de nem a duplája!!!
átverés ez is !

tegyük fel egy konténernyit hoznak euba..köztük a magyar kereskedőnek is közte van a rendelése.....irobot beszerzési ár kb -20 % lehet tehát abból a fuvarnak hajó kamion költségeket fedezni kellene...miért kell átbaxni mindekt "hülye magyarokat?"

felhívás keringőre pgyuri ! neked szól !

ha kint 380 dollár (az roomba560) kb 60 E Ft akkor te megkapod kb 300 dollárért...mint minden más kereskedő a nagykertől gyártótól...(ha nem olcsóbban bizonyos tétel rendelése fölött)

jön a vám és stb...akkor sem érheti ela dupláját !!! ne mond már...
jaja de ideges vagyok ha ez a téma ! Grrrr
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 38
Igen valóban ennyiért lehet behozni legálisan, tehát shipping, vám áfával. Én is be tudom, meg szerintem bárki más is, csak ilyen esetben van 10-15e forint különbség az itthonival szemben és annyit már szerintem nem ér meg...pláne ha valami történik.
Amúgy ha sikerül egy kis szerencsével a vám áfát kikerülni akkor 60e körül már meg is lenne - nekem néha be szokott jönni, de az a kinti eladón múlik leginkább. De akkor is vicc, hogy odaát majd felébe kerül.
Előzmény: danil89 (35)
danil89 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 37
Szia!Tudok neked is szerezni akár 530-asat is!Üdv
Előzmény: Törölt nick (27)
danil89 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 36
Szia!Ha gondolod tudok neked 560-ast hozatni amerikábót!Üdv
Előzmény: EperésSör (28)
danil89 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 35
Sziasztok!Előszöri is fel szeretném hivni a figyelmeteket,hogy valójában bármit meg tudok szerezni elég jó áron...Márkás óra,telefon(inkább alkatrészeket jó áron...) porszivók,de tényleg BÁRMIT(Ezt pl amerikából)!!!Másodszor,Tudok szerezni,(korlátolt ideig és korlátolt számban ilyeneket:)

iRobot Roomba 560 / Scooba 380 Combo= 170000Ft
iRobot Roomba 560 = 84000Ft
Scooba 380 = 100000Ft

Igyekszem jó áron adni,az itthoni árak nem érdekelnek,és nem is nézem őket,ezért kérlek különböző beszólásokkal mellőzzetek,mert nem nézem az itthoni árakat,csak megveszem külföldről,rárakom a kis %-mat,és annyi...Várom leveleiteket!inaderdos@freemail.hu!Üdv
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 34
Üdv,

Mi a különbség az 530 és az 560-as között?
Lehet majd itthon is packban kapni a Scooba-val?
pgyuri183 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 33
530 - 74.900, 560 - 99.000,-
Előzmény: maya815 (32)
maya815 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 32

Szia

 

Érdeklődnék,hogy hoztál már be roombá-t???Mik a tapasztalatok???

Ja,a bolttal kapcsolatban,szívesen beszállnék ebbe az üzletbe!!!!!komolyan!

 

 

pgyurinak:Most milyen áron lehet nálad roomba-t kapni???

köszi

maya

Előzmény: robErt (22)
pgyuri183 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31

Ez a mostani "cucc":

 

http://cdn.irobot.com/filelibrary/Roomba_Videos/560video.html

pgyuri183 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 30
Ez a "cucc" 2 generációval a mostani előtti.
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 29

nahát nem túl meggyőző a cucc  : /

 

http://artu.hu/images/roomba-pcwelt-slow.wmv

EperésSör Creative Commons License 2008.07.31 0 0 28

Ha valaki megy ki venni szóljon, én is szeretnék egyet!

Vagy ha én érnék ki hamarabb írok.

köszi,

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.02 0 0 27
Én is a roomba 530-ra gondoltam az alatt szerintem nem érdemes venni, itt már fejlettebb a technika 5. generációs. Jó lenne kintről hozatni olcsobban! Már figyelem egy ideje az árakat.
Előzmény: egymegegy (26)
egymegegy Creative Commons License 2008.05.28 0 0 26
Oké.

