Keresés

Részletes keresés

nájckingdom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10043
Konjunktúra van a blogomon... (legalábbis a kínálati oldalon). A legfrisebb bejegyzést itt is közzéteszem, bár itt már tárgyaltuk. Tényleg sorra küldözgetik barátaim a cikket, és nem a szokásoss viccek-pornóképek kategóriában, hanem mint aki most nagy titokba avat be!
----------------------------------------
A csörgősipka előjoga - „Energiamezők Magyarországon”

Most, hogy már sokadik ismerősömtől, barátomtól kapom meg a Matula „Energiamezők Magyarországon” c. kis remekét, ráadásul olyan kommentárral, amelyből kiderül, hogy nem is naívnak ismert emberek halálkomolyan veszik, úgy tűnik, a téma megér egy misét (azazhogy egy rövid bejegyzést a blogba).

Tehát először is, a Matula egy szatirikus netmagazin, elég ocsmány, mosdatlanszájú, pimasz, de párszor elég jókat röhögtem már rajta én is. Pedig nem vagyok baloldali, amelynek politikusait mintha inkább csak alibiből gúnyolnák időnként. Az „Energiamezők...” természetesen szintén csak tréfa, méghozzá az összeesküvéselmélet-paródia műfajban.

A híreket , eseményeket összekombináló szerzőnek azonban igen jók a képességei és nem kizárt, hogy a jó tréfa közben úgy 90%-ban eltalálta szarva közt a tőgyét. Bizonyos elemek garantáltan igazak. Hogy Putyin komoly gázvezetékeket és elosztótározót tervez M.o-ra az nyilvános sajtóhír. Hogy Orbán nem akar kormányozni, pedig az ölébe hullana, ha akarná, azt látjuk, stb. stb. Ami a politika cirkusz jellegét és háttérből megrendezettségét illeti a málészájú "nép" számára, az egyre kevésbé tűnik tréfának. Az energia stratégiai fontosságát és egyre inkább döntő mozgatórugó szerepét a napi világpolitikai, európai és magyar eseményekben is egész jól kapizsgálja a szerző, miközben a „fősodratú” hazai médiában ez a kérdés teljesen elsikkad, elképesztően agyon van hallgatva.

Lehet, hogy a Matula komolyabb hírforrás, mint az MTI, vagy a Népszabadság!

Ez pedig nem véletlen. A múltban, legalábbis a legenda szerint a király udvarában csak a bolondnak volt szabad megmondania az igazságot. Ezt teszi most a Matula, szerintem nem tudatosan, csak ösztönösen. Egy bolond világban a „bolondnak” van a legtöbb esze!
krezidiesel Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10042

Az egészségüggyel kapcsolatban azért nagyon bevittek az erdőbe...

Te komolyan gondolod hogy egy orvos bármit meg tud gyógyitani, ami nem múlik el magától? Hogy a gyógyszerek azok gyógyitanak?

És miért jár rengeteg orvos a saját bajával "sarlatán" természetgyógyászhoz, vagy miért hagyja abba az orvosi hivatását és tér át alternativ gyógyászati módszerekre?

A mai egészségügy az ebben a topicban sokat emlegetett olajipar egyik legjövedelmezőbb leányvállalata, full profitcentrikus vállalkozás. Az egészség nem üzlet ezért betegségeket, gyógyszerfogyasztókat  gyártanak.Az átlagember lassan többet költ gyógyszerre, mint élelmiszerre, és ennek a pénznek nagyrésze külföldi érdekcsoportok zsebébe mászik. (a másik amire szintén rengeteget költünk az energia, aminek az ára szintén külföldre megy...)

Épeszű ember nem fogyaszt gyógyszert, és mindent elkövet egészsége megóvásáért klasszikus medicinákat alkalmazva, orvoshoz teljesen felesleges járni.

Nézz bele : www.drlenkei.hu  ! Meg vedd meg a könyveit!

Más!

Nem hiszem hogy a Fidesz ne tudna a peak oilról. Nem tudom milyen érdekcsoportok állnak mögötte( de valakik nagyon pénzelik őket), az MSZP mögött köztudottan az orosz olaj, és energiaipar áll. Valószinű olyasvalakik akik az oroszok konkurensei valamilyen módon (alternativ energiaipar), de jelenleg a Fidesz legnagyobb gondja hogy nincs olajipari, energetikai háttere.

