Keresés

Részletes keresés

rich.mond Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28492

Igazat adok az alant szókónak, a magyar foci mélypontja szerintem is a Mágus/Mészöly alatt volt.Bár Csank már talaán csak már azért nem ,mert egyedül ellőtte a válogatott teljes mázliporát kér év alatt:))

 

(De most tényleg:elég csak a finnek elleni két gólunkra gondolni,vagy Azerbajdzsán győzelmére Svájc ellen, a többi körbeverés, stb.)

 

Szerintem azok a mélységek soha sem fognak visszatérni.

S.Zola Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28491
A CSank-csapat is egy nagy rakás kaki volt. Az hogy másodikak lettek, csak a qrva mázlinak volt köszönhető, meg a svájciak bénázásának. Szvsz az egy elég könnyű csoport volt. Eddig ez a legjobb, ha nem eresztenek le a sorozat végére, mint a Bicskei-és Gellei csapat.
Ja, és elegem van már ebből a témából, hogy szervezési kérdésekkel foglalkozik mindenki, hogy ki mennyit kap, meg ki az MLSZ főnök, meg hogy szervezik a bajnokságot, klubokat, hogy ki mennyi pénzt kap stb. Ettől soha nem lesz jobb a magyar foci!! Az ukránok jobban állnak anyagilag? Meg a románok, bolgárok stb, sorolhatnám(akár Nigériát is), náluk talán überül van minden megszervezve? Kötve hiszem, mégis jó focit játszanak. Nekünk is a játékkal kéne foglalkozni végre, akkor talán előre is jutnánk. És hiába jó egy játékos, ha nem akar küzdeni, szart se ér. Épp ezért jól tette Matyi, hogy az ilyeneket kivágta a csapatból, és csak azokat játszatja, akik hajtanak is.
Előzmény: Lucilius (28489)
Lucilius Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28490
"az újgazdag apukának az az ajándéka, hogy megveszi a helyet a hülye fiának a csapatban!!!"

Ez sajnos így van, de nem csak a fociban. Más csapatsportágaknál is megfigyelhető.

"másrészt meg kéne alkotni egy fociösztöndíjas rendszert: a gyereket kiválasztják, kap pénzt, lenne egy külön suli, ahol ezek tanulnának. az usaban a tehetségeknél a kosárban, vagy a baseballban még a családot is támogatják, ha csóró, hogy ne tegyenek keresztbe a gyereknek."

Egyetértek Veled! Hollandiában csinálják ezt nagyon jól, mintha anno az MTK holland mintára alakított ki egy ilyen focisulit. Kíváncsi vagyok az ottani eredményekre. Elvileg 3-4 éven belül fel kéne tűnnie azoknak a gyerekeknek, akik oda jártak. Persze csak ha tényleg normálisan működik ez a hely.
Előzmény: Törölt nick (28484)
Lucilius Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28489
"egyébként az volt a magyar foci mélypontja, mert másnap egy kormányülésen a Horn az asztalra csapott és azt mondta: -Ez már mindennek a teteje!!"

Szvsz nem a jugó 1 - 12 volt a magyar foci mélypontja. Én az izlandi pofonok, és a Mágus tevékenysége környékére tenném azt a mélypontot. Az egy teljesen kilátástalan bagázs volt. Az 1 - 12-őt a szerencsésen megszerzett csoportmásodik hely után kaptuk. Azt, hogy a pótselejtezőben játszottunk, nem tudom mélypontnak tekinteni. Ráadásul az a jugó együttes kegyetlen erős volt, tele bizonyítási vággyal (kb. akkor oldották fel a szankciókat ellenük).
Az első meccset csúnyán el....tuk, már az első támadásból gólt szereztek, és az első 10 percben 3 - 0-ra mentek a jugók. Utána persze teljesen összeomlott a társaság. (Sáfár is akkor került ki a válogatottból, pedig szvsz ő nem rosz kapus). A visszavágóra úgy mentünk ki, hogy ne kapjunk ki nagyon. Ilyen lekiállapotnak meg a 0 - 5 az egyenes következménye.
Utána viszont valóban lehetett volna többet tenni. Ha jól emlékszem a népharag el is söpörte az akkori MLSZ-t, és helyette jött Kovács Attila. Neki sikerült valahogy kirugdosnia a szaknévsoros Bognárt a húsosfazék mellől, illetve a Bicskeit hozta a válogatotthoz. (Bognár áldásos tevékenységének utolsó kövülete a válogatott és a bajnokság meccsei alatt leadott szaknévsor reklámok). De nagyon sok zűrös ügy is volt körülötte, a fickó nem volt teljesen tiszta (h. mi volt Kovács előélete, arra már nem igazán emlékszem).
Aztán 98-ban kormányváltás, állandó háborúzás a Deutchékkal, ami persze megint nem segített semmit a focin. Utána jött Bozóky, aki talán valamiféle kompromisszumos megoldás volt.
Lényeg a lényeg, ha mélypont, akkor Mágus 1994-es év. Az egy katasztrófa év volt, egy futballcunami.
Előzmény: Törölt nick (28482)
Spade.hu Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28488

