Keresés

Részletes keresés

kalapp Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1359
Kheiron:mert jelen pillanatban a világ esze az üzleti,pénzügyi életben. Jamesről pedig: Neki köszönhetjük azt a szintű üzleti képzést,amit ebben a rendszerben a legjobbaktól tanulunk(itt volt Brian Tracy,Bodo Schafer...jön Kyosaki,Zig Ziglar,stb...)..hogy ez miért bántja a szemetek,csibra,azt nem tudom..Ilyen szinten,ekkora üzlettel,és felelősséggel már más tevékenység is jár,minthogy hogyan tökéletesitsük a "Hálózatépitők Kézikönyvét"-ugyanis az már tökéletes!! ...És ez a rendszer többek közt Tőle tud így működni,ahogy. És ha ti ezzel foglalkoztok(attól függetlenül,hogy megy-e nektek vagy sem),akkor mindenképp örülnünk kell,és hálásnak lenni azért,hogy ez igy van! Ez az én szerény véleményem.
Előzmény: csibra (1357)
kheiron Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1358
Fura amúgy nekem ez a Kyosakizás. Az első két könyvét (a Gazdag papa, szegény papa, és annak a folytatása) olvastam, azokban semmi újdonság nem volt számomra. Teljesen hétköznapi, evidens dolgokat írt le. Ehhez képest már több MLM-es ismerősöm ajánlotta egymástól függetlenül a könyveit, mint az új gondolkodásmód bibliáit. Máig nem értem, miért.
Előzmény: csibra (1357)
csibra Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1357
Én 10 évvel ezelőtt beszéltem a Jamesel. Akkoriban még nem volt ez az őrült kiosakizás (akinek végülis igaza van egyébként), és az üzlet üzletépítésről és egymás támogatásáról szólt, nem mégtöbb és mégtöbb pénzkeresésről. Bánhatod, hogy akkoriban nem ismerted a Jamest. Meglepődnél.
Előzmény: volleyboy (1350)
LeifEriksson Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1356

Ha nem tudod mit jelent, nyugodtan nézd meg a szótárban, egyébként meg a törvényes előírások kikerülése, engedélyek nélküli "üzletnyitás", adók-járulékok nem fizetése, köznapian szólva: feketézés.

 

Így már világos?

Előzmény: volleyboy (1355)
volleyboy Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1355
Jól van, most már ne kerülgessük a dolgot! Mondd meg mi ez a maffiamódszer, ha annyira tudod!
Előzmény: LeifEriksson (1353)
LeifEriksson Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1354
Ja, és ezt marhára nem viccből mondtam, akárhány szmájlit is tettél az előző hsz-be.
Előzmény: volleyboy (1352)
LeifEriksson Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1353

Egy nagyon közeli családtagom személyes tapasztalata, hogy neki mondta a kedves James még 1996 körül, hogy ha maffiamódszerekkel lehet piacot szerezni (ez akkor Kína volt), akkor maffiamódszerekkel kell.

 

Ez a közeli családtagom akkor szakított az Amwayjel...

 

 

Amiről nem tudsz, azt jobb nem dicsőíteni

Előzmény: volleyboy (1352)
volleyboy Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1352
MAffia??:))) Ez jó volt. Csak szimpla üzletépítés. NEked ennyire elképzelhetetlen, hogy rögtön a piacnyitás napján többmilliós forgalom keletkezik?? :)))) Igazat mondva, én is ezt csináltam volna.Te nem? Neked miért ellenszenves az AMWAY? Személyes tapasztalat, vagy elvi?
Előzmény: Törölt nick (1351)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1351
Azt, hogy egy olyan ember, aki a legális üzleteiből is szépen keres, miért megy bele maffiás tevékenységbe meg nem nyitott piacokon, és miért biztat erre másokat is?
Előzmény: volleyboy (1350)
volleyboy Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1350
Még jó. Beszéltem vele és nagyon közvetlen, megnyerő személyiség. Ha szánna Rád 5 percet, miről beszélnél vele?
Előzmény: Törölt nick (1348)
volleyboy Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1349
10+ 20+ 30+ kinek van?
Előzmény: Törölt nick (1348)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.19 0 0 1348
És most örülsz neki, mint majom a farkának, mi?