Ezek amúgy előre felé menekülnek, elég elolvasni Gyurcsány "Elkúrtuk" nyilatkozatát a blogján, és egy kicsit a sorok közt olvasni. Csak négy évben gondolkoznak, terveznek (ezt világosan leirja GYF) és szarnak bele mi lesz azután. Most hogy ölükbe hullott újabb négy év, ők maguk lepődtek meg a legjobban. De nehogy azt hidd hogy megpróbálnak majd hazafiak lenni. Ők orosz energetikai cégek érdekeit érvényesitik a politikájukban, hazájuk sorsát ennek rendelik alá, ezért állitom róluk , hogy hazaárulók.

Ahogy Szent István királyunk is az volt. Ő volt az első aki megosztotta  a magyarságot, aztán külföldi érdekeknek, vallásnak (sose bocsátom meg a katolikus hit behozatalát a Kárpátok közé!!!) behódolva uralkodott.Nem sok mindent árult el "Szent" István: pusztán apja , nagyapja hitét,  szüleit, testvéreit, harcosait kik érte halltak, vezéreit, táltosait, nemzetét, jövőnket egy ezredévre...

Most ugyanez folyik, az országot hol sárgára hol pirosra festik, és amig a köznép ezzel van elfoglalva , addig eladják az országot külföldieknek, már ami még eladható. Azt azt is el tudom képzelni, hogy néha titokban a két rivális pojáca találkozik és nagy egyetértésben , könnyesre röhögik magukat az egészen, majd megbeszélik a nagy átbaszósdi következő lépéseit. Ha nem igy csinálnák, akkor meg tényleg ostobák...

 

Előzmény: nájckingdom (10025)
malócz Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10041

Al Gore-ék dokuja végre egy már nézhető verzióban:

 

An Inconvenient Truth

 

http://newtorrents.info/?id=12507

nájckingdom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10040
LATOC: Will the Government Take Your Gold?
El fogja-e venni a kormány az aranyadat? A cikket már olvastam korábban a FTW-n, most Matt (Savinar) helyesen újraközölte. Az itteni kétkedőbbeknek (miszerint nem is lehet olyan nagy az a készülő válság, ha egyáltalán, ill. akik nem hiszik, hogy az USA nagyobb bajban lenne), talán mellbevágó lehet, hogy a szerzőnek hajszálnyi kétsége sincs afelől, hogy a dollár a belátható jövőben összeomlik az USA mai berendezkedésével, a mai életformával együtt. A szerző komoly gazdasági szakember benyomását kelti, egy arannyal kereskedő befektetési tanácsadó cég egyik vezetője, a LATOC sok ilyentől szemléz rendszeresen. Ezek a jól képzett, dörzsölt, befektetésekben járatos , gondolom elég jómódú emberek szemrebbenés nélkül készülnek arra, hogy még az ő életükben minden összeomlik körülöttük.
Csak utalnék a legutolsó befektetésre, miszerint egy ilyen komoly, befektetési tanácsadó fickó, aki arannyal kereskedik és nagyon racionális eszmefuttatásban fejti ki, konkrétan milyen fajta aranyérme fog a dollár bukása után beválni, nem kétli, hogy a bukás után tartós kéziszerszámokra, biciklire, fegyverre és KÖZÖSSÉGRE lesz szüksége. Na meg persze aranyra. Aki tudja, olvassa el. (angolul)
nájckingdom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10039
Még egyszer bocs, tudom, hogy magyarázkodás, de kezdem látni, hogy ez a Blogger nem is olyan profi formátumú, mint gondoltam.
Én most 2 hozzászólást látok, úgyhoz most már tán nem vész el semmi.
Szóval a bejegyzés alatt látsz olyat, hogy "2 comments". Erre rákattintva is elolvashatod a 2 commentet. A másik, jobb lehetőség, hogy jobb oldalt a Korábbi Bejegyzések oldalmenüben rákattintasz a bejegyzés címére (7 Igen?...) és akkor a választott bejegyzés egy külön lapon jelenik meg, alatta már helyből ott az összes hozzászólás. Azt hiszem, ezt a legtöbb blogprogram így csinálja.

