Keresés

Részletes keresés

Vándor777 Creative Commons License 2023.01.25 -2 4 9320

Pál T végre megtette azt a lépést, amit évek óta sokan jónak láttunk volna megtenni, ha ki akarja teljesíteni a karrierjét. Személyesen neki és a magyar kézilabdának a lehető legoptimálisabb az ahogy döntött. Napvilágra kerülnek - számára is jól érzékelhetően - játékának hiányosságai, rákényszerül azok kijavítására, komlexebb játékossá válik. Talán ő már tudott a szerződésről 2 héttel korábban is, amikor hozsannáztam azon, hogy - meglehetősen új hozzáállással - kettest(!) védekezik nagyon aktívan. Jó, nem az Esbjerg volt az ellenfél, de ez tőle mégiscsak előrelépés. Az új közegben a bizonyítás kényszere fogja motiválni, a honi /számára/ langyos víz után.

 

Román állampolgárság? Viccnek azért kicsit durva. Ha Svédországba igazol a svéd válogatottságért teszi, ugyan. Örülök annak, hogy bátor volt a döntése, mert igenis bátorság kell bevállalni a versenyhelyzet minden bizonytalanságát, kiszállni a (jelenlegi) hazai "marasztaló" közegből. Szurkolok neki.

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -2 0 9319

'Halkan jegyzem meg, hogy Pál szülei révén közvetlen román állampolgárságra jogosult és most elkezd majd a román bajnokságban játszani. Kérdés, mi lesz, ha nem hívják be a következő években a magyar válogatottba..'

 

Mi több tini évei elején minden évben ott nyaralt,de ettől függetlenül én reális esélyt nem látok arra hogy Tami román válogatott legyen.

Előzmény: Trombozis4 (9311)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -1 0 9318

A védekezést tekintve még mindig nagyon komoly lemaradásbán van!

 

Előzmény: Trombozis4 (9309)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.25 -11 6 9317

Halkan jegyzem meg, hogy Pál szülei révén közvetlen román állampolgárságra jogosult

 

Ha román lesz, akkor legyen, az az ő lelkiismerete, el kell fogadni.

Jelenleg sokat nem veszítenénk vele, de még javulhat, bár a védekezése már nem sokat.

Az viszont üdvözölendő, hogy bevállalta, bár már korábban kellett volna. Légiósként többet fognak várni tőle, csak hasznára lesz.

Reméljük a többiek is kirajzanak, pl az itt vitatott Pásztor.

Albek hazahozatala is oltári hülyeség volt, főleg ahogy fényezzük mikor még semmit nem mutatott.

Előzmény: Trombozis4 (9311)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.25 0 6 9316

Ő már Magyarországon született, és azt mondta, hogy kb 10 éves koráig kint nyaralt, kizártnak tartom, hogy jól beszélne románul. Franciáknál nyilván elég lenne angolul tudnia. Ahogy Bodzavásáron is vannak horvátok, szerbek, montenegróiak, belaruszok, még szenegáli is, felteszem, itt is az angol a közös nyelv.

Előzmény: Igazság80 (9315)
Igazság80 Creative Commons License 2023.01.25 -3 1 9315

Na ezt nem tudtam, így viszont már jobban érthető hogy miért igazol oda.  Mert akkor gondolom beszéli odaát a nyelvet is.  Franciául meg aligha tud megnyikkani, ráadásul az ilyen Kristina Jörgensen féle kaliberű játékosok mellett amúgy sincs túl sok esélye, megeszik reggelire szépen.))

 

És igen, megvan az esélye hogy a válogatottak tekintetében 2 vasat is tart a tűzben...

Előzmény: Trombozis4 (9311)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.25 -1 2 9314

Ha a román válogatottba be lehet kerülni úgy is, hogy az ember nem tud védekezni, akkor megértem, hogy eligazol. :) 

Nekem egyelőre ez a hír nem örömteli, inkább csalódás. Aztán remélem, az idő őt igazolja. 

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.25 0 2 9313

Nem hiszem, hogy most ez volt a motiváció, hogy később hogy alakul, azt meg nem tudjuk.

