Keresés

Részletes keresés

süketkoma Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1052

És akkor mi van? Piacgazdaság van nem? Ha nem akarod nem veszed meg. Különben is, meg kell fizetni a szaktudást :)

 

CsŐ!

Előzmény: big-dewil (1048)
big-dewil Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1051
Arrol nem is bexélwe,h a számtech boltokban ennyit kb 240.- ftért megkaphacc... Persze lehet,h méterét, de akko is...
Előzmény: Törölt nick (1050)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1050
Ingyé van...
Előzmény: big-dewil (1049)
big-dewil Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1049
VibaFlex-SP600 24.000.- +ÁFA a 2x3m!
Előzmény: süketkoma (1047)
big-dewil Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1048
Nézzed má meg,wazze,h a Viba mennyié méri a gagyi kinai csatikkal a CAT-7 kábelt! Há lehidaltam,miko megláttam!)))
Előzmény: süketkoma (1047)
süketkoma Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1047

cat5 lusta mod: Nem fonod, csikos a "piros" sima a "kék". 10 cm visszabontasz, az egyedi sodratokat szétszeded, ahogy írtam az azonosakat egymás mellé fogod, beforraszt, kész. Csak picit tart tovább, mint ezt leírni.

 

CsŐ!

 

 

Előzmény: big-dewil (1046)
big-dewil Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1046

Itt wok,ragyogok!)))

Ha nix léd,de aránylag jo kábelt xeretnél, akko ne xarakodj a CAT-5el,me azt fonni kö. Macerás és wan ocsobbé jobb!)))

Wegyé CAT-7et! Méter ára walamiwel több,mint a CAT-5nek,de ebböl csak annyit kö wenni,amennyi köll. Me ezt nem kö fonni.

Xal a hangfalnál wixxabontasz 20centit,azt bekötöd a fehéreket a minuszba, a pirosakat a pluszba.Persze miután megxabaditottad az árnyékolástol és a sok xálat külön a perost,külön a fehéret öxxetekered, azt ráforrasztod a csatit. 

A másik felin xintén xétxeded, DE! A zárnyékolást ugy wexed le,h azt is hozzáforraxtod a minusz oldalhoz. Azt itt is perosak a pluxba, fehérek a minuszba+az árnyékolás. Csatiktol függöen kijön wagy 1000-böl uszkwe az egéx.

Mondjuk a Viba drágábbé méri...))) 

Előzmény: praclee (1044)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1045
A bolt pesti, de szoktam Debrecenben járkálni, mert építünk ott most egy Alföld TV nevű digitális televíziót éppen. Meg hát ott is születtem.

Koscsó Ferenc
Penna-Média Kft.
Előzmény: praclee (1043)
praclee Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1044

őszel nem azt mondtad hogy megfogod nézni ogy kell kötni?Na mind1.

Devil merre bújkál?

Na körbenézek a boltokban mi van osztán majd beírok ide hogy mi a tapasztalat.Egyenlőre még nem veszek.

Előzmény: revox (1042)
praclee Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1043
és ez a bolt pesti?mert én debreceni vagyok....
Előzmény: Koscso_Ferenc (1041)
revox Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1042

szia prac-lee!

 

kérésedre itt vagyok,de őszintén megvallva,nem nagyon tudok segíteni ebben az árban. vagy amit feri mond,vagy a CAT5-7,nemtom mennyi :) ezek vlaamelyest működő dolgok és olcsók,de ehhez tőlem sokkal jobban ért bigDewil pl,mert én még a büdös életbe nem fontam ,csak bekötöttem kipróbálni a kész drótot :)

 

amire emléxem,régen volt egy Gale nevű drót. ezek marha olcsón relatíve jók voltak. akkor volt 150/m körüli drótjuk.

 

vagy a kimnber 12ezerért (2*4m) asszem pr4...

Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1041
Video - meg hangstudiókban a német Bedea professzionális használatra szánt kábelét szoktuk használni, amikor százmétereket kell behúzni, lehet, hogy van még belőle raktáron, valahol abban az árkategóriában, ahol kábelt keresel, például a Művészetek Palotájába is ilyeneket szállítottunk kilométerszámra. Szerintem elfogadható hangú, igen strapabíró kábelek.

Koscsó Ferenc
Penna-Média Kft.
Előzmény: praclee (1039)
spacc Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1040
Bocsesz. Árat nem néztem, mert tod én naon nagy ívben szarok a tyúkbelekre :)
Előzmény: praclee (1039)
praclee Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1039
te spacc:))Revi 15.000ft/m-ért adja a legolcsóbbat.Nekem meg 100-150FT/m max a költségvetésem.Na jó picit több ha muszály. De 15.000ft?????áhhh....
Előzmény: spacc (1038)
spacc Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1038

praclee!

 

A használt hifi csereberében revi épp a hétvégén ajánlotta, hogy vannála egy szatyor gubanc....most bogozza ipeg...