Én is szemezek ezzel a kis géppel, nagyon tetszik, be fogok szerezni egy 530-as típust, vagy egy e fölöttit. De a hazai árakat én is sokallom, főleg hogy a tengeren túlon fele-harmada. Szóval valszeg valamelyik európai ország ebay-éről szerzek be egyet. Bár megyek majd Bécsbe egy hónap múlva, lehet ott is érdemes szétnézni...
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.28 0 0 25
A pgyuri183 forgalmazza i-robot Kft. Budakeszi, Budaörsi út 15. 06209339939 és a vaterán is ő hirdet.
Előzmény: egymegegy (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.28 0 0 24

Nincs csak ezt a felhasználó nevet választottam!

Előzmény: egymegegy (23)
egymegegy Creative Commons License 2008.05.28 0 0 23
Szia,

ehhez van valami közöd?:

http://i-robot.addel.hu/index.php
Előzmény: Törölt nick (21)
robErt Creative Commons License 2008.05.27 0 0 22

személyesen hozzák be..ha sikerül

szólok ha megvan és irok tapasztalatokat

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.24 0 0 21

Szia!

 

Írtad hogy hozatsz be roombát sikerrel jártál? Azért kérdezem én is akarok rendelni, de nem tudom mennyi a póstaköltség és a vám,  csak amerikába szállítanak az i-robot oldalán.Most az  e-bay.com drágább.

A roombareview-en a Roomba 535  249.90$

Itthon az 530-as 87000Ft a legolcsobban, irreálisan nagy az árkülönbözet.

Az osztrák e-bay-en házhozszállítva 72000Ft. Mindenképpen olcsobban kellene gondol téged is ez bosszant!

 

Üdv

Előzmény: robErt (20)
robErt Creative Commons License 2008.03.13 0 0 20

hm.hm...igazad van tudom..de ha leszerződöm ...vagyis nagyker leszek akkor én is sokkal olcsóbban kapom tehát ha van ajánlot fogyasztói ár akkor nem kell drágán adnom..vagyis ha lenyúlom a magyarokat akkor adhatom drágán...

egy két konténerrel behozott mennyiség után a költségek is alacsonyak...

 

na mindegy...majusban egyet behozatok ez szent  :) még az irobot áránál is alacsonyabb áron megy az ebayen ha jól láttam usába kiszállítva

 

 

Előzmény: Krinyo (19)
Krinyo Creative Commons License 2008.03.13 0 0 19
Persze, igazad van, a dollar ultra-gyengulesevel mar igen-igen nagy a kulonbseg. De azert ne feledd, egy cegnek vannak koltsegei, alkalmazottai, adoi es jarulekai, a cuccra van vam es afa... nem olyan egyszeru ez sajnos. A garit is vallalni kell valakinek, szervizt kell fenntartani, stb. Bosszanto az arkulonbseg es szerintem is lehetne kisebb, de eszemben sincs a ceget okolni mindezert, foleg, ha jo szokas szerint euroban kapja az arut annyiert, mint kint dollarban.
Egyebkent kiegeszitot kintrol eri meg rendelni, en 18-ert hozattam postaval egyutt 3 db-os, + 6 szuro tartozekkeszletet, mig itthon a 2-es csomag volt majdnem 15, utanvettel ugyanennyi lett volna.
robErt Creative Commons License 2008.02.27 0 0 18

én is meglepem de. hozatok kintről és akkor is a fele lesz az ára...és ha baj van na meg ha vettem hozzá 220V os töltőt akkor is megérte...sőt..lehet hogy akciósan kettőt.... vagy setben felmosóval stb...bár ma nézegettem az uerópai árakat is...beszarás hogy miylen drága mindenhol az USA árakhoz képest....nem éri meg jó importőrt találni...pedig a hivatalos irobot oldalról mentem a linkekere....

ki alakít velem céget erre? .))))

tisztességes haszon reményében dupla mennyiséget lehet aladni..nem? kishal nem hal? érthetetlen magyar kereskedés van, igazad van nem csak ebben

Előzmény: Krinyo (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!