Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27884

Apa kezdődik!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wapdigit Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27883

nézem a bestway 9000 jótállását de nekem nem egyértelmű mennyi is a garancia sajnos.a fő lapon 2 évet írnak de a bricóban adtak hozzá még valami fénymásolt vackot.ebben meg az áll medence testre fél év vízforgatóra 1 év.ez mondjuk így nekem egy komplett szett esetén lenne egyértelmű nem pedig csak külön homokszűrőre.

 

ki,hogy tudja?

Előzmény: wapdigit (27881)
DeadFox Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27882

Szevasztok...

 

van egy mini Bestway puhafalú pancsolóm. A mai napi üzembehelyezési kisérletemnél kiderült, hogy a felfujható gyűrű egy helyen egy tüske szúrása miatt leereszt.

 

A kérdésem természetesen evvel kapcsolatos. Mivel lehet ezt a lukat beragasztani?  és ha lehet, akkor az amivel lehet, hol kapható?

 

(avagy qukázzam ki az egészet a fenébe és vegyek tizen ezerért megint egyet?)

 

köszi...

wapdigit Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27881

hát nálam ami így idény elején beszarhat az mind be is szart.

az új medencém gyárilag eresztett...meghalt a 19000-es búvárszivattyúm és most végre lett annyi víz bennen elérje a szűrőt...a bestway 9000-em meg sem nyikkan:((

motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27880

Mindenképpen külön körön célszerű járatni, ami azt jelenti, hogy osztókat és kizáró csapokat kell használni. Tehát amikor a szűrés megy akkor célszerű a fűtéskört kizárni, amikor meg a fűtéskör akkor a szűrőkört kell kizárni.

Nekem a befolyás a fűtésről teljesen független ( egy csövön folyik bele), így csak a bemeneteket kellet csapozni aza két csappal szétosztható.

Igaz lehet olyan PVC csapot is kapni ami 2 állású vagy/vagy,  de az drágább volt mint 2 sima.

 

Előzmény: splattalon (27878)
tau ba Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27879

Akkor át kell szivnia a homokszűrőn is mindig. Vagy teljesen külön beszivó-kifújó idom kellene a szolárra, vagy a szivóágról kéne még a homokszűrő előtt lejönni egy T-vel, és visszafújásnál is a homokszűrő uitán becsatlakozni.

Előzmény: splattalon (27878)
splattalon Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27878

szia

külön keringtetőm van,de csak a homokszűrő után tudtam leágaztatni.akkor ez a bibi?

bye

Előzmény: tau ba (27875)
motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27877

Érdekes a mellékelt leírás is 2,7 BAR nyomás ír és ha eltér 0,5-tel akkor kell cselekedni.

No mind egy itt a leírás magyarul:

 

használati útmutató

Előzmény: Nonamona (27870)
motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27876

küldtem privátba levelet

Előzmény: Szux (27872)
tau ba Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27875

Hogyan kellene egyedul mennie? Altalaban ketfelekeppen szoktak a szolart megoldani:

 

1. a gyari szuron keresztul, es mikozben melegit tisztitja is a vizet

 

2. kulon keringteto szivattyuval a homokszurot/papirszurot megkerulve kulon koron

 

neked melyik valtozat van?

Előzmény: splattalon (27873)
splattalon Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27874

hopp a kép lemaradt:

Előzmény: splattalon (27873)
splattalon Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27873

sziasztok.

végre befejeztem a szolár projectet is.

bár tegnap nélküle is 29 fokos volt a viz önerejéböl.

gyönyörű tiszta a vizem a vizem. május 9  volt a feltöltés dátuma.

csak éjszakára takarom átlátszó nylonnal.

még van gondolkodni való a szolárral,mert nem nagyon akar egyedül üzemelni,csak a keringtetővel együtt.

ugy viszont korrektül megy,időzitős konnektorral.

ugy gondolom,nem birja felkapni a nyomást.talán a szivó ágat nem tul jó helyre kötöttem....

belül már csak überfixálni kellene a csöveket,de nem kapkodok,hátha változtatgatnom kell még valamin +utómunkálatok is benne vannak a pakliban:-)

lassan már csak a burkolás lesz hátra,de még várom a Széchenyi tervet :-)

hirtelen ennyi.

bye

Szux Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27872

Hello, Mi az ára?