Előzmény: praclee (1037)
praclee Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1037
Sziasztok.Végre lementek a vizsgáim és fél év után végre szeretném magam rászánni hogy "normálisabb" kébelt vegyek a Magnat 990-es házimozimhoz. 100-150ft-ig mit ajánlotok.Egyáltalán van köztük hangzásbeli különbség ilyen árban vagy felejtsem el és vegyek bármilyet.Vagy legyen a még régebben revox-álltal ajánlott számítógépes UTP kábel.Szval mit tegyek?
jano333 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1036

Sziasztok! eladósorba került REGA JURA álló kétutas cseresznyeszínű hangfalam.

Karcmentes megkímélt, dobozban. Ha esetleg vkit érdekel küldjön egy mailt.

i.á. 120,000,-

Marcellus Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1035

nagyon nagyon régen foglalkoztam ilyennel, és nekem is ezek rémlettek.

 

ugyis van a yamahának egy 6 ohmos hangfala, igaz, kicsit (dupla annyi) drágább, de nekem megéri a biztonságot. 

 

köszi az infókat.

 

 

De azért érdekes, hogy ezt a szettet adják a yamaha erősítőhöz.

vagy tudják, hogy ugysem hallgatja az ember tök hangerőn, vagy igy lehet egy kis tuti hibaszázalékot belevinni a dolgokba.

Előzmény: Flacika (1034)
Flacika Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1034

Kicsit durván: igen. Ha azonban számolgatsz egy kicsit, lehet, hogy elbizonytalanodsz.

 

Vegyünk 1 példát:

 

Az erőlködő 100 Wattos 6 ohmon. Ez azt jelenti, hogy a kimenő feszültség U=24,5 V, a kimenő áram 4,1 A.

 

Most terheljük meg 4 ohmmal. Ekkor azonos hangerő állásban a 24,1 V a 4 ohmra 6,1 Ampert ad ki, ez teljesítményben 150 W lenne. Következmény lehet, hogy elszáll a végfok (ha nincs benne védelem), illetve a hangszóró is leéghet. Egyrészt azért, mert ha elszáll a végfok, akkor egyenfesz is kerülhet a kimenetre (ez azért nem valószínű), másrészt ha a terhelhetősége kisebb, akkor azért mehet tönkre.

 

A 4 ohmos hanxórót 4,1 Amperig 16,4 Volttal lehet hajtani, ez 2/3-a a 6 ohmos esetnek, ekkor a teljesítmény is 67 W lesz. Szóval biztonságosabb, ha pontosan illesztesz. Ugyanis fenti számítás lineáris állást feltételez, de ha a hangszínszabályozókhoz nyúlsz, máris borulhat minden. 3 dB (decibel) kiemelés ugyanis megduplázza a teljesítményt, ez kimenő áranban 41% többletet jelent. Szóval csak óvatosan.

Előzmény: Marcellus (1033)
Marcellus Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1033

Köszi, asszem értem.

Nos akkor ez annyit jelent, hogy ha nem állandóan fullon járatom a rendszert, akkor nem lesz gond vele. Ha meg igen, akkor a frontokhoz tartozó végfok leég vagy ilyesmi.

Előzmény: Flacika (1032)
Flacika Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1032
Hm, kissé sokat kell magyarázni hozzá. Az impedancia a frekvencia függvényében nem állandó érték. A hanxóró rezonancia frekijénél van egy csúcs - pl. 6 ohm esetében lehet 15 ohm körül, de felmehet akár 25-30 ohmig is -, onnan leereszkedig a névleges körülire, majd onnan ismét emelkedni kezd. Többutas rendszernél a keresztváltó is beleszól. A szabvány a névleges impedanciától -20% eltérést enged meg. Azaz egy 6 ohmos handoboz minimum impedanciája 4,8 ohm lehet, egy 6 ohmos erősítőnek ezt tartósan el kell viselnie. Lehet, hogy a Yamaha tudja, hogy a 4 ohmos frontja nem megy 4,8 ohm alá... Különben a kisebb impedancia azonos teljesítmény esetén nagyobb áramerősséggel jár, ezt pedig a nagyobb impedanciára tervezett végfokozat nem bírja. Ha az előírtnál kisebb impedanciájú hangdobozt csatlakoztatsz, baj csak akkor lesz, ha feltekered a hangerőt. Kis hangerőn nem lesz probléma.
Előzmény: Marcellus (1031)
Marcellus Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1031

olyanban tud valaki segíteni, hogy mi van akkor, ha a yamaha 357-es erősítőhöz megadják, hogy minimum 6 ohmos legyen a hangfal, és 4 ohmosat vennék hozzá?

Érdekes, hogy szettekben is ezt ajánlják hozzá, aminél a front sugárzó csak 4 ohmos, a többi 6.