Viszont egy kérés, javaslat a hozzászólókhoz: ne mindenki az anonimus nevet válassza, mert akkor igen összefolyik (nem mintha az 50-ediknél tartanánk, de a rend kedvéért)

Szóval kitartó gépelést, már átjönnek. Hogy az eredeti 2 hova lett, nem tudom, én biztos nem töröltem le!
Előzmény: Fulika (10037)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10038
Akkor azért biztonság kedvéért elküldés előtt mentsd le magadnak txt-ben :)
Előzmény: Fulika (10037)
Fulika Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10037
Én megnéztem, és egy commentet sem látok a cikk alatt. Tényleg menne a hozzászólás? Potyára nem akarnék megint gépelni.
Előzmény: nájckingdom (10034)
Fulika Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10036
Háát ez copás, nem ígérem, hogy mégegyszer begépelem a kisregényt.
Előzmény: nájckingdom (10033)
nájckingdom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10035
Jön a pusztító tüdőbaj
Ukrajnában már pusztítanak azok a tüdőbajt okozó baktériumok, amelyek ellenállnak a gyógyszereknek. Mindez Magyarország számára is egyre nagyobb gondot okoz.

A Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikájának docense az InfoRádióban elmondta: a tbc egyre komolyabb népegészségügyi problémát jelent. Az elmúlt 40 évben nem fejlesztettek ki új gyógyszereket a kezelésére, közben pedig egyre több olyan baktériumtörzs fejlődött ki, amely ellenáll a mai medicináknak.
Olyan törzsek is kialakultak, amelyek a korábbiakhoz képest sokkal nagyobb arányban okoznak halált a betegeknél.

Somoskövi Ákos elmondta azt is, hogy ezek főleg a volt szovjet tagköztársaságban pusztítanak, de az innen származó bevándorlók miatt már Németországban, Franciaországban és Hollandiában is egyre nagyobb problémát jelent a tbc.

A veszélyre Magyarországnak is fel kell készülnie, hiszen a hazai diagnosztikai eszközök igen elavultak, így a baktériumtörzsek gyors azonosítása problémát jelenthet.

A megbetegedések száma az ország keleti megyéjében már emelkedett az elmúlt időszakban.

inforadio.hu
nájckingdom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10034
Sajnos a tied a másik elveszlett komment. Az volt a baj, hogy beállítottam a hozzászólások moderálási lehetőségét (mindannyiunkban ott lakozik a potenciális cenzor, ha a technika lehetővé teszi!),de megadott e-mailemen sem találom a hozzászólásokat. Már átállítottam, nem cenzúrázok, éljen a szabad sajtó! Keopsznak egyből sikerült is hozzászólnia.
Előzmény: netizen (10029)
nájckingdom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10033
"Hozzászóltam! Tessék megemészteni ;)"

Valamit elbaltáztam a beállításoknál (tanulni kell még ezt a blogozást), attól tartok, legalább az első két hozzászólás elveszett, közte a tiéd. Bocs, ha még emlékszel, leteremthetnél másodszor is (Ez a "tessék megemészteni" elég vészjósló...)

Na és persze a téma itt is nyitott. Nem aktuálpolitikailag, hanem, hogy a javasolt 7 igen jó-e az Olajcsúcs perspektívájából nézve.
Előzmény: Fulika (10027)
netizen Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10032
Zalát a 70-es évekig kínozták, szvsz 0ra kivan zsigerelve. nemmondom, lehet 2030 körül még ráfanyalodunk, bár valószínű akkora már más technológiák lesznek és nem biztos hogy amegmaradt zalai olajat érdemes kibányászni.
Előzmény: rev251 (10031)
rev251 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10031
A krakkbenzint a középiskolában megemlítették azért...
(Legalábbis nekem).
A gázolaj/benzin arányt szintén hallottam, de nem gondoltam volna drága átállítani a dolgot. Azt gondoltam, hogy hőmérséklettel, nyomással játszadoznak (én, a naív).

A kutak vizesedése a zalai olajmezőknél már előállt (kellett az olaj 1944-ben, meg később is). De az 50-60 éved alapján most kéne visszatérni rá (vagyis Zalába)???
Előzmény: netizen (10030)
netizen Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10030
1984 Simmons a twilight in the desert c. opusában leis írja, miért. a rablógazdálkodás miatt, az olaj túlbányászata áll elő. van minden mezőnek egy egészséges lefejtési rátája, csak az igények elszálltak, így CO2 benyomással és vízbenyomással hajtják ki az olajat, meg vízszintes fúrású kutakat is használnak. a baj csak az, hogy az olajmező nem olyan hogy van egy hodály nagy tartály a föld alatt és azt le kell csapolni, hanem az olaj általában valamilyen szivacsos közetben helyezkedik el. A túlbányászat miatt a kútfejnél előbb utóbb megjelenik a sajtolt víz. egy idő után akutat már nem érdemes használni, holott a cucc 80%-a lennmaradt. kb 50-60 év múlva vissza lahet a dologra térni, de ekkor márcsak értelmes bányászat jöhet szóba :D

