Keresés

Részletes keresés

topbank Creative Commons License 2004.10.19 0 0 293

Azokban a vékony dobozokban oldalt egy egy 20cm-es mélysugárzó is helyet kapott.

A kisdobozok Combókról meg jobb nem beszélni. Fél milla alatt nincs tisztességes akármit is irnak rá. A két kisdoboz+szub felállás meg egyenesen szabotázs a zene hallgatás ellen.

Előzmény: praclee (292)
praclee Creative Commons License 2004.10.19 0 0 292
Mi éri meg jobban?Külön erősítő + motyó vagy egy szett?Tudom hogy az előbbi.De Azon gondolkodtam hogy venném ezt a Yamaha Magnat combót.De mondjuk az is lehet hogy vennénk 100.000-250.000 között szettet.Sonyt.MElyik a jobb?ÁR az most nem érdekes de olyan vékony kis hangfalakkal ki lehet hozni jó vagy jobb dolgokat,mint pl. a magnatokkal?VAgy job lesz az egész?Vagy a kétszer 50.000es motyó jobban fog szólni mint a 200.000-es szett?!
Előzmény: topbank (289)
topbank Creative Commons License 2004.10.19 0 0 291

www.pitoncaraudio.hu de fő tevékenységi körük az autó hifi. Én meg egy fanatikus zene rajongó vagyok és terveztem egy komplett hangdoboz garnitúrát 8ohm os DLD-mély,közép hangszórókkal és Logic magasakkal. Most ezt forgalmazzák.

A Villanytelep u 19 alatt megtalálod őket. Tel.06-1-358-18-88

Előzmény: Mr Peanut (290)
Mr Peanut Creative Commons License 2004.10.19 0 0 290
Sziasztok! Én nemrég vettem meg a Yamaha RX 350-es erősítőt, szerintem nagyon megéri, átlagos igényű vásárlónak tökéletes választás. A Magnat Motion 990 viszont nekem személy szerint nem tetszett, nagyon nem jött be ahogy szólt. Erről a Lauderdale márkáról viszont még nem hallottam, megírnád nekem hol található ez a Pitnon Car bolt? A honlapja pill. nem műxik. Köszi!
Előzmény: topbank (289)
topbank Creative Commons License 2004.10.19 0 0 289

A Yamaha igazán házimozira készült zeneileg olyan átlagos de 50E alatt aranyérmes vétel,mint ahogyan a Magnat is ami kellemesen teljesít mozin és zenén egyaránt.

De aki olcsó és elfogadható hangdobozokat keres az felkeresheti a PitonCarAudiót is és megfülelheti a Lauderdale Dobozokat. Úgy 45e  Ft/szett ki lehet fizetni hazavinni és ha nem tetszik 48órán belül vissza is veszik.

Előzmény: praclee (288)
praclee Creative Commons License 2004.10.18 0 0 288
Azt én is néztem már magamnak.Mit tudtok arról a cuccosról mondani?5x4-es szobába kéne.Ahhoz túl nagy vagy nem baj?Jó ez a szett vagy inkább mást vegyek?Még eyébként a Yamaha erősítő(nemtom a típust) szintén 49900ért van.És az is jónak tűnik.Szerrintetek?
Előzmény: topbank (283)
topbank Creative Commons License 2004.10.17 0 0 287
Változik a világ! Már a Tavalyin sem a robbantós akciófilm bemutatás volt a lényeg hanem a minőség. És ez az irány vonal tovább vezet az idei évre is.A DVD-játszókban már ENIGMA és M Oldfield lemezek foronak.
Előzmény: writter (286)
writter Creative Commons License 2004.10.16 0 0 286
Szerintem felesleges hegyezned, de te tudod. Én kettőn voltam eddig (többre nem is megyek), és csak normális hangot nem hallottam még egyszer sem. Az első hiltonos jambory olyan silány volt, hogy a következő évben rendezettről azt gondoltam, hogy csak jobb lehet, talán okultak az első hibáin. De nem, egy kicsit sem. Az a show a csim-bum marketingről szól, nem a valódi, minőségi hangzásról. Persze arra az a környezet alkalmatlan, hogy igazán kifussa magát egy akár jobb minőségű/hangú cucc.
Előzmény: Flacika (285)
Flacika Creative Commons License 2004.10.16 0 0 285
Már előre hegyezem a füleim...
Előzmény: topbank (284)
topbank Creative Commons License 2004.10.15 0 0 284
November 5-6-7. én a West-end-ben V. házimozi és Hifi Show.
topbank Creative Commons License 2004.10.13 0 0 283
Ha már minimál koncepció akkor a Magnat Motion-990-es szett. Az most akciós, 49900Ft a Westproduktnál és a többi forgalmazónál.
Előzmény: Gerudzso (280)
topbank Creative Commons License 2004.10.13 0 0 282
Nekem meg a maláj JAMO-hangdobozkák,Tesco-Metro,Média M- kivitelben! Hangváltó gyanánt 25V-os poláris elkókkal, bányászdróttal kábelezve.
Előzmény: writter (281)
writter Creative Commons License 2004.10.13 0 0 281

Ennyi pénzből 5.1-et venni szerintem nagyon erős kompromisszum. Meggyőződésem, hogy ennyiből talán egy tisztességesebb hangú front pár kijöhet, De a 6 doboz?!?! Hát.......nekem több mint gyanús. Főleg az Annex árfekvését tekintve.....Amikor ilyen számokat látok, nekem egy a raktár "eladhatatlan áru" sarkában söprögető melós képe ugrik be. 

