Keresés

Részletes keresés

paskat2 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 28982

Tud valaki olyan esetet a Tolkin világban (tehát a könyvekben) amikor törp és tünde kerülnek érzelmi kapcsolatba?

 

Nyilván ott van Gimli rajongása Galadriel iránt de ez nem kölcsönös.

 

 

 

paskat2 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 28981

Kösz!

 

 

Előzmény: Törölt nick (28980)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 28980

A Hobbit egy trilógia, tehát három része van. A harmadik rész tavaly decemberben került a mozikba.

Könyvből egyébként csak egy rész van, a filmtrilógia ezen az egy köteten alapul. 

Előzmény: paskat2 (28979)
paskat2 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 28979

Hello!

Hány részes a Hobbit film? Én valamiért mindig azt hittem, hogy 2, de most megnéztem, és rájöttem, hogy többnek kell lennie.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.13 0 0 28978

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.11 0 0 28977
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.04 0 0 28976

Új Tolkien-kötet a láthatáron! :)

 

http://www.europakiado.hu/konyv/741014/beowulf

Steve the Great Creative Commons License 2015.01.04 0 0 28975

Úgy látszik, (némileg érthető módon) nem nagyon pörgetett fel senkit PJ Középföldéjének utolsó filmje. Hadd szúrjam be azt a jelentet (legalábbis az elejét, a teljest csak pocsék minőségben találtam meg), ami szerintem méltán beválogatható a 6 film legjobbjai közé:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ShvKCjaXgKo

balazsman Creative Commons License 2012.12.30 0 0 28974

 

nekem beállt a fejem, de csak a film után (a 48 fps változatot néztem meg), de ez lehet, hogy a plázának is köszönhető a film után.

viszont ez végre szép 3D volt, a Leleményes Hugó óta az első, ami tényleg "működött"

ellenben bőven elég lett volna belőle 110-120 perc is, a szemem és a sztori miatt is.

remélem a következő 2 filmnél PJ visszafogja magát (remélem, a Warner tesóknál eszébe jut valakinek, hogy mennyivel több bevételt jönne össze, ha a rövidebb filmeket többsször tudnák adni naponta a mozik. ez esetben sokkal jobb lenne nekünk is)

Előzmény: arnys2 (28973)
arnys2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 28973

Életem első 3D-s filmje! Kicsit féltem a dologtól, de egész élvezhető volt, és a fejem sem fájdult meg.

Előzmény: n scatto (28970)
NAR Creative Commons License 2012.12.30 0 0 28972

Nekem a 3D szokás szerint teljesen indokolatlannak tűnt (legjobb esetben is csak arra jó, hogy van egy közeli meg egy távoli rész és annyi), meg néha egészen tévéfilmesen tűéles volt a kép, azokban a percekben teljesen elveszett a Gyűrűk urára jellemző homályos kép. A csatajeleneteket is kissé túlzásba vitték meg a mosogatós éneklés nélkül is el lettem volna. De ezt leszámítva jó lett a film, ha Peter Jackson megelégszik 120 perces játékidővel meg ha visszafogta volna kicsit a technológiát, tökéletes lehetett volna.

Előzmény: n scatto (28970)
Bateman Creative Commons License 2012.12.14 0 0 28971

n scatto Creative Commons License 2012.12.13 0 0 28970

Megnéztem ma hajnalban a Hobbitot. Egyfelől csalódás, mert ugye ez csak az első rész, illetve messze eltér a könyvtől a film. Kissé rémisztőre sikerült, és túlságosan sok benne a menekülés, és harc, de a szereplők jók (sajnos megint benne van az a stevensegal tehetségű Frodótjátszó iszonyat, de csak igen rövid időre), és a rajzoknak megfelelőek. Van humor is, megfelelően adagolva, néhány szereplő nincs, páran meg túl nagy hangsúlyt kapnak: pl. a Barna Radagast nem tudom, mit keres a filmben.