Előzmény: volleyboy (1347)
volleyboy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 1347
Ma találkozom a James-szel. hehe
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 1346
Viszont aki meg tudná írni, hogy az "Ó-léééé-ólé-ólé-óléééééé..."-t ki játssza és mi a pontos címe, annak nagyon megköszönném!...Ugyanis azóta se tudtam kideríteni!
csibra Creative Commons License 2004.07.12 0 0 1345
Miután a 2005-ös utazó szeminárium Orlandó lesz ismét, ismét Orlandó a sláger.
Előzmény: Törölt nick (1343)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 1343
Most mit nyomatnak a rendezvény elején? (Régebben: "Endiccóóóóóóóllráááájt...!' Utána: "Ó-léééé-ólé-ólé-óléééééé...") Nem megyek el, csak szimplán érdeklődöm.
Előzmény: volleyboy (1341)
volleyboy Creative Commons License 2004.07.12 0 0 1342
Most sütöttünk az iCook tapadásmentesben. Ha nem az orrom előtt dobálják a sajtot, mint egy palacsintát, nem hiszem el. Nagyon állat. Azt hiszem megtaláltam az e havi rendelnivalót... Kinek van már?
Előzmény: volleyboy (1341)
volleyboy Creative Commons License 2004.07.12 0 0 1341
júli 24 Bp okt 29-30-31 Tihany Ki jön?
Előzmény: kalapp (1340)
kalapp Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1340

Őszintén:

 

1.:Már nincs,azelőtt alkalmazottként dolgoztam 5 évet.

2.:Lásd az 1-es pontot.

3.:Termékforgalmazásból kb.20.000Ft(a bónusz ennek kicsit több,mint húszszorosa)/hó

4.:jelenleg heti maximum 35 óra,átlag ennél kevesebb,és akkor,amikor én akarom.Költségek:elenyésző,Km-től függ,az meg változó.Talán MAX.(!!) havi 50-70EFt

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1338)
LeifEriksson Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1339

Csibrából nagy nehezen sikerült kihúznom nemrég, egy kicsit lejjebb megtalálható...

 

Annyira emlékszem, hogy havi 5-10 ezer környékén kaszál ezzel a szuper üzlettel, igaz, NULLA óra munkával, mint mondta...

 

(nem olyan régi a hsz, talán május környéke, kicsit keress vissza, megtalálod... :))

 

Azt is írta, hogy főállás mellett csinálja.

 

Szóval, mint látod, a lehetőségek határtalanok... :)))

 

 

(megjegyzem, ezzel a válasszal csibra is fehér holló volt, a többiek nagyon mismásolnak, ne nagyon várj komoly választ....)

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1338)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1338

sziasztok

 

Valki aki aktív tag az válaszolna néhány kérdésemre?

 

  1. Van-e másik állása, alkalmazott-e valahol (van-e más jövedelme)
  2. abból él, hogy amway termékforgalmaz, vagy a fizetéséből?
  3. mekkora jövedelemre tesz szert a termékek forgalmazásával és
  4. ez mennyi pénzébe+idejébe kerül

Reménykedem, hogy van aki őszinte választ ad, nem csak a prospektusokat mantrázza.

 

Előre is köszönöm

ZöPö Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1337
Ennyi agymosott zombit egy helyen legfeljebb a hitgyülis topicokban lehet találni.
glad Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1336
Kedves Nemka!
Tegyünk rendbe néhány torzítást:
„Mégis évente százezrek kezdenek el tanulni szakmákat, amikben aztán vagy sikeresek lesznek, vagy sem.”
Hát ez az erről van szó!
Tudod miért kénytelen az emberek 99% szakmát váltani és tovább tanulni?
Nem azért mert béna és sikertelen hanem mert telitett a piac az adott szakmából.Ott ahol 50 csőszerelőnek van munka ott nem él meg a 150.
Az nem lehetetlen, hogy pont a 148 ne legyen sikeres, de közel se akkora esélyei vannak mint a 10 számú emberkének.
Az MLM is ez a helyzet és itt hazudnak. Azt állítják, hogy nem számít a személy, a hely, az idő és az egyéb tényező csak akarni kell. Ez egy gazdasági paradoxon, magyarán hülyeség.

"Hány iskolában hallottál már olyat, hogy "Kedves diákok! Figyelmeztetlek benneteket, hogy közületek csak kb. minden ezredik lesz sikeres."?...”
Mint informatikus elhiszem, hogy neked nem mondtak ilyet, de nekem és sok más embernek igen.
Na erre varrjál gombot!
Nekünk kerek-perec megmondták, hogy népszerű szakma a mienk, de túl sokan vagyunk már és nem tud majd mindenki elhelyezkedni ezért gondolkodjunk a tovább tanuláson, hogy több esélyünk legyen. na ezt hívják realizmusnak és őszinteségnek

"...Egy sikeres asztalos milliókat keres, egy jó asztalos éppen megél…”
Sajnos a mai világunkban a sikeres és a jó fogalma ketté vált.
Nem feltétlenül lesz egy jó asztalos sikeres az üzleti életben ÉS egy üzleti életben sikeres asztalos nem biztos, hogy jó asztalos.
Ha egy piacon 5 asztalosra van szükség, de csak 2 jó van akkor ott megél a másik 3 kevésbé jó is (ha nem nagyon béna), de hiába jó asztalos valaki ha már van mellette másik 5 jó asztalos és 6.-nak nincs meló.
Hát ez a piac törvénye amiről az MLM cégek nem szeretnek tudomást venni, de attól még létezik.

