Keresés

Részletes keresés

totyakos medwe Creative Commons License 2002.04.23 0 0 192
Arany Holló Étterem
Tiszaújváros

A polgári kaland után örültem, hogy alig 10 kilométerrel arrébb van egy olyan madár, ami tényleg étteremnek néz ki. Vasbeton szolgáltatókomplexum alsó szintje, különösebb hacacáré nincs, csak a mindenfelé terjedő illatokból és a a lefüggönyözött kirakaton átsejlő látványből derül ki, hogy megtaláltam az Arany Hollót.
Határozottan elegáns a berendezés, az viszont már kevésbé, hogy a terem túlsó felén ácsorgó pincért mintha odacövekelték volna: biccent felém, de mozdul. Na akkor játszunk egyet, én sem mozdulok, nézzük egymást és vajon melyikünk bírja tovább?

a folytatás

totyakos medwe Creative Commons License 2002.04.16 0 0 191
Berki Restaurácia, Körmend


borjúcsülök a la Berki

Előzmény: Hoborc (190)
Hoborc Creative Commons License 2002.04.14 0 0 190
Zalaegerszegen, illetve Körmenden tud valaki
kellemes és finom éttermet ajánlani ?
Südve Creative Commons License 2002.03.25 0 0 189
Ha már Sopron... köszönet a topicnak az ötletekért, kipróbáltuk a Jégvermet (kiváló), a Panorámát Balfon (semmi különös), és a Terciát Kópházán (kiváló).
Előzmény: andrasgeroly (186)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2002.03.23 0 0 188
Csatlakozom, én még Robinson korában jártam ott, mert a Lövér az valami katasztrófa volt.

Ebben a topikban Egerről szóltam valamikor régen és a Pool sörözőről, kötelességem megemlíteni, hogy kaptam egy mailt, amiben egy úriember azt írta, hogy ők megbetegedtek az ottani kajától.

Kipróbáltuk viszont a Tulipánt, hát az maga a mennyország!

Előzmény: andrasgeroly (186)
Boarhunter Creative Commons License 2002.03.23 0 0 187
Tulajdonképpen régi emlék. Kb. 4-5 éve még gyakran megfordultam Szombathelyen, és volt két olyan hely, melyeket felváltva látogattam, mindkettőt helyi barátaim ajánlották. Az első a Kispityer vendéglő, ahol már a nyolcvanas évek végén is a legjobb halászcsárdákat megszégyenítő halételválaszték volt. A hal fatányérost egyszerűen képtelenség volt megenni a mennyisége miatt. Katonaként majd csóró egyetemistaként jártam oda, de a pénzes osztrák vendégekhez szokott pincérek ezt sohasem éreztették velem. Egyetlen negatív élményem, ott ettem először békacombot, és nagyon túlsütötték,gyakorlatilag semmi íze, jellege nem maradt.
A másik hely a Gödör (a haspártiak vendéglője) a belvárosban. Ezt akkoriban nyitották/futtatták föl, amikor utolsó évben jártam arra, addig jó volt. Nagyon nagy választék, igényesen elkészített ételek és hatalmas adagok jellemezték. Ha jól emlékszem, ha valaki végig tudott enni egy teljes ételsort, a cég fizette. Bár a pincérek szerint erre addig nem került sor. Itt viszont a kiszolgálás nem volt a helyzet magaslatán, kevés, túlhajszolt és talán épp ezért kissé udvariatlan pincér volt.
Tud valaki ezekről a helyekről? Megvannak még?
Más. Ha véletlenül elvetődik valaki dél somogyba, és Lábodon jár, semmiképp se hagyja ki a Czeglédi féle vendéglőt. Soha nem látott ételválaszték, nagyon jó konyha, udvarias kiszolgálás. Ha valaki megkóstolja a medvesonkát, írja meg, hogy ízlett, én még nem mertem kipróbálni.
andrasgeroly Creative Commons License 2002.03.22 0 0 186
Sopron. Bár korábban már szerepelt - Robinson néven - én a héten voltam a Lővér-rel szembeni étteremben, és csak a legjobbakat írhatom róla. Bár most Columbus-nak hívják.
Előszöris a berendezés, a dizájn, a külcsiny mindenben harmonizált. A dohányzó, illetve a nem dohányzó rész teljesen szeparálva (adottsága mondjuk megvolt hozzá), az egész hely világos, kicsit veranda szerű (ez a pesti éttermek gyakori pincemegoldásához képest üdítő változatosság). A kiszolgálás pedig felülmúlta a várakozásomat. Hozzáteszem nem voltunk könnyű eset. Nejem első rendelése az étlapon nem szereplő tojásosgaluska volt. Zokszó nélkül, szinte vidáman megcsinálták! Akkora adag lett, hogy nem is bírta megenni. Mindezek után kártyával fizettünk, és mikor két nap múlva visszamentünk, ismét barátságosan fogadtak minket! Nejem második rendelése diéta miatt még érdekesebb volt. Májgombócos erőlevesből kivetette a májgombócot (kiegyeztek palacsintatésztában), amit viszont önként beleraktak az enyémbe! Nejem "főétele" krumpipüré volt, amit szintén gond nélkül prezentáltak.
A kávé mellé - bár még volt ásványvizem - kaptam egy pohár szódát!!
Mindezek mellett az árai is nagyon barátiak (különösen a Lővér után), és külön ki szeretném emelni a felszolgálónkat (kis termetű, fekete hajú úriember). Pont megfelelően kedves, szakértő.
András
bd Creative Commons License 2002.03.14 0 0 185
Hoborc, nagyon köszönöm.
Hogyn nekem miért nem sikerült?
Mégegyszer megpróbálom.
A helyszíni tapasztalatokka meg majd jelentkezek.
bd

