Keresés

Részletes keresés

MazdaGazda Creative Commons License 2006.10.01 0 0 29
Az bizony! Azóta csináltam egy élesebb képet is...

Melyik Corában voltál? 2006-os modellek is vannak (Mercedes CLK, új Porsche 911, új Passat kombi, BMW 6-os)? Tegnap voltunk (kislányom egyéves szülinapjának álcázva :))) a Játék Boxban a Duna Plazában, de ott csak 2005-ig van kínálat (az viszont szinte teljes)

Előzmény: ÁdidiGaga (28)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.10.01 0 0 28
szia!

kár hogy picit sötét a kép,de jól látom:
ez egy
Mercedes-Benz 600 Pullmann?

nem volt egy népautó,de szerintemmkléasszikusnak számít.
Az eastwick-i boszorkányokban ilyennel szaggatott Nicholson.:-)

a Cora-ban végre alaposabban szemügyre vettem a Siku-kat és
kezdek velül megbarátkozni :-)
Előzmény: MazdaGazda (25)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.30 0 0 27
Ühüm :)))
Előzmény: Denzo (26)
Denzo Creative Commons License 2006.09.30 0 0 26
Gratula, nagyon szép! Jól emlékszem, hogy Vaterán volt? :)
Előzmény: MazdaGazda (25)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.29 0 0 25
Most már az enyim :))

Teljesen egyben van, hiánytalan, gyönyörű, csak icipicit karcos a fényezése. De hát közel 40 éves.


MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.19 0 0 24

"biztonságosabb, mint egy tévészékház"

 

:-)))

Előzmény: Denzo (23)
Denzo Creative Commons License 2006.09.19 0 0 23
"Ezek szerint keversz valakivel"
-nem, én csak viccből mondtam :)

"már biztosan van három Siku-gyűjtő az országban, holott erre a gyér választékra ketten is sokan voltunk :)))"
-there can be only one.. játsszuk le, a győztes elrekvirálja a vesztes gyűjteményét :D

"A Pecsában lehet Sikukat vadászni?"
-igen, bár összehasonlíthatatlanul ritkább az előfordulásuk, mint a Matchboxoknak. Egyszer ott nem adtam 800 forintot egy Audi 80 Avant-ért (az a barna:) és azóta is bánom, mert az úgy tetszik :I
A vagyonveszély valós, de lehet rá készülni. Az életveszély nem valós, de készülni is nehezebb rá.. Mondjuk biztonságosabb, mint egy tévészékház, de rosszabb, mint egy lányiskola. :]
Előzmény: MazdaGazda (22)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.19 0 0 22

Sajnos nem jártam hétvégén a Pecsában és nincsen platós Transporterem (sőt, egy új T5 Multivan kivételével egyáltalán nincsen Transporterem).

 

Ezek szerint keversz valakivel (talán Lacitroennel a Vateráról???), ami azért gáz, mert ezek szerint már biztosan van három Siku-gyűjtő az országban, holott erre a gyér választékra ketten is sokan voltunk :)))

 

A Pecsában lehet Sikukat vadászni?

Ez az a szokásos kirakodóvásár, másolt CD-kkel, régi gramofonokkal?

Lehet, hogy kinézek valamikor (pár éve voltam, de őszintén szólva elég nehéz ott válogatni, amellett folyamatos élet- és vagyonveszélyben érzem magam)

Előzmény: Denzo (21)
Denzo Creative Commons License 2006.09.18 0 0 21
Valóban, 505-ös lehet :)
Akkor most mindjárt beteszel egy fotót a platós transporterről is, amit a hétvégén vettél a pecsában? :)
Excell tábla jó ötlet, én Delphi-ben kezdtem el csinalni egy kis adatbázist (gyakorlásból is ;) de nincs kész, meg hát nagyobb munka feltölteni, mint megírni :]
Előzmény: MazdaGazda (18)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.18 0 0 20
Ez a változat van meg.

Előzmény: Denzo (19)
Denzo Creative Commons License 2006.09.18 0 0 19
hehe, akkor csak a képen nem volt a passat -de mintha már megvitattuk volna, hogy az orrán az embléma nekem nincs rajta, neked meg vszeg utánfestett :)
ha régi minid nincs, azt ajánlom, mert nagyon szép!
Előzmény: MazdaGazda (17)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.18 0 0 18
Szerintem az 505-ösre gondolsz.

Épp a hétvégén csináltam egy Excel-táblát az összes Siku-modellről, és 505-ön kívül csak 205 GTI Cabrio volt, több Peugeot-t nem csináltak meg. Viszont nekem van egy 1/67-es Norev 504-esem. Csak tudnám, hol...

