hódember Creative Commons License 2019.08.01 0 3 15110

Kár, hogy nincs ilyen esetekre egy Lazovicunk, ő ezt a nagyhalál dolgot nagyon tudja, szerintem akár a padon ülve is el tudná játszani.

Előzmény: tom55 (15107)
perempe Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15109

majd igazolnak vki B-kategóriás EU-n kívülit 1 milliárdért (vagy ötször ennyiért?), hogy az majd megoldja.

Előzmény: bendeguz90 (15058)
rage Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15108

A játékvezetőnek kell döntenie, adottak-e a feltételek a folytatásra, vagy sem

Ő úgy döntött, hogy adottak (jó eséllyel ez egy szar döntés volt)

Ha megsérült volna egy kispesti játékos is, akkor sima ügy

Óvás és 3-0 ide.

tom55 Creative Commons License 2019.08.01 0 1 15107

Nem tudom van-e szabály ilyen esetekre. MI van ha fejbe találja a bírót és szétnyílik a feje? Akkor is folytatódik a játék? Nem kell ilyenkor azonnal lefújni a meccset?

Egy óvásnak mi lehet a pozitív vonzata? Újrajátszás?

A robbanásnál el kellett volna vágódnia 2 honvédosnak is játszani a nagyhalált, halláskárosodást.

Előzmény: Szigi101 (15106)
Szigi101 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15106
LaCatolica Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15105

Viszont a magyar kupacsapatoknak az nk szereplése és magyar futball sikere/sikertelensége között szerintem közel sincs akkora összefüggés, mint amiről írtok, sőt szerintem teljsen minimális is lehet.

Mit profitál az általánoságban a magyar futball a presztízsen kívül abból, hogy bejut egy (vagy kettő) olyan csapat a csoportkörbe, ahol jó ha pályára tud lépni 2-3 (már kifelé futó) magyar a 6 csoportmeccs alatt? Ezzel az erővel Lugano is legalább annyira hozzájárul az idei csoportkörével és három magyarjával magyar foci sikeréhez.

Az már egy másik történet, ha mondjuk a Debrecen 7-8 magyarral a kezdőben, több sajátnevelésűvel bejutna egy csoportkörbe. Akkor már lehetne beszélni számottevő sikerről, mivel a Debrecenben több a fiatal (ergó piacképesebb játékos), akiket el is lehet adni jegyzetebb bajnokságba. Az, hogy összevásárolsz egy tucat légióst és elérsz egy kedvezőbb eredményt, az a befektetett pénz sikere, semmi több.

A Ludogoretz elég nagy hírnevet, tiszteletet szerzett magának az elmúlt 7-8 évben a nemzetközi sikereivel. Vajon jobb lett a bolgár futball? Nem, sőt... A válogatottjuk kb. sosem volt még rosszabb, légióskodó bolgár talán nincs egy tucat sem, és az is max a serie-b-ben, nb1-ben, orosz, szlovák és török ligában.

zo73 Creative Commons License 2019.08.01 0 1 15104

Szerintem ott és akkor kellett volna tökösnek lenni felvállalva az esetleges büntetést, és azt mondani, hogy márpedig mi nem folytatjuk a meccset (ha már az illetékesek mindenáron folytatni akarták) - legalább is amíg azt a kapu mögötti csürhét el nem takarítják, nem pedig utólag okoskodni, hogy a "játékosaink veszélynek voltak kitéve".

Na mind1. Kíváncsian várom mi lesz ennek a cirkusznak a vége.

50-50 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15101

Igaz-igaz ez rosszabb, mint a Fiorentina elleni 5-9 10 éve, de hol van ma a Lokinak egy Coulibaly-Rudolf csatárpárja? A jórészt saját nevelésű, magyar játékosokból álló hátsó alakzataik meg kb ugyanolyan gólképesek.

Előzmény: _matteo_ (15095)
hódember Creative Commons License 2019.08.01 0 2 15100

Catenaccio-t nyomunk, csak még nincs hozzá csatárunk, aki 2-ből egyet bever.

De remélem, hogy nemsokára megszán minket a Szerencsejáték zrt, vagy valamelyik sok állami tendert nyerő cég és vehetünk egyet. Még újak vagyunk a NER-ben, de csak lesz valami...

Amúgy szarok vagyunk, de én pl. kettős vereséget vártam, ahhoz képest ez szuper.

Előzmény: Gerilla01 (15088)
LaCatolica Creative Commons License 2019.08.01 -1 0 15099

Ha azt nézzük, akkor végülis a Fradi, a Honvéd és a Debrecen is búcsúztatott egy-egy kiemeltet, és a kiemelések alapján a három bravúr mellé, csak a Videoton betlizet.

hlln Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15097

Tényleg ennyire xar a magyar foci...az NB1 kb az angol harmad-negyed osztály színvonalán van.

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15096

Tudom, tudom... nem vak az a ló, hanem bátor!

Eh...

Előzmény: Gerilla01 (15094)
_matteo_ Creative Commons License 2019.08.01 -1 3 15095

Lehet, hogy ezzel a véleményemmel egyedül maradok, de nem értem Herczeg András miről beszél. A 7-1-es összesítés szerintem nagyon is gáz egy Torino ellen, pláne úgy, hogy a Toro nemrég tudta meg, hogy egyáltalán indulhat az EL-ben, messze nincsenek még csúcsformában, van kb. egy hónap a bajnoki rajtig..., az első meccset meg gyakorlatilag semleges pályán játszották.  PErsze nem azt mondom, hogy 50-50% volt az esély, mert messze nem, de egy 7-1-es kiesésre egyáltalán nem lennék büszke, én max 2-3 gólos differenciát vártam volna a két meccs alapján. És akkor azt még hozzá sem tettem, hogy az olasz csapatok mennyire nem szokták komolyan venni az ilyen meccseket... de lehet, hogy a Toro most pont kivéltel volt, bár a második félidőben szerintem elég látványosan beleszartak a meccsbe mégis lőttek két gól.

