Keresés

Részletes keresés

jucco Creative Commons License 2007.03.02 0 0 89
kszi,azért nem vagyok annyira elragadtatva magamtól...:)
Előzmény: bak-ancs (84)
jucco Creative Commons License 2007.03.02 0 0 88
persze szívesen!
Előzmény: O.Zsé. (80)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.03.02 0 0 87
Szia Albert

Igen megkérdeztük, h feltehetünk-e... és tehetünk :o)
De amint látod csakis olyant raktam fel, ami egyáltalán nem kompromittáló...
Előzmény: bak-ancs (86)
bak-ancs Creative Commons License 2007.03.02 0 0 86

Szia O.Zsé.!

 

Látom már tettél is fel képet a fotózásról. Nem voltam ott az elején, így nem tudom, h. megkérdeztétek M-t, h. a képeket publikálhatjuk is???

 

Előzmény: O.Zsé. (80)
faboferi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 85
Örülök, várunk Titeket!
Előzmény: bak-ancs (83)
bak-ancs Creative Commons License 2007.03.01 0 0 84

Megnéztem én is és tényleg szuper... Nagyon jó makróid vannak.

No és a "hármas" képeid is jók. :-))

Mit jelent, h. több kevesebb sikerrel? :-)

Talán pályázatokon is indulsz?

(azt látom, h. a képtárban pontozzák a képeket és egész magas az átlagod :-))

Előzmény: jucco (79)
bak-ancs Creative Commons License 2007.03.01 0 0 83
Úgy néz ki egy kocsinyi ember összejön és megyünk a megnyitóra.
Előzmény: faboferi (82)
faboferi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 82
Mégegyszer hívlak Titeket a kiállításunk megnyitójára (72. hsz.). Többen komolyan űzik a makrofotózást (is). Utána beszélgethetünk.
Előzmény: CBCB (78)
Paksihapsi Creative Commons License 2007.02.28 0 0 81
Sziasztok!
Én is egy paksi, fotózással jóban lévő emberke vagyok aki Keszthelyen tanul. Így sajna az összejövetelekre nem tudok elmenni de azért csak hajrá!:)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.28 0 0 80
Szia

megnézve a képeid elismeréssel csettintettem...
Nagyon klassz a makró imádatod :) csak így tovább!

Az E-500 jó kis gép. Ha majd egyszer fotó ügyben összefutunk megnézném...

Üdv
Előzmény: jucco (79)
jucco Creative Commons License 2007.02.27 0 0 79
Sziasztok!Paksi,azaz félig paksi vagyok:)szeretek fotózni,majdnem egy éve űzömezt a hobbit,több kevesebb sikerrel.Kedvencem a makrofotózás.Sanjos, a baráti kör találkozójára,én sem tudok elmenni,hétközben Pesten tanulok-de már csak egy évig:)
olympus e-500al fotózom+sigma 55-200+(nemrég beszerzett 35mm makro),ezen kívül volt már 14-45-öm+előtétlencséim.Képeim ezek variációjával készültek:)
http://www.fotorace.hu?gallery=juco
http://fotovilag.hu/kepforum/search.php?menu_id=78&uid=14081
CBCB Creative Commons License 2007.02.27 0 0 78

 

 

Köszi a válaszodat.

 

Minden infót szívesen veszek makrózás témában, mert szeretnék egy kicsit belekóstolni. Én is 50/1,8-as objektívvel és közgyűrűvel próbálkozok (bő egy hete jött meg a közgyűrűsor), de csak beltérben próbáltam eddig, sajnos kicsit kevésnek tűnik a fény. Ezért gondoltam valamilyen vakura. Itt az indexen olvasgattam a makró fórumot, amiben sok SK vaku megoldással találkoztam, gondoltam egy-két variációt ki is próbálok belőle.

 

Nekem van még egy kanyon 28-135 is objektívem, de beltérben kicsi a fényerő, és kicsi a látószög. Kint elég jó, de nekem kicsit csalódás volt, mert elég mosott a képe+ nehéz mint a bűn. Valszeg lecserélem valami jobbra, csak még hozzákell tennem egy kis zsozsót.

 

Nekem is ottvan még a kitobi, nem olyan rossz, mint ahogy mindenki fikázza a fórumokba. Szerintem egészen jó képeket lehet vele csinálni. A közgyűrűiddel lehet EF-S obit használni? Az enyémmel nem lehet, de gondoltam, hogy kicsit kibővíttetem a furatot, és belefér utána az obi hátulja. Szerinted érdemes ezzel szarakodni, vagy nem kapok többet tőle, mintha az 50-es obival használnám?

 

Sajnos azt kell mondjam, hogy nekem fotós múltam nincs, ezért a közeljövőben nem tudok sokat hozzátenni a fórumhoz, csak tapogatózok, hogy minél jobb szettet állítsak össze. A régi gépem egy Powershot pro1 volt, de klasszisokkal jobb képeket lehetett készíteni azzal a géppel (persze lehet,hogy még szoknom és tanulnom kell a mostanit). Csak az autófókusza volt nagyon lassú, ezért annyira nem sajnálom.