De meg kellene hallgatnod, aztán.........

Előzmény: Gerudzso (280)
Gerudzso Creative Commons License 2004.10.13 0 0 280

Sziastok egy kérdésem lenne!!!

Az Annex árul egy alacsony árú 5.1-es szetett.

Összetétel: 2 db FC6000-es álló hangfal(3 utas basszreflex 170 W ) 

HSC6000APL center+háttérsugárzó(100 W-os két utas center+2db 70w-os háttérsugárzó)

SW6000 mélynyomó (70W-os mélynyomó)

Ezt összesen 59,990-ért adják.

Az ár nagyon baráti . Nekem házi mozizáshoz kellene és néha egy kis zenéhez.

Szerintetek megéri  ,van -e valakinek ilyen minden segitséget köszönök !!

u.i: Sürgős mert az akció 15.-ig tart. 

panaro Creative Commons License 2004.10.13 0 0 279

Igen, de a szoba adott, és ha már kiadtam a pénzemet a hangfalra, akkor már az is. Utána már csak a hangfaltologatás következhet, aztán az újabb és újabb pohár borok... Amíg csak rá nem dőlök ájultan a korábban már összehányt mélynyomóra... :)

Előzmény: Flacika (276)
panaro Creative Commons License 2004.10.13 0 0 278
Köszönöm, képességeimhez mérten az utolsó javaslatodat mindenképpen megfogadom. :)
Előzmény: writter (275)
antiskating Creative Commons License 2004.10.12 0 0 277
panaro, tölts még két pohár jó bort, lökd be walkmanba a kazit, és hagyt a fenébe ezt a  hangfal-tologatást:)
Flacika Creative Commons License 2004.10.12 0 0 276
Röviden: próbálkozni kell. Sok függ a doboztól, a szoba berendezésétől, szóval mindentől.
Előzmény: panaro (274)
writter Creative Commons License 2004.10.12 0 0 275

esék már végre megérteni, hogy hangfalat nem négyzetméterre és nem a faltól való távolság nagyságára vásárolunk! Fülre! Hallásra.

Persze vannak bizonyos ökölszabályok, amiket nem célszerű átlépni.

-Made in dzsunka típusú recsegő erősítőhöz nem veszünk Sonus Fabert, mert azon  is recsegni fog a zenének látszó hang. /ez egy kis képzavar volt! ....látszó hang....:)/

-Árfekvésben gondolkodva (hiszen a többség számára ez az elsődleges korlát) egy hallgatható alap lánc kb. a cd ár:30%, erősítő ár:30%, hangfal ár:30%  értékeloszlás mellett adhat optimális eredményt. Ettől az eloszlástól akkor érdemes eltérni, ha valaki a folyamatos fejlesztésben gondolkodik. Ekkor a 20-20-50% (+10% a hangfal kábel) arányt érdemes megcélozni. Tehát hátulról (hangfaltól) előre (cd-ig) mutat a fejlesztés iránya.

-Az összes többi finomítgatási-beállítási-hangolási kísérlet nagyon sziszifuszi, de egy jó fül által érzékelhető hatással jár. De nem csodaszer, nem lesz a rendszer hangja egy osztállyal magasabb, ha hetekig tologatod a dobozt, vagy tüskeerdőre állítod, .........vagy befújod parfümmel. Ezek a mókák arra vezetnek csupán, hogy fejlődik a hallásod. IGEN. Mert fejlődni tud, ha nagyon figyelmesen fülelsz, igyekezve lehetőség szerint kiiktatni az anomáliákat (pld. a jól hallható torzítások egy részének eltűntetése a doboz jó beállításával) 

És a jó hangzás beállításának van egy titka. Ami a jó marhapörkölt titka is:

"Tölts egy jó pohár vörösbort a kuktába."

Ebben az esetben a kukta te vagy.:)

Előzmény: panaro (274)
panaro Creative Commons License 2004.10.12 0 0 274

És abban tudnál segíteni, hogy egy 5x4-es szoba esetén ez miként alakul?

