Keresés

Részletes keresés

klachaza Creative Commons License 2008.09.29 0 0 39
Sziasztok.
Én egy "gazdaságos" elektromos padlófűtésen gondolkozok.
Vékony csövön víz menne a padló alatt, viszont 20-120l-es tartályt, áram(éjszakai) fűtene(esetleg bojler, ezt szabájozni is lehet) .
van valami ötlet? esetleg ilyen falfűtés? Vagy hülye ötlet?
Köszi.
(vízteres kályhán is gondolkozok)
Jancsii Creative Commons License 2007.01.14 0 0 38
Igen, rá lehet tenni. Arra kell figyelned, hogy egy speciális alátét lemezt kell alá tenni, mert a normál hozzá való az szigetel.
Előzmény: Zoli8228 (37)
Zoli8228 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 37

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abba nekem, hogy ha laminált parkettát szeretnék lerakni, de most járólap van lent (alatta padlófűtés), fel kell-e szedni a járólapot vagy rá lehet e rakni a parkettát?

 

Tapasztalatokat gyüjtök, hogy átengedi e a hőt annyira, hogy ne legyen nagy a hőveszteség?

 

Előre is köszönöm a segíteséget.

 

Üdv

Zoli8228

henike7 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 36

szia

köszönöm a mélt, az infókat, és mutatnék most én is valamit:

http://www.futokabel.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2

ezen az oldalon olyat is kínálnak, olcsóért, hogy meglévő burkolatra, ha az mondjuk nem tetszik, ezt letenni, burkolni újra, és így sem magasabbra tenni a lakást, mint 3-4cm, azaz ennyivel megnövelni a padlót, ezáltal jó meleget a helyiségbe. sztem ilyen alapterületen nem lehet nagy a költsége.

én ezen morfondírozom, de nőből vagyok, esetleg ha vetnél rá egy pillantást, aztán nekem véleményt, az szuper lenne. aszem, ha azt mondjátok, ez nem rossz, a konyhámba ilyet tetetek. ott úgysem tetszik a járólap

 

Előzmény: unandor (35)
unandor Creative Commons License 2006.06.21 0 0 35
Szia Fakeco,

Seretnélek megkérdezni ,hogy te mit tennél ha lenne egy 15m2-es lakásod amibe a kivitelező gázzal üzemelő konvetorral oldotta meg a fűtést és az aljzatbetont sem szigetelte.?

1. minek
2. lehet hogy nem volt meg a szaktudás
3. inkább azért mert gyorsan kellett felújítani és gyorsan keresni egy palimadarat aki megveszi az egészet.

Sajnos 2 éve keresek olyan szakembert aki meg tudná tervezni a lakásom
fűtését és az utólagos szigetelést de senkinek sem éri meg.

Az az érzésem vagyunk egy páran akik ha tehetik maguk tervezik meg az internetről
, könyvtárból, fórumokból,ismerősöktől szerzett információk alapján és keresnek egy megbízható ismerős fűtés szerelőt vagy más szakembert aki megvalósítja a terveket.

Amit írtál azzal sokunkat segíted de sokan költséggekkel is számolnak és terveznek
hozzávetőleges árat meg tudsz adni az általad javasolt fűtési megoldáshoz???

Mert Nekem már ajánlottak 300 ezerért központi fűtést. + gáz terveztetése + egyéb
költségek amik a lakás átalakításával keletkezne ( festés, építőanyagok stb.)

Igazán elgondolkodtam a kivitelezőknek sokszor nyűg egy kisméretű lakásba tervezni és kivitelezni mert sokat KELLENE GONDOLKODNI a megvelósításon, mert sokszor olyan méretek adódnak amik nem szabványosak.
Másodsorban pedig ugyanolyan ártarifával számolnak mintha egy 100m2-es lakásban kellene kivitelezni valami.

