Keresés

Részletes keresés

Frizuravarjú Creative Commons License 2023.08.27 -1 1 257039

"Mikor beírtam a keret Dzsudzsák nélkül NB2-es,nem ilyen keretünk volt."

 

Február 12-én írtad, azóta csak a nyári jövés és menés volt, meg talán Ojediran (de az ő szerepe nem sok, ugye)

 

1. "Ha egy kiesik másik beáll és tudja ami a feladata,meg itt olyan játékosok vannak 2-3 poszton is eljátszanak valami hasonlót olvashattam 1 hete több hszben.

Én nem ezt láttam.

Olyan tanácstalanságot és össze-vissza szaladgálást,mint u 15ös meccsen."

 

Egyetértek, de nem a szűkös keret és a kieső játékosok miatt, hanem mert érhtetetlenül kavrata a lapokat Blagojevics. Nem Manrique a balhátvéd, hanem Kusnyír, a megbízható átlagot hozó Lagator és Romancsuk kimarad, ellenben játszik Mojzis, akkor, amikor amúgy is fel van forgatva a védelem. 

 

2. "Másik vitánk Baranyai nem NB1-es szint,ezt mondtam és vállalom azóta is. Te azt írtad "te nyugodt vagy a látottak alapján" ,bízok benne már nem vagy nyugodt."

Szerintem cserének megfelel, ma játszania sem kellett volna, mivel volt Kusnyír (tudom, fiatalszabály), de amúgy bár ma is kiütköztek az előrejátékban limitált képességei, de nem ő volt a gyenge pont a védelemben, hanem a két középhátvéd szerintem. Baranyai még bőven fejlődhet, én továbbra sem írnám le.

3. "Nem adunk el sok labdát. Ma 12-öt az első félidőben és 9et a másodikban. Ezt mondhatjuk nem sok,de ha hozzáadom a semmibe előre lőtt indtások számával vagy a céltalan íveléssel, a szám 30-35 körül áll meg."

Én elsősorban a saját 16-osunk előterében eladott labdákra gondoltam, mert az ott eladott labdák miatt volt kritizálva a hátulról történő támadásépítés. Mivel az MTK nem nagyon támadott le, ezért ilyen ma sem volt sok, de azon kívül rengetegt, nem mellékesen Manrique és Loncar is borzalmas volt középen, támadásban és védekezésben is, számtalan, az ellenfél térfelén elpasszolt labda után átrohantak rajtunk, nem vitatom. Szörnyű volt ez a mai, úgy ahogy van. Lagatort legkésőbb a szünetben hozni kellett volna Manrique helyett, hogy stabilitást hozzon, de hát eleve kezdenie kellett volna, lévén Manrique volt az egyetlen echte balhátvédünk és ott kellett volna játsszon. 

Blagojevics nagyon túlgondolta ezt, most olyanról nem is beszélve, hogy mi volt az oka pont Kyziridis cseréjének, aki két gólt rúgott az elmúlt fordulókban, meg ma is adott egy parádés gólpasszt.

Jut eszembe, valaki aki illetékes, kijavíthatná a transfermarkton, mert Kyziridis Zetének rúgott gólja Lagatornak van adva ott.

Előzmény: kolera4 (257029)
OnlyLoki Creative Commons License 2023.08.27 0 5 257038

A mai meccs egy borzasztó nagy pofánverés volt, annak a 2500 szurkolónak, aki kilátogatott. És nem is az eredmény miatt, hanem a mutatott játék, az edzői húzások, és a lélektelen hozzáállás miatt.

Kezdjük azzal, hogy elsősorban Loncar faszán végig sétálta a meccset, a teljesítménye kimerült abban, hogy az általa elvesztett labdából kaptunk egy gólt. Egyébként sem értem, hogy a Loncar-Manrique tandemből kinek a feladata lenne a labdaszerzés, mert egyébként egyik sem jeleskedett a műfajban. Loncar előre nulla, hátra veszélyes, ha nem szeretném a klubot ennyire azt gondolnám, hogy direkt csinálja... És itt jön Blagojevics felelőssége! 

Az, hogy Loncar kijöhetett a második félidőben egyértelműen edzői hiba. Az, hogy a gólszerző, agilis, és a kapura veszélyes Bárány helyett képes volt behozni Mancét szintén óriási baklövés, ki is fülyültük emiatt. 