Előzmény: motinka (27867)
olvas0 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27871

és ennek mennyi métere???? Vettem 10méter 32es kpet de ez mint halottnak a csók :D

Amúgy is kellett, másra jó lesz de erre nem.... Valamelyik nap be lett linkelve ez a solár szőnyeg, de ránézésre az se solár csak fekete fóliának látszik, azért nem adnék 15000... igaz ebben a pillanatban másért se nagyon.... :) de valami megoldás mindenképpen kéne mert a 3gyerek együtt nincs iskolás korú... jó lenne egy 34-35fkos víz.... fekete fólia alatt két hét kellett a 27hez....:( igaz az elmúlt két hét nem volt kánikulás, de ez akkor is hervasztó.... mondjuk most 90es van szembe az eddigi 70esekkel..... lehet ez a 20centi magasság nehezíti meg a dolgom.... :(

 

Előzmény: motinka (27869)
Nonamona Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27870

Feladom :-) Tudtok még izgalmas kérdéseket felvetni!!!Volt hozzá német nyelvű leírás, de mivel csak a konyhanyelvet és nem a homokszűrőst beszélem, voltak kínos pillanataim, főleg, amikor a sztakit is segítségül hívtam.

Nincs véletlenül egy neten elérhető leírásotok a homokszűrő teljes használatáról??

 

Másik: Van még Magyarhonban olyan mediző, akinek ph+-t kell tenni a vizéhez????????? A szomszédom enyhe túlzással kilószámra nyomta bele a ph- -t, míg nekünk csak az segít a víz tisztán tartásához!!!

Előzmény: motinka (27865)
motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27869

:o)

 

A fekete cső az speciálisan medencékhez van, de erősen hasonlít a villamos gégecsőre, megfelelő mértben.

A kölönbség pár: 32/39 méeretben létezik, ez bírja a víznyomást, jóval lágyabb müa, és kb fél méterenként un. bilincs helyek vannak rajta, ahol darabolható is.

A villamos cső méretileg még passzolna is, de nem tudod a csőcsonkhoz hogyan rögzíteni, és a nyomást nem bírná sokáig.

Előzmény: olvas0 (27868)
olvas0 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27868

figyelj ha muszály akkor én elfogadom ;)

---

fekete gégecső alatt azt értitek amiben a vezetékeket húzzák??? Nem nyomja szét a nyomás? Nincs rajt lyuk? Én is most agyalok a medence felfűtésén mert nem tudom bedobni a kölköket de már nagyon nyúznak... :(

 

Előzmény: motinka (27867)
motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27867

Ha nem kell senkinek a homokszűrő, akkor felteszem a vaterára.

 

 

motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27866

szia, nem a plexin van hanem egy horonyban a szűrőházban, de ott kell lennie, és célszerű szilikonzsírral kicsit meghúzni, könnyeben zár és nyílik.

Előzmény: index27 (27864)
motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27865

A kisebb homokszűrőkön a nyomásmérő 3 - ig van kalibrálva, de a 0,5-1,5 es tarományt jelöli zölddel, tehát a között kell legyen a nyomás. A leírás azt mondja ha e fölé meg akkor visszamosás/visszarendezés ajánlott már, és utánna ujra leesik ebbe a tartományba a mutató.

Nem tudom a Tied milyen, de 3 bar nyomás néha mikor alacsony akkor a vízvezetékrendszerben van. Az iszonyú nagynak tartom, oda már  komoly csökötések is kellenek. 

Előzmény: Nonamona (27862)
index27 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27864

A képen látható homokszűrő előszűrőjének tetején (plexi alatti rész)van gumigyűrű vagy nincs?

Én nem találom, de mintha lett volna.

 

motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27863

Én is már a 3. éve kútvízzel töltöm a medencémet, a kötelező körök után tükör tiszta a vizem minden nyáron. Persze a vasat, homokot (ha van benne) ki kell csapatni majd összegyűjteni. Mást mindent ugyanúgy mint  a csapvíznél,  PH beállít, klórsokk, aztán karbantartás.