Zöldövezeti által ajánlott szigetelés egy módosítrott változatán gondolkodom lehet hogy Heninek is jó ötletekkel szolgál:

Rétegrend: ( a sorrend az aljzatbetontól felfelé indul)
aljzatbeton
vízszigetelés (a falakban is meg kell oldani a vízszigetelést ha szükséges mert az aljzat száraz lesz de lehet hogy penészedni fog a fal.)
Valamilyen védő réteg ami megvédi a bitulemezeket ( itt kellene egy kis segítség
én padlopon aljzat kiegyenlítőn gondolkodtam lehet hogy van jobb anyag is
de azt nem ismerem egyenlőre )
Fermacell előregyártott járófelület ( sajnos a nem vagyok építész nem tudom a megfelelő szakszót rá hogy hogyan hívják )

Annyit tudtam meg erről az anyagról , hogy könnyűszerkezetes házakban ,iskolákban gyorsan kivitelezhhető járófelületeket lehet vele készíteni.
A fermacell egy a gipszkartonhoz hasonló de erősebb szerkezetű anyag és erre van rákasírozva egy hőszigetelő poliuretán habréteg valahogy így néz ki:

--------------------------------------
gipszkartonszerű anyag
--------------------------------------

4-8 cm-es poliuretán habréteg

---------------------------------------

Lerakás után lehet rá tenni úsztatott szalagparkettát, lehet kővel burkolni
vagy PVC padlóval


előnye hogy bontható járófelületet ad és léteznek idomok padlófűtéshez is
jó a technológiai leírása ami segítségével mi "hobbi" építészek is el tudunk boldogulni.

hátrány az ár lehet.

Bővebb infó: http://fermacell.xella.de/html/deu/de/index.php

A lakás eladásán nem gondolkodom mert nagyon jó a fenttartási költsége. :-))

Sziasztok Nandor
Előzmény: fakeco (34)
fakeco Creative Commons License 2006.06.20 0 0 34

800303

 

 En szemelyszerint  a padlo + radiatorost javasolnam- erveim - 2 kor kerul  kiepitesre

 radiatornal az  eloremeno homerseklet  70/90c  igazi teli uzemmod

  padlo alacsony homersekletu  kor - nappaliban-  puffer tarolo illesztheto a rendszerbe  amely lehetove  teszi  a  napkollektoros futes  rasegitest, vakumcsoves napkollektorok  telen is  nagyonjo  hatasfokkal  dolgoznak, -35 c fokig

 

unandor Creative Commons License 2006.06.20 0 0 33
Szia Zöldövezeti,

Előre is elnézést kérek at off-topikért a fórum tagoktól.

Szeretném a segítségedet kérni ,a topikan említetted, hogy a padló fűtésnek
nagy szakirodalma van szeretnélek megkérni hogy ha lehet magánban el tudnád küldeni egy pár könyv címét illetve , említettél egy könnyen elkészíthető padló burkolatot (bitumen lemez- párnafa ... -- szigetelés .... ) ennek el tudnád küldeni a pontos rétegrend leírását , az e címem un2005@vipmail.hu .
Előre is köszönöm a segítséged.

Üdvözlet a fórumtagoknak is.

Sziasztok
Előzmény: Törölt nick (29)
henike7 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 31

hűha, ez nem kis munka. beton, stb

ezt városon hogy oldják meg, mert én alapjában vidéki kislány vagyok, és otthon simán keverem a betont, de itt???

megfontolandó ezek tükrében a dolog.

köszönöm a választ. várom esetlegesen azt a másik megoldást, ha sor kerül rá!

krisztike

 

Előzmény: Törölt nick (30)
henike7 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 28

nekem is tudsz segíteni?

nekem felkeltette az érdeklődésem a padlófűtés, kis belvárosi lakásban így is lehet a hellyel spórolni.

kérdésem az lenne, hogy ha esetleg vizes a talaj, földszinti lakásról lévén szó, akkor is ajánlható-e a padlófűtés, és ha igen, mikre kell ügyelni. és milyen burkolat mehet az elekrtomos padlófűtésre. gondolom parketta nem. nem gond, ha nem.