Az, hogy nem látja, hogy a középpályán gyengék vagyunk, és nem változtat, szintén az ő sara (Ojediran padozik ennyire gyalázatos teljesítmények mellett?).

Túlságosan preferálja a balkáni játékosokat akkor is, amikor azok teljesítménye laikus számára is kritikán aluli. 

 

Nagyon sok ez így! 

losik Creative Commons License 2023.08.27 0 4 257035

Idegenben viszont veretlenek vagyunk :) 

Előzmény: Mapé (257028)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.27 -4 2 257034

Már kifejtették, voltak 4 ezren. Újpesten meg Diósgyőrön többen voltak. 

Előzmény: kolera4 (257029)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257033

Nem egyénekre gondoltam elsősorban. Abban valóban több dolog miatt is kérdőre lehet vonni.

 

De ha már felmerült ez a téma. Kíváncsi vagyok a véleményedre. Ki lenne jelenleg a két standard szélsőnk szerinted? Talán itt a legkönnyebb mostanában azt mondani, hogy miért ez játszik és miért nem az. A következő meccsen ez a mondat pedig pont fordítva néz ki. 

Előzmény: kolera4 (257031)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.27 0 1 257032

Azt miért nem mondtad halkan, hogy nemzetközi kupa mellett 3/3-al kezdtünk? :))

 

Ha azt mondom, hogy döcög a szekér, akkor elég finoman fogalmaztam, de...

 

Ha a tavalyi szezon után ennek a csapatnak és stábnak nem adunk egy kis türelmet, akkor tisztelettel kérdezem, hogy mégis kinek adnánk? 

Előzmény: Mapé (257028)
kolera4 Creative Commons License 2023.08.27 -1 0 257031

Khm khm. Nem Blago mondta...

 

Ha beállítok valakiket a kezdőcsapatba, és az nem működik, akkor én is hibázom, ezért nem cseréltem le senkit a szünet előtt.”

 

Előzmény: LokiFan16 (257017)
Mester111123 Creative Commons License 2023.08.27 0 1 257030
kolera4 Creative Commons License 2023.08.27 -2 3 257029

Akkor átbeszéljük. Nyugalomra intek,nincs semmi baj. Itt 11 csapat kb hasonló,a miénk se jobb( úgy néz ki).

Blago meg valami miatt ezeket az itthoni zakókat gyűjti. Tavaly is volt,ma csak folyt. köv...

 

Mikor beírtam a keret Dzsudzsák nélkül NB2-es,nem ilyen keretünk volt. 

Naa de a pontosabb meglátásaid.

1. én kaptam 6 minuszt meg 3 hszet,arra hogy karcsú a keret,jött a kontrád rá: "pont jó a keret,mindenki tudja a dolgát".Jött a sok plusz rá.

Ha egy kiesik másik beáll és tudja ami a feladata,meg itt olyan játékosok vannak 2-3 poszton is eljátszanak valami hasonlót olvashattam 1 hete több hszben.

Én nem ezt láttam.

Olyan tanácstalanságot és össze-vissza szaladgálást,mint u 15ös meccsen.

Az edző bá is csak állt ott szélen és várta hátha megint lesz valami egyéni megvillanás,de Bárányon kívül nem volt ilyen. Nem jött egy Loncar bomba se,így meg...

Ma ez nem Brighton foci volt,hanem Exeter.

 

 

2. Másik vitánk Baranyai nem NB1-es szint,ezt mondtam és vállalom azóta is. Te azt írtad "te nyugodt vagy a látottak alapján" ,bízok benne már nem vagy nyugodt. 

Sajnos a sok fiatal közül,őt nem kellett volna megtartani. Beszédes volt a Kövesd se játszatta...

Mondjuk ahol valaki Nb1-es játékos lehet azért,mert fiatalszabályos..

 

3. Nem adunk el sok labdát. Ma 12-öt az első félidőben és 9et a másodikban. Ezt mondhatjuk nem sok,de ha hozzáadom a semmibe előre lőtt indtások számával vagy a céltalan íveléssel, a szám 30-35 körül áll meg. SOK? Nekem az

Sajnos a labdavesztésekből lesz a gól...

