Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2011.06.03 0 0 27978

Szevasz Tündérkirálynő!

Mizu???? Jól vagytok??

Lesz pancsi??

Tsumika

Előzmény: toncsa8 (27976)
toncsa8 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 27976

http://bolthely.hu/pokershop/kereso/medence_belso_folia       Szia.Pl itt találsz,ekkora medihez 16000-ért.

Előzmény: Szux (27964)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.03 0 0 27975

Gratulálok az államvizsgádhoz Tanár Úr! Mi lett belőled??

 

Szép precíz munka. Az 5m-en 1 cm nudli, minek foglalkozol vele?? Az semmi, főleg, ha még picit süllyed, rendeződik a homok. Állítsad már felfelé, és kérünk mindig képeket.

Üdv

Előzmény: Blue_Sky_007 (27968)
dasziszi2 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 27974

Köszönöm az érthető válaszokat, sokat lendítettetek az ügyön. Ma meg is veszem a hozzávalókat, hátha hétvégén már lesz annyi ideje a férjemnek, hogy nekilát a dolognak. A cső ,T idomok, könyök stb rendben, csak nekünk is van a pincében 3 db papírszűrős vízforgató. 2 nagyobb, meg egy kicsi. Azon gondolkodom mielőtt keringető szivattyút vennék, lehet, hogy ki kéne próbálni, hogy elég lenne-e az is? Kb 2m magasra kéne felnyomnia a vizet a 2db 50m-es csigába. Ha valakinek már van  tapasztalata ,akkor légyszi ne tartsa magában! Köszi mindenkinek, aki segített!

 

Előzmény: Egér Fogó (27950)
RogerCo Creative Commons License 2011.06.03 0 0 27973

Szia,

Köszi a részletes leírást, és az oldalon is végig néztem a képeket...

 

Egy kérdés még nem tiszta.

A "fűtés" körödben hány visszacsapó szelep van? Illetve a kör feltöltése és légtelenítése hogyan történik nálad?

 

Köszönöm szépen:

Roegr

Előzmény: fricike46 (27969)
wapdigit Creative Commons License 2011.06.03 0 0 27972

elnézve a honlapon látható videókat az fogalmazódott meg bennem vajon a medikhez kapható gyári papírszűrős forgató ki tudná-e váltani nálam a merülőszivattyút teljesítményben.vagyis képes lenne elvinni 4db panelt úgy,hogy 3 métert emelnie is kellene?lehet 3 panel is elég lenne de gondolom nem is a szám a lényeg hanem az emelés..

létezik olyan cucc amivel a gyári forgató kijövő ágára rá tudok csatlakozni KPE csőre?mert első kőrben így ki tudnám próbálni az emelést.

 

összességében meg úgy képzelem a mediből kijövő ágat egy T idommal elosztom.egyik ág megy a homokszűrőbe a másik a gyári szűrőbe ami viszi a solar panelt.a medibe visszatérő ágba is egy T idom hasonló elgondolással.vagy hülyeséget beszélek?

Előzmény: fricike46 (27969)
Attilada Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27971

Szia!

Emailt vagy telszámot tudnál adni?  Az enyém bernath83@gmail.com

Előzmény: meszigab (27967)
Attilada Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27970

Szia!

Emailt vagy telszámot tudnál adni? Az enyém bernath83@gmail.com

Előzmény: xukac1 (27966)
fricike46 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27969

Sziasztok medizők !

Tényleg sokat lehet agyalni a szolárfűtés szükségszerüségén,hatékonyságán.Én két éve találtam rá erre a fórumra és mined fontos információt innen szerezetm, ezt állíthatom.Én tavaly össze akadtam a "SOLAR MAGIC" feltalálójával, egy pécsi magyar emberrel,sokat beszélgettünk és gondoltam egy merészet és tavaly én a prototipusból vettem egy szettet,gondoltam több is veszett már a levesbe.Én nagyon korán felszereltem a szolárt,sokat konzultáltam a feltalálóval finomitottuk a szerelést és nálam 3 hete véglegesen és szuperül működik a szolár.Igaz akik ismernek tudják a mi medencénk nem szokványos...ez is így van...de mi ilyet akartunk ,és ilyet is csináltunk.A szolár panel felszerelésekor 18-fokról indult és néhány nap altt elérte a számunkra kritikus 30 fok határt,azóta nyílván a hőmérséklet függvényében 30-35 fok körül van a víz hőfoka.Én sima 32-es pvc csövekkel csináltam a szerelvényezést,bízva a pécsi feltaláló tapasztalataiban,és mondhatom egy nagyon profi szakembert ismertem meg benne,aki nem csak eladni akar hanem szívvel lélekkel csinálja és ért is hozzá.Egy sima WIO fűtés szivattyúval szereltem a szolárt,természetesen műanyag csapokkal levállasztva a kétkörös rendszer,nekem a szivattyú kb. 5-6 centivel a vízszintje alatt van és 32-es pvc-n felnyomja kb 3,5 méter magasságig+6 métert még olyan 35 fokban a vizszintestől,tehát a kisszivattyú dolgozik vagy plussz 10 métert,minden erőlködés nélkül.Igaz a képeken még nem látszik,de utólag János javaslatára a szolár tetejére be kellett tenni egy légbeszívó szelepet a nyomás kiegynlítés miatt kb 1200 ft-os+költség,de így egyeneltes lett a forgatás és a vákum szívó hatás semlegesítve lett.Lehet vitatkozni,lehet agyalni,biztos lenne jobb megoldás de nálam már dolgozik.Senkit nem akartam megsérteni..remélem nem annak vettétek...de ez már kész és letesztelt működő szolár fűtés.Teljes útmutatót,képeket meg mindent itt találtok:

http://medence.fricistudio.hu/

De ha valaki debrecenben van,és érdeklődik szívesen látom a medence mellett,sőt akár még egy sörre is meghívom és szívesen megmutogatom a rendszert.

Yóó éjt mindenkinek.

Előzmény: RogerCo (27932)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27968

 

Lent van a vakondháló. Jelenleg 1 cm az eltérés a szintezésben a lézeres szintező szerint az 5 méteres átmérőben, Holnap fél centi alá viszem.

Előzmény: Blue_Sky_007 (27924)
meszigab Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27967

Szia!

 

Van elfekvőben csövek nélkül egy szűrőm, 305cm-es felfújható medihez volt. Másfél szezont használtam amíkor áttértem a homokszűrőre. Budapest XV. kerületében az M3-as közelében lakom. Fix ára 2500 ft. Bár én a homokszűrő beszerzését javaslom, nekem is nagyon bevált, a szezont vízcsere nélkül simán meg lehet csinálni egy időzítő órával és heti 2 perc visszamosással.

Előzmény: Attilada (27962)
xukac1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27966

Merrefelé vagy az országban, mivel Bp. és Vác között a hét végén esetleg meg tudnánk beszélni.

Előzmény: Attilada (27962)
pajaci Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27965
Előzmény: Szux (27964)
Szux Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27964

Sziasztok!

Szükségem lenne merevfalu medencéhez fóliára, 3.60*90-es a medi. Tud valaki olcsón, vagy valakinél elfekvőben ???

 

Plussz, ha esetleg valakinél van még 1 homokszűrő arra is vevő lenne a szomszédom! Én lecsaptam Motinka cuccára.

 

Köszi előre is!!!!  :-DD

wapdigit Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27963

ma végre meg lett a 9000-eshez a motor és tényleg az döglött be.most megy rendesen.volt egy másik hibás motor is szervízben annak a bele folyt ki...

Attilada Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27962

Sziasztok!

 

Van egy felfújható karimájú Intex 306x76cm medencék, faterra bíztam a feltöltés után a délelőtti szűrőtisztítást, a klórtól bebarnult a víz, minden évben így szokott, ilyenkor naponta kétszer szoktam szűrőt tisztítani, amíg a barnaságot ki nem szűri. Szóval fater elfelejtette légteleníteni a keringetőt, így szárazon futott délutánig, már amikor az időkapcsoló működtette, nem ment egyfolytában, de ez is elég volt neki. Érdeklődnék van-e valakinek használt keringetője, mert elvileg a karima szokott előbb szétégni a naptól, tehát a keringetők általában túlélik a medenece testet, ezért van egy kósza reményem, hátha van valakinek elfekvőben otthon. Gyorsan kéne 1 héten belül, mert akkor engedhetem a vizet is, ha nem lesz addig, akkor muszály lesz új medencét venni, mert magába szűrőt nagyon drága a teljes medihez képest.

Várom válaszotok, segítségetek.

Köszönettel: Attilada

aaa.12 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27961

Üdv.

Van egy 3,6m x 0,9m -es kör alakú, merevfalú medencénk. Az alsó pereméből hiányzik egy darab. (15db-ból áll az alsó perem (kör), vékonyabb vastagabb felváltva, mert így lehet egymásba csúsztatni őket). Ezek közül egy vastagabb az ami eltűnt. Kérdésem, hogy lehet valahol iylet külön venni, vagy csináltatni, nincs esetleg eladó?