és esetleg érakról is tudsz infót adni? egy ügyfelemnél olyan padlófűtés volt kiépítve, ami intelligensnek volt mondva, ugyanis folymatosan kapott jelet az éjszakai és nappali áramkapcsolások változásáról, és akkor kapcsolt be, mikor éjszakai árammal működhetett.

szted egy 4 méter belmagasságú lakásba jó ötlet ilyen fűtést tenni? én azért gondoltam erre, mert minden más fűtésnél a meleg anélkül száll fel a fellegekbe, hogy érezném. ennél is nyilván felfelé veszi az irányt, de legalább rajtam is áthalad :o))

sztem

előre is köszönöm válaszaidat!!

Előzmény: Törölt nick (27)
800303 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 26
Sziasztok!

Gázszerelés előtt állunk és nem tudjuk eldönteni, hogy padlófűtés és radiátorfűtés kombinációját vagy csak radiátorfűtést szereltessünk. Több helyen olvastam, hogy a padlófűtést nem ajánlják azoknak akik asztmások, porallergiásak illetve viszérproblémákkal küszködnek. Viszont arról nem írnak, hogy a padlófűtés használata a későbbiekben okozhat-e ilyen vagy más jellegű megbetegedéseket azoknál is, akik korábban nem szenvedtek ilyen betegségekben? Kérlek benneteket, ha van erről infótok írjatok!

Előre is Köszönöm:

Viki
scatman Creative Commons License 2006.02.20 0 0 25
köszi
Előzmény: fakeco (24)
fakeco Creative Commons License 2006.02.20 0 0 24

scatman

 

  nemvagyok ,  de  olvastam- 39 c  vonjak  meg  a hatart

scatman Creative Commons License 2006.02.19 0 0 23
Fakeco, köszi, tehát a hőcserélőre kötött ternosztatikus szelepet be lehet lőni 37 fokra? Ne haragduj, h rákérdezek, de szakember vagy?
Előzmény: fakeco (22)
fakeco Creative Commons License 2006.02.16 0 0 22

Scatman

 

  a sajat  testhomersekletedet  vedd alapul, 37 c a franko

scatman Creative Commons License 2006.02.01 0 0 20
senki?
Előzmény: scatman (19)
scatman Creative Commons License 2006.01.29 0 0 19
Urak, hölgyek, szakértői tanácsra lenne szükségem. Kombinált fűtés van nálunk (padló+radiátor), gázzal. A padlókör és a radiátorkör között van egy hőcserélő, ezen van egy termosztatikus szelep (+szabályozó), amivel a padlókörbe kerülő víz hőmérsékletét tudom állítani (gondolom). Nomármost, a gondom az, hogy eddig 30 fokra volt ez belőve, de szeretném, ha a padló melegebb lenne - viszont nem tudom, max. hány fokra állíthatom be a rendszer károsodása nélkül. Valahol 25 fokot olvastam, sztem ez hülyeség (ha 25 fokos a keringő víz, akkor nem sokat fűt, mire átjön a betonon meg a járólapon). Előre is köszönöm...
NeomatiK Creative Commons License 2006.01.08 0 0 18

Helló mrwindd!

Jársz még errefelé? Szeretnék néhány infót megtudakolni tőled.

Előzmény: mrwindd (17)
mrwindd Creative Commons License 2005.10.01 0 0 17

Szia!

 

Most újítunk fel egy régi családiházat , a te problémádhoz hasonlóan a tulajok is azt akarták, hogy a fürdöbe, és a wc-be a járolap ne legyen hideg.

Megoldásként úgy csináltuk meg, hogy a radiátoros fűtés visszatérő ágát letekertük az aljzatbetonba, majd a "padlófűtéskörör" után megy vissza a kazánba !!!

Így nem kell elosztó, stb a költségek nem számottevőek ( csak a cső ára".

A fűtést természetesen a radiátorok adják, de a padló nem hideg.

