Keresés

Részletes keresés

axama Creative Commons License 2006.03.05 0 0 298

"meg lehet e úszni az utólagos értékbecslést. Hát meg, sőt még az előfinanszírozási jutalékot (állami hitel esetén) és a lakásbiztosítást is. :)"

 

Szeretném ha pontosítanátok a fenti dolgok meg nem fizetését!

Hogyan lehetséges ez?

Az Akácba jönnénk, lehet, a Csurgóira néznénk Északra. Milyennek tartjátok a gondolatot?

 

Előzmény: fénykard (42)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.04 0 0 297

> A végén még csinálok valami karbantartócéget??? :) <

 

Rajta!

Részemről adom az 5 forintokat! :-))

Előzmény: Jon Bon Robi (296)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.04 0 0 296

Na láttam az M.G.-hoaxot... Persze alapvetően bunkóság valakinek a nevében ilyet írni, és kár is olyasmin agyalni, hogy egy magánszemély hogyan tudna pár héttel/hónappal az átadás után járdát felújítani közterületen, de egyébként esküszöm, most elgondolkodtam, hogy nem kéne-e valami hasonlót csinálni... Persze nem gyerekmegőrzés, meg ilyenek, de állítom, hogy a lakóközösség bizalma is nagyobb lenne egy ittlakóban, meg egy ittlakó valószínűleg lelkiismeretesebben csinálná meg az ilyen feladatokat, hiszen közben a saját környezetéért is tesz...

Ha van egy gondnok, akkor a bérében valószínűleg még külön tételt sem jelentene, viszont szerintem nagyon szimpatikus kényelmi szolgáltatás lenne például ez a szemétbegyűjtősdi, ráadásul nem is munkaigényes dolog.

A végén még csinálok valami karbantartócéget??? :)

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.04 0 0 295
Ha látnátok... Most hülyén nézek, és tényleg... LEfelé megnézem a postaládát, és mindjárt okosabb leszek... :D
fénykard Creative Commons License 2006.03.04 0 0 294

Nem mondjátok, hogy az egész levél egy rosszindulatú kitaláció? Csak azért mert eléggé meg van tervezve, van benne munka rendesen. A napi 5 forintért leviszem a szemetet volt a csúcs. Én a személyes problémamegoldás híve vagyok, aki írta azt a levelet és beleölt ennyi munkaórát és fáradtságot hát nem tudom, elgondolkodtató ki cseszett ki kivel. :) Érthetetlen. na mind1.

Előzmény: diosbukta (292)
J3x Creative Commons License 2006.03.03 0 0 293
Igen, a magyarázat az nem lenne egy hátrány.
Előzmény: diosbukta (292)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.03 0 0 292
A furcsa csak az, hogy tegnap ürítettem a levélszekrényt, és akkor még nem volt benne.

Ezek szerint ma jött, de akkor hogy ért ide ilyen gyorsan a cáfolat is? <

 

Nem furcsa. Gondolom volt aki felhívta, esetleg figyelmeztette.

 

Nem lenne baj, ha M.G. itt is megmagyarázná a történetet.

 
Előzmény: J3x (291)
J3x Creative Commons License 2006.03.03 0 0 291

>Sztem egy pszichopata garázdálkodik.<

 

Lehet benne valami. Ha ráér ilyen leveleket megfogalmazni és körbe szórni, akkor szerintem a mágneskapcsoló ellopása is belefér az idejébe!

A furcsa csak az, hogy tegnap ürítettem a levélszekrényt, és akkor még nem volt benne.

Ezek szerint ma jött, de akkor hogy ért ide ilyen gyorsan a cáfolat is?

Előzmény: diosbukta (290)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.03 0 0 289

Na megvan az első botrány.

 

Ti is kaptatok egy enyhén "furcsa"  levelet és az azt követő helyreigazítást??

 

Az egyik lakótársat úgy látszik, hogy csúnyán besz.patta egy rosszakarója.

(Hogy mennyire jogosan, azt nem tudom.)

 

M.G. nevében írt valaki egy levelet, amiben hülyeségeket vállal be és kvázi azt akarja, hogy zaklassák.

 

Elég durva.

 

-db-

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 287

Az eszem megáll... Nálam a T. Lakótárs (ahonnan a csikkek indulnak) háromnegyed kilenckor állt neki fúrni... Viszont utána hallottam a folyosó felől valami zajt, szerintem valaki felment és leüvöltötte a haját...

