Keresés

Részletes keresés

Hewlkyse Creative Commons License 2004.10.31 0 0 236
A Francia históriában még csak a felénél tartok, vagyis pont ott, ameddig még az idősebb Siorac a főszereplő. Tulajdonképpen Waltari is csinált valami hasonlót Az ország titkával és Az emberiség ellenségeivel.
Előzmény: eMM (234)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.10.31 0 0 235
Mikaelt ismerve valószínűleg ugyanazokat a hibákat követte volna el. :) Azért kíváncsi lennék, mihez kezdett utána Mikael és Antti. Előbb-utóbb biztos visszatértek Turkuba. :)
Előzmény: a_viking (232)
eMM Creative Commons License 2004.10.31 0 0 234
Ez így igaz,nehéz lett volna elkerülni az utánérzést mint olyat.És Waltari igényes író volt,nem gyártott "sorozatot".Inkább más regényeket írt.
Merle ugye ezt úgy oldotta meg hogy bevezette a bájgúnárt (Pierre) és így neki lehet más jelleme(van is) mint a papának.
Előzmény: a_viking (232)
eMM Creative Commons License 2004.10.31 0 0 233
Ez így igaz,nehéz lett volna elkerülni az utánérzést mint olyat.És Waltari igényes író volt,nem gyártott "sorozatot".Inkább más regényeket írt.
Merle ugye ezt úgy oldotta meg hogy bevezette a bájgúnárt (Pierre) és így neki lehet más jelleme(van is) mint a papának.
Előzmény: a_viking (232)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 232
Ami azt illeti, azzal, hogy Ibrahim nagyvezír, aki a bölcsesség példaképe és Mikael lelkiismeretének és, mondhatni, az emberiség iránti törekvéseinek és vágyainak tükre, meghal a végén, értelmét vesztette volna a folytatás. Felesége, akit annyira szeretett, lelepleződött, gyermeke származása kétséges, saját jövőjét illetően nem sok reményt lát. Véleményem szerint csak úgy lehetett volna folytatni egy ilyen történetet, hogy valahol másutt kezd új életet, azonban ugyanazokat a hibákat elkövetni balgaságra vall, míg természetének megváltozása már nem olyan jellemet takarna, amellyel Waltari valaha is foglalkozni akart volna. Ki mit gondol?
Előzmény: eMM (231)
eMM Creative Commons License 2004.10.31 0 0 231
Tényleg kár.
Lehetett volna olyan regényfolyam,mint aFrancia históriában,pld Mikael Ük-Ük-ÜK unokájával a XX. sz-ban.:))
Viccen kívül megérte volna a folytatást,ámbár egy történet(merthogy kétkötetes) végülis a FHistória mondjuk kettőjének felel meg.De jó,legyen másfél.
Előzmény: Hewlkyse (229)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 230
Igaz, összekevertem. Rég olvastam, ideje lenne újra.
Előzmény: Hewlkyse (229)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.10.31 0 0 229
A Karvajalka Mikael vezetékneve. Mindenesetre kár, hogy Mika Waltari nem folytatta tovább a törénetet. Mikael még a Mikael Hakim végén is elég fiatal, úgyhogy még nyugodtan folytatódhatott volna. :)
Előzmény: a_viking (228)
a_viking Creative Commons License 2004.10.31 0 0 228
Nekem Karvajalkaként rémlik. (Vicces, azt jelenti, hogy szőrős láb.)
Előzmény: Hewlkyse (227)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.10.21 0 0 227
Szerepel valahol a Mikaelben vagy a Mikael Hakimban Antti vezetékneve? Mert most olvastam valahol Antti Tykinvalajaként, és ez a név nekem egyáltalán nem ismerős. Én csak arra emlékszem, hogy amikor Mikaellel találkoztak, akkor Antti Kalle-fia Anttiként mutatkozott be.
Moll Flanders Creative Commons License 2004.09.27 0 0 226

Én L éppen nem mentem, mert messze van az Etele tér, de meghoztátok a kedvem Passuth-hoz. Az Esőisten már régen meg van és nagyon tetszett. A következőkkel bővítettem antikváriumból eleddig szegényes Passuth "gyűjteményemet", 430 HUF/db.