Mindettől függetlenül ez még semmi a Vidi égéséhez képest.

Gerilla01 Creative Commons License 2019.08.01 -2 2 15094

Ebből látszik, hogy itt nem csak a focink került a béka segge alá az évek alatt, hanem a szurkolói igényesség is. Igénytelen vagy.

A valóság az, hogy ez a román csapat két meccs alatt egy teljesen átlagos, verhető csapat benyomását keltette. Az iram egyik meccsen sem volt nagyobb egy átlagos nb1-esénél. Ezzel szemben a Kispest meg sem próbált továbbjutni, egyik meccsen sem. Az, hogy két kapuralövésük van 210 perc alatt, az nem csak statisztikai mutató.

Ha nem a románok lettek volna az ellenfelek, akkor azt mondanám, hogy az igazság győzött, meg aki próbált minimálisat tenni a továbbjutásért.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (15090)
Berlioz73 Creative Commons License 2019.08.01 0 1 15093

Az M4 en a csúsztatott élő közvetítés,  vajon miért maradt el?   ;)

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15092

Nem volt olyan állapotban.

Aztán jöttek a külső behatások. De szerintem ez még nem lefutott...

Előzmény: Mash_bakter (15086)
Redhot100 Creative Commons License 2019.08.01 0 2 15091

Egyetértek. Bár Herczeg András a legnagyobb hazai kamut nyomja azzal, hogy "elégedett" meg " elhoztuk a Torinót" szöveggel. Lófaszt hoztak ők el, az eredmény ellenére nehezen kivertek egy albán csapatot, majd nekik sorsolták az olaszokat és kaptak 2 meccsen 7 gólt.

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15090

Pedig kell mutogatni, nem a Kispest miatt, hanem az eset miatt. Ilyenért már több elmeszelés történt, ez se legyen kivétel.

A Kispestnek csak ez a lehetősége volt a továbbjutásra, s rendesen le is hozták. Ami utána történt egy félóra eltelteltével, na azért már pironkodhatnak.

kannibál Kovács Creative Commons License 2019.08.01 0 1 15089

Elnézést, de a focit nem statisztikai mutatókra játsszák, hanem gólokra. Márpedig ezen a téren a kispestiek egálban voltak egy olyan ellenfél ellen, amelyiknek a kerete a transfermarkt szerint háromszor annyit ér, mint a mieinké.

Nagyon helyesen tette a Honvéd, hogy nem kezdett el szerethetőzni.

Gerilla01 Creative Commons License 2019.08.01 -2 0 15088

Két meccs, 210 perc. Összesen 2 kaput eltaláló kispesti lövés. És ezek után lesznek, akik az uefára fognak mutogatni.

kannibál Kovács Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15087

Bocsánat, de a Honvéd - a Fradival és a Videotonnal ellentétben - finoman szólva nem az NB1 elitjét jelenti. Egy szedett-vedett kiscsapat, amelyik a román ellenfél ellen csak kihúzta kapott gól nélkül a 90+120 percig. Tessék csak megnézni, hogy az elmúlt évtizedekben - gyakran sokkal elitebb játékoskeretekkel - mit fakítottunk a románok ellen.

Előzmény: Gerilla01 (15083)
Mash_bakter Creative Commons License 2019.08.01 0 2 15086

mégiscsak egy ref omlott össze a hanggránáttól.

ott és akkor kellett volna lefújni a meccset

Előzmény: Tamas(Ottawa) (15085)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15085

Szerintem ez volt az egyetlen sikerre vezető taktika részükről. Ha nincs az a félórás tökölés, meg is lett volna talán. Bár, ahogy ezek rugdalták a büntetőket, lehet ugyanez lett volna a vége.

Kiváncsi vagyok azért az UEFA-ra... mégiscsak egy ref omlott össze a hanggránáttól.

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.01 0 0 15084

Fekete nap ez a bolgárok számára is, egy kiesett, egy kiesésre áll, egy hosszabbításra, és csak a Ludogorets jutott tovább.

De mire leírtam, a kiesésre álló meglövi az idegenbeli gólt, úgyhogy nem kaphatnak többet, de még van 15 perc. Ők legalább küzdenek.

Gerilla01 Creative Commons License 2019.08.01 -2 2 15083

Milyen lett volna a Kispesttől egy rossz produkció, ha szerinted ez nem volt rossz? Beszari, hitvány szar focit nyújtottak, az amúgy nem túl acélos románokkal szemben. 26-2 kapura lövés, ebből 10-0 a kaput talált. Egy támadást nem sikerült összehozni, ami mondjuk 5-nél több passzból állt volna.

kannibál Kovács Creative Commons License 2019.08.01 -2 1 15082

Rövid vélemény:

Ferencváros: Továbbjutó csapatot nem illik bántani, pláne, ha korrekt játékkal és eredményekkel megy tovább. A NER történetében először fordul elő, hogy a Fradi nem gázszagú.

Videoton: Nem szégyellitek magatokat? Őszinte leszek: a vaduzi játékos kiállítása után én már azért szurkoltam, hogy ne szépítsen a Fehérvár.

Honvéd: Nem értem, hogy miért nem szakították félbe a mérkőzést. Amúgy a mumusainknak számító románok ellen nem volt rossz a pályán látott produkció.

Debrecen: Kizárólag a Herczeg András miatti tisztelet miatt nem írok negatív dolgot. Sajnos a Torino nagyon komolyan vette a kupameccseket.