Mindenesetre jó lesz figyelni, Rapport, Liu testvérek után. Bár mindegyik más story, illetve Pál Tamara azért nem ez a kaliber egyelőre. És arról sem vagyok meggyőződve, hogy a román válogatottba könnyebb lesz bekerülni, mint a magyarba.

Előzmény: Trombozis4 (9311)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.25 -21 2 9312

És akkor mi van?  A magyar kézilabda nem hal bele, ha a Pál Tamara esetleg oláhnak képzeli magát. Az legyen magyar válogatott, aki 100%-ig elkötelezett a magyar válogatott, a magyar nép irányába, és ha beválogatják, akkor igyekszik a töle telhetö és elvárható legjobb teljesítményt nyújtani.

Egy Erdélyböl elszármazott család amennyiben szótlanul türi, hogy a lányuk magyarból oláh legyen... hát, nem tudom, részben Gyimesböl származóként én ép ésszel felfogni nem tudom...  a Gabriela Suci más eset, mert ö ott született, oláh fickót szerzett magának, sokminden oda köti.

Előzmény: Trombozis4 (9311)
Trombozis4 Creative Commons License 2023.01.25 0 2 9311

Halkan jegyzem meg, hogy Pál szülei révén közvetlen román állampolgárságra jogosult és most elkezd majd a román bajnokságban játszani. Kérdés, mi lesz, ha nem hívják be a következő években a magyar válogatottba..

Előzmény: Tonio 2.0 (9310)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.25 0 2 9310

Nehéz véleményezni a dolgot, mert nem tudjuk, milyen ajánlatai voltak. (Speciel jobban örülnék, ha lennének olyan játékosaink, akik francia, dán EL csapatokba mennek. De végül is a román bajnokság is jó.)

Bátor döntésnek tartom (végre), hogy jó -e? Passz.

Előzmény: Trombozis4 (9309)
Trombozis4 Creative Commons License 2023.01.25 0 1 9309

Minden éremnek két oldala van - jó csapatban kispadozni nem jobb, mint egy EL csapatban kezdőirányítónak lenni. Ha Pál bizonyít, akkor majd feljebb tud lépni. Sarkalatos pont nála továbbra is a védekezés és ebben az MTK-bán nem sokat lépett előre. Talán majd a Buzauban!

Előzmény: Törölt nick (9308)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.25 -2 4 9308

Szép... 

Metzbe nem ment, mert nyilván ott többet kellett volna dolgoznia, hogy alapember legyen. 

Ebben a közepes román csapatban hamar az lehet. Hogy aztán ezzel ő mit nyer hosszú távon... Jó kérdés. 

 

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -1 0 9307

'Az idő majd eldönti Pál döntését, az biztos, hogy az MTK-hoz képest egy erősebb csapatba kerül.'

 

Inkább örüljünk most ennek,aztán meglátjuk hogy mi sül ki belőle!

Előzmény: Trombozis4 (9306)
Trombozis4 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 9306

Sok sikert a Buzaunál Taminak! Azért sajnálom, hogy a játékosaink nem olyan bajnokságba mennek, ahol a komoly fizikum alapelvárás - pl Dánia, Norvégia vagy Franciaország. Azért Romániában is vannak jó példák (pl a Rapid), de a román bajnokság középmezőnye nem túl acélos, a Buzau meg könnyen lehet, hogy nem kerül EL főtáblára sem. Az idő majd eldönti Pál döntését, az biztos, hogy az MTK-hoz képest egy erősebb csapatba kerül.

objektív3 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 9305

Bingó!

Előzmény: Taliga007 (9289)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.01.25 -1 2 9304

Talán nagy ugrásnak gondolta a Metz csapatát. Mindenesetre az egyik legnagyobb rajongója leszek, őszintén kivánom, hogy sikeres legyen, és többeket is kimozdulásra buzdítson a példája. Hátha beindul valami.

Előzmény: Tonio 2.0 (9301)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -1 0 9303

Nekem ez inkább érthetetlen mint sem érdekes,persze nem vagyunk minden infó birtokában,így csak ezekből tudunk "dolgozni"

Előzmény: Tonio 2.0 (9301)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -2 1 9302

Mondom néha túlzásokba esel.....kár mert egyébként van igazságod nem kevés.

