Keresés

Részletes keresés

Qrdi bt Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9769
Akkor kazán megközelít..
Folyamatos szervízgombra kijön a sz.menü.. A leírásban benne van, teljesítmény, max hőm, sziv.kapcs.mód... Ha nincs meg a szervíz utasítás a kazánhoz, küldöm mailbe..rc35 pedig az 1 beállítás jobb lesz mint a 2..
Előzmény: eviktor (9765)
Csapszi Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9768

Műszaki adatok

  • Hőmérséklet mérési pontosság: ± 2% ± 2 °C

 

Előzmény: KömKel (9767)
KömKel Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9767

Nálam lehet vele látni a csövek helyét, mivel ott 1-2 tized fokkal magasabb a kő hőmérséklete.

20-30 centire kell tartani a mérendő felülettől, és tizedfokos pontosságú.

Előzmény: eviktor (9766)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9766

Köszi!Ezzel feltérképezhetem, merre mennek a csövek a padló alatt? Mennyire pontos ez, milyen messze kell mérnem a padlótól, és mekkora hőm különbséget lát egyértelműnek? Sose láttam még ilyen kütyüt.

Előzmény: KömKel (9764)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9765

Első beállítások:

1.) külső hőm szab

2.) 20-50 előremenő

3.) elvárt szobahőm. 26 fok

mért szobahőmérséklet: 21 fok

 

Második nekifutásra:

 

1.) szobahőm. szab.

2.) 50-60 előremenő

3.) elvárt szobahőm. 26 fok

 

mért szobahőmérséklet: 22 fok

 

Gyakorlatilag nincs változás. Ma délben 22 fok volt a nappaliban, de csak mert sütött a nap.

 

Ellenőriztem, minden padlókör nyitva van. (a padlócsövezés régi, a kazán, osztók, stb új.)

A kazánköri szivattyú adataira nem találtam adatot:

http://www.buderus.hu/files/201110211059170.Katal%C3%B3gus%20GB042_2008.09.05.pdf

 

 

 

 

 

Előzmény: Qrdi bt (9762)
KömKel Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9764
Előzmény: eviktor (9763)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9763

Az osztó szélén a fekete kapukos valami, az nem egy automata légtelenítő? Az emeleten is van ilyen, nem sziszegnek.

 

Infrahőmérő. Khm. Érdekes lehet.

Előzmény: KömKel (9761)
Qrdi bt Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9762
Nem lehet, hogy rosszul van belőve az Rc35?
Át kell bogarászni a beállításait mert gyanus a működése.. Padlót nem szoktunk szoba hőmérséklet szabályzáson hagyni, külső hőm.szab. szoktuk hagyni, max 1K szobahőm befolyás..max előremen:45C méretezés -10C nál 38C.. A padlón elméletileg nem kell érezni a meleget, de 24C szobát játszva elér mindenhol.. Nyitva van minden padló kör? Régi vagy új rendszer? Lehetséges, hogy a kazánköri szivattyú teljesítménye kicsi ahhoz, hogy rendesen átpörgesse a vizet...? Nem ártana felülvizsgálni a rendszert..
Előzmény: eviktor (9755)
KömKel Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9761

Hmm... nem lehet, hogy levegős a rendszer?

 

Van egy infrahőmérőnek nevezett dolog, 12-15e Ft-ért lehet kapni. Tizedfokra beméri a felületi hőmérsékletet, ezáltal végignézhető a padló (is), hogy fűt-e.

Nálam teljesen jól látni vele, ha megy a padlófűtés, illetve az is, hogy hol nincs csövezés.

Előzmény: eviktor (9759)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9760

Igen, tudom! :-)  Visszaállítom majd 55-re. Továbbra se értem, ha a min. 50 fok be van állítva, miért keringteti a 30 fokos vizet?