Mintha némileg korábban valaki említette volna, hogy Gera nem eléggé alapember a WBA-ban. Ajánlom figyelmébe az alábbi cikkeket a WBA honlapon. ;)

 

http://www.wba.premiumtv.co.uk/page/News/NewsDetail/0,,10366~711871,00.html

 

http://www.wba.premiumtv.co.uk/page/News/NewsDetail/0,,10366~711548,00.html

 

A főoldalon "mindössze" két cikk szól csak Róla.

 

 

Spade

50-50 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28487
Ugye már ott vagy Újvidéken a doboddal?
Előzmény: TURUL_ (28485)
zdzicht Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28486
Kuld el Nemzetisporthoz, Nepszabadsaghoz es MLSZ-hez, valaki csak valaszol!!
Hajra!!!! De ha MLSZ vezetoi leszarjak a NS szavzasat meg azokat a rengeteg peticiokat akkor meg mejebb godrot asnak magyar focinak!!
Előzmény: TURUL_ (28485)
TURUL_ Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28485

http://www.petitiononline.com/Matthaus/

Emberek!

Nagyon jó ötletnek tartom a petíciót Matthaus mellett, de akkor van igazán nagy haszna, ha valami sajtó orgánumban megjelenne egy válogatás az ott leírt véleményekből. Nekem nincs sajtó-kapcsolatom, de ha bárkinek van, az bevethetné magát. Én egy jócsomó időt már bele fektettem abba, hogy készítettem egy válogatást a beírásokból. Már több, mint 1600-an aláírták (kb. 1000-en kommentár nélkül). Én a beírt véleményeket - csak a szalonképeseket - kiválogattam. Ez több, mint 500 hozzászólás. Ezt, mint nyersanyagot elküldeném olyannak, aki lépne az ügyben. Ha nyilvánosságot kap az anyag, akkor üt!!! És nemcsak a verebes-bene-mészöly-félék véleményét olvasná az ország...

unixadm@vipmail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28484

ameddig nem hallottam egy jelenséget a hazai fociról, addig énis csodálkozva figyeltem meccsről-meccsre a foci hanyatlását. történt, hogy megismerkedtem az egyik csoporttársammal elsőben, aki Fonyódról jött fel. hamar szóba került a foci, és elmesélte, hogy otthon játszott az ifi csapatban, meg utána a felnőttben is. megye 1-ben voltak akkor. az egyesület viszonylag módos volt, egész szép pontpénzeket kaptak. aztán elmesélte, hogy megy a játékoskiválasztás: odajön az apuka, és pénzt ad( megvesztegeti) az edzőt, hogy az ő fiacskáját játsszassa, tegye a kezdőbe, stb. namost miután ez a gyerek játszik a legtöbbet, ezért ez jut be a felnőttbe, és onnan egyre feljebb, mert a tehetségesebb egyszerüen labdához sem juthat.ledöbbentem, hogy még ma is ez megy: az újgazdag apukának az az ajándéka, hogy megveszi a helyet a hülye fiának a csapatban!!!

komolyan mondom, amíg a faluhoz, városhoz, helyi előljárósághoz ezer szállal kötődik a foci, addig ez lesz. az kellene, hogy megyénként, régiónként vállalkozásszerűen gyüjtőtelepek lennének, ahová lejárnának a játékosügynökök focistákat venni, érdekük legyen a legjobbakat kiválasztani és játszatni, és akkor nem fogja megérni azt az 50000-100000 forintot, amit a zsebébe csúsztatnak, hogy aztán elbukjanak egy bajnokságot, vagy elveszítsék a renomét.