Köszönöm

Hisztor Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27960

Aki ezt modta, még olyan embert se látott, aki már látott mobil medencét. Jó ha 3 000-8 000 Ft (klór+algastop) + a 10m3 víz megy el egy szezonban emiatt.

Előzmény: kókuszka (27955)
Hisztor Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27959

Fóliánál jobbat nem találsz. Éjjel hőszigetel, nappal meg melegít ingyen. Nálunk is imádják a gyerekek a termálvizet, amit készít. Ehhez képest minden szolármelegítő drága luxus. Fürdés közben a fóliát a medence mellé a fűre lefektetve (külső oldalával lefelé), mindenfélét lehet rá pakolni, ki be járni a vízbe, anélkül, hogy bármi is saras, füves, stb. lenne. Könnyed mozdulattal fel és levehető, ráadásul minden máshoz képest fillérekből van.

Előzmény: dasziszi2 (27948)
Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27956

OFF

Az elektromos áram veszélyes, ez tény, de villanybojlert is használunk a fürdőszobában...

A radiátorról se felejtkezzünk el, amiben ugyanúgy elektromos szivattyúval keringetik a vizet, és általában ott van a fürdőszobában a kád alatt...

Manapság még a gázbojler is villannyal működik.

 

ON

 

Ha nem kell nagy magasságra emelni, akkor lehet használni 12 (24) voltos, csónakokon, hajókon használt úgynevezett fenékpumpát. Ezek nem igazán strapabiróak, pár év alatt tönkremennek, a szinte folyamatos működést nem bírják. Így meg lehet oldani évi 8-10 000 Ft költséggel, és egyszeri költségként leválasztótranszformátor valamint egy komolyabb teljesítményű tápegység alkalmazásával. Talán használható egy nagyobb autóakkumulátor is, amit éjszaka töltünk, nappal pedig a szivattyút működteti - így folyamatos felügyeletet igényel. Ennél a megoldásnál arra is oda kell figyelni, ha túlzottan lemerül, akkor könnyen tönkremehet, tehát a szivattyú áramfelvételét is figyelembe kell venni kiválasztásakor.

 

Használható megoldás lehet egy elektromosan leválasztó, szigetelt hőcserélő, de szvsz a megfelelő igen ritka madár lehet, én még nem hallottam ilyenről az utóbbi 60 év alatt.

Előzmény: dasziszi2 (27948)
kókuszka Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27955

Ma az MR1-en volt szó a mobilmedencékről (a szakértők gyermekpancsolónak nevezték), és megtudtam valami fontosat.

A költsége egy szezonban 50-60ezer forint. Ebben nincs a víz és az áram.

Valamit biztosan elb@szok, mert nekem a töredéke.:-((

wapdigit Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27954

na látod ez jó kérdés volt.eddig minden évben meghalt egyszer de mivel nem ismerem a működési elvét nem tudom a klór okozta-e.

az a lényeg már 2x eljutottam vele odáig leverje a biztosítékot.1x csere volt most meg szervízben.

Előzmény: Törölt nick (27953)
wapdigit Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27952

Csináltam keringetésszabályzót a rendszerhez, de tavalyi tapasztalataink alapján, hiába elviselhető a víz, ha a levegő nem elég meleg :)

 

magyarul hiába próbálsz extra jó melegítést csinálni ha túl jó a hatásfoka azért nem fürdesz mert a levegő eleve hideg.ha meg a levegő elég meleg a közepes fűtés is megteszi sőt néha még az is sok.:))

Előzmény: Egér Fogó (27950)
fehetib82 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27951

Igen jó lenne ha raknál fel képeket.

Előzmény: Egér Fogó (27950)
Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27950

Egy rövid vázlat:

visszacsapószelep - szivattyú - T idom(ok) - két(több) ág párhuzamosan - T idom(ok) - visszafolyás a medencébe.

 

A két(vagy több) ág lényege, hogy a kis teljesítményű szivattyút ne fogja le az LPE cső ellenállása. Ráadásul a ugyanakkora víztömeghez (csőátmérőhöz) vékonyabb, kisebb hőellenállású csőfal tartozik. A nagyobb keresztmetszeten lassabban folyik át a szivattyú által nyomott víz, tehát jobban fel tud melegedni.

Nagyobb a hőmérsékletkülönbség a bejövő víz, és a felmelegedett csőfal között, szvsz jobb hatásfokkal veszi fel a nagyobb felületen a nap melegét.

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=110478360&t=9097176

Végeztem kísérletet a PET palackokba bújtatással is, az eredmény az, hogy nagy munkával, sok idővel, ugyanakkora csőkígyó területen rövidebb csődarabbal lehet minimális hőmérsékletnövekedést elérni, - ha folyamatosan áramoltatom a vizet... Ha valakinek van ideje és helye, akkor érdemes. Akkor kifizetődő a "védőcső" alkalmazása, ha árnyékos helyen, nagy távolságra kell visszavezetni a vizet.