 

Megszólal a sírvilág

Aranyködben fáznak az istenek

Tört királytükör

Fekete bársonyban

A Bíborbanszületett

A harmadik udvarmester

 

 

Előzmény: Angyali lány (225)
Angyali lány Creative Commons License 2004.09.25 0 0 225
(off: na, elment vki Passuthot venni? Én ma 180 Ft-ért megvettem a Barlangrajzokat és 150 Ft-ért az Anselmust. Ténlyeg jobb, mint a Tesco gazdaságos...:) on)
Előzmény: Angyali lány (220)
eMM Creative Commons License 2004.09.25 0 0 224
Á akkor Te már menthetetlen eset vagy.:D
Előzmény: Moll Flanders (223)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.09.24 0 0 223
Akkor még sok szép év vár rám. 2 éve vettem, elolvastam 30 oldalt és azóta elolvasásra vár a polcon :))) Meddig kell nőni kedves kortársam? :)
Előzmény: eMM (222)
eMM Creative Commons License 2004.09.24 0 0 222
Felnőttél közben.:)
Előzmény: Hewlkyse (221)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.09.23 0 0 221
Az Alexandrában a Vitéz Belizár most 999 forintért kapható. Érdekes módon én néhány éve kihoztam a könyvtárból, de annyira nem tetszett, hogy nem is olvastam végig. Most viszont nagyon tetszett.
Angyali lány Creative Commons License 2004.09.22 0 0 220

(ennél még durvábbak is vannak... nagyon olcsó - gondolom, könyvtárak leselejtezésére specializálódtak.:) érdemes szétnézni, de aztán nem elszedni előlem az összes jó könyvet!!!)

 

 

Az előbb elfelejtettem, a piacra szombat KORÁN reggel érdemes kinézni, tíz óra körül már alig van egy-két normális regény:)))

Előzmény: Ayreon (219)
Ayreon Creative Commons License 2004.09.22 0 0 219
Úristen milyen árak, ennél még a Tesco sör is drágább:)))
Előzmény: Angyali lány (218)
Angyali lány Creative Commons License 2004.09.22 0 0 218

Félig off:

 

Passuth rajongóinak tudom ajánlani még  a XI.kerületben az Etele városközpont mögötti piacon - ami a parkoló mellett van, nem a Városközpont piac-részét... - van egy könyves. Rögtön a piac bejáratánál, egy zöldséges mellett. Szinte minden héten lehet ott vmilyen Passuth könyvet venni - így aztán kicsit időigényesebb összegyűjteni az életművét, mint rögtön az egészet egy antikvárban... DE ilyen árakért vásároltam ott:

Sasnak körme között - 150 Ft.

Hétszer vágott mező I. II. -140 Ft*2

Nápolyi Johanna - 160 Ft.

Megszólal a sírvilág -220 Ft.

Ravennában temették Rómát - 180 Ft.

 

És mondom, szinte minden héten van valami tőle(néha nem is egy regény) - csak keresni kell:)))

Egy könyvből szokott több példány is lenni, így nem félek a konkurenciától, gyertek ti is kincset vadászni!:))))

 

Félig off vége.

 

 

Hewlkyse Creative Commons License 2004.09.22 0 0 217
Nagyon jól jártál, bár az Esőistenért kár, mert szerintem az a legjobb. A harmadik udvarmester is nagyon jó és a Megszólal a sírvilág is nagyon tetszett, de a többi is jó volt, amit olvastam a listádról.
Előzmény: a_viking (216)
a_viking Creative Commons License 2004.09.20 0 0 216
...Bah, valaki tényleg megelőzött, és elvitte az Esőistent, de a többire rátettem a mancsom. Ezeket szereztem be: Édenkert az óceánban, Megszólal a sírvilág, A harmadik udvarmester, Medúzafej, Lagúnák, Víz tükrére krónikát írni, Sárkányfog, Fekete bársonyban, Hétszer vágott mező, A Bíborbanszületett, Anselmus, Ravennában temették Rómát, Négy szél Erdélyben.
Előzmény: VAti70 (215)
VAti70 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 215
melyikbe, hátha megelőzlek...:))))
Előzmény: a_viking (214)
a_viking Creative Commons License 2004.09.20 0 0 214
Akkor tűzök vissza az antikvárba, mert nem volt félretéve...
Előzmény: VAti70 (213)
VAti70 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 213

Ja, cselekményes, jó bő lére ereszett mesélős. Az Esőisten Cortez életrajzi regénye, A harmadik udvarmester Velasquez-é, a festőé. (remélem, jól írtam)

 

Passuthnak a hispán és itáliai téma a "szakterülete", elképesztően művelt e téren. Annyira, hogy Spanyolországban és Mexikóban talán iskolai kötelező olvasmány is valamelyik regénye e kettő közül. Vagy volt.