Aztán mondhatjuk nem is az eladot labda a baj,hanem a labda nélküli védekezésünk :D

 

4. Ezt nem mi vitáztuk. Hisz aki nem jár az öltözőbe,nem tudhatja mennyire jól motivál Blago?? :D

Én ma erre is választ kaptam. Pedig nem voltam az öltözőben :))

Maradjunk annyiba nem egy Klopp vagy Sampaoli a faszi,nem úgy jött ki a csapat a második félidőre mint aki vért ivott,jó nagy beszédet mondhatott :D 

Néha beszélt a kispadhoz,néha a semmibe,néha 1-2 tapsolás. Aztán leült.

 

Ojediran? Minek az...

 

 

Nem hallgattam még meg a mai értékelését,meg fogom. Ma mondta ő hibázott nagyot? A játékunkat folytatjuk és minden rendben?  Ragaszkodok ahhoz amit elképzeltem?

Ez a sabon szövege. Remélem mind elhangzott. 

 

Szerintem.

Nincs amúgy semmi baj. Nem élem meg tragédiaként. Ugyanazt a nudli tologatos,oldalra hátrapaszt játszottuk.,mint szoktuk.

Ebben benne van évi 2-3 hazai vereség.  Aki nézte az előző 3 hazai meccsünket az a 4-1 miatt se volt elájulva,most se lehetünk csalódottak.

 

A keret jó,kiesni nem fogunk,a többi meg az ideíroknak kb lényegtelen is.A nézők meg kifejtik majd a véleményüket azzal kijönnek vagy sem. 

Szerintem annál beszédesebb nincs.

 

HAJRÁ LOKI,HAJRÁ BÁRÁNY

 

 

 

Előzmény: Frizuravarjú (256902)
Mapé Creative Commons License 2023.08.27 0 6 257028

Szégyen volt ez a meccs. A második bekapott gól után igazán esélyünk sem volt, hazai pályán egy újonc ellen. Csak halkan mondom, hogy a szezon ép csak elkezdődött és már van három hazai vereségünk.

Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257027

"Egyébként hiányzik Janika."

 

A hónap meglátása, és tényleg viccen kívül! :)

Előzmény: losik (257024)
pippolinó Creative Commons License 2023.08.27 -1 1 257025

A Paks is beleszaladt a késbe.Felvállalta nyílt játékot.Néha nem árt kontrára játszani, mint most az MTK ellenünk Nics még meg az a játékisállomány, akikkel a betömörülő csapatok ellen eredményesek lehetnénk.Sürgősen pótolni kell majd a gólkirályunkat, mert gondban lehetünk a góllövéssel.

losik Creative Commons License 2023.08.27 -2 4 257024

Ez szar volt, biztos miattam volt, mert nem tudtam kimenni. 

 

Egyébként hiányzik Janika. És az a vicc, hgy ez nem vicc.. 

 

 

pippolinó Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257023

1. Hamár mindenáron kellett a fiatalperc és Kusnyír is rendelkezésre állt, akkor inkább őt tettem volna a középpályára .Egyébként meg már nálunk is, meg ha jól rémlik kövesden is becserélték.De ha jobban érdekel, nézz utána.Nem ez volt a lényeg a mondandómban.

Előzmény: LokiFan16 (257021)
pippolinó Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257022

Középmezőnnyel már kiegyeznék.

Előzmény: Frizuravarjú (257013)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257021

Mikor játszott ott?

 

Komolyan érdekel. :D

Előzmény: pippolinó (257020)
pippolinó Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257020

Jobboldalra és már játszott is ott.De itt a védelem összeszkottsága lenne az alap.Láthatóan Dreskovic is bizonytalan volt.

Előzmény: LokiFan16 (257012)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.27 -1 0 257017

Ez bizonyos esetekben igaz, bizonyos esetekben pedig nem. 

 

Ma például lehetett bármi igazából a taktika, akarat, futás, lendület nélkül ez nem megy.

 

Remélem nem az lesz a következő kérdés, hogy akkor miért nem motiválta őket. Ne felejtsük el azért, hogy szerény kis országunkról beszélünk... 