Simon Pali Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1030
Előre is bocsánat ha ezekkel a kérdsekkel valkit felháborítok vagy egyéb mellékhatásokat váltok ki.Segítséget és tippeket szeretnék kérni.szeretném régi hangafalamt felújítani vagy újat építeni, attől függ mi egyszerübb, olcsóbb és mi szól szebben.Van egy szokásos fekete 3utas videoton dc 2050 e, érdemes ennek a dobozába tenni valmit avgy inkább nem érdes vele foglakozni.Ez főleg "összejöveteleken" volt használva.Amit hallgatok az egy házi kis érdkesség, egyik osztálytársam csínálta és egyre jobban kezdek rájönni hogy valmi borzasztó a hangja.Van benne egy 3utas sal hangváltó, sal sr 2030as mély, dóm magas, és tesla arp 150 zártlégteres közép.Eredtileg csak egy kondi volt a hangváltó és középsugárzó sem volt benne, és nagyon hiányzott a közepe.ezek vannak itthon , ezekből érdmes valmit felhasználni?Érdmes lenni a közepet meg a hangváltót átrakni a videoton dobozban és bele egy új magasat, vagy az csak annyit érek hogy a baltára építek egy lézercélzót.Vagy jöjjön nyáron egy új doboz új alktarészekkel?Mi az amit ezekből rédmes venni és mit volna ehhez érdmes, de mindez ugy hogy a gatyám ne menjen rá.
A segíséget előre is köszönöm.
Üdv.:
Simon Pali
Flacika Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1029
A 16-os hanxórók érzéketlenebbek, mint a 16-osok, így ha 12V-ról akarod üzemeltetni, akkor inkább az utóbbiakat keresd.
Előzmény: Krixsz_2 (1028)
Krixsz_2 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1028
Sziasztok,

Elősször is bocsánatot kérek, de nagyon kezdő vagyok, és annyira nem is vájt fülű mint a jelenlévők.

Szertnék építeni egy hangfalpárt erősítővel együtt. Nem a tökéletes hangzás volna a lényeg, hanem hogy ne kerüljön sokba, meg hordozható és strapabíró legyen. Lényegében ilyen bográcsozásokhoz kellene. Olyasmire gondoltam mint a régi rádiók. Két oldalán két hangfal, közte az erősítő, illetve egy 12V-os autóaksi, mivel nincs mindig elérhető áram. Nekem a SAL kevlár hangszórói is tökéletesek erre a célra, ha nem botránkoztok meg ezen. Én kb olyan 13-16cm-es hangszóróra és hozzá egy dómra gondoltam. (Persze oldalanként) A jobb mély érdekében esetleg reflexes, de mondom nem értek hozzá, szóval nem tudom. A másik az erősítő. Valószínű egy discman vagy valami ilyesmiről menne, szóval a cuccba csak végfok kellene, de ha nem találok rendes 4 ohmos hangfalat, akkor ezt meg kell spékelni egy DC/DC vel is, meg esetleg ugy megcsinálni a tápot, hogy hálózatról is menne és rögtön töltené is az aksit.

Szóval ha tudnátok nekem mondani egy tök egyszerű, de bevált kb 40*25*25 körüli hangfaltervet, vagy ha valaki tudna egy rajzal segíteni az erősítő tekintetében, akkor azt nagyon megköszönném. a méreteknél csak annyi a megkötés lényegében, hogy beférjen a suzuki csomagtartóba, és két ember azért könnyen elbírja.

Előre is köszönettel: Krixsz_2
gabocza1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1027
Pedig a hangfal ugyan olyan helytelen, mivel nem hiszem, hogy azt akarsz építeni!:)
Előzmény: gergoo1111 (1026)
gergoo1111 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1026
természetesen nem hszórót akartam írni, hanem hfalat.
gergoo1111 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1025
Szia !

Studio monitor hszóró lenne, DJ nek otthonra. Magas : VIfa XT25TG .
Vifa ra valóban sok terv van.
Előzmény: writter (1024)
writter Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1024

Így nehéz segíteni! A megfelelő környezetben mindkét mélyközép jó lehet. Amit nem lehet átlépni, az például a doboz rendszere és a kiszemelt sugárzók tweeter párja. Meg hogy anyagilag  mennyit szánsz a projektre.

Ha kit-et építesz ( a Vifa-hoz létezik tőbbféle is), ott nem célszerű variálni. Ha csak próbálgatsz (pld. másféle sugárzó kiváltására), akkor kezdj inkább a Vifával, ami szerintem olcsóbb is, jól terhelhető, meg a papír membrános volta miatt sokaknak természetesebb hangú is, mindemellett eléggé univerzális. 

Ezt a Scan Speak-ot nem ismerem, de a 18W8545 egy nagyon pipec darab (mondjuk monitornak építve, a Revelatorral párosítva). Igaz, így már elég húzós áron fut a dolog, de a hangja nekem nagyon bejött.

Tehát ahhoz képest, hogy nem tudok semmit a feléhasználási körülményekről, én a Vifa-t javasolnám.

Előzmény: gergoo1111 (1023)
gergoo1111 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1023
Segítség kellene !

Ismeri valaki ezt a hszórót : http://www.d-s-t.com/scs/data/18w_8543-00a.htm
Ha igen akkor szerintettek mennyire jó ? Azt tudom, h a Scan Speak nagyon jó márka, na de ez valami Polypropylen-Membrános.
Vagy inkább vegyek egy Vifa PL18WO09-08 ( http://www.d-s-t.com/vifa/index.htm )
ez a Vifa csúcs modele. Előre is köszi mindenkinek !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!