Keresés

Részletes keresés

bankvezér Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125180

"nyugodtan lejohetsz orosz forditito oldaladrol 

 

Mi van???
Még gyógyszert is vettél be az alkoholra? 

Előzmény: schwizzer (125179)
schwizzer Creative Commons License 2023.01.10 -2 0 125179

nyugodtan lejohetsz orosz forditito oldaladrol , graphittel egyutt hiszen mindketten nem értetek magyarul . gazpolhoz meg nem ertetek 

occso vagy mint a foni féle hazipalesz

Előzmény: bankvezér (125177)
bankvezér Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125178

Dr. Szabó V. László ügyvéd : 
Dagad a botrány!

Otp Bank ügyintézőjének hozzájárulásával közlöm a hozzám eljuttatott nyilatkozatát.

"Az üggyel kapcsolatban annyit tudok elmondani, hogy 2004 -2005 évben 1 éven át dolgoztam az OTP vidéki fiókjában.

Egy pár hónapot 4 órás munkaidőben átutalásokat kellett csinálnom.

Aztán egyik napról a másikra betettek teljes munkaidőbe hitel ügyintézőnek.

Betanítás , iránymutatás nem történt.

Azt az információt adtam tovább az ügyfeleknek amit a kolléganők átadtak nekem , akik már sok éve hitelezéssel foglalkoztak, azonban a deviza hitel nekik is új volt. Abban az időben futószalagon történt a devizahitelek "gyártása". Olyan tumultus volt sok esetben a fiókban mint egy vásárcsarnokban akció idején.

Az ügyfelek egymást taposták .

Ilyen körülmények között nem lehetett a szerződést alaposan átolvasni és a legtöbben meg tanultabbak is a pénzügyi, jogi nyelvezetű szöveget biztos hogy nem tudták értelmezni. 90 %-ban már eleve úgy jöttek hogy devizahitelt igényeltek.

A legtöbben a forint hitel feltételeinek meg sem feleltek.

Akik mégis érdeklődtek, azoknak a futamidőre ki lett nyomtatva a forint és a devizahitel törlesztő részleteinek alakulása.

Egyértelműen a devizahitel volt a kedvezőbb. Az ügyfeleknek annyit mondtunk hogy a törlesztő részlet az árfolyam változástól függ.

És ha a törlesztő részlet a duplájára nőne ,akkor is csak éppen megközelítené a forint hitel törlesztő részletét.

Azt egyetlen szóval sem mondtuk hogy ilyen esetben. maga a tőke is a többszörösére nőhet, mivel erről nekünk sem volt fogalmunk. Joggal gondolhatta bárki, hogy ez annyit jelent hogy egyik hónapban lehet hogy 5-10 ezerrel többet a következőben kevesebbet , és ennyi. Az ügyintézők egyszerű bábok voltak.

Sem pénzügyi se közgazdaságtani képzettséggel nem rendelkeztek .

Nem jártunk utána pl annak hogy az azt megelőző években mennyit romlott a forint árfolyama.

Hogy világpiaci előrejelzések arra mutatnak hogy kilátásban lehet egy válság ami mindent borít.

Ha ilyen eszünkbe jutott volna akkor figyelmeztettük volna az ügyfeleket.

Legalábbis személy szerint én biztosan.

De se idő, se energia, sem pedig a tudásunk nem volt meg ahhoz hogy ezt megtegyük.

Felsőbb szintről pedig ilyen információkat nem kaptunk. Napi szinten 1-2 óra túlórában tudtuk csak a szerződéseket rögzíteni és a szerződéskötéseket előkészíteni. Rettenetesen túlterheltek voltunk.

Így utólag azt gondolom hogy banki szakembereknek ezt akkor már pontosan kellett volna látni .

És utólagosan van egy olyan gyanúm hogy látták is.

Abban az időben amikor már mindenki mindenre devizahitelt vett fel és kezdett picit lankadni az érdeklődés akkor bevezettek egy olyan rendszert hogy a különböző banki termékek megkötésére pontokat kaptunk. A -hitel 2 pont , csoportos beszedési megbízás 1 pont, stb.

