Keresés

Részletes keresés

vargar1 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 9816

Sziasztok

 

A probléma nagyon egyszerű de mégis bonyolult.

Már mindenen próbáltam változtatni volt ami bejött volt ami nem..

A jelenség

 

Reggel 9-21 ig szertnék 21,5 fokot

a kieső időben 20 fokot.

 

A kazán jól teljesít viszont a helyíségeket nem tudom teljesen egyforma szintre hozni.

A sok beszabájzással elértem, h amíg a kazán megy (2 óra) minden helyíségbe elérje a kívánt hőmérsékletet.

Viszont a hűlést nehéz szabályozni... és a lakásban az az egy szoba ahol nincsen a fűtőtesteken termosztatikus fej

az az a szoba ahol a vezérlő is van (értelem szerűen), szóval az csak 4 óra alatt hajlandó 1 fokot hűlni...

reggelre mindíg lehül és kapcsol, de bárhogyan tologatom az aktív időket mindíg van olyan időpont amikor

1-1 helységben már nem komfortos a dolog...

A megoldás adja magát 3 fokozat 9-16 , 16-21, 21-09 na de ezt nem tudja....

Nagyon sokat agyaltam de nincs jó megoldás...

A rendszer bontásával lenne ötlet a megoldásra, de az csak a következő szezonra megoldás....

 

Esetleg a szabadság programot nem lehet minden napra annak egy szakára aktiválni?

monyesz Creative Commons License 2012.11.14 0 0 9815

Ez pontosan ezt jelenti: 'Nagy a kazán teljesítménye a hőveszteséghez képest, ez azért van.'

Előzmény: Csapszi (9813)
cssb Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9814

Két hőmérsékletet tudsz beállítani: komfort és csökkentett, ezek között vált a program automatikus üzemben.

 

"pedig nekünk is jó lenne"

Biztos? Nappal az "otthon vagyunk" és a "nem vagyunk otthon" között 4 fok különbség kicsit nagynak tűnik. Egy normális szigetelésnél 8-9 óra alatt le sem hűl 4 fokot a lakás, de ha mégis, akkor a felfűtéssel elvesztheted az előnyt, amit a napközbeni kazánleállással szereztél. Kondenzációs kazánnál 2 fok is elég lehet, főleg, ha jól szigetelt az épület.

 

"nektek is szinte folymatosan megy a keringető szivattyú? A láng rá-rá kapcsol, a víz 35°C körül, a szivattyú megy."

Esélyes, hogy az van, amit monyesz írt, és még a 2,4 kW is egy kicsit nagy ilyenkor. De az is lehet, hogy csak a minimum előremenőd alacsony egy kicsit. Visszaolvastam, azt írod, radiátoros a fűtésed. Emeld meg a 740 paramétert egy kicsit, kb 40-re, kevesebbet megy majd a kazán, de amíg megy,  folyamatosabb lesz az üzem, a 40 fokos előremenővel pedig még mindig garantált a jó hatásfok...

Előzmény: 13NB (9811)
Csapszi Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9813

Vagy nem tud eléggé lemodulálni. Nem?

Előzmény: monyesz (9812)
monyesz Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9812

Alacsony hőveszteségű épületeknél (és a kondenzációs kazánok tipikusan itt üzemelnek) nem célszerű ekkor hőmozgásokat csinálni. 

 

"A láng rá-rá kapcsol, a víz 35°C körül, a szivattyú megy."

Nagy a kazán teljesítménye a hőveszteséghez képest, ez azért van.

Előzmény: 13NB (9811)
13NB Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9811

 

Szia Én eddig nem találtam, pedig nekünk is jó lenne. (szerintem nincs)

 

1- Nappali, otthon vagyunk 22°C

2- Éjjel otthon vagyunk 20°C

3- Nappal nem vagyunk otthon 18°C

 

ui: nektek is szinte folymatosan megy a keringető szivattyú? A láng rá-rá kapcsol, a víz 35°C körül, a szivattyú megy.

 

Üdv:

13Nb

 

Előzmény: vargar1 (9807)
monyesz Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9810

"szétcseszném a kazánt vagy fogyasztás csökkenést érnék el?"

 

Gyárilag lehet visszavenni a max teljesítményt, miért csesznéd vele szét  a kazánt?

Fogyasztás csökkenést nem tudom miért vársz, mi lenne annak az alapja ?