Talán, ha megtalálom a nekem való obikat, akkor megnyugszom, és nem sajnálom annyira a régi gépet.

 

Előzmény: bak-ancs (74)
faboferi Creative Commons License 2007.02.26 0 0 77
Nálunk is általában két hét, de most közbejött az ünnepi hétvége. 15-től nem lesz nyitva a Ház, 19-től pedig másik kiállítás következik.
Előzmény: bak-ancs (76)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.26 0 0 76

Köszönjük a meghívást, szerintem megpróbáljuk megszervezni a megnézést, a holnapi összejövetelen mindenképp beszélünk róla. Már a megnyitó személye is garantálja a színvonalas kiállítást :-))

Viszont érdekes, hogy elég rövid ideig van csak kint a kiállítás, ez nálatok mindíg így van? (itt Pakson azért legalább két hétig kint van egy kiállítás)

Előzmény: faboferi (72)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.26 0 0 75

Érdekes tanulmánysorozat :-)))

Fordítót én még csak 1-szer próbáltam anno, már jó néhány éve, de azzal se lehet rossz próbálkozni.

Előzmény: O.Zsé. (68)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.26 0 0 74

Hát igen, a közgyűrűsoros fotózás igen csak időigényes. A kis mélységélesség mellé még ráadásul kis távolságtartományon belül lehet csak élesre állítani. Szóval van egy virág, elképzelem, hogyan akarom fotózni. Egy közgyűrű fel, beállít, megnéz, ha nem jó, közgyűrű le másik fel. Közben még az állvánnyal is szenvedni...

A múltkoriban a tarkasáfrányos fotózás nekem fél napig tartott - pedig összesen négy szál virágot fotóztam...

Tavaly a magyarkikericses fotótúránkra kölcsönkaptam egy 50-es Sigma macro obit. Hát azzal nagyságrenddel könnyebb volt a fotózás.

Makrózni általában szerintem állványról ajánlatos, de ha van elég fény, akkor lehet próbálkozni kézből is. Nekem sajna nincs profi állványom: van egy nagy Soligor, de az ilyenre nem alkalmas (nem vihető földig az optika) és van egy kicsi, összecsukható 3 lábú - azt szeretem, és általában ezeknél azt használom.

Vaku kérdés: én a természetes színeket kedvelem így akkor szeretek fotózni, ha van elég fény (illetev kis fényben is inkább az ISO-t tolom fel - a 350d szerintem ilyen tekintetben elég jó). Makrózáshoz egyébként is a körvaku ajánlott, de arra nem költenék. Szükség megoldásnak fel lehet tenni a 430ex-es vakumat és rátenni a fényterelőt, de makrózáshoz ezt tényleg ritkán használom.

Az obi parkom még az analóg időszakból maradt 70-210/2.8-4 Soligor macro tolózoom-os obival egészül ki (kit obi + 50/1.8), ami megy autófókuszban is a géppel (kicsit lassú, a képe sem vetekszik az L-es obikkal, de én szeretem :-)) Van egy kétszerezőm is, de azt gyakorlatilag nem használom.

Előzmény: CBCB (70)
faboferi Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73
A címkép csak lemaradt!!!

Előzmény: faboferi (72)
faboferi Creative Commons License 2007.02.26 0 0 72

Üdvözöllek Titeket, Paks fotósai!
Nincs olyan messze Dunaújváros... Látogassatok el a kiállításunk megnyitójára!



KIÁLLÍTÓ FOTÓSOK:

Bartos Imre
Dénes János
Dénesné Schäffer Tímea
Dr. Almási István
Dr. Somorácz György
Fabó Ferenc
Hollósi Zoltán
Klép Sándor
Kovács Lajos
Kovács Sándor
Körmendi Mária
Krizák István
Oroszi Zoltán
Rónai Gábor
Szarka László


Egy porszem világot jelent,
S egy szál vadvirág az eget,
Fogd föl tenyeredben a végtelent
S egy percben élj évezredet.

(William Blake: Az ártatlanság jövendölései)


A Munkásművelődési Központ Kht. és a Mezőföld Természetfotó Klub
tisztelettel meghívja Önt és kedves családját

2007. március 5-én 18 órakor

Dunaújvárosba az MMK-Folyosógalériában megrendezett

„A mi világunk, 2007”

című kiállítás ünnepélyes megnyitójára.

A kiállítást megnyitja: Dr. Vizúr János
fotóművész

Közreműködnek: A Sándor Frigyes
Zeneiskola tanárai
Hutvágner Éva – vers


A kiállítás megtekinthető: március 5-től – 14-ig
naponta 8-20 óráig
(vasárnap szünnap)



(Vajon hogyan kutyulja össze az Index fórummotorja???)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.25 0 0 71
:) meghiszem azt! Én is örülnék ha a kezembe nyomnának egy ilyet. Van ugyan egy 85-205/3,8-as M42-es Vivitarom, de a konverter miatt nincs a K100D-n végtelenem vele, meg a Zenitelés után most már AF-es obit szeretnék. A megsasolásra majd emlékeztetlek alkalomadtán ;)
Nemrég néztem egy Pentax FA 80-320-at, de annyira lágy volt a képe, hogy lemondtam róla. Egyik fotós haverom azt mondta, hogy lehet kalibráltatni kellene. Lehet jobb lenne tőle, de így látatlanban... A tulaj szerint is K10D-n nagyon jó volt, meg neten is szép képeket találtam vele...

