Keresés

Részletes keresés

epitkezes1 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 9885

Ha esetleg jelerősítő egységre van szükséged, az is van nekik.

 

köszi !!! mivel a computermnek (tudtommal) nincs..

Előzmény: bksv (9884)
bksv Creative Commons License 2012.11.22 0 0 9884

Siemens REV17 RF, vagy REV24 RF. Megbízható, öntanuló, szerintem jó. Ha esetleg jelerősítő egységre van szükséged, az is van nekik.

Előzmény: Khaosz5 (9881)
epitkezes1 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 9883

Ha le karom cserélni valami megbízhatóbbra mit vállaszak.

 

ugyanezen problémával szenvedek a q7rf-emmel. gondolkodom egy siemens rev24rf-en, csak még sehol sem találtam olyat, hogy az jobban adná/venné a jelet, vagy valami. jó lenne valami megerősítés..

Előzmény: Khaosz5 (9881)
smith Creative Commons License 2012.11.22 0 0 9882

Mit ajánlatok?


Ha van időjáráskövetőd, akkor állítsd be.

Ha nincs, akkor a padló előremenőjét igazítsd kézzel a kinti hőmérséklethez, tehát enyhébb időben vedd vissza.

Előzmény: Khaosz5 (9881)
Khaosz5 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 9881

Szia.

 

Most raktam bele új elelemet.A vezetékes nem megoldható.

 

Ha le karom cserélni valami megbízhatóbbra mit vállaszak. Jelenleg nyilt égésterű kazánom van.

 

Q8-al a padló részt hajlamos vagyok túlfűteni hiába 0-0,2 fokos kapcsolási érzékenység.

 

 

Mit ajánlatok?

Előzmény: dr.Stefan76 (9880)
dr.Stefan76 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 9880

probald ki hogy tegyel uj elemeket ! ! Nem akkus't !

 

en a vezetekes-t preferalom inkabb ... Q7, hibatlan. :)

Előzmény: Khaosz5 (9879)
Khaosz5 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 9879

Már megint cseszekszi ka computerm q8-am.

 

Évente 2-3 alkalommal előfordul hogy a vevő nem kapja meg a jelet a termosztától és nem állítja le a kazánt. A termosztát egyszer küldi ki a jelet és ha véletlen vem veszi a vevő a jelet, akkor nem áll le a kazán. Gyereknél sikerült 28 fokot csinálni amit nem vettük észre mert a mi szobánkban termoszelep van a radiátoron.

 

Elég bosszantó hogy megfőzőm a gyereket a másik szobába. Hogy bízzak meg akkor Q8-ban ?

 

A távolság nem nagy a termosztát és a vevő között kb 15 méter. Semmi beton mert könnyű szerkezetes a ház.

 

Van valami ötletetek? Most a vevőt rakom odébb hátha segít.

 

Ui: mi van ha nics otthon a család akkor akár megállás nélkül is mehet a termosztát aztán 50 fok lesz a szobákban.

Csapszi Creative Commons License 2012.11.21 0 0 9878

Én is webáruházban vettem. Semmi hátránya, sőt még az olcsóbból is tudtam alkudni, hogy ott vettem meg a klimamanaggert, külsőhőmérőt, stb. (Nem is keveset.)

Előzmény: aábccsdez (9874)
Varek1 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 9877

500 - 1000 ft borravaló és a futár a segítségeddel felviszi az emeletere.

 Az én  - igaz nem kondenzációs - kár - , de amúgy csodakazánomat is ketten vittük fel  így volt könnyebb.

 Én és a szállító, mivel egyedül volt.

Előzmény: Meister (9875)
Varek1 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 9876

 Mondjuk esete válogatja ! Meg aztán függ attól is, hogy hidegpadlós helyiségbe vagy szönyegesbe teszi tiszteletét az a szerelő.

 Mindenesetre illik megkérdezni, hogy mi legyen a cipővel.

 De a magánál hordozható cipő védő zsacskó a leg praktikusabb.

 Meg a félős szülők is jó ha ilyent rendszeresítenek maguknál.