Előzmény: Denzo (15)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.18 0 0 17
Hát igen, nekem a 90-es évek kimaradt szinte teljesen (csak Audikat vettem, az mind megvan).

Az Astra F Caravan és a régi C-osztályos Merci az első helyek egyikén van a kívánságlistámon. Rendőr Passatom van, Vateráról.

Előzmény: Denzo (15)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.18 0 0 16
Akkor most jól verjük meg Lacitroent :-)))
Ellenségem ellensége a barátom, vagy mi :-)))
Előzmény: Denzo (14)
Denzo Creative Commons License 2006.09.18 0 0 15
Sajna nincs képem róluk, meg el is vannak pakolva dobozba. Az általad kitett képek alapján Neked több csíkoslábúd van, és a 80-as évekbeliekből most csak kettőre emlékszem, hogy nekem van, és neked nem volt a képeken:
kék Peugeot 504
narancs VW transporter, platós
többre most nem emlékszem.
Újabbak közül viszont amim van és Nálad nem láttam: Opel Astra Caravan, meg C osztályos merci, G osztályos merci lakókocsival, ugyanez lószállító utánfutóval, merci 300 sl (szárnyas ajtóval), mini morris, VW caravelle és transporter (az előző szériából), VW Passat kombi rendőrautó. Hát, többre most nem emlékszem :)
Előzmény: MazdaGazda (12)
Denzo Creative Commons License 2006.09.18 0 0 14
MazdaGazda, légy erős lélekben: én licitáltalak túl. =]
1050-et adtam volna érte az előbb. Csakhogy Lacitroen pár másodperccel a vége előtt leütötte 1150-nél... :(
Pedig direkt ezért jöttem fel a licit végére, asszem 650-től toltam fel 1050-ig -vszeg a Te levédett ajánlatod miatt.. ;) Erre rámlicitáltak, ehh, a nevető harmadik..

Előzmény: MazdaGazda (13)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.18 0 0 13
Vazze elvitték az orrom elől az utolsó pillanatban az 1976/77-es Siku-prospektust, 1.150 Ft-ért :-(((
Volt egy 1.000 Ft-os automatikus licitem... ennyit ért :-((((((
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.18 0 0 12
A Veyron fent van - emlékeim szerint - a siku.de-n, mint újdonság.
De még nem láttam élőben. Nálunk mondjuk elég nagy a lemaradás.

Nem tudnál feltenni képeket a 80-as évekbeli Sikujaidról?
Léccccci :)
Előzmény: Denzo (11)
Denzo Creative Commons License 2006.09.18 0 0 11
Bugatti Veyron megjelent már? :) Azt megnézném.. Láttam Hot Wheels-ben, de az nem tetszett. Ja és a VW Passat kombira is kiváncsi vagyok élőben.

Nekem főleg a 80-as évekből vannak, meg úgy 96-ig vettem párat külföldön (még gyerekként:) azóta nem nagyon bővült az állomány, de tetszenek és szívesen gyűjteném őket tovább, főleg hogy ilyen szépek az újak!

Mellesleg, a politikai korrektség talán megkívánná, hogy létrehozzon valaki egy "Majorette" topikot is ;) Bár akkor nagyon széttöredezne ez az amúgy sem túl nagy tábor. Viszont oda lehetne posztolni képeket a mazsorett lányokról ;)
Előzmény: MazdaGazda (10)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.18 0 0 10

Köszi, remélem, nem hal el ez a topik is úgy, mint az Anthony Davidsonról nyitott forma1-es topikom :))

 

Jelenleg 80 db-os gyűjteményem van, ennek kb. a fele régi, fele most kapható modell (a Duna Plazában van egy szenzációs, hatalmas játékbolt a legfelső szinten a parkolóház felé vezető kijáratnál, ott gyakorlatilag a teljes kollekció kapható Sikuból, kivéve a legújabb 2006-os modellek, pl. CLS Merci, 6-os BMW, új Passat kombi - de remélem, azok is befutnak előbb-utóbb).

 

Kisgyerek mellett már nem tudok külföldre járogatni, úgyhogy marad a Vatera, a börzék, néhány kedvenc játékantikvitás-boltom (Autómánia a Ferenciek terén, Játékudvar a Ferenc krt. 10-ben) és persze a Játék Box, mint talán egyetlen Siku-forgalmazó. Meg az Auchanban is fel- feltűnnek a Sikuk, de alig van választék.