Tututól pedig elnézést, tüzesrókát használok és kiraktam új fülre az oldalt meg bezártam...

a Vivitar 205mm-en
Előzmény: O.Zsé. (63)
CBCB Creative Commons License 2007.02.25 0 0 70

 

Szasztok!

 

Mesélnél nekem az 50-es+közgyűrűs makróról?

Én is most vettem közgyűrűsort, de nagyon kicsi a mélységélességem.

Kéne valami vakut kreálnom. Szabadban még nem próbáltam.

 

Kint kézből szoktál fényképezni a közgyűrűkkel, vagy állvánnyal? Elég szokott lenni a fény, vagy használsz valamilyen vakut?

 

Egyébként milyen obik vannak még a 350D-hez?

 

Köszi:CB

 

Előzmény: bak-ancs (65)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 69
Egyik kedvenc képem..:)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 68
Szia Albert

Látom hasonló eszközöket használhatunk ha épp közelre kattintunk :o))

Ha már szó volt róla, hát elővettem a masinát és gyorsan keresve egy modellt próbálgattam az 50est :o)

Minden kép ugyanott, ugyanonnan, azonos testtartásból készült.
Nagyon minimális az élesség zónája... kézből fotózva, derékból élesítve :o)))

Az első: vázon az objektív
a második: M49es fordítóval feltett megfordított objektív
a harmadik: közgyűrűsorral feltett objektív.

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.25 0 0 67
Elvileg igen, és a fő téma: portré. Ezért is készültek a tanulmány képek...
Előzmény: f.tom (66)
f.tom Creative Commons License 2007.02.25 0 0 66

A Galériát nézegetve jutott eszembe. Tervezi a PFBK, hogy kiállítást szervez idén? Mintha tavaly is ilyen időszakban lett volna a Paksi Városi Múzeumban.

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.25 0 0 65

Én 350d+kitobival készítettem, de makrózni jobban szeretem az 50mm-es alap+közgyűrű sort, ami itt nem volt nálam.

A túrákról: amit felsoroltál abból mindet és még más fajtákat is :-) pl. túraversenyzés, gyerektábor, többnapos, sátrazós, városnézős, külföldi... :-))))

Évente legalább 60-70 napot túrázással (esetleg azzal kapcsolatban) töltök. Ebben benne vannak a szakosztályi túrák, de nyaralni is mindig olyan helyre megyünk, ahol hódolhatunk ennek a szenvedélynek. Tavasszal és ősszel minden 7végén megyünk valahova.

A programokról az ASE természetjáró szakosztály honlapján (tura.ase.hu) olvashatsz, de hamarosan lesz honlapja a másik egyesületünknek is (a közös program jelenleg az ASE-s honlapon elérhető).

Sajnos épp a fotós túrákra már ritkán jut idő...

 

A tegnapi túrát nem én vezettem, hanem a szakosztályunk egyik túravezetője, de nagyon jól sikerült túra volt.

 

Ennyit a túrákról: ebben a topic-ban ideje visszatérni a fényképezéshez :-)))))))

Előzmény: f.tom (57)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.25 0 0 64

Szia!

Most végre megnéztem a képeid. Nagyon jók. Ha azóta is ilyen képeket készítesz, vagy van kedved az akkorit folytatni, akkor köztünk a helyed. Szóval ne habozz, gyere el kedden... :-))))

Előzmény: kisülés (47)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 63
Dávid

Én az új szerzemény Chinonnal roppant mód elégedett vagyok... ha összefutunk megsasolod...

75-300... manuális, de nagyon vagányul rajzol...
Előzmény: Cz.Dávid (59)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 62
Szia Tom

Az Én válaszom, h semmi extra...
az ibolya és a levelek zöldje egy Chinon 75-300 Macro manuálissal
a mandulavirágok pedig szintán Chinon 35-80 Macro manuálissal...

De már alig várom, h legyen olyan jó idő és annyi fölös időm, h feltegyem a Pancolar 1,8/50 Carl Zeiss objektívem kögyűrű sorral vagy fordítva...

na azzal lehet ám igazi közelképeket csinálni...


Előzmény: f.tom (57)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.25 0 0 61
Hi Dávid

Nem tudom, de Nekem elég exif info-t adott a link amit Tutu idetett...

Auto exposure
200/100 sec. (APEX: 2)
f/2,8
5,7 mm
FUJIFILM FinePix S5500

Mondjuk azon csodálkozom...
(és minden elismerésem a Fujinak...nem hiába imádtam az S5000rem)
... h auto exposure-ban ilyen fotókat készít!
Előzmény: Cz.Dávid (56)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 60
Nézőpont kérdése..:D Nagyon elzsibbad az ember ujja,mikorra 4-500kép elkészül..:D
Előzmény: Cz.Dávid (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!