(azt tudni kell, hogy legjobb könyveit a háború előtt írta - nem mai regények, azt a pörgést mint pl. egy Crichton-könyvtől, ne várd)

 

De ez a 2 könyve eléggé alapmű.

Előzmény: a_viking (212)
a_viking Creative Commons License 2004.09.20 0 0 212
Ezek szerint középkori történetek, és nem csak európai, ha jól sejtem? Izgalmas, fordulatos, cselekményes?
Előzmény: VAti70 (210)
a_viking Creative Commons License 2004.09.20 0 0 211
Előre is köszi :-) Jut eszembe, Druon elátkozott királyai is érdekelnének, ha arra jársz. (Miért adták ki ezek hat kötetben? Az oldalukon pillanatnyilag csak öt szerepel. Az eredeti három kötet volt.) Egyáltalán, ezek friss kiadások vagy régebbiek? Könyvesboltban kaphatók? Épp most olvasom újra, nem tudom hányadszor (kölcsöntúszként van nálam).
Előzmény: Ayreon (209)
VAti70 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 210

Passuth:

Három könyvet olvastam tőle: 2 nagyon tetszett, 1 nem. Nagyon tetszett:

- Esőisten siratja Mexikót

- A harmadik udvarmester

nem:

- Madrigál

 

De 9000 Ft-ért a full sorozat tuti megéri. Antikvárban a duplájáért kapnád meg jó esetben. Olvasott még valaki tőle ezeken kívül mást?

 

Előzmény: a_viking (208)
Ayreon Creative Commons License 2004.09.20 0 0 209
Nekem megvan, de csak egy példányban, de minden héten bejárok az Európa Kiadó lerakatába, majd rákérdezek (rossz topicba írtál, hehe, jó régen láttam a nicked utoljára) Passuth sor 9000-ért? Már csak vén napjaidra is megéri előre megvenni:)
Előzmény: a_viking (208)
a_viking Creative Commons License 2004.09.20 0 0 208
Emberek. Végre beszereztem Waltaritól a Szinuhét is fehérkötetes-aranymintás kiadásban. (Már úgy értem, korábban is megvolt, csak nem ezzel a külsővel.) A sorozat asszem, immár teljes lett, a Johannes Angelosz kivételével (az ifjúsága megvan). Esetleg ha bárkinek megvan e példány feleslegesben, vagy tud valakiről, akinek megvan, megvásárolnám. Persze a fent említett kiadásban.

Más: Valakik itt korábban áradoztak Passuth Lászlóról. Most felajánlottak nekem egy teljes sorozatot, mindössze kilencezer forintért (tizenvalahány kötet). Habozok, mert egy negyed betűt sem olvastam tőle. Érdemes? Miről ír?
eMM Creative Commons License 2004.09.08 0 0 207
No megkaptam ajándékba a vaskeresztes DVD-t hát el vagyok ájulva.
Teljesen jó a menürendszere hogy a főbb jelenetkre szét lehet szedni a filmet.
Egy egész estén át ezen "élvezkedttem".
Ami kissé nem sikerált az a borító ami a hómezőn eleső katonát véli ábrázolni.
Mint tudjuk a film nyáron jáccódik.

Figyelem szolgálati közlemény!!!

2 napja törték fel az indexes jelszavam és a hozzá tartozó freemailes jelszót is.
Pedig nem voltak túl egyszerüek de 4-5 karakteresek ami már kevés a mai szuper kódtörö progikhoz mint kiderült.
Szóval ha egyszerü jelszót használtok ideje bonyítani rajta,mert különben úgy jártok mint én,és végülis jól megúsztam "csak" a freemailről tünt el az összes levelem.(Aki leszedte annak jó csámcsogást kivánok,de az atomrakéta indító kódokat máshol kell keresni.)
Az a jó ha sok 6-8-10 karakter kis/nagybetük variációja és még szám is van benne meg nem értelmes valami.
Persze ezt marha nehéz megjegyezni de ez van,isten hozott a szép új világban!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!