Előzmény: Hoborc (184)
Hoborc Creative Commons License 2002.03.14 0 0 184
Google keresővel találtam meg (ez itt a reklám helye...)
Hoborc Creative Commons License 2002.03.14 0 0 183

Remélem nincs több ilyen nevű intézmény
Esztergomban.

Csülök Csárda
Esztergom
2500, Batthyány Lajos utca 9.
33/312-420

bd Creative Commons License 2002.03.13 0 0 182
totyakos medve, ha egy kicsit pontosabban leírnád, vagy internet cimet vagy telefont tudnál, kérem.
Nincs esztergom térképem, az autónk ellopták, az interneten meg a telefonkönyvben nem találom.
bd
Előzmény: totyakos medwe (181)
totyakos medwe Creative Commons License 2002.03.13 0 0 181
Csülök Csárda a Tanítóképző előtti kanyarban
Előzmény: bd (180)
bd Creative Commons License 2002.03.13 0 0 180
Esztergomban hol ebédeljek?
Nem drága kell, nem repi, hanem jól főzzenek.
Ha esetleg telefont is tudtok a helyfoglalás miatt?
bd
etna Creative Commons License 2002.03.06 0 0 179
Szegeden megnéztem a Botond nevű helyet. Belülről messze nem annyira előkelő mint az ember gondolná, giccsfestmények a falon, a kiszolgálás is elég hideg.
Kaja a normál szintet hozza, semmi extra, konyhához kicsit értő ember kis törődéssel talán még übereli is. Makói haltepertőt ettem hasáburgonyával és tartárral, az elég jó volt, de amit a többiek (jellemzően szárnyasokat, de nem ez volt a baj), attól egyáltalán nem voltam oda.
Egyszer elmegy.
Mike76 Creative Commons License 2002.03.04 0 0 178
Debrecen, Csokonai Söröző. Nagyon kellemes hely. Barátságos, figyelmes, de nem tolakodó fiatal pincérek, hangulatos belső és remek ételek. Én egy rozmaringos bárányraguval próbálkoztam - és nem bántam meg. Az ismerősöm Buttler Gróf kedvencével vette fel a harcot, ám városi koszton nevelődött ízlésének a mellékelt kakastaréj, kakastöke és egyéb aprólékok túl nagy feladatot jelentettek. Ő tudja, mindenesetre ha nekem eszembe jut egy bográcsban rotyogó, mindentbele kakaspörkölt, akkor igencsak nehezemre esik megérteni az ilyesfajta hozzáállást.
Az árak is emberi léptékűek, egy főétel 1000-1800 forintot kóstál, sőt ha valakinek nagyon szerencsés keze van, még ezt is megúszhatja - tessék gyakorolni a kockadobást! :))
Lavin Creative Commons License 2002.01.14 0 0 177
Nagycserkesz, Napliget étterem. Hatalmas és nagyon finom adagok. Kedvencem a Nagycserkeszi tehéntác (sertés karaj gombás-csülkös-túrós töltelékkel, bécsiesen bundázva. Rengeteg féle étel és tényleg mind bomba jó. A hely egyetlen negatívuma a mellékhelyiség...véknyabbak is csak szűkösen férnek el benne:) De hát végülis nem ezért megyünk:)
Mike76 Creative Commons License 2002.01.13 0 0 176
Egyetértek, tényleg nagyon jó kis hely, hangulatos bels?vel, id?nként kellemes él?zenével (két fiatal srác játszik, meglep?en jól). A konyhájuk is nagyon jó, csak egy dologra kell vigyázni: óriásiak az adagok. Engem legalábbis nagyon meglepett, amikor a fél adag bécsi szelet lelógott a tányérról...
Előzmény: Snuki (175)
Snuki Creative Commons License 2002.01.12 0 0 175
Padlás vendéglő-Miskolc, Győri kapu 149.