Előzmény: wapdigit (27856)
Nonamona Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27862

Akkor egybenválasz: Ahol vettük a homoszűrő-házat ott mondták a 3 bar-t. Az előző medit egységcsomagban vettük, 350-es volt a ház és a 190 l/perc a szivattyú. A mostani már 400-as (tehát 40 cm az átmérője). Az eladó azt mondta, hogy az előző, kisebb ház kicsi volt szivattyú teljesítményéhez, azért lukadhatott ki (de hát a Kerex rakta össze, csak tudják mit csinálnak – tudták mit csinálnak???). (Bár ilyenkor mindig felmerül bennem, hogy nem csak azért adják-e el a nagyobb házat, mert azon nekik nagyobb a hasznuk ???J )

ami egyébként abban különbözik a régitől, hogy ez már üvegszállal erősített, míg a másik “sima mújanyagból” volt.

Nem, a homokot most cseréltük újra, talán 10 percig szűrte (volna) a homokot.

Mennyi a nyomás??? Háááát most elárulom érdektelenségem: a kék tartomány felső vonala alatt van!!! J De ma – ha nem csap le nagy vihar – ígérem megnézem, már az én fejemet is izgatja.

 

Mindegy, megvettük az újat, már csak találgathatunk à

Előzmény: nyárimádó (27824)
motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27861

Joke 84, azért a szivattyút én kiszedném, majd szét és kiszárítanám a belsejét is.

Épp tegap jártam egy motortekercselőnél, egy ilyen kis medence szivattyú állórészét, ha szétszedve viszed oda neki 8-10 ezerért reparálja meg. És azt mondja legtöbbször pont az aknába a vízbetörés után jár így a motor, ha nem szárítják ki kellőképpen.

Előzmény: Joke84 (27839)
motinka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27860

bótolj a vaterán pár ezer forintért, egy 45-65-100W állítható keringető szivattyút és a középső állása tökéletes lesz, és még kevesebbet is fogyaszt.

Előzmény: Törölt nick (27859)
wapdigit Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27856

a kút alján lévő homokot kavarta fel?nem inkább a kútból került homok a medibe?

 

most egyébként mindenki azt fogja írni kútvízzel sose töltsünk medit:)

én már 4. éve kútvízzel töltöm és semmi bajom vele.

nálad a homokon kívül elsőre azt tanácsolom tegyél vödörbe kútvizet és adj hozzá egy kicsit jelentősebb mennyiségű klórt.ha nem barnul be tőle akkor ha csak a felhordot homokot nem vesszük a képbe akár a kútad vizével is töltheted.

a homok kiszedése tippem szerint egy erős szivattyúval leüllepedett vízből porszívózva fel kellene tudni szedni.persze az is fontos kérdés milyen a homok szemcsemérete....

Előzmény: Randi34 (27855)
Randi34 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27855

Sziasztok!

A segítségeteket kérem !Mi is vettünk medencét de mi kútvízzel töltöttük meg és eléggé felkavarta a kút alján levő homokot.Szerintetek hogy tudnám kiszedni a homokot a vízből ugyanis elég sok víz van már a a medencében nem szeretném kiönteni.Nagyon köszi

nyárimádó Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27854

Mert Nálad a kutya megeszi:)))

Most nekem sincs takarva, de pont olyan hideg, mint mikor töltöttem. Ja meg a nyárfa vagy miről ezek a fehér szöszöket fújja  a szél bele. Kell takarni, mert lassan porszívózni kéne benne, de amíg hideg ott egye meg a fene:))

Meg már a gyerek is pattog.

 

Előzmény: kókuszka (27853)
kókuszka Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27853

Azééé mee béééna vaaagy!:-))))))

Én idén sem takarom:-)

Előzmény: nyárimádó (27843)
wapdigit Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27852

de leírom búvárszivattyúm további történetét ha műr itt járok ismét.

ma felhívtam baumax központi ÜF szolgálatát ahol azt mondták triviális a dolog persze,hogy csere után újraindul a garancia...

megadta az aktuális üzlet vezetőjének telszámát is.vele uygan nem de a helyettesével beszéltem is telón aki azt mondta őt kérjem ha megint el akarnak utasítani a nagyon okos reklamációs nénikék...

fogadok 10-ből 9 vásárló simán tudomásul veszi lejárt így a garancia és el megy.....már megérte nekik próbálkozni.

Előzmény: wapdigit (27838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!