 

 

 Mint érdekesség :

 

 

 az elmúlt években lakáskeresés alkalmával volt szerencsém legalább  35 -40 lakást belülről is mustrálni.

 Egy helyen ill. egy közvetítőnél találkoztam ezzel a cipővédős megoldással.

Előzmény: Meister (9873)
Meister Creative Commons License 2012.11.21 0 0 9875

Én is weben vettem az enyémet, az nem bosh mondjuk. Nem volt buktató, hacsak nem annyi, hogy a kiszállítást a földszintre értették... Így csak egy futár volt, nekem kellett felcipelnem vele... (62 kiló vagyok... :-)

Előzmény: aábccsdez (9874)
aábccsdez Creative Commons License 2012.11.20 0 0 9874

Jó estét!

 

Bosch Condens 2000 kombi kondenzációs kazánt szeretnék venni.

Meg merjem kockáztatni a webáruházas vásárlást? Sokkal olcsóbban jönne ki, a kiszállítás is ingyenes, fizetni csak a futárnál...

Be merjem vállalni? Van buktatója? Köszönöm

 

Meister Creative Commons License 2012.11.20 0 0 9873

Normális országban nejlonzacsit hordanak magukkal a szerelők, s azt veszik fel lakásbalépéskor. Ez higiénikusabb, mint a mezítlábazás. Egyébként, ha gyerek lenne négykézláb, én tartanék ilyet itthon.

Előzmény: Zeki_ (9872)
Zeki_ Creative Commons License 2012.11.19 0 0 9872

Vannak érdekes szerelők, az biztos...

A miénkhez aki kijött elsőnek, mondtam neki vesse már le a cipőjét, mert itt gyerekek mászkálnak négykézláb a lakásban. Ne menjen cipőstől végig a nappalin.

Erre ő: Nem vetkőzni jöttem én ide!

Sarkon fordult, és elment.

 

Köpni-nyelni nem tudtam, úgy meglepődtem.

 

Namost a Termomaxot Kecskeméten már csak ő szervízeli.

Így Ceglédről hívtam át embert.

Az nevetett eme szerelő bunkóságán, és levetette a cipőjét, mondván neki is vannak kisgyerekei, megérti. A fürdőben felvehette volna, de nem vette.

Előzmény: cssb (9870)
cssb Creative Commons License 2012.11.19 0 0 9871

"Tartozékként semmit nem kaptam a kazánhoz!"

Azt vásárolni kell...:) A tartozék kifejezés nem egyenlő a kazánhoz járó kiegészítővel. Egy kazánhoz kapható tartozék-árlista több száz tételből áll, akár a Te kazánodnál, vagy a Bosch, Vaillant vagy akármelyik komolyabb gyártónál. Ezeket nem adják hozzá sehol, nehéz is lenne, hogy melyik kazánhoz melyik tartozékból mennyit adnának hozzá a vevő igénye alapján. Gyárilag biztos, hogy ezek nem tartoznak bele a kazán szállítási terjedelmébe. Ha valamelyik boltban hozzáígérték, akkor viszont be kell rajtuk hajtani, ilyen akció létezik sokszor.

 

"Ez akkor micsoda, ha nem beltéri szobatermosztát?"

Sokkal több, mint egy szobatermosztát! Csak nem adnál egy sima szobatermosztátért 30 ezret?! Az, hogy a boltban a számlára mit írnak, az egy dolog. Ez egy távvezérlő, aminek egyik funkciója modulációs időjáráskövető szabályzó (ezt nevezik sokan termosztátnak, de nem az), amikor is nem ki-be kapcsolós üzemben dolgozik a kazán, hanem a beállított fűtési görbét tolja el a szobahőmérséklet függvényében. Komfort és fogyasztás szempontjából is egy sima szobatermosztát felett áll magasan. (És árban is...:)) Másrészt ez az egység a kazán kihelyezett vezérlője, harmadrészt a HMV készítést szabályozhatod és programozhatod vele. A használati útmutatójának már a címét ha elolvasod, ott sem termosztátnak hívják. Ehhez a kazánhoz a lehető legjobbat vetted, hidd el nekem... :)

 

Előzmény: Marzi (9838)
cssb Creative Commons License 2012.11.19 0 0 9870

Hívd a Boscht. De ne ki, hanem fel... :)

Aztán kiderül, adnak valami tanácsot, amit Te is megvalósíthatsz, vagy eligazítják a Te beüzemelőidet, vagy kiküldenek valaki mást, vagy ők kimennek hozzád. Akkor ráérsz még az anyagiakról gondolkodni.