Előzmény: Ebcsont42 (257010)
Leszi51 Creative Commons License 2023.08.27 0 4 257016

Majd a dózsának rúgunk egy ötöst!

Előzmény: Miller a sör (257005)
Leszi51 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257015

"Korábban ez nem feltétlen volt jellemző itt"

No ne! Régebben is volt ilyen.

Kondást a veretlen bajnoki cím után is szidták sokan utána meg mi ment itt.

Előzmény: LokiFan16 (257003)
Frizuravarjú Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257013

Ma több irányból is be lett azért árazva, mennyire reális ez a harc a bajnoki címért. Maradjunk a "harc a dobogóért"-nél.

LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257012

Nem feltétlen a mai meccsre gondoltam. 

 

Mondjuk az érdekes, hogy nem szabad felforgatni a csapatot, de te Baranyait a középpályára tennéd. :D

Előzmény: pippolinó (257007)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.27 0 1 257011

Te most ennyire utálod a klubot, hogy velem küldetsz CV-t??? :) Ennyire még Miller se genyó!

Előzmény: ivanandras (257002)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 257010

Egy taktika kábé annyit ér, amennyit sikerül végrehajtani belőle. Nem gondolnám, hogy Blagonak ne lenne a feladata az, hogy a játékosai képességeit, állapotukat figyelembe véve alakítsa ki a taktikát.

Előzmény: LokiFan16 (257003)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.27 -2 2 257009

Blago szerint Loncar inkább fél lábbal is a pályán legyen, meg hullafáradtan, inkább minthogy egy fekete legyen a csapatunkban. :D Küldje már el akkor, vagy valamit kezdjen vele, mert ez már kezd vállalhatatlan lenni...

Törölt nick Creative Commons License 2023.08.27 -4 3 257008

Tudjuk még folytatni.

 

18/19-ben 3. helyre futott be a csapat. Elindultunk a nemzetközi kupában ahol 1 kört mentünk és a Toro ellen estünk ki 6 gólos különbséggel. A bajnokságot 3 győzelemmel indítottuk, köztük 2 hazaival ahol a ZTE-t és a Várdát vertük. A Várdát 4-1-re vertük. A 4. meccsen itthon kikaptunk az újonctól (Kaposvár). 

 

22/23-ban befutottunk a 3. helyre. Elindultunk a nemzetközi kupában ahol 1 kört mentünk és a Rapid ellen estünk ki 5 gólos különbséggel. A bajnokságot 3 győzelemmel indítottuk, többek közt hazai pályán vertük a ZTE-t és a Várdát. A Várdát 4-1-re vertük. A 4. meccsen itthon kikaptunk az újonctól (MTK). 

pippolinó Creative Commons License 2023.08.27 0 1 257007

Azért jelen estben, mert se a védelem, se a középpálya nem játszott még ebben a felállásban.Dreskovics se értette meg magát a védőkkel,   a középpályán a kreativitás és az összeszkottság a nullához közelített.A tanácstalanság végig kiütközött.Senki sem tudta mit kéne játszani, kinek hová kéne mozogni, megelégedett mindenki azzal, ha már egy társnak le tudta passzolni.Nem szabad így felforgatni a csapatot.Kusnyír jobbhátvédbe, Baranyai ha már kell a fiatalperc, a középpályára.Manrique balhátvédbe.Loncar mellé Varga vagy Lagator és már sokkal stabilabbak lettünk volna.Ez felállási hiba volt.

Előzmény: LokiFan16 (257003)
Miller a sör Creative Commons License 2023.08.27 -10 3 257005

Ez már a bajnokesélyes csapat volt, vagy az majd csak az ötödik hazai meccseteken jön?

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (256929)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.27 -3 3 257003

Már többször felmerült bennem ez a kérdés. Blagojevic érkezése óta itt minden rossz teljesítményért az edző a hibás. Korábban ez nem feltétlen volt jellemző itt. 

 

Az miért nem merül fel sosem, hogy a játékosok nem megfelelően hajtották végre a taktikát? Miért mindig csak a taktika a hibás? 

ivanandras Creative Commons License 2023.08.27 -4 2 257002

Ha te tudod, mit kellene csinálni, ő pedig láthatóan nem, szerintem küldj egy CV-t, hátha...

Előzmény: Ebcsont42 (257001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!