Másrészt erre taláták ki a mozit: hihetetlen látványvilág, elképesztő kameramozgások és jelenetek, fantasztikus hang, és ugye a 3D... Ismét meg kell nézni:)))

 

Külön gratulálok azoknak, akik éjfékor képesek voltak beöltözni Gandalfnak, Bilbónak!

EOwyn Creative Commons License 2012.12.10 0 0 28969

Nekem:) Tök jó, köszi!

Előzmény: balazsman (28968)
balazsman Creative Commons License 2012.11.25 0 0 28968

 

sziasztok,

remélem, valakinek még újdonságként szolgál ez az érdekesség (összefüggés a Szilmarilok és a Gy.U. egyik jelenete között)

http://imgur.com/gallery/dTBVO

 

Holnap Kapitány Creative Commons License 2012.11.09 0 0 28967

A gyűrűk ura filmtrilógia végefőcím dalai (May It Be, Gollum's Song, Into The West) magyarul: 

 

http://iloveyouso.blog.hu/

KullWahad Creative Commons License 2012.11.03 0 0 28966

Zolcsi67 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 28965

Sajnos ezt a topicot sem tudom naprakészen követni, mindig 8-10 oldalt olvasok vissza, és ha van valami számomra érdekes, reagálok :-)

Előzmény: paskat2 (28964)
paskat2 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 28964

Nem kapkodtad el a választ,  hagytál időt a gondolat megéréséhez.  :--)

 

De persze tökéletesen igazad van.

 

Előzmény: Zolcsi67 (28963)
Zolcsi67 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 28963

A szabályerősítő kivétel Gollam maga: "olyan népből származik, akik azonosak a sztúrok elődeivel" - valahogy így mondja Gandalf, és ugyebár egymás találós kérdéseit is értették, ismerték Bilbóval.

 

A hobbitok között is van elvetemült, teszem azt Tarisznyádi-Zsákos Lothóból vagy Veres molnárból is könnyen lehetett volna "Gollam", ha az ő kezükbe kerül az Egy.

 

"A Gyűrű mindenkinek magához mért hatalmat ad" - egy hobbitból csak "Gollam" lehetett, Galadrielből Királynő, ha elfogadja. Szauron maia, azaz "kisebb istenség" volt, míg Morgoth (bukott vala) szolgálatába nem állt.

Előzmény: paskat2 (28934)
EOwyn Creative Commons License 2012.07.16 0 0 28962

Miután a femina.hu-n jelent meg, még az is lehet;)

Előzmény: arnys (28961)
arnys Creative Commons License 2012.07.12 0 0 28961
Lord Picard Creative Commons License 2012.07.11 0 0 28960

Köszi a segítséget, nem megy nekem ez a linkeskedés :D

Rettenetesen várom a filmet, most is hosszasan nézegettem ezt a csodás bannert, hátborzongató. Még így is, hogy nem olvastam a könyvet, de olvastam pár véleményt, akik szerint abszolút visszaköszönnek a könyv mozzanatai. Hamarosan kezdődik a Comic-Con, biztosan sok jósággal elárasztanak minket, de azért remélem, az elkövetkező fél évben nem annyira intenzív, már-már erőszakos reklámkampány lesz, mint az új Batman film esetében :) Bár azért, egy-két tételt már most szívesen meghallgatnék Howard Shore zenéjéből, előre érzem, hogy amint felcsendül a hobbit téma a filmben, nem fogom kibírni egykönnyen érzelmek nélkül.

Előzmény: Steve the Great (28958)
Thyll Creative Commons License 2012.07.10 0 0 28959

Tolkien abszolút fantasztikus. Az Ent névben az En isten is, faisten.