Az biztos, hogy az a pénzkidobás, akiknek fizettél, de nem oldották meg... De ez már nem műszaki kérdés, hanem Ptk. Biztos van ilyen topic is... :)

 

 

Ha mégis a régieket hívod, teljesen jó amit gondolsz: "sajnálom, de a korábbi látogatás nem hozott eredményt, gyertek ujra". Tökéletes! 

 

"Nem ciki ez (nekik, de nekem is)."

Hát neked biztos nem!

Előzmény: CyS (9866)
hAnd Creative Commons License 2012.11.19 0 0 9869
Meg lehet úgy is jól csinálni, ne aggódj:

http://biosolar.hu/stuff/uploads/padlofutes_meretezes.pdf

Előzmény: aSzabe1 (9867)
Zeki_ Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9868

Sziasztok!

Mivel itt is sokan elégedettek, vagy épp elégedetlenek a szerelőjükkel, csináltunk egy weboldalt, ahol az ilyen mestereket/kóklereket lehetne ajánlani, vagy éppen nem ajánlani.

Ez másoknak segítség lehet, hogy kit érdemes kihívni a kazánjukhoz, és kit nem.

aSzabe1 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9867

Köszi az előző válaszokat!

 

Miután mindenki 3 utu szelepet ajánlott a padló ellátásához, a kedves mester hőcserélővel tette ezt. :-)

Kérdésem, hogy mivel szokták pontosan beállítani ilyen megoldásnál a padlóbamenő víz hőfokát?

Nagyjából szabályozni, ha jól tudom a keringető szivattyú sebességével lehet. Jelenleg egy 2 utú szelep+ bypass megoldás készül a szekunderkörbe a szabályzáshoz. Jónak tűnik ez?

 

A másik kérdésem:

Eddig volt egy plusz kiegyenlítő tartály a fűtéskörön a padló miatt. Most, hogy szétválasztottuk (radiátorra és padlóra), a primer körön csak a kazán sajátja maradt. Azóta viszont az óra és a túlnyomásszelep nagyon nincs szinkronban. Mikor meleg volt a víz a rendszerben az óra felment 3-ra, de a szelep még nem nyitott, aztán este lezártam a fűtést és reggelre az óra majdnem nullára leesett. Megpróbáltam visszatölteni, de az óra nem ment fel a zöld mező széléig sem és a túlnyomásszelep már elkezdett nyitni. Vajon mi lehet az oka?

CyS Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9866
Köszönöm újfent a segítőkészséget! Csak, hogy jól értsem, amit írsz: ne azt a céget hívjam, akik beüzemelték, és akik múltkor kijöttek, de sajnos sok eredményt nem értek el. Hanem, hívjam a Boscht és kérjem, hogy jöjjenek ok? Jól gondolom, hogy a ő látogatásukert fizetni kell? És miert fizessek, amikor alig nehány hete szerelték be a kazánt. :(

Ha esetleg mégse jól értem, amit írtál és azt javaslom hogy hívjam a beuzemelő társaságot ujra, akkor csak annyit mondhatok nekik, hogy "sajnálom, de a korábbi látogatás nem hozott eredményt, gyertek ujra". Nem ciki ez (nekik, de nekem is).
Előzmény: cssb (9835)
monyesz Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9865

Nyilván ezt kitalálták a szabályzást kitaláló mérnökök, szvsz neked kár ezzel foglalkozni.

Előzmény: rjoc (9854)
Zeki_ Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9864

A modulációs jobb.

