Keresés

Részletes keresés

Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 102162

"óriási a különbség"

 

Három, négyszeres?  ;)

 

http://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=canon_70-200_f4is&show=1

 

http://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=tamron_70-300vc

 

Én itt szoktam nézelődni, mert ezek valós helyzetek, valós felhasználók képei. Nem extrém tesztek, extrém nagyítások, stb... Hát nézegess bele pár oldalt, és szerintem nem 3-4 szeres, hanem max másfélszeres árat ér meg. Illetve marad az a tény, hogy nem feltétlen a drága technika miatt lesz egy kép jó.

Előzmény: Róka69 (102161)
Róka69 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102161

Én sem FF..en használom a "fehéreket" de hidd el óriási a különbség színben rajzolatban más és ha nem újonnan veszed meg akkor azért kilehet fogni féláron is.

Előzmény: Kimiki (102160)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 102160

Az mondjuk igaz, hogy nem FF-en próbáltam, ezt nem tudom mit számít a kettő közti megítélésben.

Előzmény: vplaca (102158)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102159

Nem azt állítom, hogy nem jobb a fehér, hanem, hogy nem  három-négyszer jobb, mint ahogy az ára tükrözi. 

200%-on, nézve, képszéleket elemezve egyértelmű.....csak nem feltétlen életszerű, és ér meg ekkora árkülönbözetet. Kölcsön használtam egy általad említett obit, annyira nem voltam hasra esve tőle. Tény, hogy jobb, de szerintem nem annyival. Persze akinek munkaeszköze, az megint más tészta, bár attól még ugyanúgy qrva drága.

Előzmény: vplaca (102158)
vplaca Creative Commons License 2016.11.29 0 0 102158

"Szerintem kicsit kevesebbre van tartva mint amit érdemel, határozott véleményem (tesztképek alapján), hogy nem ér három négyszer ennyit pl. egy fehér Canon obi."

 

 

Hidd el sokan mégis sokan inkább a fehéret veszik ;) Azért egy 70-200 4L IS-et visszasírnál FF vázon a Tamron után.

Előzmény: Kimiki (102156)
improduktiv Creative Commons License 2016.11.28 0 0 102157

Míg nikonos voltam, volt mindkettő (nem egyszerre), én a Tamront ajánlom. Képileg egyformák , kivéve a 300mm közelét, ahol a Tamron jobb, főleg nyitva, a stabija is jobb, no meg az ára is.

Előzmény: ALFA030 (102155)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.26 -1 0 102156

A Nikon az mi? Olyam mint a Canon, csak másként hívják? :P

Nekem Tamron van, a képét szeretem semmi bajom nics vele, a stabiját nagyon dícsérik. Nem egy fényerős obi, de ebben az árba szerintem teljesen korrekt. Én a gyutáv miatt nagyon ritkán használom, mikor Bridge-ről váltottam azt hittem még ez is kevés lesz, aztán inkább a nagylátó kezdett el lekötni mióta tükrösöm van. 

Szerintem kicsit kevesebbre van tartva mint amit érdemel, határozott véleményem (tesztképek alapján), hogy nem ér három négyszer ennyit pl. egy fehér Canon obi.

Előzmény: ALFA030 (102155)
ALFA030 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 102155

Sziasztok.Kezdő fotós (amatőr) vagyok a tükörreflexes fotózásban.Szeretnék egy 70-300-s tele objektívet.Két gyártmányt néztem,Nikkor,ill.Tamron.Árban 50eft a különbség a Tamron javára.Nem tudom,hogy ez minőségbeli különbséget is takar? Kérlek,hogy segítsetek,aki ismeri ezeket,hogy melyik jobb,tartósabb,megbízhatóbb?TAMRON SP 70-300 mm F4-5.6 Di VC USD ez az egyik,Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G IF ED VR,ez a másik.

-Minarik- Creative Commons License 2016.11.22 0 0 102154

Be kell kalibralni az objektivet a gephez. A menuben ott a lehetoseg. 

Vagy mivel sigma az obi a szerviz megoldja. 

Előzmény: 77BB (102153)
77BB Creative Commons License 2016.11.22 0 0 102153

Kedves Fórumozok! van egy zsír új sigma art 35 mm es fix objektívem, amit cropos vázra vettem/Nikon D300/. Az eddig készült képek nagy része vagy teljesen életlen vagy elmegy , de nem éles. 100 képből jó ha 5 olyan éles amilyennek lennie. Kalibrálni kellene az objektívet a vázhoz? Vagy mi lehet a gond?  A vázzal biztos hogy nincs gond, mivel a nikor 50mm essel tüköréles képek készülnek.  

vplaca Creative Commons License 2016.11.17 0 0 102152
Előzmény: nemethla (102151)
nemethla Creative Commons License 2016.11.17 0 0 102151

Illetve, a fenét, a zoomra hittem a kérdésed. Több felől is az tűnik ki, hogy jó az A/AII, max feketét vegyél)))

Annak 62-63mm a belső átmérője.