Fogyasztás csökkenést a kondenzáció növelésével, a minél alacsonyabb visszatérő hőfokkal lehet elérni. Ennek pedig nem sok köze van a max teljesítményhez.

Előzmény: t_juhasz (9809)
t_juhasz Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9809

Sziasztok!

Inka 24K-val fűtöttünk az elmúlt 2 évben. 100m2 és 50m2 a két különálló házat tökéletesen ellátott. Túlméretezett radiátorok, külső szonda, (talán) megfelelő görbe és talppont beállítva. Évente karbantartva.

Kérdés: ha a menüjében 35K nak választanám ki, és korlátoznám a fűtési teljesítményt 18kw-ra, akkor mi történne? szétcseszném a kazánt vagy fogyasztás csökkenést érnék el?

Sa_nyi Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9808

CSak 2

Előzmény: vargar1 (9807)
vargar1 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 9807

Sziasztok!

 

Baxi Platinum-nál van olyan lehetőség, hogy 3 különböző hőmérsékleten dolgozzon az autómatikus programban???

 

Köszi

robkol Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9806

Kösz KömKel a választ!

 

A féláras VILLO STAR jó ötlet!

Próba indul 1 körrel. Majd jelentkezek az eredménnyel.

 

A kőmérséklet emelésével teszek még 1 makacs kísérletet:). 

Ha már most gond van a kifűtéssel akkor lehet, hogy a szivattyú erősítés nem lesz elég -20 fokban. Ezért gondolom, hogy több fronton kéne változtatni. Erősebb szivattyú és magasabb hőmérséklet. Ha csak 40 helyett 45-re mennénk az már sokat jelentene és pl itt is http://biosolar.hu/stuff/uploads/padlofutes_meretezes.pdf 45 fokot írnak. (Tudom máshol meg 38-40-et.)

Szóval a keverőszelep váltásban 20..43 helyett 35..60 az teljesen ördögtől való? Felújítás előtt tutira rá volt küldve a rendszerre a 70 fokos víz a régi kazánból.

 

@Csapszi

Vezetékek, radiátorok maradtak.

 

 

Kösz!

R.

Előzmény: KömKel (9792)
Zeroo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9805

Oké

Azért köszönöm :)

Előzmény: joevagyok68 (9804)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9804

Ezt így nem fogja neked senki megmondani látatlanba !

Főleg ha egy szerelő úgy nem tudta megoldani/megmondani , hogy ott volt.....

Hívd fel a tulajt...

Előzmény: Zeroo (9803)
Zeroo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9803

Külföldön van,De mi lehet a gond?

Előzmény: joevagyok68 (9802)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9802

Esetleg vissza kéne hívni a "szerelőt"... 15-be belefér neki még 1 kiszállás....

De ha meg albérlet, akkor miért nem a tulaj fizet(ett) ? Vagy intézkedik ....

Előzmény: Zeroo (9801)
Zeroo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9801

A szerelő beálitotta és azt mondta jó lesz kb 20 perc munkáért elkért 15 ezret de még mindig nem jó. csak az a baj hogy fenn 3 szoba van és mindegyikbe kellene fütés.semmi nem változott.nincs termófej.

Előzmény: joevagyok68 (9800)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9800

Akkó zárjál a  fentieken...

Vagy zárd el minden másodikat.  :-))

És a szerelő mit mondott ?

Vagy mi változott azóta ?

Termofejek a földszinti radiátorokon ?

Előzmény: Zeroo (9797)
Zeroo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9799

Lent!

Előzmény: joevagyok68 (9798)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9798

Hol van a kazán ? lenn vagy fenn ?

Előzmény: Zeroo (9797)
Zeroo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9797

A Szerelö ma volt a Torlókat beálitotta és akkor az összes radiátor ment!

Aztán rá pár órára elindult megint de csak a fennti radiátorok.alsók teljesen hidegek.azt hiszem két ágon van.deez 1 albérlet és igazából azt sem tudom hány ág van :S ha lezárom a felső radiátorokat akkor mennek az alsók de ha visszanyitom,elkezdenek hülni és csak a fenntiek mennek.

Előzmény: joevagyok68 (9796)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9796

Így látatlanban nem könnyű !

Külön körön van a két szint ?

Termoszelepek, csapok, torlók állapota a földszinten ?

 

Előzmény: Zeroo (9795)
Zeroo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9795

Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni,Az lenne a Gondom hogy van 1 Aricton kazánom.És a házban a lenti radiátorok hidegek,viszont fenn forróak!

a termosztát lenn van és ez igy nagyon nem jó hogy fenn van 40C lenn meg húsz.