A devizahitel érte a legtöbb pontot.

Azt mondták hogy mindenkinek 20 pontot össze kell gyűjteni 1 hónapban mert ettől függően kapjuk majd a fizetést.

Volt 1 próba hónap, amikor mindenki vért izzadva próbálta összeszedni a 20 pontot.

Amikor letelt az 1 hónap akkor pedig nem lett belőle semmi.

Így utólag az az érzésem hogy ez is arra ment ki hogy akit csak lehet próbáljunk becserkészni.

A külsős hitel ügynökök, vagy már nem emlékszem hogy hívtál őket pontosan., ők is szállították az ügyfeleket és hozzá futószalagon a munkáltatói igazolásokat. Sokszor olyanokat ,akiket örültünk hogy a nevüket le tudták írni.

Volt egy olyan eset is , amikor pontosan tudtuk hogy a hitelkérelmező még gimnazista.

Tehát a bank egyáltalán nem vizsgálta meg alaposan az ügyfelek fizetőképességét.

Arra nem emlékszem egészen pontosan hogy még ott dolgoztam e vagy azután de arról van információm hogy a későbbiekben a bank felhívta a munkáltatót az általa kiadott munkáltatói igazolás leellenőrzése miatt.

Hogy ez pontosan miből állt azt nem tudom.

Hogy csak megkérdezték-e hogy valóban ott dolgozik az illető vagy ennél alaposabb ellenőrzés volt-e.

Miután munkahelyet váltottam az akkori élettársammal ingatlant vásároltunk és felújítottuk.

Az új munkahely betanulási időszakában és a felújítási munkák okozta plusz elfoglaltság és stressz miatt a saját hitelfelvételemnél egy akkor külsős hitel ügynök segítséget kértem.

Akit még nekem kellett felvilágosítani hogy a korom miatt már nem vagyok jogosult a szocpolra.

Ebből gondolom hogy ők sem rendelkeztek olyan információkkal ami az adósokat a kockázatok terén teljes körben tájékoztatták volna

Ezenkívül az én hitelkérelmemet az ügynök a szomszéd város fiókjába adta be.

Ahol a szerződéskötéskor engem sem világosítottak fel a kockázatokról. Időnként a megyei központban voltak hiteles "fejtágítások".

Ezzel kapcsolatban csak annyi maradt meg bennem hogy feltették a kérdést hogy miért jó az ha a bank hitelt ad .

Senki nem tudta.

A helyes válasz az volt hogy azért mert az ügyfelet 20 évre ahhoz a bankhoz köti.

Ott kell folyószámlát nyitni, a fizetését oda kell utalni, biztosítás, csoportos beszedési megbízás stb.

Ha ott vagy bárhol elhangzott volna bármilyen olyan információ ami a később bekövetkezett eseményeket előre jelezte volna én egészen biztosan , de rajtam kívül még rengetegen nem vették volna fel a hitelt.

De az adósok joggal gondolhatták hogyha a bank befogadta a hitelkérelmet akkor megfelelnek azoknak a feltételeknek, amik egy esetleges árfolyamváltozás esetén szükségesek. "

 

A nyilatkozó nő már több éve külföldön él és dolgozik, a felvett devizakölcsön miatt kényszerült erre. 

bankvezér Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125177

Ne igyál mielőtt ideírsz, mert nem érthető mit mondasz. 

Előzmény: schwizzer (125175)
bankvezér Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125176

" Még az ingatlanos is azt mondta a videóban, hogy a bankok simán felülírják a “szerződést”."

 

Csak ezért a részért osztottam meg itt a videót, mert ez ebbe a topicba tartozik. A bankok csak az erőből értenek!!!
De a birka adósok ezt képtelek felfogni, helyette keservesen bégetnek, amíg viszik őket a vágósorra. 