Előzmény: nemethla (102150)
nemethla Creative Commons License 2016.11.17 0 0 102150

Nem, eltérő a két obi átmérője. Kívül is, meg a lencséknél is ( 2,8 vs 4 )

Előzmény: vplaca (102149)
vplaca Creative Commons License 2016.11.16 0 0 102149

A 70-200 4L állványgyűrűje jó a 200 2.8 L II-re?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 -1 0 102148

Szerintetek egy ilyen leszedi a festéket az obiról ha ráragasztom?

 

https://tuzesijasz.hu/Terepsz%C3%ADn%C3%BB%20tap%C3%A9ta

 

 

 

 

Stickerei Creative Commons License 2016.11.07 0 0 102147

Oké, köszi szépen. 

Előzmény: -Minarik- (102146)
-Minarik- Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102146

Optikailag mind megeri. 

Az olcsobb verzionak nincs allvanycsatlakozoja. Innentol a pudding probaja az eves. 

Valasztani nem fogok helyetted. :)

Előzmény: Stickerei (102145)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102145
Előzmény: Stickerei (102144)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102144

Nagyon köszönöm válaszod. Célomnak jó lehet? Azért gondoltam erre, mert talán sokrétűbben tudom használni.

Ha úgy gondolod, hogy megfelelhet számomra, és esetleg van időd, vetnél egy pillantást erre az oldalra, hogy van-e közte olyan, amit érdemes megvenni?

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.H0.Xnikon+80-200.TRS0&_nkw=nikon+80-200&_sacat=0

 

Ha nincs időd természetesen ne foglalkozz vele, nem szeretnék a segítőkészségeddel visszaélni.

 

Köszönöm.

Előzmény: -Minarik- (102142)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102143

A fenébe, egy csomó dolgora nem jó ezek szerint. Szerintem akkor hagyom is.

Előzmény: Kimiki (102141)
-Minarik- Creative Commons License 2016.11.03 0 0 102142

Ebbol az objektivbol van vagy egy tucat valtozat. A legismertebb a "ket gyurus" fajta. Nekem a legtegebbi valtozat van, amit tolos obinak hivnak. Minden verzioja nagyon jol teljeset. Az elteresek az elessegallitas sebessegeben, a zoom es fokuszgyuruk kialakitasaban es az allvanytarto megleteben/hianyaban vannak. 400-1100$ az aruk tipustol fuggoen. Optikailag mind tokeletes. Nehez objektivek de szetverhetetlenek. Az enyem 30 eves van tuti. 

Előzmény: Stickerei (102140)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.03 0 3 102141

"Tudnám ennek is hasznát venni?"

 

Hát a súlya alapján medvét fogni kevés, de macskához, kisebb kutyához elég lehet ha jó erősen dobsz. Falba építve ablaknak szerintem kevés a fényáteresztő képessége, de nyitva hangulatvilágításhoz kisebb helyiségbe elég lehet. Füvet meg se próbálnék vele nyírni, ahhoz nem tűnik elég élesnek egyik része sem. Fényképezőgépre szerelve nem ismerem a képességeit, de azt amúgy is Neked kell eldöntened, hogy tudnád-e hasznát venni, a céljaidra megfelel-e. :)

Előzmény: Stickerei (102140)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.03 0 0 102140

Esetleg erről mi a véleményed? Tudnám ennek is hasznát venni? 
Nikon Zoom Nikkor 80-200 mm F/2.8 AF D ED IF

Előzmény: -Minarik- (102137)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.03 0 0 102139

Offline voltam napokig. De nem gond, bizonyára találok mást majd.

Előzmény: wdtomi (102138)
wdtomi Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102138

hello! Mint mondtam hirdetem, pontosabban hirdettem, közben elvitték. Így már nem tudok segíteni. Ha akkor kerestél volna...

Előzmény: Stickerei (102136)
-Minarik- Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102137

Sok sikert!

A 300 4 ED obim nagyon tisztessegesen dolgozik. Az elessegallitas lassu, de ez zaszloknal nem lesz gond. Nyitva is jo eredmenyt ad, de ez megint csak lenyegtelen, mert erdemes rekeszelni.

Előzmény: Stickerei (102135)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102136

Szia,

 

A felajánlás nagyon kedves és sokat is segítene. Hol laksz? Nikonhoz való?

 

Köszönettel,

Bálint

Előzmény: wdtomi (102130)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102135

Köszönöm a választ.

Előzmény: -Minarik- (102129)
SzekelyG Creative Commons License 2016.11.01 0 0 102134

Szia! DX-en használtam D7100 gépen, meg voltam elégedve vele.

FX-re váltottam, van egy újszerű példányom UV szűrővel, napellenzővel és sapkáival ha érdekel, Budapesten.

Előzmény: 432 281 (102133)
432 281 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 102133

Sziasztok!

 

Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro objektívről mi a véleményetek Nikon D5300 vázra ? Van valami objektív – hasonló árkategóriában – amit érdemes venni az említett vázhoz ? Nem a legprofibb felhasználáshoz kérdezem, de nem is teljesen amatőr makrózáshoz. Köszönöm előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!