másrészt meg kéne alkotni egy fociösztöndíjas rendszert: a gyereket kiválasztják, kap pénzt, lenne egy külön suli, ahol ezek tanulnának. az usaban a tehetségeknél a kosárban, vagy a baseballban még a családot is támogatják, ha csóró, hogy ne tegyenek keresztbe a gyereknek.

ha mindenkinek lenne egy focis ismerőse, mint nekem, akkor nem pofázna ennyi ember, hogy mért esünk ki mindig, stb.

The Evil Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28483
lehet, hogy az 1:7-es meccs a helyzetek alapján lehetett volna 1: 11 is, viszont a kinti meccsen szvsz erősen "eltúlzott" volt a gólkülönbség, ha leht ilyet mondani, bár gondolom arra se lettünk volna büszkék, ha csak 3:2-re kapunk ki. Sőt talán jobb is, mert ha csak az egyik meccs K.O., akkor a mai napig arról beszélnének, hogy mit vacsorázott a magyar válogatott az 1:7 előestéjén.
Előzmény: Törölt nick (28482)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28482

gyűlnek a dolgok: 1986. júni. 2. Irapuato

nachos, amerikai Norbi-titok, pirulák, hőség, oxigénhiány, dopping

 

abban igazad van, hogy ez a meccs jól illeszkedik a magyar válogatott történetébe, csakhogy mégis ez az egyetlen meccs, ami köré ennyi pletyka, szóbeszéd párosult.

említettétek a 97-es pótselejtezőt a plávikkal: azis elég nagy felháborodást keltett, még akkor is, ha akkor már nem volt olyan fényes múlt a csapat mögött! de azért egy csoport 2. helyén végezni, nem kis dolog. gondoljatok az eheti eseményekre. ha meg lett volna a második hely, mekkora téboly lett volna.na szóval akkor is ez volt 8 éve. és azokután egy 1:7-es eredmény...lehet, hogy a magyarok megilletődöttek, de akkor a visszavágón(bár nem sok értelme lett volna) mért nem tudtak jobb eredményt produkálni?? holott az 2 héttel később volt.szóval a csoport második hely és az 1:12 között azért nagyon nagy a törés. amúgy az a szerb csapat(mijatovicsék) már sehol sincsen ma.

egyébként az volt a magyar foci mélypontja, mert másnap egy kormányülésen a Horn az asztalra csapott és azt mondta: -Ez már mindennek a teteje!!

Na akkor kellett volna rendet tenni az egész mlsz-ben: biztonsági őrökkel vitetni ki az összes sörhasú élősködőt és idehívni valami külföldi sztáredzőt. hol lennénk ma már!!!:)

Előzmény: VS (28464)
kannibál Kovács Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28480
Csak egy hirtelen eszembe jutott példaként említettem Mészöly Géza nevét, amúgy a Mészöly-famíliát én sem kedvelem. Mindenesetre, ha Matthaus a maradása esetén nyugodtabban akar dolgozni, akkor érdemes lenne neki a fiatalabb edzők egy részéből létrehozni egy csapatot, hogy ezt a sunyi és alattomos Mezey-féle sleppet ellensúlyozni tudja.
Előzmény: Törölt nick (28474)
Lucilius Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28479
Thx!
Igen, csak Lisztes maradt.
Molnár Zoltánra nem is emlékeztem.
Előzmény: Steve the Great (28478)
Steve the Great Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28478
A MOB honlapján megtaláltam az atlantai csapatot:

Bükszegi Zoltán
Dombi Tibor
Dragoner Attila
Egressy Gábor
Herczeg Miklós
Lendvai Miklós
Lisztes Krisztián
Madar Csaba
Molnár Zoltán
Pető Zoltán
Preisinger Sándor
Sáfár Szabolcs
Sándor Tamás
Sebők Vilmos
Szanyó Károly
Szatmári Csaba
Zavadszky Gábor