Mi lehet a gond?miért nem keringet arra?

Légtelenitve levan.

Köszönöm a segitséget Sziasztok.

Roadati Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9794

Teljes áramszünetet csinált ma valam.A FÍ relét lenyomta.Mint kiderítettem, a kazánházban van a gond.Kihúztam a vezérlést,a kazánt és a szivattyúkat is .Mindent újraindítottam és most minden ok.Csak sajnos félek attól,máskor is előfordulhat.Nem tudtam kiszűrni,mi okozta az egészet.Ötletek?

Csapszi Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9793

A csövezés és a radiátorok meradtak a régiek?

Előzmény: robkol (9791)
KömKel Creative Commons License 2012.11.12 0 0 9792

1. 25 m2 nagyon sok egyetlen körre, 10-es osztással az 250 fm csövet jelent körönként, 100 lenne a maximum.

Emiatt túl nagy az ellenállása a köröknek, és felétől már lehűl teljesen a viz, semmit sem melegit.

 

Meg kell próbálni elzárni két kört teljesen, és megnézni, hogy 1 kört fel tud-e melegiteni, illetve nyomni a szivattyú. Ha egyet elbir, akkor tesztelni kettővel is. 

Igy meg lehet állapitani, hogy a szivattyú teljesitményével van-e a gond...

 

Ha igen, akkor sem kell megvenni a Grundfos-t, mivel a padlófűtés teljesitménye állandó, igy jó lehet egy WILO is, ami feleennyibe kerül.

http://www.argep.hu/trend/WILO/Wilo-szivattyu-25-8.html

 

2. Valószinűleg 40 foknál magasabb vizet küldtetek bele régebben, igy lehetett kifűteni a helyiségeket. Ez egészségtelen, és a burkolatnak sem tesz jót. (leirtam pár hozzászólással előbb, miért)

Viszont a nagy körhossz miatt nálad ez nem elég. Felemelni az előremenő hőmérsékleteté nem tanácsos, viszont ha a szivattyú teljesitményét növeled, akkor már jó lehet.

Nagyon extrém esetben megeshet az is, hogy mindegyik körre külön szivattyú kell... Ezért teszteljétek le elzárással a köröket-szivattyúkat.

Előzmény: robkol (9791)
robkol Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9791

Hello!
80-as évek végen épült családi ház.

kb 80m2 alapterület, de két szintes.

 

2 Fűtési kör. 

- Padlófűtés csak az alsó szinten. 3 körre van osztva a padlófűtés. kb 25m2 mindegyik. Műanyag pemü csövekkel.

- Radiátoros lent is fent is kivéve a (lenti) konyhában+ HMV kör

 

Előzmények:

Volt 3 kazánunk

- két ősrégi zc-18 -as kazán a két fűtési körre. Parapet kéménnyel az orrunk alá.

- 1 quadriga HMV-nek

 

Jött a fűtéskorszerűsítési új szécsényi terv pályázat (vajon nyertünk-e még nem tudom).

Lett belőle

- 1 saunier duval thema condens FAS-25

- 200l-es HMV tároló.

- Van küldő hőmérsékletrézékelő is.Radiátoros körnek és a padlófűtésnek is van külön termosztátja.


Viszont született egy probléma is ezzel.

A padlófűtés nem melegít eléggé. Hideg van. Hideg a padló, hideg minden a lenti szinten. A konyha a leghidegebb. 19 fok korül van pedig még nincs is tél. A padlófűtés kb folyamatosan be van kapcsolva és az eredmény szerény.


A korszerűsítés előtt 60-70 fokkal indult a padlófűtési kör a kazánnál. Arra sajnos nem emlékszem, hogy a lakásban az elosztónál mennyit mutatott a hőmérő.Jelenleg a kazán 60-70 fokot mutat a fűtési kijelzőjén, aztán jön a hőcserélő aztán meg a VT322 20..43 termosztatikus keverőszelep és az előremenő padlófűtés az elosztónál 40 fok fölé nem megy. Viszont a visszajövő 20 fok alatt van. Így nehéz lesz a lakást 20 fokra felfűteni...Ja a padlófűtést VilloStar 25/6 keringteti.

Kérdéseim most jönnek csak
1) Nem értem, hogy mért jó ha 60-70 fokot mutat a kazán és a padlófűtés elosztónál 40 fok van. Mért jó ez így? 