Előre is kösz!

panaro

Előzmény: Flacika (272)
PaT_PaN Creative Commons License 2004.10.12 0 0 273
Köszönöm a válaszokat.
A kipróbálásra én is gondoltam, csak erre nincs lehetőségem...
Előzmény: Flacika (272)
Flacika Creative Commons License 2004.10.12 0 0 272
Azért az elhelyezéésel én próbálkoznék egy sort, hogy vajon hol szól a legjobban, mekkora és milyen jellegű eltérések lesznek, ha máshová helyezed, stb.
Előzmény: PaT_PaN (267)
Flacika Creative Commons License 2004.10.12 0 0 271
Ekkora szobában már szinte akármilyen nagy doboz jó, viszont a kicsik éreznék magukat rosszul. Azt válaszd, amelyiknek a hangja jobban tetszik és punktum.
Előzmény: PaT_PaN (267)
topbank Creative Commons License 2004.10.12 0 0 270
Jogos! Ezt el b@sztam! Sorry!
Előzmény: antiskating (269)
antiskating Creative Commons License 2004.10.12 0 0 269

"...kevesen számolnak és még kevesebben vannak tisztában,már a 30Hz-is 17m-es hullám hoszt takar..."

...és még annál is kevesebben számolnak jól:)), mert a 30 Hz hullámhossza (kb. 20 Co-os levegőben terjedve) 11,43 méter. A te 17 méteres hullámhosszad a kb. 20 Hz-es rezgésszámnak felel meg, ugyanilyen közegben.

Előzmény: topbank (268)
topbank Creative Commons License 2004.10.12 0 0 268
 Hát igen! Iyenekkel kevesen számolnak és még kevesebben vannak tisztában,már a 30Hz-is 17m-es hullám hoszt takar amihez azért szoba ill terem kell,ha meg ott a terem akkor teljesítmény és membrán felülett kell,ha ez megvan akkor meg damping és jó tér szigetelés kell. Aztán belel lehetne bonyolódni hogy a hallható hangnyomás 100Hz-alatt hogyan viszonyul a bevitt teljesítményhez,hogyan lessz longitudinális hullám jelenség az alsóbb frekikből,stb!Hmmm mókus kerék!
Előzmény: writter (265)
PaT_PaN Creative Commons License 2004.10.11 0 0 267
28 négyzetméter, 7x4 méteres szobában használnám. Az egyik hosszú oldalra tenném.
Előzmény: Flacika (264)
praclee Creative Commons License 2004.10.11 0 0 266

húú én nagyon nem értek az iylenekhez sajna,de jó olvasni az ilyen hozzászólásokat.Én is készülök venni vmiféle hallgató berendezéseket.

A lentebb írtakkal azt akarod mondani hogy kissebb szobába nem jó a nagy mélynomyó vagyis a nagy teljesítményű mert búg,stb?Én egy 5x4-es szobába szeretnék beépíteni vmit.5.1 de nem kis kütyüt szeretnék hanem  nagyobb hangfalméretűeket mert úgy tudom/hallom/gondolom azon a koncertek zenei cd-k sokkal jobbna jönnek mint a kis házimozi szetteken.

Előzmény: writter (265)
writter Creative Commons License 2004.10.11 0 0 265

Ilyenek ezek a fránya hangfalak. Ismerik a fizikát. :) Jókat szoktam mulatni, amikor az erősen reklámízű ajánlásokban azzal etetik a mókusokat, hogy a kis szub+sat rendszer 20-25 Hz-től indul, és erősen javallott kis lakásban, mert olyan édi, meg csillog is a zaluminium. És senki sem szól a kiművelt cikkírónak, hogy a 20 Hz-hez tartozó hullámhossz "be sem fér" egy kis szobába. Búg. Persze, hiszen a méretektől függően bizonyos hullámok megtöbbszöröződve verődnek vissza + az interferencia miatt más hullámok kioltódnak, és máris kész a huhogós kiemelés valamelyik hangspektrumban. És még csak ez után következik a hallgató hallásának deformítása, ami olyan mint az ujjlenyomat, mindenkié másféle.

És akkor hazaér a mókus a frissen vásárolt dobozokkal, beköti, zene(!) bekapcs, és akkor elkezd legörbülni a mosoly. "Nem így szólt a boltban!" Mitől szólt volna úgy? Ott rezgett még mellette néhány négyzetméternyi membrán a többi dobozban, a halom doboz ott állt a gipszkarton falak között, a valszeg jó nagy üvegportálok mögött. Persze, ott is szólt valahogy. Másként.

Előzmény: topbank (263)
Flacika Creative Commons License 2004.10.11 0 0 264
Kíváncsi lennék, Pat Pan mekkora szobában akarja használni. Gondolom, ha már állódoboz egyáltalán szóba került, akkor annyira kicsi nem lehet az a helyiség. Ha mégis, akkor viszont lehet, hogy a 8.2-es kellene.
Előzmény: topbank (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!