Steve the Great Creative Commons License 2012.07.10 0 0 28958

A szalag képeit itt jobban meg lehet nézni: http://www.ew.com/ew/special/0,,20399642_20610399,00.html

Előzmény: Lord Picard (28957)
Lord Picard Creative Commons License 2012.07.10 0 0 28957

A Comic Con közeledtével, melyen természetesen A Hobbit stábja is részt vesz, egyre több új kép kerül ki, és mit is mondjak... lenyűgözőek. Steve the Great már ejtett szót az EW magazin képsorozatáról, de már kihoztak egy CC-re készült posztert és egy gyönyörú, hatalmas posztert is. Mindkettő nagyon szép, de főleg utóbbi :) Habár nem olvastam a regényt, mégis tudok 1-2 fordulatot benne, és ezeket most láttam visszaköszönni a képeken, a hátam is borsódzik. És nekem úgy tűnik, hogy ezzel a képpel fel van vázolva az Egy váratlan utazás összes "megállója". Izgatottan várom Galadriel és Gandalf találkozását, mert ők ugye nem találkoztak a Trilógiában.

 

Ugyan jó bornak tényleg nem kell cégér, mint ahogyan fangorn1 is mondta, de mégis nagyon örülnék, ha egyre több infót csepegtetnének ki, elvégre, mindenki tudja, milyen filmet fog szállítani Christopher Nolan a harmadik Batman-nel, mégis igen erősen reklámozzák már egy ideje :)

A képek kicsiben, alattuk linken a legnagyobb felbontásban (lehet, nem úgy sikerül, ahogy szerettem volna, régen nem szúrtam már be képet Index Fórumon, elnézését kérek, ha nem jön össze):

 

http://1.1.1.5/bmi/www.impawards.com/2012/posters/hobbit_an_unexpected_journey_ver2_xlg.jpg

 


Steve the Great Creative Commons License 2012.07.04 0 0 28956
cin-cin Creative Commons License 2012.06.15 0 0 28955
fangorn1 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 28954

Erre azt mondhatnám, jó bornak nem kell cégér.:)) A Tolkien világegyetemnek éppen elegendő híve van szerte a világban. És mindez lassan beszivárog a valóságba is. Tanulságos a jelenséghez elolvasni J.L. Borges Tlön, Uqbar, Orbis Tertius című novelláját.

Előzmény: Lord Picard (28953)
Lord Picard Creative Commons License 2012.06.09 0 0 28953

Egy kicsit félremondtam, mert nem teljesen ismeretlen azért előttem Tolkien világa. Egy nagyon kedves barátom, egy nagyon alapos, olvasmányos kis enciklopédiát írt Word-ben Középföldéről, azért abban is elég sok információ van :) Ha A Hobbit-ok lementek, mindenképp elolvasom a könyvet, és a Szilmarilok-at is, de lehet, ezutóbbival addig nem tudok várni :) Mindig is elcsodálkoztam azon, mekkora világot épített ki Tolkien, ilyen alapos hátterű történetet nem igen ismerek, pedig rajongok a Star Trek-ért is, ott se semmi a háttérinformációk mennyisége, de Tolkien egyes egyedül hatalmasabb birodalmat épített fel.

Erről a rohani hercegségről nem tudtam, de így akkor tényleg eléggé valószínű, hogy ő utánuk nevezte el így a birodalmat.

Amit még az előző hozzászólásban kifelejtettem: nem csak a filmeket szeretem, de a zenéjét is. Sajnos nem hivatalos forrásban (egyenlőre), de megvan mindhárom rész bővített zenei kiadása, és valami bámulatos. Már a mozi verziókban is imádtam a zenét, de így a teljes anyagot végig hallgatva, még inkább zseniálisnak találom Howard Shore munkáját, megérdemelte a három Oscar-díjat érte! :) Nem is tudom, van-e másik ilyen filmzene, ahol ennyi, egyedi témát szereztek volna, nem is tudok hirtelen kiemelni kedvencet, de a hobbitok, a Megye, Völgyzugoly, a Szövetség, Vasudvard, a Nazgúlok, Rohan, az entek vonulása, Gondor témái jobbnál jobbak. Külön tetszik, hogy már a Szövetségben felcsendült Gondor témájának egy korai változata, ezzel is egybe fogva a trilógiát. Mestermű.

A Hobbit marketingje pedig most eléggé leült (bár nem rég jött ki egy újabb produkciós videó), lassan ideje lenne egy új előzetesnek napvilágot látnia :)

Előzmény: fangorn1 (28952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!