Előzmény: Lucilius (28477)
Lucilius Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28477
Kicsit költői is volt a kérdés. :-)
Azon morfondírozom, h. abból a gárdából mintha csak Lisztes maradt volna válogatott közelben. A többiek szépen kikoptak. Pedig elvileg a legszebb játékos éveikben járnak. Hová tűnt Dragóner, Pető Z, Madar, Dombi, Egressy, Preisinger, Mátyus (Ő benne volt az olimpiaiban?), Sáfár, Sándor T., Sebők.
Na a többségét azért nem sírom vissza. :-) De azért érdekes...
Előzmény: Törölt nick (28476)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28476

"Ha jól emlékszem a mostani Mattheus féle gárdából senki nem lépett pályára anno"

 

Ebben szinte biztos vagyok.

Ha Királyt nem számítjuk, akkor Éger a legidősebb a svédek elleni kezdőből, ő 28 éves. A többiek mind 79-80-81-es (sőt, Juhász, Huszti és Vanczák 83-as) születésűek, nem nagyon lehettek volna még ott az olimpiai csapatban 9 évvel ezelőtt.

Előzmény: Lucilius (28475)
Lucilius Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28475
Szervusz! Nincs meg Neked (Valakinek) a 96-os olimpiára kijutott csapat svédek elleni kezdő tizenegye. Kiváncsi lennék, h. akkor kik voltak a csapatban. Ha jól emlékszem a mostani Mattheus féle gárdából senki nem lépett pályára anno.
Előzmény: kannibál Kovács (28473)
kannibál Kovács Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28473

A svédek ellen kiválóan játszott a megfiatalított és a korábbinál jóval gyorsabb és dinamikusabb futballt felmutató magyar válogatott. Sajnos az ellenfél tudásbeli fölénye és rutinja miatt ez nem volt elegendő a pontszerzéshez. Szerintem Matthaus jó úton jár a csapatépítés teréán, ezért én is azok közé tartozom, akik szeretnék, ha maradna az EB-selejtezőkre. Egy jótanácsom azért lenne:

Az egyszem Szalai Lászlónál azért komolyabb és nagyobb létszámú edzői team kellene mellé. A ligaválogatottat korábban egy meccs erejéig irányító Mészöly Gézának vagy egy másik, hasonló mentalitású fiatal edzőnek szerintem még helye lenne a stábban.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28472

Az a baj, hogy az MLSZ+MLL együtt nem olyan hiteles, mint Matthaus egyedül.

deszka Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28471
nem indul valami jól neki ez a szezon...
Előzmény: Nyugdijas_szektor (28470)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28470

Sérült.

Előzmény: deszka (28469)
deszka Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28469
Miért nem játszott Gera a wba-ban?
OLD FOX Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28468
A játékosok meg mennek előre, hat mi inkabb csak poroszkalgattunk az egesz csapat ugy nezett ki mintha a tejsav kibugyanna a fulukböl.
Előzmény: verkri (28467)
verkri Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28467
És hát a hagyományaink is jócskán hozzájárulnak, hogy a végeredmény valóságos KO legyen. Egy magyar szövetségi kapitány nem mondhatja azt, ha öt perc után 0-2-re áll a világbajnoki bemutatkozó meccsünk (vagy tíz perc után 0-3 egy hazai pótselejtező), hogy "gyerekek, mindenki hátra, bekkelni, tördelni a játékot", hanem megpróbál fordítani. A játékosok meg mennek előre, hiába tudják, hogy a játék minden elemében sokkal jobb az ellenfél.
Előzmény: verkri (28466)
verkri Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28466
Szerintem nem kell különösebb titkot keresni. Az a 0-6 nem lógott ki nagyon az utóbbi évtizedek nagy erőpróbái közül, ahol összeroppant a válogatott. Mexikó óta a legfontosabb ki-ki tétmeccs a világbajnoki pótselejtező volt a jugók ellen (1-12). És nyugodtan ide merem sorolni a 82-es alicantei Argentína-Magyarország meccset, ahol csak Mészáros Bubu világklasszis teljesítménye mentett meg minket a megalázó vereségtől.
Sajnos, egy világelitbe tartozó ellenféllel szemben, amely ráadásul felpörögve, teljes extázisban esik nekünk, nagyjából ennyire futja.
Előzmény: Törölt nick (28461)
VS Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28465
edzőtábor = szállás (a 0-6 után)
Előzmény: VS (28464)
VS Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28464
86 engem sem hagy nyugodni - nekem gyanús, hogy a vezetőség (edzők, orvosok, MLSZ) valami tiltott dologgal manipulált, egész koknrétan doppinggal... Mintha lett volna a 0-6 értetlenkedés, hogy mitől olyan vidámak a játékosok a meccs után az edzőtáborban... szerintem azért, mert érzeték, nincs rajtuk olyan nagy felelősség, itt a vezetőség szúrt el valamit, és roppant mód titokban fogják tartani... még egyszer, amit itt "hangosan" gondolkoztam, csak eszmefuttatás, csak gyanú...
Előzmény: Törölt nick (28461)
Austin_Powers Creative Commons License 2005.09.12 0 0 28463