 

Fénykard: ez a hamutálvásárlós ötlet bennem is felmerült, asszem amikor felmegyek és kedvesen bemutatkozom, mint szomszéd, ez lesz a welcome-ajándék...

fénykard Creative Commons License 2006.03.03 0 0 286

Jogos. Viszont van egy jó hírem a kerttulajoknak ugyanis én tudom, hogy honnan jön a csikk, nem kell nektek kifigyelni mivel az én erkélyem párkányán meg hamu van, ugyhogy felettem büdös paraszt vki, engem most nem zavar mert tél van és nem használom az erkélyt, de ha nem vesz magának tavaszra a tisztelt lakó egy hamutálat akkor én veszek neki, hogy használja. Ha ebből sem ért akkor veheti elő a TB kártyát.

 

Nem értem miért nem lehet erre figyelni, nem kell mindenkinek itt laknia, lehet menni panelbe igénytelenkedni.

Előzmény: diosbukta (282)
diosbukta Creative Commons License 2006.03.03 0 0 285
Mert minden csoda három napig tart. :-)
Előzmény: Jon Bon Robi (284)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 284

Még valami: én magyar vagyok, tehát ha valami jó, akkor is keresek benne hibát...

 

Láttátok? Tök jó, hogy takarítani fogják a garázst... De miért tart ez három napig?

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 283

Bocsánat attól, akit teljesen hidegen hagy, de ma viszahívott az Amtel TCP/UDP port-ügyben.

A srác nagyon udvarias volt, bár nem tudott okosat mondani: szépen elmondta, hogy ő kipróbálta a DC-t, és passzív módbn kell használni, úgy jó. Mondtam, hogy persze, mert úgy nincs szükség a portokra, amik le vannak zárva, ezért nem megy a cucc aktív módban - és nem bírtam ki, megjegyeztem, hogy talán ki kéne alakítani az egységes álláspontot a portokról, merthogy múltkor ugyanő mondta, hogy nincsenek lezárva... Javára legyen írva, hogy ezután is nagyon udvariasan mondta, hogy ha továbbra sem boldogulok, hívjam őket nyugodtan, és megpróbálnak segíteni...

 

Most nincs előttem a szerződés: mennyire védte le magát az Amtel, egy ilyen többórás kábeltévé-kimaradás/VAGY (ha vállalják a szerződésben) a nonstop ügyfélszolgálat meg nem léte éppenséggel nem szerződésszegés? (Én most még nem ugrálok, van még két és fél hónapom ingyen - utána menetrend szerint lejjebb ereszkedik a tűrésküszöböm...)

diosbukta Creative Commons License 2006.03.03 0 0 282

A csikkekről.

 

Nekünk is halmozódott pár dolog az erkélyünkön sajnos.

 

De a kukatárolóban is volt már kriminális állapot.

Néha inkább a kuka mellé teszik a szemetet, mint hogy a legbelül lévőbe kelljen dobni. Ehh.

 

A Shofart/Direktmestert meg folyamatosan gyúrni kell, mert hajlamosak elhanyagolni dolgokat.

 

Ugye a rosszul sikerült névtáblákat nem akarják kifizettetni velünk?

 

 

 

 

Előzmény: lula2 (280)
cserkó30 Creative Commons License 2006.03.03 0 0 281

 

Felhívtam az Amtelt és közöltem velük felháborodásomat az adáskimaradás miatt.

Kérdeztem, hogy az áfa csökkenés jelentkezik-e a számlák csökkentésében is. Sajnos nem, mivel a szolgáltatás ára emelkedett... (érdekes pont annyival emelkedett, amennyi az áfa csökkenés) Erre közöltem, hogy alig várjuk mi lakók, hogy leteljen a hűségnyilatkozat, mivel a pénzünkért minőségi szolgáltatást szeretnénk. A hölgy nagyon nyuszin viselkedett, azt mondta jelzi a vezetők felé... Ennyit az Amtelről. Kezdek én is az ellentáborhoz tartozni, pedig a kábeltv-vel eddig nem volt gond. 

 

Ha vki olyan is olvassa aki eldobálja a csikkeket, a jövőben ne csodálkozzon, ha az ajtaja előtt talál egy kisebb kupacot a büdös cigivégből, mert tuti, hogy kilesem ki az és az is könnyen megeshet, hogy megetetem vele. A kertet nem azért vettük a lakáshoz, hogy más teledobája szeméttel. Márpedig nem a szél fújja pont a kavicsok közé a csikkeket, hanem az erkélyről dobálják le. 