másfelől. a rohadnagy igény miatt beindítják az öreg első és második generációs finomítókat is, amik roahdt gazdaságtalanaul működnek, őrületes a veszteségük amoden finomítóhoz képest. ez hihetelenül nagy pazaráls, mindegy pozitív visszacsatolásként extra nyersolaj igényeket generál. többen most meglepödnek, merthát asziszik hogy szépen a benzin lepárlással készül, holis a veszteség. igen az iskolában a frakciókra bontást tanítják. Csak nincs olyajfinomító ami így műköne mamár. az össze finomító lényegileg krakkol és egy adott üzemanyag-típusra van behúzva. Az EUban most azért rohadt drága a gázolaj, mert a 70-es években úgy döntöttek, hogy építenek egy fenenagy benzin-krakkoló kapacitást, és mérsékelt méretű gázolaj-krakkolót. egy krakkoló átállítása több éves folyamat ráadásul még rohadtul drága is...
Előzmény: ezerkilenszaznyolcvannegy (10026)
netizen Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10029
kaptál rá kommentet :)
Előzmény: nájckingdom (10025)
netizen Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10028
az atommeghajtású autóval kapcsolatban uaz a probléma mint a hidrogénmeghajtásúval. működtetése mélyebb ismereteket, szakértelmet igényel, olyat amit az átlag-inetlligenciával rendelkező ember nehezen tud elsajátítani. átlagembertől nem várhacc technológiai fegyelmet, mert képtelen rá. még a roppant primkó kresz betartása is nehézségekbe ütközik.
Előzmény: advocatusdiaboli (10020)
Fulika Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10027
off
Hozzászóltam! Tessék megemészteni ;)
on
Előzmény: nájckingdom (10025)
ezerkilenszaznyolcvannegy Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10026


a Financial Times akár bekövetkezhet a Peak Oil, de nem azért mert elfogy az olaj, hanem azért mert nem tudjuk kitermelni. 

hmm...

én mintha hallottam volna a Peak Oil-osoktól, hogy az olaj 2/3-a ott marad mindörökre a földben.

 

 
An unsustainable outlook 
 
http://www.ft.com/cms/s/aca55fda-6059-11db-a716-0000779e2340.html

 

 

...

 

Earlier this month, a group of chief executives from the world’s big energy companies, gathered in Venice behind closed doors to discuss the future of the oil business.

 

They know there are some tricky times ahead. Saudi Arabia may be able to deliver the hoped-for increases in oil production over the next 25 years, but the IEA’s targets require increases from countries such as Iran and Iraq with the second and third largest oil reserves in the world. Neither is in a politically stable enough position to attract significant foreign investment to their ageing oil sectors.

 

So, just as the world begins to breathe a sigh of relief, after four years when the price of oil has tripled, the resulting complacency risks starting the cycle anew. Though we may not be running out of oil as peak theorists believe, we risk running out of the ability to pump it from the ground.

 

The faster we consume hydrocarbons without finding significant alternatives, the sooner we will slam against the political barriers that stop some of the world’s biggest oil and gas fields from being developed.

 

 

nájckingdom Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10025
Blogomon Nyakunkon az Olajcsúcs - Vissza a Jövőbe közzétettem legújabb bejegyzésemet:
"Hét Igen? Hát, nemigen... - Gyorselemzés a Fidesz hét népszavazási kérdéséről a hosszú távú fenntartható gazdaság- és társadalompolitika , leegyszerűsítve: az olajcsúcs-tudatosság szemszögéből."