Előzmény: graphite30 (125174)
schwizzer Creative Commons License 2023.01.10 -1 0 125175

gore aszondta olyan nincs hogy a magyarok többet fizetnek a gázért, toporzékolhat a bunkerében a nagy medve magasról pottyant rája . 

nézegettem ingatlanokat 400 m2 - es 3 szintes jol megépitett ingatlan nem kader kocka pösti uj ingatlan árban mennek

ozdi fatüzelésü szutykokat rezervatumba le lehet adni

piac lediszkontálja állampapir hozamot , 4 % bérbeadás hozamra csak jelentős diszkonttal lehet eladni . bodültak vesznek most teli áron + csokosok , bandikát cserébe szülésznő ingyé nem préseli anyukájaból . oktatast most szántják be , bandika süket és buta lesz

Előzmény: graphite30 (125174)
graphite30 Creative Commons License 2023.01.10 0 2 125174

Miért venne bárki ingatlant szarcsilandban? Még az ingatlanos is azt mondta a videóban, hogy a bankok simán felülírják a “szerződést”.

Előzmény: schwizzer (125172)
graphite30 Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125173
schwizzer Creative Commons License 2023.01.10 -1 0 125172

jön áresés +rossz hőtechnikájú ingatlanok eladhatatlanok lesznek

Előzmény: bankvezér (125168)
bankvezér Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125171

Nyilván nem "pörkölt" oda.  
Akkor még még nem volt a hatalom ennyire betegesen rettegő. 

Előzmény: graphite30 (125170)
graphite30 Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125170

Itt a fórumon Alex Raps mondta egy időben, hogy odapörköl a parlamentnek, nem tudom mi lett vele. 

Előzmény: bankvezér (125167)
graphite30 Creative Commons License 2023.01.10 0 2 125169

Hitelt eleve nem szabad ”felvenni” az EU-ban, hiszen a bankokra nem vonatkoznak a törvények. Vállalkozni sem jó ötlet, mert kötelezően kell kereskedelmi bankszámla, onnan pedig bármikor vihetik a pénzt (aka “bankcsőd”). 

Előzmény: bankvezér (125168)
bankvezér Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125168

https://www.youtube.com/watch?v=Kd-9httmZW8

 

"1343 Ne vegyél fel hitelt ingatlanra 2023-ban - Kőházi Csaba Ingatlan befektetés"

bankvezér Creative Commons License 2023.01.10 0 0 125167

https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/raketafenyegetes-szorakoztato-cellal

 

"Videóban fenyegette rakétákkal a Parlamentet egy magyar nő. Kihallgatásán azt mondta, hogy ő csak szórakoztató felvételeket készít. A budapesti rendőrök nem vették a poént, és őrizetbe vették."

Kérdések:
1. Lehet-e, épületet megfenyegetni? 

2. Mi van, ha nem fenyegetett, hanem figyelmeztetett? 

graphite30 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 125166

USA-ba készülsz?

Előzmény: brera. (125164)
brera. Creative Commons License 2023.01.09 0 0 125165

bocs , hiba

brera. Creative Commons License 2023.01.09 0 0 125164

www.google.se/search?ie=ISO-8859-1&oe=ISO-8859-1&hl=sv&q=EB+2

bandolesa Creative Commons License 2023.01.09 0 0 125163

A 444 a Blikk információira hivatkozva írja, hogy kilenc év fegyházbüntetést kér az ügyészség Töröcskei István milliárdos üzletemberre, az egykori Széchenyi Bank vezetőjére, míg feleségére nyolc évet szabnának ki. A vádirat szerint összesen tizenöt ember esetében várható felelősségre vonás a Széchenyi Bank ügyében.

A cikk szerint Töröcskei, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatói székéből azután távozott 2015-ben, hogy a Magyar Nemzeti Bank bevonta a Széchenyi Bank működési engedélyét, feleségével és társaival együtt többek közt hatmilliárd forintos hűtlen kezeléssel, valamint bűnszervezetben elkövetett sikkasztással gyanúsított a Széchenyi-ügyben.

https://mfor.hu/cikkek/vallalatok/kilenc-ev-fegyhazbuntetes-varhat-torocskei-istvanra.html?fbclid=IwAR2iDngf9EtonGbNdp4VFc5ExCCgN_17dgg_a2p0ir9z_ke0UL7ge0BWXgU

SzJ2 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125162

Szavaid csupán légyzümmögés lepkefing számomra.