2) Nem lenne megoldás VT322 20..43 keverőszelepet egy 35..60-ra cserélni és akkor   magasabb hőfokú viz jönne be a padlóba és mondjuk 45-ről csak 24-re hűlne le??? Ez csak az én totál amatőr ötletem. A mi kivitelezőnk szerint ez nem jó ötlet. Nem tudom miért.   Jelenleg a keverőszelep maximumra van tekerve. Ha kicserélnénk nagyobbra azzal tényleg lehetne szabályozni. Nem kéne feltétlen 60-ra (max-ra) feltekerni. Lehet, hogy csak 5 fok hiányzik.

3) A mi kivitelezőnk egy durvább szivattyut javasol. (60-70eFt). Azt mondja, hogy Grundfos 25/8 jó lenne, mert nagyobb a hőszállítása. Ez nyilván igaz. Ha jól értelmeztem az adatokat a javasolt szivattyú kb. kétszer annyi vizet tud azonos idő alatt körbeküldeni. http://www.grundfos.hu/web/homehu.nsf/GrafikOpslag/PDF_Brochures/$File/UPS%20100-as%20sorozat.pdf Ez nyilvány segítene. Gondolom a nyomás is nagyobb lenne a csövekben. Ettől pont ezért kicsit félek, mert már volt sérüles padló felújítás miatt a csövön, amit valami BCG-25 el sikeresen tömítettek. Veszélyes a nagyobb nyomás?

4) Mit javasoltok? Mitől lesz nálunk meleg? Ugye nem attól, hogy megvárjuk a májust?

 

Előre is kösz.R.

quint Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9790

Szeretem az olyan "szaklapokat, ahol a fordítóknak és a szerkesztőknek halvány fingjuk sincs a témához :D

Példaként innen a "glicerol". Más cikkbe már nem volt kedvem beleolvasni...

Előzmény: Energy Magazin (9770)
hAnd Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9789

A régi padlófűtéscsöveknél (miután elkezdtek korrodálódni a vas alkatrészek, pl a kazánok hőcserélői is) pár 10 éve rájöttek, hogy a radiátoros fűtéssel ellentétben a keringő víznek nem akaródzik csökkenni az oldott oxigéntartalma (egy kis kezdő korrodálás után), azaz valahol kap utánpótlást. Rájöttek, hogy a csövek falán diffundál be az oxigén. Igen, a betonon keresztül.

Nemcsak hogy korrodálja a vas cuccokat, de ez a vörös iszap larakódik, dugulásokat, "érszűkeletet" okoz. Mindkét probléma elég súlyos.

Megoldási lehetőségek:

 

- Külön, a vascuccokat (pl kazán) is tartalmazó vízkörtől független,  nem keveredő vízkör a padlófűtésnek. A hő hőcserélőn megy át, ami egy "négypólus", azt csinálja, mint mondjuk mint egy transzformátor. A padlófűtés körben ne legyen korrodálódó alkatrész.

A plusz kör plusz szivattyú, tágulási tartály, stb.

 

vagy

 

- Oxigéndiffúzió-védett (térhálósított, fémbetétes, ...) csövek alkalmazása. Ez a régi rendszerek "javítására" nyilván nem járható út.

 

Érdekes, még mindig gyártanak és forgalmaznak nem diffúzvédett padlófűtés csöveket is. Biztos van, akinek így jön ki olcsóbbra, a többlet gépészettel együtt is.

Előzmény: eviktor (9788)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9788

A diffúzió szót említette valamelyik szakember. Mit jelent ez nálam?

 

Nagyon köszi a segítséget!

Előzmény: Qrdi bt (9785)
eviktor Creative Commons License 2012.11.11 0 0 9787

Én sajnos nem vagyok ennyire tudományos szakember, a saját házam (nem ez, amiről szó van) fűtéséből kiindulva tudok csak viszonyítani, ami mind méretben, mint korban hasonló a szüleiméhez, csak nekem egy 20 éves Fég kazánom van, és nincs a pincém szigetelve. 3-4 óra alatt 24 fok lesz benn. (Hogy az mibe kerül nekem, most mellékes.) Ehhez képest a másik házban 2 hét alatt nem tudtuk átlépni a 22-őt, pedig új kazán+új csövek+pinceszigetelés is van. Józan paraszti ésszel a másik házban gyorsabban, gazdaságosabban kellene melegebbnek lennie.

 

 

Előzmény: KömKel (9782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!