Előzmény: Denzo (9)
Denzo Creative Commons License 2006.09.17 0 0 9
Tyűha, MazdaGazda, Te aztán alaposan bespájzoltál a kis csíkoskerekűekből! ^_^
Amúgy pedig jó ötlet volt nyitni egy Siku-s topikot! :)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.17 0 0 8
Amúgy 73-as vagyok, valóban szinte egyidősek vagyunk!!!
Előzmény: ÁdidiGaga (6)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.17 0 0 7
Hát igen... még Óbudán egy házban laktunk Moldova Györgyékkel a lakótelcsin.
Valamikor a kilencvenes években összefutottam Moldovával a Vörösmarty téren a könyvhéten, és próbáltam neki magyarázni, hogy honnan ismerjük egymást.
Ő némi gondolkozás után egyszercsak megszólalt:

- Ááá, Te vagy az a kisfiú, aki nem adta kölcsön a gokartját a lányomnak?

:-)))

Naná. Keresztanyám hozta Dortmundból, eredeti Kettler, sebváltós gokart. Majd kölcsönadom...

Hát, így maradtak meg a prospektusok, kisautók, könyvek, sok minden a gyerekkoromból. Mondhatni egy ronda, magánakvaló, irigy kölyök voltam, akit mindenki utált
(de tényleg) :-)))

Általános iskolai jóbarátom viszont még rajtam is túltett. Ők Finnországban éltek évekig, külkereskedő volt az édesapja. El tudod képzelni, micsoda Lego-, Matchbox- és Playmobil-gyűjteménye volt. Akkora legovárosa volt, hogy elfoglalta a fél szobáját. Az összes ház, tűzoltóság, rendőrség, repülőtér!!!, kórház, minden.

Na, neki effektíve MINDEN megvan, a mai napig, bedobozolva. Külön erre a célra csináltatott egy hatalmas polcos szekrényt. Elájulnál...

Hát, ő is irigy gyerek volt, ő sem volt a közösség kedvence, nem ment a többiekkel az aszfalton "kocsit ütköztetni".

De mi ketten jól kijöttünk :-)))
Előzmény: ÁdidiGaga (6)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.09.17 0 0 6
áááá, nattyon szépek! :-)
a prosi is szépen megmaradt ,de a kisgépek se semmik!

egyébként akkor egyidősek vagyunk kb., én '74-es vagyok.

a "kézbenyomásról" az jut eszembe, hogy mai fiataloknak (vagy az akkori nyugatiaknak) szinte fel sem fogható, hogy a reklámanyagot (mint a katalógus)
nem rádtukmálják a hasznuk érdekében, hanem hiánygazdaságban pénzért árulják.
emlékszem gyerekkoromban a Matchboxok között nem volt divat katalógus alapján válogatni, örültünk hogy van egyáltalán!
a külföldről hozott néhány prosit meg pénzért adták butikban! :-(
(81 körül bogácsi gyerektáborból Egerbe kirándultunk és a vár alatt egy kis boltban
100 ft-ért vettem egy kisalakú fekvő (kb: boríték méretű) MB-katalógust!

ugyanígy csak lestem,amikor egy osztálytársam faterja 85-ben Bécsben járt és "tök ingyen" hozott és adott egy áruházi nagyalakú LEGO-katalógust, amiben a Duplotol a Technikig minden volt, ráadásul árakkal meg szöveges leírásokkal! :-)

Előzmény: MazdaGazda (5)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.17 0 0 5
Nekem egy 1982/83-as prosi a legrégebbi, ezt egy selmi (Dortmund környéke, NSZK) játékboltban nyomta a kezembe egy eladó, 1984. augusztusában.
11 éves voltam. Egy életre megfertőzött.




Előzmény: ÁdidiGaga (4)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.09.17 0 0 4
jövööök! :-)

üdv itt is!

kitartás, lassan csak megtalálják az érdekeltek.
ha meg nem, legfeljebb bloggá fejleszted! :-)
csak publikáld bátran a szerzeményeket , én biztos elolvasom és véleményezem
őket! ;-)

1-2 régi katalóguslap (70-es, 80-as évek) jöhetne...
kíváncsi vagyok az akkori felhozatalra, gondolom ezekre a kisgépekre is jobban
odafigyeltek akkor, bár mint írtad, most sem Igénytelenföldön gyártják őket!
Előzmény: MazdaGazda (3)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.16 0 0 3
Semmi gond! Matchboxos, Majorette-es kollégák is jöhetnek!!! :)
Előzmény: -thewy- (1)
-thewy- Creative Commons License 2006.09.16 0 0 2
ahh :((
:D
Előzmény: Tombolda (0)
-thewy- Creative Commons License 2006.09.16 0 0 1
nekem csak matchboxom volt, 0 SIKUm. :(
Tombolda Creative Commons License 2006.09.16 0 0 0
nullácska
Előzmény: MazdaGazda (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!