„Én értem, és megértem, hogy becsapva érzed magad, amiért nem lettél sikeres az MLM-ben.”
Nem azért haragúdnak itt a legtöbben mert nem lettek sikeresek, hanem azért mert azt ígérték, hogy biztos sikeres leszel csak akarnod kell. Sajnos az MLM cégek a siker érdekében lelketlenül átverik az embereket (lsd. első hozzászólást-topic nyitó)

Glad
Előzmény: glad (1334)
glad Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1334
<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Kedves Nemka!

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Tegyünk rendbe néhány torzítást:

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>„Mégis évente százezrek kezdenek el tanulni szakmákat, amikben aztán vagy sikeresek lesznek, vagy sem.”

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Hát ez az erről van szó!

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Tudod miért kénytelen az emberek 99% szakmát váltani és tovább tanulni?

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Nem azért mert béna és sikertelen hanem mert telitett a piac az adott szakmából.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Ott ahol 50 csőszerelőnek van munka ott nem él meg a 150. Az nem lehetetlen, hogy pont a 148 ne legyen sikeres, de közel se akkora esélyei vannak mint a 10 számú emberkének.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Az MLM is ez a helyzet és itt hazudnak. Azt állítják, hogy nem számít a személy, a hely, az idő és az egyéb tényező csak akarni kell. Ez egy gazdasági paradoxon, magyarán hülyeség.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>„…Hány iskolában hallottál már olyat, hogy "Kedves diákok! Figyelmeztetlek benneteket, hogy közületek csak kb. minden ezredik lesz sikeres."?...”

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Mint informatikus elhiszem, hogy neked nem mondtak ilyet, de nekem és sok más embernek igen. na erre varrjál gombot!

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Nekünk kerek-perec megmondták, hogy népszerű szakma a mienk, de túl sokan vagyunk már és nem tud majd mindenki elhelyezkedni ezért gondolkodjunk a tovább tanuláson, hogy több esélyünk legyen. na ezt hívják realizmusnak és őszinteségnek.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>„…Egy sikeres asztalos milliókat keres, egy jó asztalos éppen megél…”

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Sajnos a mai világunkban a sikeres és a jó fogalma ketté vált.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Nem feltétlenül lesz egy jó asztalos sikeres az üzleti életben ÉS egy üzleti életben sikeres asztalos nem biztos, hogy jó asztalos.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Ha egy piacon 5 asztalosra van szükség, de csak 2 jó van akkor ott megél a másik 3 kevésbé jó is (ha nem nagyon béna), de hiába jó asztalos valaki ha már van mellette másik 5 jó asztalos és 6.-nak nincs meló.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Hát ez a piac törvénye amiről az MLM cégek nem szeretnek tudomást venni, de attól még létezik.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>„Én értem, és megértem, hogy becsapva érzed magad, amiért nem lettél sikeres az MLM-ben.”

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>nem azért haragúdnak itt a legtöbben mert nem lettek sikeresek, hanem azért mert azt ígérték, hogy biztos sikeres leszel csak akarnod kell. Sajnos az MLM cégek a siker érdekében lelketlenül átverik az embereket (lsd. első hozzászólást-topic nyitó)

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><o:p><FONT face="Times New Roman" size=3> </o:p>

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Glad

Előzmény: Törölt nick (1331)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1331
Hali Maxval!

A szerencsejátékok alapvetően alkalmatlanok az összehasonlításra, mert nem a befektetett munkán, hanem a szerencsén (vajon miről kapták a nevüket?) alapulnak.

Az elmúlt 45 év során elég sokszor és elég sokan mondták meg az Amway-ről az 'igazat', s lám, még mindig nem omlott össze. ("A jelenlegi fizikai ismeretek szerint a cserebogár képtelen a repülésre. Szerencséjére, a cserebogár nem ért a fizikához.")

Ha összehasonlítod, hogy hányan sikeresek az MLM-ben és hányan sikeresek egy-egy 'hétköznapi' szakmában, akkor szerinted mit fogsz tapasztalni? Mégis évente százezrek kezdenek el tanulni szakmákat, amikben aztán vagy sikeresek lesznek, vagy sem.

Ez utóbbiak azután más területeken helyezkednek el, vagyis 'kilépnek' a saját szakmájukból. Szerinted őket is becsapták, amikor az adott szakmát elkezdték nekik tanítani? Hány iskolában hallottál már olyat, hogy "Kedves diákok! Figyelmeztetlek benneteket, hogy közületek csak kb. minden ezredik lesz sikeres."? Mindenki kap egy lehetőséget, amivel vagy tud kezdeni valamit, vagy nem.