Olvastátok a szombati NS-ben az S. Tóth néven mocskolódó senkiházinak a cikkét? Mintha csak az edzői kar irigyebbik felét hallottam volna. Úgy látszik, ez az S. Tóth is csupán egy szócső.

 

Akit a legtöbben jól leszarnak.

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.11 0 0 28462

énis csodálkoztam, mikor a nagyapám mesélte:600-an voltak, Brestig a cspattal mentek a szurkolók, aztán az óceánon egy nappal később keltek át mint a focisták. A szurkolók Haitin kikötöttek, és onnan le Argentinába, ahol a fradi előbb játszott, aztán montevideoba.

nem kinti magyarok voltak, egyébként akkoriban még nem volt arra sok magyar, inkább az usa-ba ment a sok kivándorló. Dél-Amerika csak a 2. vh. után vált a magyarok úticéljává. a 600 ember között rengeteg féle ember volt: ferencvárosi, józsefvárosi vagányok, orvosok, vidéki gazdák, sőt valamelyik alispán ment velük. a sok ember "titka" az volt, hogy volt köztük egy utazásszervező( az utazási iroda akkoriban nem nagyon volt), aki megszervezte az egészet. akkoriban nem volt csoportos jegy, sőt alig keltek át emberek az óceánon, ha át is mentek, jobbára kint is maradtak. szóval kalandos út volt, de miután ennyi ember ment egyszerre borzasztó olcsó volt. ahogy nagyapám elmondta fejenként 150 pengő volt(akkoriban az ugyan több volt mint egy fizetés: néhány évvel később lett a "200 pengő fixxel"). a kaját nagyobb állomásonként vásárolták fel, volt velük fradista szakács, sőt a hajón(amit 600 fradista és 200 spanyol katolikus zarándok bérelt) gyártották a drapériát( azt nem gondoltam volna, hogy akkoriban is volt fradis zászló):)).azt mondta, hogy élete legnagyobb élményei közé tartozott.

Előzmény: The Evil (28436)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.11 0 0 28461

még kanyarodjunk vissza a 86-os dolgokhoz! eddig elhangzott néhány dolog, mintegy magyarázólag a mexikói dolgokat: utoljára ez a kapszulás dolog, meg hogy mozgott a kapu(!!!), aztán az amerikai norbi-titok, meg a tészta, amit ettek(nachos)...szóval ez a mostani eszmecsere is példa arra, hogy sok itt a homály a meccs körül, és ahol homály van, ott jönnek a legendagyártók. nem értem, hogy kiknek állt érdekében ilyen hülye pletykákat kitalálni???most hogy így beszélünk a 0:6-ról, olyan mint a zámbó jimmy halála...tele "rejtéllyel".én arra vagyok kíváncsi, hogy egyáltalán volt-e itt rejtély, vagy szimplán olyan kurva meleg volt odafent, és levegőhiány?? egyébként hány nappal a meccs előtt érkeztek mexikóba?mert lehet a jetleg is.és az oroszok hol edzettek, mert ugye ők sem voltak szokva a hőséghez..

és mi volt a meccs után? mit csináltak másnap, harmadnap?

azt meg végképp nem értem, hogy a jelenlévők mért nem mondják el, hogy mit láttak: az a 4000 magyar szurkoló, aki kinn volt akkor Irapuatoban.

várom válaszaitokat

Előzmény: S.Zola (28420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!