Keresés

Részletes keresés

HV Creative Commons License 2002.06.28 0 0 15
Ez máshol is probléma, én is tapasztaltam.
Kb. az esetek 10%-ában problémát jelent a hosszú haj, viszont dolgoztam már vezet? beosztásban is hosszú hajjal.
Egyszer?en sz?klát?kör?ség az oka ilyen cégeknél az ilyen negatív diszkrimináció.
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 14
Tudod ki John Lord? Na, neki sem áll rosszul.
Előzmény: Punknown Terrorist (10)
Vad Creative Commons License 2002.06.28 0 0 13
engem a mókusban azért nem szolgáltak ki a minap a plüssgorilla-osztályon, mert nem voltam hajlandó szőrt növeszteni a hátamra.

Szerintem is baromság, főleg ha az ember találkozott már francia fiatalokkal, holis a fiúk körében szvsz máig divatos a hosszú haj

SzaLa Creative Commons License 2002.06.28 0 0 12
SzaLa Creative Commons License 2002.06.28 0 0 11
Punknown Terrorist Creative Commons License 2002.06.28 0 0 10
ELőbb-utóbb meg kell komolyodni, és le kell vágatnia egy felnőtt férfinak. Milyen csúnya egy ősz hajból eresztett csurka!
Punknown Terrorist Creative Commons License 2002.06.28 0 0 9
Konty?
Magic88 Creative Commons License 2002.06.28 0 0 8
Talán már nem aktuális a problémátok, de az a "poén", hogy én már láttam hosszúhajú férfi eladót az Auchanban...
Előzmény: A PROFI (7)
A PROFI Creative Commons License 2002.05.16 0 0 7
Velem 2000 júniusában ugyanez a történet esett meg.
Én áruosztály-vezetői állásra jelentkeztem. Akkoriban szereztem meg másoddiplomámat, mikor is jelentkeztem az Auchan-hoz. Tudtam, hogy szakirányú végzettségemmel nem lesz gond, hiszen egy évfolyamtársam akkor már két éve dolgozott a cégnél.
Elmentem hát az első interjúra, amin megfeleltem. 40 emberből úgy 10-et hívtak vissza. Nagy izgalommal vártam a második fordulót, ahol az éppen akkor induló soroksári Auchan igaztgatójával beszéltem tolmácson keresztül. (Én nem beszélek franciául, nekik meg derogál angolul megtanulni...)
Minden jól ment, megfeleltem. Kiengedtek az irodából, majd néhány perc múlva odajöttek hozzám és azt mondták, hogy alkalmas vagyok a feladatra, csak egy dolgot közöljek velük: Hajlandó vagyok-e levágatni a hajam?
Én erre a kérdésre is készültem, hiszen otthon már minden kérdésvariációt lejátszottam magamban. Határozottan rávágtam: nem. (A mai napig ugyanezt mondanám, mert az is fontos lehet egy interjún, hogy mennyire tudsz kiállni az elveid mellett). Rá kellett viszont döbbennem, hogy a fenti kérdésben semmiféle pszichológiai fordulat, semmilyen személyiségelemző szándék sincs, csupán kisemberek beszűkült gondolkodásmódja.
Erre újabb 10 perc várakozás, majd közölték: sajnos nem felelek meg az igényeknek.
Ekkorra már nyílvánvaló volt számomra, hogy a hajam az oka, ezért megkérdeztem a magyar fazont: Ez azt jelenti, hogy maguk inkább alkalmaznak egy embert 80-as IQ-val rövid hajjal, mint egy kétdiplomást hosszúval?
A válasz rövid volt: igen.
Amiért viszont nem tudok haragudni az Auchan-ra: néhány hét múlva találtam egy olyan munkát, amely számomra azóta is anyagi biztonságot, szakmai megbecsülést és nem utolsó sorban heti 40 órás munkát biztosít (ellenben az Auchan-nál szokásos heti 50-60 órával).
Ezért tényleg hálával tartozom nekik!!!
Előzmény: Koba2 (6)
Koba2 Creative Commons License 2002.05.16 0 0 6
Nemrégiben jelentkeztem egy "alkalmazott az önkiszolgáló osztályon" nevezetű állásra a soroksári Auchan áruházba, amely megnevezés tulajdonképpen egy eladó-árufeltöltő állást takar. Sikeres tesztírás után behítak egy felvételi beszélgetésre. Ennek során közölték velem, hogy náluk férfiak hosszú hajjal nem dolgozhatnak. Mert szerintük ez nem megszokott, nem általánosan elfogadott.
Én mondtam, hogy természetesen nem vágatom le a hajam, úgyhogy ott véget is ért a beszélgetés. Hirtelen azt hittem, időutazással a középkorba kerültem vissza, de minimum 50 évvel korábbra.
Önmagában a hosszú haj nem probléma az adott munkakörben, hiszen hosszúhajú nők dolgoznak ezen pozícióban. Csak férfiak esetében nem fogadják ezt el. Ez a dolgozókra vonatkozó szabályozás állítólag a franciáktól ered.
Számomra hihetetlen, hogy ez megtörténhet 2002-BEN EURÓPÁBAN. Meglep és elszomorít, hogy egy nemzetközi, nagyhírű cégnél ilyen diszkrimináció lehet gyakorlatban. Ez nem csak engem személy szerint sért, de szerintem az Alkotmányt is. Természetesen magáncég azt vesz fel akit akar, joga van megválogatni munkatársait. De azt nevetségesnek és felháborítónak tartom, ha ez ilyen alapon történik.