Előzmény: KömKel (9758)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9759

Igen, közvetlenül ahol lebuknak, kifejezetten meleg. Ami visszajön, még talűn langyosnak se mondanám, ill. a 4 csőből az egyik (valószínűsítehtően a fürdőszobai kör) mintha meleg lenne. Érdekes módon a földszinti fürdőszobában meleg a járólap. Azért zavarbaejtő a dolog, mert a próbafűtésnél a konyhában is éreztük a kövek melegét. Most viszont nem.

Előzmény: Meister (9757)
KömKel Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9758

Az előremenő tekergetésével nem árt vigyázni, mert igy jársz:

Hülye biztonsági őr kontra padlófűtés

Az egyik német autógyár hazai képviselője új szalont építtetett magának. Padlófűtés került kiépítésre a hatalmas kiállítóterembe, szép és drága olasz kerámia burkolattal. Átadás előtt nem sokkal minden jól működött, a kivitelezők már levonultak, kitakarítva ott[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: eviktor (9755)
Meister Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9757

Közvetlen az elosztó után, ahol lebuknak a padlóba, ott még meleg? A visszafele jövő csövek is?

Előzmény: eviktor (9755)
monyesz Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9756

Nem is szabad, hogy melegnek érezd.

Ha alulméretezett a padló, akkor nem fogod tudni befűteni a helyiséget, csak radiátoros rásegítéssel.

Előzmény: eviktor (9755)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9755

Itt vannak a fotók.

 

Némi változást elértem: az rc35-ben feljebb vettem az előremenő hőfokot max 60, min 50 értékre. Egy darabig abbahagyta a kazán a ki/be kapcsolgatást, több órán át keringtette a 60 fokos vizet. Reggelre még se lett meleg, és a kazán most ugyanazt csinálja: 60-30 fok között ki/be kapcsol. És egyetlen helységben se érezni, hogy meleg lenne a kőpadló, parketta, semmi.

 

Előzmény: KömKel (9727)
Roadati Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9754

Nálunk 3járatú szelep van betéve,semmi hőcserélő.a visszatérő kört bevonva keveri be a max 35 C vizet

Előzmény: aSzabe1 (9753)
aSzabe1 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9753

Köszi, akkor bizakodom, hogy legalább ezt a 3 padló kört elviszi a szivattyú. :-)

 

Zsolti: igen tudom, hogy a padlónak kevesebb kell mint a radiátornak, arra vonatkozott a kérdésem, hogy vajon melyik megoldás mennyire rossz valójában hosszú távon a pénztárcámra. Azt tudom melyik a legrosszabb rövid távon.  

 

Előzmény: quint (9749)
t.zsolti Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9752

de ha jól tudom a padló körre kellene egy termosztatikus keverő szelep ami 35-40 foknál többet nem enged a padlóba, és láttam már olyat ahol termosztát is volt , ha túmenne a beállított értéken letiltja a kazánt.

Előzmény: aSzabe1 (9745)
Meister Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9751

Nálam is külön van választva a beszívóldal, nem cső-a-csőben a rendszer. Ezért nem értem, hogy mi a szart mér a kéményseprő, mert gyakorlatilag így semmit.

az én esetemben ugye tömörséget csak úgy tudna mérni, ha lezárná a kémény tetejét, és túlnyomást vagy vákuumot hozna létre. Na, ilyet csak átvételnél egyetlen egyszer csináltak, az elmúlt 3 kéményseprés alatt csak körbehókuszpókozták a kazánt a füstgázelemző műszerükkel, most meg beledugta a kéménybe, majd közölte, hogy nagyon jó, csak pár százalék a visszaáramlás... Mekkora egy kamu cég ez, úristen!

Előzmény: cssb (9740)
Meister Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9750

Értem, köszi. :-)

Nekem itthon annyiban más a helyzet, hogy van 2 hőmennyiségmérőm, hogy az albérlőmmel el tudjak számolni. (2 körös a rendszer).

Amiben máshogy számolunk, az az, hogy én a "hasznos" teljesítményt tudom számolni, azaz azt, hogy az elégetett gázból mennyi meleg lesz, míg te a kondenzációs technika elméleti számait kapod meg! :-))

A füstgázelemzést egyébként az Ariston beüzemelője sem a kéményseprőmóddal csinálta, hanem megnyitottuk a vizet... 