Isteni!

etna Creative Commons License 2002.01.03 0 0 174
Legutolsó kellemes vidéki élményem a Pablo pizza volt Temesváron. A srác Olaszországban tanult, érzodik rajta. Címet nem tudom sajnos, a rendorségtol nem messze van.

Ja Aradon is voltam a minap egy jó kis pizzériában (neve nincs, csak annyi van kiírva, hogy Pizza), a valaha volt Kossuth u és Batthyany u sarkán nyílt, átalakítottak egy kocsmát.
Pizzák 50.000 lejtol 140.000-ig (1 ft = 115 lej).
Sörök 15.000-20.000, ami ugye igen baráti. Carlsberg sör 20000-ért azaz kb 185 ft-ért fél literje, nem rossz. Volt még Tuborg és Kaiser az ismertebbek közül.

andry Creative Commons License 2002.01.02 0 0 173
Kőszeg, Bécsikapu Étterem (Rajnis u. 5.)
Nagyon korrekt konyha, remek borlap, helyhez passzoló enteriőr és étlap. Nem drága hely. Érdemes előtte asztalt foglalni: 06/94/563 122
RKata Creative Commons License 2001.11.26 0 0 172
Csak megerősíthetem a dícsérő kritikát, a hétvégén volt szerencsém megtapasztalni. Nagyon szép a berendezés, kedves és gyors a kiszolgálás, az étel pedig fenséges (Gróf Buttler kedvence, Talizmán tál). Négyen voltunk, üdítők, 6 dl bor, Jaeger, 3 leves, négy főfogás, 3 desszert borravalóval együtt 10.000 pénz.
Előzmény: szervező (166)
tara Creative Commons License 2001.11.13 0 0 171
A Pótkerékben nem voltam, de tőle kb. két kilométerre Miskolc felé a Delta étteremmel nagyon meg voltunk elégedve.
T.
Előzmény: szervező (169)
Scai Creative Commons License 2001.11.12 0 0 170
Kecskemét-Kecskeméti Csárda

Igazi magyaros berendezés, jó kaja, finom borok.
Külföldinek kifejezetten ajánlott, ha akar magyarost látni!

szervező Creative Commons License 2001.11.06 0 0 169
A hármas úton a 169-es km-kőnél lévő Pótkerék csárda a nyári rádiós szavazáson az ország legjobb autós étterme címét nyerte el.

Ott voltam. Én nem szavaztam volna rájuk.
A részletek itt

Hoborc Creative Commons License 2001.10.25 0 0 167
Kipróbáltam a Captain Drake éttermet Győrban, és mindenkinek csak ajánlani tudom. Maximálisan egyetértek a már leírt méltatásokkal.
szervező Creative Commons License 2001.10.24 0 0 166
Gyöngyszemre bukkantam! Volt egy söröző, amit rendszeresen meglátogattam egri kiruccanásaim alkalmával, de mivel fő a változatosság, és a Szépasszony völgyi borospincéktől már nem volt kedvem visszamenni a belvárosba, a helyszínen érdeklődtem, melyik a legjobb étterem.
"- Tessék menni a Talizmánba, aztat keresi mindenki" - javasolja a fejkendős néne, miközben beüti a dugókat a demizsonjaimba.Megtudom még, hogy ez a hely valamikor a vár alatt volt, de kiköltözött ide, a borlelőhely mellé.
a folytatás itt
andry Creative Commons License 2001.10.23 0 0 165
A korábban többször említett dunabogdányi Forgó jó, nagy adagok, közepes árak, de a kiszolgálás nem az erősségük, nagyon sokat kellett várni, és még csak kedvesek se voltak. Az ételek azért a megbeszélt sorrendben érkeztek.
tara Creative Commons License 2001.10.20 0 0 164
Tudom, ott kerestem először, de árak nincsenek rajta.
T.
Előzmény: Hoborc (163)
Hoborc Creative Commons License 2001.10.19 0 0 163
Az aranysárkánynak van honlapja (www.aranysarkany.hu) ott szerintem meg tudod nézni az árakat
Előzmény: tara (162)
tara Creative Commons License 2001.10.19 0 0 162
Meg tudná valaki mondani, hogy milyenek az árak mostanában a fóti Fáy présházban és a szentendrei Aranysárkányban? Családi ünnep alkalmából szeretnénk öten elmenni. Szeszesitalok nem fontosak.

Előre is köszönöm
T.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!