Megvettem azóta a Zeust és az Atlantis-t (egy csomagban), meg a Pharao + Cleopatra-t is ugyancsak egy csomagban, leértékelve - férjem élvezi, ha ráér. De a Tropico fejlesztett változatát még nem láttam, holott abban az üzletben ahol mindig megveszem ezeket, határozott igéretet kaptam, hogy rögtön telefonálnak, ha megjön... remélem karácsonyra csak megjön, mert nekem ez a kedvencem az az igazság.
Szia,
Ha az alltalad mondott jatekok tetszettek, akkor ajanlom a Zeus-t is. Az a Pharao tovabbfejlesztett valtozata gorogokkel. Van kiegeszitoje is Poseidon neven is mint a Pharaonak a Cleopatra. Azt sajna nem tudom, hogy ezek magyarul jelentek e meg.
Jo jatekot
re
Nagyon örülök, hogy ráakadtam erre a topicra! A férjemnek tavaly karácsonyra vettem meg a Tropicót, úgy, hogy azt kértem a boltban, hogy valami stratégiai játékot ajánljanak, de ne olyat, amiben állandóan harcolni kell. (Előzőleg éjszakákat töltöttünk felváltva a Caesar III és a Pharao mellett). Azóta is nagyon sokat használjuk ezt a cd-t. Nem tudjátok, kapható már az újabb változata? Karácsony előtt kerestem, de még nem volt. És mennyibe kerül? (Közeleg a férjem szülinapja, szeretném ezzel meglepni.) Még egy kérdésem van, kicsit off: nem tudjátok, hol lehet kapni a Kelopatrát, a Fáraó folytatását? Mert azt sem kaptam meg.
És ha még tudtok olyan stratégiai játékokat ajánlani, amik magyar nyelvűek, és ehhez hasonlóak, azt is megköszönném!
Köszi a tanácsot, ki fogom próbálni. Amúgy nagyon tetszik ez a játék, régen nem töltöttem ennyi időt a gép előtt :) Ja igen, eszembe jutott még egy kérdés. Ha mondjuk valami mezőgazdasági terméket tovább felhasználok egy gyárban és úgy adom el, akkor ez ipari vagy mezőgazdasági bevétel? Vagy megosztja a kettő között? Azért fontos ez, mert azon a pályán, amin szenvedek a minden bevételi forrásból el kell érni egy előre meghatározott összeget.
Dehogynem, de igy is a maximum ember melozott ott, azzal is probalkoztam, hogy kirugtam mindet, de utanamegint olyan emberkek jottek, akik a "vilag vegen" laktak :(
Mit lehet tenni, ha pl a dokkmunkasok tesznek arra, hogy dolgozniuk kellene, helyette setalgatnak a szigeten osszevissza. Ott van mellettuk nehany barakk, de nem am ott laknanak, epitenek maguknak kunyhot jo messze, hu, de felidegesitett ez a dolog. Tud valaki valami tanacsot adni?
az elég bug hogy ha legkevesebb ásványt és a lkegkisebb szigetet választod aakkor is lesz aranybánya a sziogeten ráadásul közel lesz a fővároshoz mert kicsi a sziget....
Végre teljesen befejeződött a Tropico magyarosítása, hála egy vállalkozó kedvű leányzónak. Sőt, még a kiegészítőt is lefordította teljesen. Azt hiszem köszönettel tartozunk neki mind.
A magyarítások letölthetők innen:
Hát tényleg az...
Megkeresed a Program Files könyvtárban a Tropico mappát, azon belül a games mappát, és ott vannak az elmentett játékaid.
A törlés a Delete gombbal, vagy jobb kattintás rajta és a menüben "töröl", vagy kijelölve a Commanderben és F8...
A telepítéssel lenne problémám, hátha más is találkozott vele.
Szóval!
Amikor feltelepítem a játékot jobb esetben lassan de fel mászik, van azonban amikor nem is sikerül felrakni, mert 100%-nál kiakad és nem történik semmi. Aztán leállítom újra install és felmászik szépen. A gond nem is ez lenne, hanem az, hogy amikor el akarom indítani akkor a program szabálytalan műveletet hajtott végre és le fog állni hibaüzenetet ad.
A dologhoz hozzá tartozik, hogy ez egy "biztonsági" másolat. Kipróbáltam többféle patch-et és a hozzátartozó "kulcsokat" de nem működött.
Talán más is járt így.
Sziasztok:
Egy hülye kérdés:csak egy pár napja játszom még a magyar nyelvű Tropicoval, nem tudom hogyan tudom a lementett játékokat törölni.Légyszi segítsetek,
köszi!!!:)