Ami baromság ezek szerint, én gondoltam is, hogy nem úgy kell, mert a gépkönyv mást írt, de akkor nem mertem szólni, örültem, hogy 3 hónap után lett melegvíz! :-)

Előzmény: cssb (9735)
quint Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9749

Fejben kiszámoltam :)))

A kazánom (pici 14 kW-os Junkers) most 8 radiátoros kört tol + a padlófűtés hőcserélőjét (annak a szekunder körében 7 kör, de ez most mindegy). A három padlós körrel most mosolyogva kell bírnia a szivattyúdnak. Ha már radiátoraid is lesznek, akkor meg úgyis kell valamit trükköznöd, mert a radiátoroknak magasabb hőmérséklet kell. Erre több megoldás is van, de az 5P-7R elrendezésnél szinte biztos, hogy a padlónak már külön szivattyú kell, de ezzel ráérsz jövőre foglalkozni.

Előzmény: aSzabe1 (9748)
aSzabe1 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9748

A felújítás kb. a felénél tart. A szinten összesen 5 padlókör lesz és 7 radiátorkör van előkészítve.

Az előzőekben nem központi fűtéssel ment a ház.

Jelenleg ami egyértelműen működésre kész, az a 3 padlókör és a régi rendszerből egy cserépkályha.

Mivel a tél előtt már esélyem nincs a komplett rendszert üzembe helyezni, ezért szeretném egyenlőre a 3 padlókört legalább. Ha sikerül elvigye a házat, akkor radiátorokból csak a fürdőszobait szerelném fel. Ha nem akkor a radiátorokat is fel kell tegyem.

 

Ha erre azt válaszolod, hogy ezt ki kell számolni, többen kiszámolták, különböző eredményekkel...:-)

 

 

Előzmény: quint (9747)
quint Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9747

"Egyenlőre a ház egy része van csak fűtésileg felújítva (3 kör 3*75m csővel)"

Most padlófűtés és radiátoros is van együtt? Ha igen, akkor hány radiátor és milyenek? Hülye mértékegység, de 10 négyzetméternyi szobára hány centi (vagy méter) radiátor hossz jut? :)

Előzmény: aSzabe1 (9745)
peterch Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9746

   Szia !

 

   Csak egy laikus vagyok, szamokat nem irok, csak egy lehetoseget. Szereltess be egy hidrovaltot es a padlofutest lasd el sajat szivattyuval, amit a szobatermosztat vezerel es a kazan is vezerli a sajat oldalat. Hatasfok nem romlik .

    Szerintem.

 

    Udv , Peter.

Előzmény: aSzabe1 (9745)
aSzabe1 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9745

Üdv mindenkinek!

 

Tudományos kérdésem lenne. :-)

 

Nemrég szereltettük fel kondenzációs kazánunkat. Igen nagy tudású készülék, fantasztikus hatásfokkal, külső érzékelővel, rengeteg kommunikációs lehetőséggel. Vele egy időben padlófűtést is csináltattunk egy másik vállalkozóval. Mint a beüzemelésnél kiderült, sajnos a padló-vezérlés nem sikerült tökéletesen, sőt sehogy. Egyenlőre a ház egy része van csak fűtésileg felújítva (3 kör 3*75m csővel)

Rengeteg "szakértőt" végigkérdeztem és elég sokféle választ kaptam a lehetséges megoldásra.

 

Nagyjából most már ki tudom szűrni melyik tűnik működőképesnek, de a hatásfok rontásuk nem egzakt eléggé számomra. Úgy tűnik ezzel amúgy rajtam és a kazán szakértőjén kívül más nem is törődik, de konkrét számokat még sehonnan nem kaptam, sőt nagyságrendeket sem.