Előzmény: jo_munkasember_ (16)
jo_munkasember_ Creative Commons License 2005.08.15 0 0 16
Mi is tervezünk egy „kis” felújítást, és felvetődött az elektromos padlófűtés lerakása is. Nem is fűtésnek, inkább csak azért, hogy ne legyen hideg a padló.
A futokabel.hu-n kicsit körbenéztem, de nem tűnik igazán költséghatékony megoldásnak, ha nem egy másik fűtés kiépítését váltja ki.
Persze lehetne, hogy csak itt-ott teszünk le belőle, viszont még nem tudjuk, hogy főként hol fogunk tartózkodni, mászkálni (mert most vettük a házat).
Valami kedvezőbb megoldást esetleg nem tudna ajánlani valaki?
vaskapuk Creative Commons License 2005.02.28 0 0 15

Szia Balac147!

 

Ők a DEVI fűtőkábelt forgalmazzák ami nagyon jó minőségű. Ha megmondod merrefelé laksz adok egy közeli elérhetőséget.

 

Vaskapu

Előzmény: balac147 (14)
balac147 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 14
Szia Mindenki Tuggya valaki, hogy a futokabel.hu -n hirdetett termékek hol tekinhetőek megg vagy hol van a mintabolt? Köci
Kriptaszökevény Creative Commons License 2003.10.24 0 0 13
de miért csak 6 órát számolsz egy napra??
Előzmény: Rdi (10)
Sacyka Creative Commons License 2003.09.06 0 0 12
Sziasztok!

Én is elektromos padlófűtést tervezek, de csak a fürdőbe. Ezen kívül csak egy, a központi fűtésre csatlakoztatott törölközőszárító radiátor lesz benne.
A www.futokabel.hu oldalon azt írták, hogy a fürdő hővesztesége 45W/m3. Nekem ez egy kicsit soknak tűnik. Elképzelhető, hogy ennél kevesebbel kell számolnom?
A másik kérdésem, hogy mit jelent, hogy hőtárolós? Milyen speciális beépítést jelent a sima, csemperagasztóba való terítéshez képest?
A harmadik kérdésem pedig az, hogy mi a különbség a padlóba és a falba való beépítés között? Mármint egészségesség szempontjából. Nem akarok a fürdőben lakni, gondolom, itt kevesebb ártalmas hatása van...

MANI Kft NOBO Hungary Creative Commons License 2003.05.29 0 0 11
Talán még sokat is számoltál. Megfelelő programozható termosztáttal biztosan kevesebb.

Mi is azt valljuk, hogy a padlófűtést csak temperálásra érdemes/egészséges használni, de a levegő fűtését hatékonyabban/olcsóbban/egészségesebben meg lehet oldani fali elektromos fűtőpanelekkel.

Előzmény: Rdi (10)
Rdi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 10
Sziasztok,
engem érdekelne az infra fűtés is, kiegészítő fűtésként, de amit eddig találtam, az lakóépületbe, szobába nem ajánlott.
Az elektromos fűtés pedig, ha számolom, hogy mondjuk kb 1000 W -nyi fűtőteljesítmény kellene nálunk, az 10 nm, és mondjuk napi 6 órát menjen az már 6 kWh teljesítmény.
az 30 Ft/ kWh -val szorozva napi 180 Ft. Ez havi kb. 5400 Ft !
Nappali árammal. Lehet, hogy mégis érdemes belevágni ?
ttime Creative Commons License 2002.05.11 0 0 9
Szia Laczy_!

Előrebocsátom, hogy NEM szakember vagyok, de a visszértágulattal küzdőknek állítólag nem tesz jót, ha folyamatosan melegben van a lábuk. A padlófűtés emellett jobban felkavarja a port a padlóról, ezért azt mondják, az allergiásoknak sem igazán megfelelő.
Én allergiás vagyok, a barátnőmnek visszérproblémái vannak :-), így maradtunk a hagyományos fűtésnél.
Ami még hátrányos lehet a padlófűtésnél, hogy igazából hidegburkolat való rá - mivel a fa(parketta) jó hőszigetelő, ami itt hátrány -, ezért amikor nincs fűtés, hidegebb a padló -> nem kellelmes tavasszal mezitláb a lakásban sétálni.

