Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2012.12.01 0 0 9932

 Valószinű kondenzációs üzemben kívánja használni.

 

 

 Aprópó egy szakmai kérdés : ha egy C12 -es kazánt kondenzációsan kívánok üzemeltetni, mi történik ?

 Addig csökkentem a teljesítményt,  amig a füst le nem kondenzál. Azonkívül, hogy a hőcserélő előbb utóbb tönkre megy, de ez nem problém,  mivel jövőre kidobom !!

monyesz Creative Commons License 2012.12.01 0 0 9931

Örülünk, hogy ezt ide, a kondenzációs kazánok topicjába írtad!

Előzmény: kilitipapa (9930)
kilitipapa Creative Commons License 2012.12.01 0 0 9930

Szép napotkívánok! Vasárnap beüzemeltem a vegyestüzelésű kazánt/40kw-os Totya/ . Hála az olvasottaknak nagyon jól működik a rendszer. Van rajta huzatszabályzó és a füstcsőbe is építettem. Azóta a szabályzott égésnek köszönhetően nem kellett újra begyújtani,csak reggel és este rátenni pár darab fát! Más a hőérzet a lakásban mint a gázkazánnal volt! Remélem így fog működni akkor is ha meg jön a hideg!

hudzy6 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 9929

Sziasztok

 

Tud esetleg valaki ajánlani Érd környékéről szakit, aki kazánokkal foglalkozik, kiméri,beméri,beüzemeli stb... és ért is hozzá?

monyesz Creative Commons License 2012.11.28 0 0 9928

Ismi komplett kazánokat vesz és hoz helyre így!

Előzmény: Zeki_ (9925)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 9927

Végül is, ha élelmes a szerelő :)

Nekünk volt a Junkersben panelcsere, a szerelő otthagyta nálunk...pedig nem volt olcsó az új. Enyhén túlárazott 50.000 Ft-ot elkérni ezért a "computerért" mondjuk, de hát valakinek sokat kell rajta keresni.

 

Előzmény: smith (9926)
smith Creative Commons License 2012.11.28 0 0 9926

Vagy foglalkoznak, mert a rosssz panel a szerelőládában landol, nem a kukában, majd onnan a szerelő leadja javításra, és legközelebbre már van egy "új" nála.

Na most ha legközelebb benyögi valahol, hogy mennyi az új, de ő okosba felébe megszámolja, akkor naív üffél is bódog, meg a szerelő is vigyoroghat.

Persze ez nyilván csak elképzelt, a valóságtól elrugaszkodott elképzelés... :-)

Előzmény: Gyurco78 (9924)
Zeki_ Creative Commons License 2012.11.28 0 0 9925

Szomszédom járt így. Kerestek egy elektroműszerészt, az 5000Ft-ért meg egy oldal szalonnáért kimérte nekik a hibás kondit a vezérlőpanelen, az még 100Ft volt, oszt csókolom. 2 éve jó a készülék.

Előzmény: negros5 (9923)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 9924

Panelcserénél nem az a baj, hogy elromlik (szerintem minden elektronika tönkremehet akármennyi időn belül, főleg mióta ez az ólommentes forrasztás van), hanem, hogy ennyibe kerül cseréni...meg a javításával nem foglalkoznak. Valószínű, hogy igazából valami filléres baja van csak.

Amúgy amit hallottam erről régebben: ha van egy olcsó lakásbiztosításod, és a szervízzel készíttetsz egy szakvéleményt, hogy túlfeszültségtől ment tönkre ("villámcsapás"), akkor fizeti a biztosító.

Előzmény: negros5 (9923)
negros5 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 9923

Sziasztok!

 

Kombi kazánt szertnék vásárolni 24 KW osat,nem feltétlen kondenzációst.

Ha valaki ajánlana vmi megbízhatót,ami 5 év után nem megy a kukákba ,mint a mostani Ariston,amibe valami panelt kellene cserélni (5 éves).ami 75 000ft,akkor azt megköszönném.

Eddig egy üzletben voltam ott ajánlották a Ferroli f-24 Domiproject digit 

egy másik fórumon a Westen Pulsar D t.

Esetleg vélemény vagy javaslat.

 

Előre is köszönöm

zsolt

nixon70 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 9922

A kazánon kívül,a közös visszatérő vezetékben van,ami megy be a kazánba.

Előzmény: Krissz RR (9908)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 9921

" Égőnyomást kellene mérni a felfutásnál,"

vagy a gázórát !! Mert abból is látszik ! :-))

Előzmény: cssb (9920)
cssb Creative Commons License 2012.11.26 0 0 9920

Amit írtál, szerintem az is lehetséges probléma. De attól, hogy túlfut a hőmérséklet és leáll a kazán 65 foknál, még nem biztos, hogy nincs moduláció. Égőnyomást kellene mérni a felfutásnál, abból rögtön látszik, modulál-e. Mert ha dugulás van akár kazántestben, akár a rendszerben, vagy akár a szűrőben, ahogy azt nixon70 joggal feltételezi, akkor nem viszi el a teljesítményt a szivattyú, és hiába modulál le a kazán, az előremenő hamar eléri a beállított értéket és plusz öt fokot elérve kikapcsol. Én mindkét eshetőséget megvizsgálnám.