 

1. megoldás: fűtőkörök közül csak a padlóba nyomja a vizet a kazán szivattyúja. Hatásfok optimális, mert beállítható padló görbe, de kérdés szivattyú birja-e és elég-e önmagában majd télen? (régi ház, vastag falak, többféle számítás készült a hőigényre, különböző eredményekkel) belső szivattyú max teljesítnény 70w, 1200l/h,vagy max nyomás 250mbar.

2.megoldás: hőcserélő, külön szivattyú a szekunder körben. Leválasztás csodás, de a hőlépcső miatt magasabb fűtési hőmérséklet kell. Vezérlés kazántől elvéve, tehát hatásfok 2 szempontból sem ideális.

3. megoldás: 3 utú szelep, külön keringető szivattyúval. Lehetséges áramlási problémák a rendszer egymásrahatásaiból, vezérlés kazántól elvéve, tehát várható hatásfok csökkenés.

4. megoldás: Motoros, vezérelt keverőszelepes rendszer. Hatásfokban tökéletes, mert a kazán vezérel mindent, de költségileg minimum duplája bármelyik előzőnek és ez így, hogy azt hittem van egy kész fűtésem, most nem tetszik eléggé..

 

Kérdésem: van valakinek fogalma, hogy mekkora hatásfok rontást okozhatnak a "nem tökéletes" (2, 3) megoldások?? Ha lehet, akkor nem "kevés", "sok" stílusú választ kérnék, hanem legalább nagyságrendet.

Köszi! 

monyesz Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9744

Ne te pirulj el, hanem a többiek szégyelljék magukat! :)

 

Az említett esetből is az látszik, hogy nem tudott a kuncsaft egy olyan szerelőhöz eljutni, aki normálisan csinálja a dolgot. Tehát két "márkaszervizes", kiképzett ember - a beüzemelő és a mostani - sem végzett rendes munkát. Lehet hogy elvégezték a tanfolyamot, de egyszerüsítenek, mert NEKIK úgy is jó, és nem érdekli őket, hogy nem ez az előírás.

De tudom a megoldást: célműszer, ami nyomtatja az eredményeket (persze kazán gyári számhoz rendelve), és a szervizes csak akkor kapja meg a pénzt, ha ezzel a műszerrel nyomtatott hiteles eredményt.

Előzmény: cssb (9738)
TIHEMER Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9743

Nekem van. A kérdésedet bővíthetnéd több információval. Ki-be kapcsolgatás akkor szokott lenni, ha túl alacsony hőfokon van az előremenő (pl. 35 fok padlófűtés esetén), és hamar eléri azt mert nem tud a víz visszahülni. Ha van külső érzékelő és a külső hőmérséklet kellemes pl. 16 fok, akkor a kazán előremenő hőmérséklete alacsony lesz és ki-be kapcsolgat. 5 fokot tudsz emelni a tekerőn, én ezt teszem ilyenkor. Néha ok nélkül is előfordult már, hogy nem imdult be a fűtés, de ez nem jellemző és ponosan nem is emlékszem a szitura. Melegvíz vétel után előfordulhat váltószelep probléma esetleg.

Előzmény: Zeki_ (9739)
matthiasii Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9742

 Csakhogy nálam nem koaxiális ( gyengébeknek cső a csőben ) rendszer van, hanem un. szétválasztott.

 A tömörséget /tömörtelenséget itt csak  az un. labdás módszerrel lehet megállapítani. Két oldalt zárjuk a füstrendszert, nyomás alá helyezzük majd mérjük a nyomás esést.

 Ráadásul a 'mérést', amit amúgy nem kértem, 3 lakásban is megejtették, mind a három un. szétválasztott rendszer.

 És még hab a tortán : hol a tisztítóajtónál, hol a mérőhelynél tették be a szondát.

 Ja kohómérnök voltam valamikor. A kéményseprő meg a CO-t és a CO2-t simán összekeverte.

ű

 

 " akkor amit fenn írtam, az mind tárgytalan. De akkor én sem tudom, pontosan mit csináltak Nálad..."