Én informatikus vagyok, de nem vagyok sikeres informatikus. 'Csak' jó informatikus vagyok. Egy sikeres asztalos milliókat keres, egy jó asztalos éppen megél. Egy sikeres bróker milliókat keres, egy jó bróker éppen megél. Egy sikeres ügyvéd milliókat keres, egy jó ügyvéd éppen megél. Egy sikeres hálózatépítő (alias "MLM ügynök") milliókat keres, egy jó hálózatépítő éppen megél. Stb, stb, stb ... (De sikeres nem egyik napról a másikra lesz senki, hanem évek alatt válik jóból azzá.) Aki pedig megélni sem tud abból, amit csinál, hamarosan váltani fog, vagyis kilép.

Én értem, és megértem, hogy becsapva érzed magad, amiért nem lettél sikeres az MLM-ben. Hasonlóan becsapottnak érzik magukat azok a friss diplomások/szakmunkások, akik nem tudnak a saját szakmájukban elhelyezkedni. Mégsem mondja senki, hogy az iskola rossz, mindet be kellene zárni.

Én nagyon örülök, hogy találtál egy olyan lehetőséget (gyógynövénybolt), ahol sikeres lehetsz. Kívánom, hogy szép életed legyen!

Nemka
Előzmény: Törölt nick (1330)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1329
Hali Mindenki! Végigolvastam az egész levelezést és nagyon tetszik, ahogy mindenki kiáll a saját igaza mellett. Elvégre: ahány ember, annyi igazság. De, légyszi, vegyétek már észre, hogy egyikőtök sem fog hatni a másikra, egyikőtök véleménye sem fog megváltozni a másiké miatt. Azon vitatkozni, hogy az MLM (legyen az Amway, vagy bármi egyéb) jó-e vagy sem, hülyeség. Mert van, akinek bejön és van, akinek nem. És ez igaz minden egyébre az életben. Nekem jó választás volt az Amway. Aki csalódott benne, annak kívánom, hogy ez legyen az egyetlen dolog, amiben csalódnia kell az életben. Aki pedig anélkül mond róla negatív véleményt, hogy tapasztalata is lenne, legyen így boldog. Nemka
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1328

Mi lesz a vége?? Megmondom.

Ötven évvel a nyitás után is azt a dumát fogják nyomatni, hogy: "Van egy új üzleti lehetőség, áááá, nem, nem emvéj, de telefonon - vagy ami akkor lesz helyette - sajnos nem mondhatok többet..."

 

Előzmény: Hokunda (1327)
Hokunda Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1327

Tökre tetszik amikor emberek hirtelen szakértővé válnak dolgokban. Hirtelen érteni kezdenek az MLMhez, az anatómiához, a gazdasághoz. :)

A legjobban az tetszik amikor XY aki beszélni sem tud, meg nem is ért semmihez hirtelen sikeres lesz az MLMben. Nem lett közben se gazdasági, kereskedelmi, egészségügyi szakember, mégis keres egy rakás pénzt. Neki miért volt több esélye?

 

Ha meg a jó időben jó helyent nézzük akkor kezdjetek bele egy olyanba, ami most nyit a magyar piacon és kellően nagy támogató szervezete van, cégileg is benne van mondjuk a top 30ban. Most is van ilyen.

 

A kontakt kazetta aranyos dolog. Elárulok egy titkot. Semmi jelentősége, hogy mi van rajta. :)

 

Hú jól elkalandoztam csak azt akartam írni, hogy akár tetszik akár nem az emberiség fejlődése és evolúciója miatt kezdett el terjedni az MLM szisztéma. Nem azért, mert milyen marha jó üzlet mindenkinek, hanem azért, mert valahogy fel kell oldani azt a helyzetet, hogy mindenki dolgozik és senki sem él. Hogy miért pont ezt találták ki, annak is biztos van oka, de az nem fontos. Egyre jobban fognak terjedni azok a rendszerek, amik úgymond felszabadítják az embereket a munka terhe alól. Ezért van, hogy nő az automatizálás és csökkenteni akarják a munkaórák számát. Bár most gazdasági okokra hivatkozva újra vissza akarják növelni nyugaton 40 órára a munkahetet, de várjuk ki sikerül-e. Szóval lehet nyugodtan szidni az Amwayt meg amit akartok, de a folyamatot nem lehet megállítani. Én személy szerint kíváncsian várom, hogy mi lesz a vége az egésznek.

 

LeifEriksson Creative Commons License 2004.06.28 0 0 1326

Nem ugyanaz.

 

A gyémánt több lépcsővel a 21% fölött van.

Előzmény: Orsósné Fütyü Kókusz (1325)
Orsósné Fütyü Kókusz Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1325
A huszonegy százalék meg a gyémánt az ugyanaz?
Előzmény: kalapp (1292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!