Előzmény: peterch (9917)
hodila Creative Commons License 2012.11.26 0 0 9919

OK ! Köszi !

Üdv !

Előzmény: bksv (9918)
bksv Creative Commons License 2012.11.26 0 0 9918

"De fog hamarab kapcsolni, hogy a beállított időre felfütse a lakást ? Vagy én állitsam a DIP kapcsolókkal, hogy menyivel hamarabb kapcsoljon!"

 

Nem fog hamarabb kapcsolni. Neked kell beállítani a DIP kapcsolókkal. Az öntanuló üzemmód nem a programváltásokban működik, hanem a helyiség hőmérséklet optimális megtartásában.

Előzmény: hodila (9903)
peterch Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9917

  Szamodra az lenne a jobb, ha csak beallitas kerdese lenne, de amennyiben nem lett semmi sem atallitva a kazanon es a futokoron is minden rendben van , akkor a modulacio hianya ami okozza problemat. A kazan elindul teljesgazon es az elektronikanak az eloremeno homersekletetol fuggoen kellene a teljesitmenyt leszabalyozni annyira, hogy ne kelljen a langot lekapcsolni, hanem kisebb langon folytatni a felfutest.

  Termeszetesen ezt csak a sajat kazanom mukodese alapjan irom, mert ugye en is csak egy felhasznalo vagyok.:)

Előzmény: Krissz RR (9915)
Zeki_ Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9916

Lejjebb veszi a lángot.

Előzmény: Krissz RR (9915)
Krissz RR Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9915

Jogos, valóban úgy írtam.

És mit jelet ez a moduláció? Hiba v csak beállítás kérdése??

Előzmény: peterch (9914)
peterch Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9914

  Mivel legelosszor ezt irtad:  Szóval nem éri el a szoba termosztáton beállított értéket a kazán,de mégis leáll 65 foknál, leejti a hőmérsékletet (vagyis hagyja leesni) aztán újra fűt.

  Ezert gondoltam es most is azt gondolom, hogy mivel nagy a kazan teljesitmenye a haz hoigenyehez kepest es azt irod, hogy a radiatorokkal minden rendben , akkor a kazanban van a bibi. A modulacio nem mukodik.

Előzmény: Krissz RR (9910)
Krissz RR Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9913

Külső érzékelő nincs.

Előzmény: Meister (9911)
Krissz RR Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9912

évek óta nem nyúltam a tekerőkhőz, szóval nem...

A csövet még nem néztem, de majd megnézem ha megy a kazán, most pl. nem fűt.

1 érdekes dolog volt még amire utólag jöttem rá, de sztem ezt már csak bebeszélem magamnak... Aznap mikor észrevettük h a kazán miket csinál a párom mosott, és több radiátorra is rárakott ruhákat h hamarabb száradjanak, na én este haza jöttem és mikor megláttam azt hittem ez bolondította meg a kazánt. Ruhák gyorsan le és fűtés, de sajna ugyanúgy csinálta a ki-be kapcsolásokat, tehát nem a ruhák voltak a gondok, lehet hülyeségnek gondoljátok de akkor jó ötletnek tűnt :)

Előzmény: Meister (9911)
Meister Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9911

nem lettek letekergetve a radiátorok? Vagy mondjuk a kazánhoz közeli csutkára kinyitva? Mert ez esetben lehet az, hogy túl hamar megfordul a víz, s melegebb lesz, mint amit a kazán szeretne, s ezért kapcsol ki.

Mennyire forró a visszatérő cső?

Van-e külső érzékelőd?

Előzmény: Krissz RR (9910)
Krissz RR Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9910

Lehet vmit rosszúl írtam v félre érthető volt, de felfűt az adott értékre (szoba termosztáton szereplő) amit én szeretnék a kazán, csak néhány ien ki-bekapcsolást csinál és engem ez aggaszt igazán, de ahogy elnézem csak ki kell hívnom megint a szerelőt :(

Előzmény: peterch (9909)
peterch Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9909

  A kazanod az jol mukodik, mar ami a beallitott es a pillanatnyi homersekletet illeti. Igy kell mukodnie amennyiben az eloremeno melegebb mint a beallitott homerseklet, csakhogy normal esetben az ilyen modon valo folyamatos uzemeles, az mar nem normalis, mert ezekszerint nem modulal a kazan. Mas volna a helyzet, ha a szobatermosztatod lekapcsolna, de nalad a haz homerseklete nem emelkedik a szobatermosztaton beallitott ertekre. Igy a hiba csakis a kazanban keresendo, ha a radiatorok rendben vannak es a rendszerben a futoviz problemamentesen tud aramlani.

 

Előzmény: Krissz RR (9908)
Krissz RR Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9908

http://www.immergas.hu/eolo_star_24kw

Na így válaszolok mindenkinek, ez a kazán típusa.