 

Lehet, hogy kissé puskaporos a hangulatom, de nagy az igazságérzetem.

lula2 Creative Commons License 2006.03.03 0 0 280
Szivemből szóltok, én is a másodikról szemlélem a fentről jövő csikkesőt és összeszorult a szívem, hogy nem tudunk kultúrkörnyezetben igényesen élni néhány figyelmetlen szomszéd miatt. A kiskert tulajdonos sérelmére esett szemetelés is sajnálatos, nekünk pedig a látvány szomorú. Ha olvassa ezt a szemetelő, legyen szives vezesse be a javasolt hamutartós megoldást.
Vissza a főbejárati zár megcsináltatásához: Andrea rendesen tájékoztatott, hogy április végéig még ki kell bírnunk, mert a kivitelező addig biztosítani akarja a munkások bejárását, utána mindenütt a közös helyiségeken zárcsere, lift átnézés minimális korrigáló javítások elvégzése és onnantól már biztonságosabb és védhetőbb lesz minden. Bízzunk benne.
Előzmény: Betty_boop (279)
Betty_boop Creative Commons License 2006.03.03 0 0 279
igen, sajnos ezt en is tapasztaltam, foldszinten lakom, es bizony a "kiskertemben" talaltam mar egy ket dolgot - csikkeket, sot egyszer ures asvanyvizes palackot is....:-(((
Előzmény: Jon Bon Robi (278)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 278

Legújabb "boldogságom":

Én dél felé nézek, és amikor még "üresebb" volt a ház, kifigyeltem, hogy mennyi csikkvan a frissen kinőtt fűben - mondom, biztos a suttyó munkások, majd ha eltűnnek, akkor vége a csikkhajigálásnak is. Ehhez képest tegnap este épp az erkélyen csodáltam a panorámát, amikor is az X emelettel fölöttem található erkélyen a beszélgetés azzal fejeződött be, hogy gyors egymásutánban két csikk is elszáguldott előttem függőleges pályán lefelé...

Drága barátaim, akinek inge: én is dohányos vagyok, de higgyétek el, nem nagy dolog egy hamutartót kint tartani az erkélyen, ahogy azt teszem én is, és látom más teraszán is... Nem fér a fejembe, hogy milyen logika szerint jár el az, aki vesz egy lakást, mert jól szeretné magát érezni a szép új életterében, aztán összemocskolja a környezetét... :(

Betty_boop Creative Commons License 2006.03.02 0 0 277
igaz, csak par percre..:-((((
Betty_boop Creative Commons License 2006.03.02 0 0 276
szerencsed van, most jott vissza az adas!!!!! hurra!!!
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 275
Most vettem észre, hogy nincs tévé, gondoltam dokumentálom, de látom, már nyolc óta ez megy... :(
J3x Creative Commons License 2006.03.02 0 0 274

Szóltam az amtelnek, hogy a horror árú fix IP helyett adjon valami olcsóbb publikus de nem fix IP-t.

Ma jött a válasz:

"A publikus IP cím igénylésére vonatkozó kérését megvizsgáltuk, és a műszaki kollégáimtól kapott információ szerint az a technológia amely mögöttünk áll, nem teszi alkalmassá a két cím (publikus és fix) szétválasztását."

 

Ezek után forduljon fel az amtel, UPC-t ide!!!

diosbukta Creative Commons License 2006.03.02 0 0 273

Na ilyen még nem volt!

 

Botrány. Lehet, hogy olvassák a fórumot és ellencsapnak. :-)

 

Ha valamit megtudtok, írjátok be!

 

-bukta-

 

ui: Átnézek a Kondorosi topikba, hogy ott mi a szitu.

Előzmény: fénykard (266)
fénykard Creative Commons License 2006.03.02 0 0 272
Komolyra fordítva, sajnos tőlük ez várható. Olyan az a cég, mintha én holnap alapítanék egy céget és megvenném másoktól a szolgáltatást és eladnám a parasztoknak. Se műszaki háttér se semmi. Az Amtel is ilyen. Kutyafasza bt.
Előzmény: J3x (270)
fénykard Creative Commons License 2006.03.02 0 0 271

Biztossss megint benne leszünk az Újbudában a rendőrségi rovatban, csak nem biztosítékot, hanem UPC cuccokat vittek el a jómunkásemberek. :)

 

Előzmény: J3x (269)
J3x Creative Commons License 2006.03.02 0 0 270

Előbb-utóbb személyesen fogok bemenni hozzájuk, de akkor valakire ráborítom az asztalt, az biztos! Vicc hogy nem tud 1 hét úgy eltelni, hogy ne legyen valami hiba.

 

Előzmény: fénykard (268)
J3x Creative Commons License 2006.03.02 0 0 269
Mindent a kedves Ügyfelekért! Már hívom is:)
Előzmény: fénykard (268)
fénykard Creative Commons License 2006.03.02 0 0 268
A 8-16 óráig hívható "ügyfélszolgálatot". Tudtommal.
Előzmény: J3x (267)
J3x Creative Commons License 2006.03.02 0 0 267
Kit lehet ilyenkor felhívni?
Előzmény: fénykard (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!