 

 Mértek, hogy többet számlázhassanak. Ha igazán gerinces emberek lennének , csinálnának egy szemlét, de nem etetnék a lakosságot holmi álméréssel .

 Tehát szemlés  ellenőrzés ára  kb 3000 eft az ilyen álmérésessé meg 5980 ft  húszforint hiján a duplája.

 Mondjuk szemlével azért megállapítani azt, hogy van e füstgázszivárgás, nem nagyon lehet.

Előzmény: cssb (9740)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 9741

Próbálom logikusan megközelíteni a problémát, szerény ismereteimmel a kombi kazánok terén.

Ha a fűtés jól működik, elég meleg a víz, de a fűtővíz és a HMV között 30-40 fokos hőlépcső van, akkor:

- vagy még mindig vízköves a HMV hőcserélő, azaz a fűtővíz nem tudja átadni a hőjét a rajta keresztüláramló hideg víznek

- vagy pedig a HMV primer köre van eldugulva valahol, azaz nem áramlik át kellő mennyiségű víz a "tábla csokin". Viszont mivel a fűtés jól működik, ezért a primer hőcserélőből és a szivattyúból a víz gond nélkül ki tud jönni, vagyis vagy a hőcserélő van eldugulva, bár valószínűleg nem vízkővel, hanem a fűtési körben levő szutyokkal, vagy pedig az odavezető úton van dugulás. pl. váltószelep hiba.

 

El nem tudom képzelni, hogy a primer hőcserélőnek van baja, ha a fűtés hibátlan, de melegvíz nincs. Azt sem, hogy az elvízkövesedne, mert sosem kap utánpótlást vízkőből. Vagy ez a kazán valami speciális elven működik, amiről fogalmam sincs :)

 

Ez az én elméletem, de talán egy itt bújkáló kazánszervizes tud még hozzátenni, vagy éppen elvenni valamit.

 

 

Előzmény: szandra23 (9730)
cssb Creative Commons License 2012.11.09 0 0 9740

"Vagy én értettem el valamit nagyon ?"

Remélem, hogy igen. :)

Zárt égésterű készülékeknél kétféle mérést végzünk. Az egyik, hogy a füstgázt elemezzük kibocsátás, hatásfok, beállítások stb. miatt. Itt nehezen kapunk képet a füstgázelvezető rendszer tömörségéről, bár a rossz értékek azért erre mutatnak közvetve. A műszer szondája ilyenkor a füstgázoldali mérőpontban van.

A másik, (természetesen ez csak koaxiális elvezetés esetén érvényes) hogy a szondát a frisslevegő oldal mérőpontjába tesszük. Ilyenkor azt mérjük, hogy a bejövő levegőben mennyi az oxigén és van-e benne CO. A normál érték 20,9 % oxigén és O ppm CO. A kéményseprők egy kis eltérést még tolerálnak, de az biztos, hogy a 20,6 % oxigén tartalom alatti értéknél, illetve CO megjelenése esetén következtethető, hogy a füstgázoldali elvezetés nem tömör. Szerintem Nálad ezzel a második módszerrel állapították meg a tömörséget. Legalábbis nagyon remélem...

 

"Hogyan ? Visszafelé megy a fűstgáz ?"

A füstgázoldai elvezetés tömörtelensége miatt a füstgáz kijut a csőből, de a koaxiális elvezetésnél a   frisslevegő beszívó cső a füstcsövet "körbeveszi", tehát a füstgáz a szívóhatás miatt azonnal visszajut a kazánba, ahol (pontosabban a mérőponton) ezt tudjuk mérni.

 

" A rendszer egyébként nyitott,  az egyik végén bejön a levegő egyesűl a gázzal majd a kéményen távozik az égéstermék."

Ezt nem igazán értem, de ha nem zárt égésterű a készüléked, akkor amit fenn írtam, az mind tárgytalan. De akkor én sem tudom, pontosan mit csináltak Nálad...

Előzmény: matthiasii (9704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!