,, A visszatérő vezetékben van elvileg egy szűrő.

Az ki lett takarítva? ,,

Nem tom, hol van ez a szűrő helyileg? Mert ha nem a kazánban akkor tuti nem mert csak abba piszkált a csávó.

Elvileg nem lett elállítva semmi, egyedül a csapon kifolyó víz hőmérsékletén emeltünk 4 fokot mert a párom keveselte a víz forróságát fürdéskor :))

De annak józan ész szerint nem kéne kihatással lenni a fűtési víz fokára, nem de ???

Tudtommal semmi más nem lett állítva, és nem is rögtön a kazános után jelentkezett ez ha nem kb. utána 1 héttel, ezért nem vagyok benne biztos h van a 2 közt összefüggés...

A radiátorok melegszenek egyenletesen, de azokra azé ránézek még újra, hátha....

És mondom a szerelő telefonba (látatlanba) azt mondja h ez így jó, de sztem meg nem, bár nem vagyok szerelő.

A lényeg h nincs kedvem a semmire megint 10 ezret fizetni, ha csak beállítás gondja lenne :( És egyébként azt sem értem ha beállítom én magam 60-ra mi a fenének fűti fel magát 65-re ?????

 

,,  Az en kazanomnal is ha elerte a beallitott homersekletet az eloremeno, akkor letilt, a keringetoszivattyu keringet, majdha visszahult a viz, akkor ujra indul a felfutes ez igy normalis. ,, na ez nálam pont így történik most, de eddig nem így ment, 3 éve kb.

Előzmény: Krissz RR (9904)
peterch Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9907

  Szia !

 

  Bocsi, hogy belevau!

  Azt irja a gyarto , idezem.:

 

 "" PROGRAMOZHATÓ LÁNGMODULÁCIÓ
Az elektronikus lángmoduláció folyamatos energia megtakarítás és emelt szintű komfort biztosítása mellett képes a fűtővíz, valamint a használati melegvíz hőmérsékletének megfelelő szabályozására. A maximális teljesítmény elérése akár tíz perc időtartamra is elnyújtható, ezáltal csökkentve a ki-bekapcsolások számát, növelve a hőcserélő élettartamát. ""

  Nem allitotta el a szaki veletlenul?

   Az en kazanomnal is ha elerte a beallitott homersekletet az eloremeno, akkor letilt, a keringetoszivattyu keringet, majdha visszahult a viz, akkor ujra indul a felfutes ez igy normalis. A radiatorjaid egyenletesen melegednek, mert ha igen, akkor a futeskorrel nincs gond csak a beallitassal.

   En ott latom a bibit, hogy a modulacio meg nem kezd beavatkozni es a maximalis teljesitmenyen indulo kazan gyorsan felfuti az eloremenot, aminek a hofokat csak 65-re allitottatok es a gyarto szerint az elso ciklust belehet allitani egeszen 10 percre.

   Szerintem a programozasnal van a bibi.

 

   Udv , Peter.

 

Előzmény: Krissz RR (9904)
nixon70 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9906

A visszatérő vezetékben van elvileg egy szűrő.

Az ki lett takarítva?

Előzmény: Krissz RR (9904)
Csapszi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9905

Ha jól olvasom, akkor ez nem kondenzációs kazán! Ugye?

Előzmény: Krissz RR (9904)
Krissz RR Creative Commons License 2012.11.25 0 0 9904

Sziasztok!

 

Kérdésem van, hátha tud vki segíteni:

van 1 IMMERGAS Eolo Star kazánom 1 társasházi lakásban, és a kazán kb. 1 hete kitalálta magának h használati víz (tehát ami a radiátorokban megy) a beállított 60 fok helyett felmegy 65-re, ott megáll a melegítés, de megy a kazán, megvárja h leessen a vízhőfok 57-58-ra, ott lekapcsol a kazán, vár kb. 2 percet és újra elindúl fűteni 65-ig... Na és a gondom az h nem értem ezt miért csinálja ???? A szerelőm állítja h ez normális, de a kazán eddig nem így fűtött sztem... Vagy nem vettük észre h mindig így fűt, nem tom, lehet...

Szóval nem éri el a szoba termosztáton beállított értéket a kazán,de mégis leáll 65 foknál, leejti a hőmérsékletet (vagyis hagyja leesni) aztán újra fűt, csak nekem az a gondom h 2 percig áll a kazán aztán kb. 5 percig fűt, és sztem ez nem jó neki, de csak tippelem.

Ez normális sztetek h így fűt a kazánom? A történet úgy teljes h mikor ezt észre vettük előtte kb. 1 héttel volt kinnt a szerelő éves karbantartáson, nem volt semmi gond a kazánnal csak ki lett takarítva, csak fura h ez a dolog meg pont 1 hétre rá történt....

hodila Creative Commons License 2012.11.24 0 0 9903

Ok ! De fog hamarab kapcsolni, hogy a beállított időre felfütse a lakást ? Vagy én állitsam a DIP kapcsolókkal, hogy menyivel hamarabb kapcsoljon!

Köszi !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!