Egy biztos részemről, többet nem teszem be a lábam Auchan áruházba.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 5
Én nem teszem be a lábam Auchanbe, mióta a következo eset megtörtént a Budaörsi Auchanben.

Vettem egy hutogépet náluk. Házhozszállítást kértem.Már annak gyanusnak kellett volna lennie, hogy miközben ezt tettem, az egyik ügyintéző egy ügyféllel a házhozszállításról szóló telefonbeszélgetése után lerakva a kagylót a "Mit képzelnek ezek, örüljenek, hogy ingyen házhozszállítjuk nekik" mondatot eresztette meg. Csak halkan jegyzem meg, hogy gondolom az Auchan nem annyira hülye, mint az az alkalmazott és megvan neki a profitja a dolgon.

Lényeg a lényeg, bediktálom, aláírom, fizetek. Elindulok. Ja, még valami, visszafordulok, mert van még egy kérdésem. "És a garanciális papírokat mikor kapom meg?"
"óóó, azt majd a szállítók viszik ki Önnek és vissza kell majd vele fáradni lepecsételtetni"
( A megdöbbenéstől egy pillanatra lefagyva ) "Visszafáradni? de hát én nem szoktam erre járni, ezt a szállítóknak lepecsételve kell átadniuk."
"De hát, csak jár erre"
"NEM."
Itt volt az a pont, amikor szívesen visszacsináltam volna a dolgot, csak már második napja kerestem a hűtőgépet és ez volt az _egyetlen_, ami a városban megfelelt ( Méret és elrendezés alapján, ugyanis a mélyhűtő rész volt alul, az ilyen nagyon ritka ). Persze, persze, így is ott hagyhattam volna őket de ez mit sem változtat azon, hogy az eljárásuk jogszabályellenes ugyanis ilyen esetben a szállítás helyén kell a vásárló kezébe nyomni az érvényesített garancia papírokat.
Feladva az okos ügyintézővel a harcot az információt céloztam meg, ahol a vásárlók könyve c. népszerű műhöz hozzáadtam az észrevételemet megjelölve a törvény számát ( évszám, paragrafus, bekezdés ).
Majd elviharzottam.
Kis idő múlva megkaptam Kosdi Andreától az Auchan egyik dolgozójától a levelet, melyben hülyének nézett.

Állítása szerint én egy véletlen áldozata lettem, mert ők mindig is úgy szokták, ahogy a törvény előírja, csak most éppen nem volt a szállítóknál pecsét (de egyébként mindig van ám!). Ezzel szöges ellentétben áll, hogy a szállítókat., a lakásunkra lrve, kikérdezve megtudtuk, hogy ők egy külsős cég, soha nem kaptak eddig pecsétet és mindig így szokták kiszállítani a cuccot, hogy a vásárlónak vissza kell fáradni az Auchanbe a gar. papírokkal. Másrészt az az okos ügyintéző állítása is, aki megemlítette azt az ominózus "Mit képzelnek ezek, örüljenek, hogy ingyen házhozszállítjuk nekik" mondatot, ellentétben áll Kosdi Andrea válaszával.

Nos, azóta sem voltam az Auchanben és soha nem is leszek többet.
( Ja, persze a szállítók késtek, de ez más szokásos. :-(

cyber.greg Creative Commons License 2001.03.17 0 0 4
Hát mert a szó végi an-t ugyanúgy ejtjük, mint a champs-ban.
Előzmény: ddt2001 (2)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.12 0 0 3
Viszont az árai jobbak. A budaörsit nagyon szeretem.
Előzmény: kmaxxx (0)
ddt2001 Creative Commons License 2001.03.12 0 0 2
És az n betű hogy került a végére?
Előzmény: cyber.greg (1)
cyber.greg Creative Commons License 2001.02.21 0 0 1
No, akkor egy névmagyarázat, hogy mindenki okos legyen.

A cég az első áruházát Roubaix francia város Hauts Champs nevű negyedében nyitotta. A felesleges betűket levágták, így jött ki az ugyanolyan kiejtésű Auchan név.

kmaxxx Creative Commons License 2001.02.20 0 0 0
az AUCHAN szerintem franko, de nincs olyan nagy kinalata mint a CORA-nak
Előzmény: (S)macika (-)
(S)macika Creative Commons License 2001.02.12 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!