Előzmény: lajafix_____ (125159)
lajafix_____ Creative Commons License 2023.01.08 -4 0 125161

:-)  neked magas hogy más a jog itt és egy kontinenssel odébb.

Előzmény: SzJ2 (125156)
SzJ2 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125160

Akkor ezek szerint tényleg nem ismerem.

Előzmény: bankvezér (125157)
lajafix_____ Creative Commons License 2023.01.08 -4 0 125159

Lassan megtanulhatnad, hogy más az angolszász és a kontinentális jogrend.

 

Ha már annyi eszed se volt hogy a magyar devhitelezésből Amerikából kimaradj.

Előzmény: SzJ2 (125152)
schwizzer Creative Commons License 2023.01.08 -1 0 125158

olyan jol mennek a dolgok rövidesen mo - n lesz legdragább a benzin eu - ban . ugy hogy a legolcsobban veszik az olajat. 

bandikát ki se szedik jo édes anyjabol 1 milla nélkul .  ez nem usa.

olcso drogok helyett van házipalesz foni ajánlasával . mexikoi drogkartell rá reppen  a témára . usa - ban ezert több év böri jár . itt kitüntetés hazafias kötelesség

grapihite hozott vmi sokkolo philadelphia videjákat , vidéken valszeg életében nem járt .

nézz ra csungohasu gorére még ordogany is jobban ad a megjelenésre

 

Előzmény: SzJ2 (125156)
bankvezér Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125157

Sajnos nem ismered a magyar viszonyokat. Itt hiába indulna közérdekű per, a bíróságok Orbán fenekében vannak és ezért mindig Orbán utasításának megfelelően döntöttek volna. 

Előzmény: SzJ2 (125156)
SzJ2 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125156

Otthon is Csak igy kellett volna: egy ugyvedcsoportnak inditani egy közös pert a devizakarosultak nevében, és ha megnyerik a pert, akkor Csak ki kuldeni az illetoknek a rajuk eso kártérítést. Ez persze feltételezi azt hogy az ugyvéd urak és hölgyek nem azonnal kapják meg a munkadijukat, hanem esetleg évekkel késöbb.

Előzmény: SzJ2 (125155)
SzJ2 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125155

Annak az uzenetnek a fenykepe( az adatokat letakartam) amit nemregen kaptam egy ugyvedi csoporttol, hogy valami szemelyes adatokat valo visszaélés miatt feljelentették a T-Mobil telefonszolgaltatot, az összes ügyfél nevében, és ha a biroság megiteli a kártéritést, akkor Nekem is kiküldik a rámesõ õsszeget. A hátoldalán van az egyéb információ: ha nem akarok benne részt venni akkor nyilatkozzak, ha igen, akkor nem kell semmit csinálnom. ( Összesen $350 milliora perelik öket, ebböl $25- 25000 között kapnak a károsultak fejenként)

Előzmény: bankvezér (125154)
bankvezér Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125154

Ez a fotó mi akar lenni? 

Előzmény: SzJ2 (125152)
bankvezér Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125153

https://nepszava.hu/3177305_palotas-janos-vizsgazott-es-megbukott-a-kuria

 

Színre lépett Palotás János! De nehogy Gyurcsányt a nyakunkba ültesse!!!! 

SzJ2 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 125152

A devizahiteles buntény megoldásának igy kellett volna kinézni. A károsultak kaptak egy értesítést hogy vizsgálják az ügyet, késöbb meg egy másikat az átutalt összegrõl.

Előzmény: graphite30 (125144)
schwizzer Creative Commons License 2023.01.08 -1 0 125151

kevés esélyt látok rá . néhány szügyintéző mint kishalak lefenyitve , ezenkivül semmi . schadl is meglehet szobrot kap

Előzmény: graphite30 (125144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!