 

Te sem úgy vezetd az autót, hogy nyomod a pedált, majd leveszed a lábad. Aztán megint nyomod, megint leveszed.

Előzmény: Törölt nick (9863)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9863

Azt elfelejtettem leírni hogy a fűtésszerelés miatt kb 10 napig egyáltalán nem volt fűtve.Nem tudom a falak mennyi idő után melegszenek át.A maximális fűtőteljesítmény pedig egészen 5kW-ig visszaállítható.Azt nem tudom hogy a modulációs üzem a jobb vagy a ki-be kapcsolós?A modulációs üzemben néztem a készülék állapotkijelzését és amikor nem fűt,akkor S02-t ír vagyis a szivattyú előzetes működését.A szivattyú megy is folyamatosan!Ez normális így?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9862

Igen, a melegvíz miatt lett kombi, és átfolyós a rendszer, plusz a teljesítményét, a szerelők levették 15 kw-ra. És a  házban, nincs több 22 foknál.

KömKel Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9861

Elég napi 2-3x max 3-5 percet szellőztetni.

A szellőztetésnek az a lényege, hogy levegőt cserélj. A 15 perces szellőztetésnél pedig már hűlnek a falak/padló/mennyezet is, azaz a felületfűtésednek ezt pótolnia kell.

 

Ha új épitésű a ház, az első szezonban lehet akár 30-40%-al nagyobb is a fogyasztás a vártnál, mert száradnak ki a szerkezetek.

 

Előzmény: merQree (9860)
merQree Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9860

Újépítésű 121 m2-es ház (30 cm-es NF Porotherm tégla, ragasztott technológiával, 10cm normál (fehér) külső hőszigetelés, födém 25 cm-es vasalt monolit beton 30 cm-es közetgyapot szigeteléssel, 2 légkamrás fa nyílászárók), Ariston Genus Premium System 24 + BCH120 literes tároló.

Nappali hőmérséklet beállítva 22 fokra, éjszakai illetve "távolléti" 21 fokra állítva.

A házban padló, mennyezet és radiátor is el van helyezve, vegyesen.

Hétfő 12 óra óta 27 m3 gáz fogyott. Ez 5,x m3/nap. Nem sok egy nagyon picit?

Igaz, szellőztetni sűrűn szellőztetünk, és elég hamar visszahűl a termosztát. Ez az jelenti, hogy mikor kinyitjuk az ablakot, 10-15 perc alatt akár 1,5 fokot is visszahűl a termosztáton a hőmérséklet.

A szellőztetést sűrítsük és a nyitvatartási időt csökkentsük?

joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 9859

"Tényleg ennyit kell, hogy fogyasszon, vagy rosszak a beállítások"

Ha 30-32 fokot tartasz benn akkor igen. :-))

Előzmény: Törölt nick (9855)
smith Creative Commons License 2012.11.17 0 0 9858

Nemrég üzemelték be a szerelők, de nekik is két órába tartott arra rájönni, hogy hogyis müködik valójában.

 

 

Melegvíz miatt lett kombi?

Csak mert ennek a fele teljesítményű tesója (Thema Condens FAS12) kétszer ekkora alapterületen nem fogyaszt mostanság ennyit.

Előzmény: Törölt nick (9855)
Csapszi Creative Commons License 2012.11.17 0 0 9857

Egy ekkora és ilyen szigetelésű házhoz szerintem sok ez a teljesítményű kazán.

 

(Csak viszonyításként mondom, hogy nekem a Vezúv 24KW a kb. 170nm-es házban fogyasztott napi 6m3-at.)

 

A kondenzációssal még nem tudom, azt mérem még pár hétig.

Előzmény: Törölt nick (9855)
KömKel Creative Commons License 2012.11.17 0 0 9856

Ez nagyon sok fogyasztásra egy ekkora háznál.

NEkem a 170 m2-re, kb ugyanezzel a hőszigeteltséggel jön ki ennyi az elmúlt 3 nap átlagát nézve. (padló és falfűtés)

Előzmény: Törölt nick (9855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!