Előzmény: Nullával Osztás (9300)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.25 0 2 9301

Azért az érdekes, hogy tavaly azt mondta, hogy hívta a Metz, idén meg kiköt a Gloria Buzaunál.

Nem mintha rossz csapat lenne, negyedikek a román bajnokságban, és ki-ki meccset vívtak a Móvárral, MTK-hoz képest azért előrelépésnek tűnik.

Előzmény: Nullával Osztás (9298)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.01.25 -5 1 9300

Loki beállók azért nem olyan gyengék...

Szívem szerint a k%rva szarok kifejezést jogosabbnak gondoltam volna, de hát egy érzékeny és figyelmes fórumozó vagyok....

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9297)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -3 1 9299

Hát ezt sem hittem volna,nem azt mondom hogy ez a legjobb csapat ahova kerülhetett volna,de hogy az MTK-nál jobb az egészen biztos!

Előzmény: handy001 (9295)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.01.25 -1 1 9298

Itt mi lehetett az elképzelés? De azért hajrá!

Előzmény: handy001 (9295)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -2 1 9297

Értem az iróniádat,és java részt még osztom is!

De Picit túlzol mert a Loki beállók azért nem olyan gyengék,ahogy Pásztor sem az,fiatalok és még sokat fognak fejlődni,az hogy jobb lenne ha esetleg ezt a fejlődést légiósként is meg próbálnák elősegíteni hogy ez jobb lenne e?persze hogy jobb lenne,mert sok mindent megtudnánk róluk és ami még ennél is fontosabb,ők is sok mindent megtudnának magukról,és ez mindenképpen a javukra válna!

Előzmény: Nullával Osztás (9294)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 9296

Hajrá!

Előzmény: handy001 (9295)
handy001 Creative Commons License 2023.01.25 0 3 9295

Na egy meglepi, Pál Tamara a román Buzau-hoz igazol :)

Nullával Osztás Creative Commons License 2023.01.25 -3 2 9294

No. Az ember gyanútlanul elalszik, és arra ébred, hogy Pásztor egy klasszis játékos. Óvatosabban a lefekvés előtti korei sorozatokkal a Netflixen. Ugyi? Hát mondom: mi van? A harmatgyenge debreceni beállók mögötti helyeken héderel a power-rankingokon, de ő már jó? Huha. Így gondozd a beállódat... Az meg fájintos bónusz, hogy a Metz hívó szavára nemet mondott... Persze, ezek veszélyes dolgok, kimennek a vérszegény lánykáink a gaz gyarmatosító gall birodalomba, közben meg, ha türelmesen kivárták volna a Szilágyi-Debrecen (vagy a Gyurka-Móvár) kombó áldásos hatását, ugyanott tartanának, mint amit a Majonéz-Metz permutáció kihoz belőlük. Ne siessük el a magyar feltámadást sporttársak! Ne Metz-zük el az esélyeinket idegenek majmolásával. Ezek csak kapitalista trükkök, megvan nekünk a magunk útja. Jaj, Móváron több időt kap Pásztor, mint a Fradiban. A sors bizony igazságos: akinek az egyik lába rövidebb, a másik hosszabb.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.25 0 6 9293

.....mondanom sem kell (bár neked úgy látszik igen) h ezeket a példákat NEM konkrétan a Mayonnade-igazolásokra hoztam fel. Hanem csak úgy általában.

 

És konkrétan a Mayonnade-igazolások szerinted miért nem valósultak meg?

Ha nem a pénz miatt - bár Mayonnade nyilvánvalóan erre utalt, de bizonyára félrevezette a galád Borsos -, akkor mi lehetett ennek az oka?

Nem szeretik a lányok a croissant-t?

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -3 2 9292

'Móváron sokkal több játékidőt kap és ez látszik a játékán is. Ennyit arról h nem lett jobb.'

 

Akik nem akarják látni Pásztor teljesítményében a drasztikus fejlődést,azok akkor sem vennék ezt észre ha orrba vágná őket ez a tény!

Előzmény: RnD (9280)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.25 -4 0 9291

'Elek egyik legjobb döntése volt az elmúlt években.'

 

Furcsa lett volna ha mást mondasz:-)

Előzmény: Tonio 2.0 (9277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!