Remélem segítettem:
Ttime (szintén "műszaki barom")

Előzmény: Laczy_ (7)
szinko Creative Commons License 2002.05.10 0 0 8
Helo Laczy! Miért vagy műszaki barom? Mert viszértágulatod van hajnali pirkadáskor? Fáslizzad. üdv Szinko
Laczy_ Creative Commons License 2002.05.08 0 0 7
Sziasztok!

Elnézést kérek az offolásért, de új topikot nem nyitnék, ez pedig érintőleg ugyebár mégicsak...
Többször többhelyütt hallottam kinyilatkoztatásszerűen, hogy a padlófűtés káros az egészségre, különösen lakásban és kivált visszértágulattal bajlódók számára. Nekem, mint afféle műszaki baromnak ez megfoghatatlan. A kinyilatkoztatókra rákérdezve érdemi választ nem kaptam, csak lesajnáló tekintetet "mesélheted vaknak, hogy pirkad" jelleggel. Fel tudna valamelyőtök homályosítani, hogy mégis mi az, amit nekem régesrég tudnom kellene, mintegy az anyatejjel szíva magamba?
Főképp azé' itt kérdezem, mert reményem szerint itt olyan válaszolóra lelek, aki pro és kontra ki tudja fejteni a dolgot.

10telettel:

Laczy

szinko Creative Commons License 2002.05.08 0 0 6
Hali Zegron! Tegnap megnéztem a számlánkat, rosszat írtam. 19 ezer a havi. Mennyi most a gázos, vagy egyéb fűtés díja lm3-ként? Az éjszakain kívül is van kedvezményünk, de csak limitált határig, a dolgozóknak. Általában 20 %-al túllépjük minden évben, ezután a rendes, éjszakai-nappali tarifa szerint számláznak. Hőtehetetlenség nincs, ha a felső szigetelést elhagyod, de nem érdemes, mert a fűtés idején - amit te határozol meg tól-ig óra szerint- megpukkadsz, utána meg dideregve várhatod a melengetést. Elhanyagolható a hőtehetetlenség, hozzászoktunk, nem zavar, néhány óra az egész. Pénztárca kérdése az egész. Hőérzékelő van minden szinten a hőtároló rétegbe építve.Sok kapcsolási variáció van szobánként és hőigény szerint, akár naponta többszörre is beprogramozható a fűtés. Nincs annyi lebegő por, hogy zavarna, pedig évek óta allergiás vagyok, de mióta itt lakom, csökkent, a panelban takarításkor fulladoztam. A hőérzet is jobb padlófűtésnél, mert alulról jön, isteni dolog télen a padlóra feküdve a TV-t nézni. Mi az az infra-fűtés? A levegőt nem fűti, sugárzó, a sugárirányba néző testek túlodala hideg?
zegron Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5
Szia Szinko! Hálás köszönetem az ismeretterjesztésért, de árulj el még néhány dolgot kérlek: a kedvezményes tarifa az az éjszakai áramot jelenti vagy valami csak rátok érvényes díjszabást? Az említett hőtehetetlenség a gyakorlatban milyen következményekkel jár? Előfordul, hogy fáztok vagy a hőguta kerülget? Tapasztaltatok valami káros jelenséget (por vagy ilyesmi) úgy általában a padlófűtéssel kapcsolatban?
Na, itt kifogytam a kérdésekből... Pillanatnyilag úgy állok, hogy az elektromos padlófűtés és az infrafűtés közt vacillálok. Ez utóbbiról is jókat hallottam, szorgalmasan gyűjtögetem az infókat, aztán majd meglátjuk...
Előzmény: szinko (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!