Lehet kísérletezni a palackon belüli hőtükör alkalmazásával is. Ezzel kapcsolatban is végeztem kísérletet. Egy fekete műanyag hőmérsékletérzékelő a levegőben 42, PET palackban 52 és hőtükör + PET palack kombinácóban 62 fokra melegedett. A hőtükör alufóliás kartonból készülhet, például üdítő italos papírdobozból. (A kísérletet nem volt lehetőségem teljesen elvégezni, mert papírdobozos italokat mi nem fogyasztunk, a PET palack is csak barátaim áldozatos, több hónapos gyűjtőmunkájának eredménye. Nem is említem a palackok átmeneti tárolását.) Cérnával sem bírtam volna, a 60 méteres csődarabot is két napig tartott beburkolni. (Öblítés, címkelevágás, palack aljának eltávolítása és ráhúzás a csőre - 500 db fél literes palack esetén már nagyon unalmas.)

 

A szakaszos üzem / folyamatos üzem témában a véleményem az előzőekhez hasonlatosan, hogy ha medence vizét pár fokkal akarjuk megemelni, akkor a nagymennyiségű, ám kisebb hőmérsékletre való felfűtés jobb eredményt ad. Csináltam keringetésszabályzót a rendszerhez, de tavalyi tapasztalataink alapján, hiába elviselhető a víz, ha a levegő nem elég meleg :). A keringetőt szakaszos üzemeltetni csak extrém esetekben érdemes. Az elektronikának figyelembe kell venni a külső hőmérsékletet, a begyűjthető hőmennyiséget, átmelegedési időt stb... Ráadásul ha rossz az idő, éjszaka úgyis lehűl a víz, a nyereség csak 1-2 fok lehet.  Jelenleg a napsütés szabályoz, ha süt a nap, akkor jár a szivattyú, borult időben leáll.

 

Ha van igény, akkor felrakok képeket.

 

Előzmény: dasziszi2 (27942)
wapdigit Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27949

ha egész nap fürdenek akkor meg szinte teljesen felesleges bármilyen fűtés mivel bárhogy is oldod meg fürdés közben minden elektromos eszközt kihúzni kötelező.

neked valami mechanikus perpetum mobile kellene:)

a gyerekek ahogy ugrálnak a taposással valami pumpát hajtanak ami felszívja a vizet a tetőre és onnan gravitációs elven visszajut a medencébe:))

 

Előzmény: dasziszi2 (27948)
dasziszi2 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27948

Köszi szépen, olvastam a te megoldásodat, de nálunk ez teljességgel kivitelezhetetlen, mert a gyerekek napközben állandóan használják a medencét. Nem kicsik már annyira, de mi van ha egyszer is elfelejtik kiemelni a szivattyút? Másból se állnék egész nap, mint pakolgatnám ki-be. Akkor meg minek, ha nincs ideje fűteni.

Egyébként, hogy ketté kell venni a 100m-es tekercset, azt itt fizikával magyarázták. Valami köze volt a delta t -hez. Máig sem értem. :-(

Előzmény: wapdigit (27946)
Nonamona Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27947

Mi is azt a módszert választottuk mint Te. Negyedórát megy a szkimmer, fél órát melegszik a víz a szolárban.

Előzmény: wapdigit (27943)
wapdigit Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27946

max azért ajánlották megbontva mert csigában minnél több van egyben annál kisebb lesz a nap által ért felület.ha csak szét lenne terítve nincs jelentősége.

minden csőhöz létezik gyorscsatlakozó.

nem tudom te,hogy is akarod megoldani ezt a kérdést de az én variációm épp ma osztottam meg pár órája.ez a merülőszivattyús eset.

 

szivattyú a medencében rácsatlakoztatva a KPE cső egy csapon keresztül.innen fel tetőre és nekem is van a 100 méterhez egy 50 méteres toldásom gyorscsatlakozóval.a cső vége pedig vissza a medibe szintén egy csappal a végén......... 

Előzmény: dasziszi2 (27942)
wapdigit Creative Commons License 2011.06.02 0 0 27945

méret 0.4-1.2 gyárilag de szerintem 0.5-nél ne legyen kisebb.

ha garanciális még aquling kft.nekem ők adtak garanciában is másik csöveket.vagy megpróbálhatod a sima üzletüket is.máshol nem kapsz hozzá külön alkatrészt.

Előzmény: frogger007 (27944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!