Várom a hozzászólásokat a blogon. Korábbi "Harccal a vasút felé" bejegyzésemhez is úgy provokáltam ki egy hozzászólást egy itt is ismert kollégától...
netizen Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10024
egy olyan országban ahol mind az ipari nyersanyagok, mind pedig a fosszilis energiahordozó kincs kimerült - az alapanyagok és az energiahordozók csak importból szerezhetőek be. mivel az ipari termelés világméretekben csúcsra jár, mind energiahordozóban imnd nyersanyagban súlyosan keresleti dinamikájú apiac, az árakat felnyomja a spekuláció. ebből kifolyólag ami felfuttatható és gazdaságosan működtethető nálunk, az az ún. intellectual property ipar. ennek hívószava a "magas hozzáadott érték". lényegileg arról van szó, hogy olcsó termeléshez kell ugye egy ember aki töpreng, kell egy ezer dolláros számítógép, aminek havi működtetési költsége úgy 2000-3000Ft.
Előzmény: erbe (9920)
netizen Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10023
A napi egyszeri fürdőzés jó dolog, csak infrastruktúrális vonzatai vannak. Kell hozzá legalább 1 a közelben lévő kút de jóesetben vezetékes ivóvíz. a fürdővizet nemárt melegíteni, meghát megkell oldani az elhasznált fürdővíz kiöntését is. A ókorban/középkorban a napi fürdőzés pontosan a kisázsiai/egyiptomi régiókban dívott, ahol ugye meleg van, a vízmelegítés így kisebb gond. másfelől a nagy közfürdők üzemeltetése igényelt némi rabszolgatartást is. energia nélkül a napi egyszeri fürdőzés úgy hogy nem akarsz rabszolgákat tartani elég macerás lészen. A XiXsz-ban a heti egyszeri fürdés volt a standard.
Előzmény: advocatusdiaboli (9886)
lcoder Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10022
Nem feltétlenül a gazdasági racionalitás az ami fékez egy-két dolgot. Különösen az atomtechnológiába nem.
Előzmény: advocatusdiaboli (10020)
netizen Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10021
Igazabol mindenki tisztaban van mennyit er a munkaja igazából senki sincs tisztában vele. pontosabban elmondható hogy a jövedelemszinted annál magasabb, minél kevesebb fosszilis energia szükségeltetik a termelési folyamataidhoz. ezek után jelenleg azok kesresnek a legtöbbet, akik valamilyen intellectual property iparban vagy a bank/pénzügyi dolgoznak.
Előzmény: keopsz (9878)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2006.10.25 0 0 10020

 Hümm, pedig nem állnak tőlem távol az utópisztikus álmok. :-))

 

Az a kérdés, mit tekintünk rövid távnak. A rövid táv pár év, középtáv szerintem 1-2 évtized. Ennél hosszabb a hosszú távú perspektíva, az 1-2 évszázad már történelmi távlat - a mai fejlődési ütem mellett biztosan. Nos, a világűr nagyüzemi hasznosítása, és valóban népes kolóniák oda telepítése legfeljebb történelmi távlatban lehet realitás. Vagy még úgy sem.

 Egyes, távlatosnak tűnő dolgok (pl: atommeghajtású autók, stb..) gazdasági okokból nem bizonyultak életképesnek akkor sem, amikor a műszak fejlődés már lehetővé tette megvalósításukat. És sok mindennel ez így lesz a jövőben is.

 

Előzmény: jee_c (10019)
jee_c Creative Commons License 2006.10.24 0 0 10019

"Utópia, ködös utópia, ez évszázadokig legfeljebb az elméletileg lehetséges kategória lesz, de könnyen belefér, hogy soha, semmikor az emberiség történelmében nem lesz gazdaságilag értelmes."

 

Nem akarlak megsérteni, de ez szűklátókörűség. A probléma az, hogy rövid távon határozottan igazad van, és mostanában egyre inkább csak rövid távra terveznek azok, akik a profitot akarják. Van néhány cég, akiknek a vezetői tovább gondolkodnak, hosszabb távra, nagyobb távlatokban. Pl. a Bigelow ilyen. Vagy a Scaled Composits. Ők a komolyabbak, hasonszőrűek vannak még, de nem annyira jelentősek. Sajnos országszinten sem mondhatni, hogy sokan látnák, merre kellene menni.

A mostani USA holdprogram sem annyira sokat gérő, bár vannak benne pozitív részek. Az oroszoknak nincs pénzük rá, így nem is nagyon tervezgetnek. Kína lassan halad, de talán jó irányba. EU nagyon visszafogott.

 

Előzmény: advocatusdiaboli (10008)
Maotai Creative Commons License 2006.10.24 0 0 10018

A japánok minőségi problémái (pontosabban a toyota minőségi problémái) onnan erednek,hogy nem tudják eléggé gyorsan felhúzni az új gyárakat.

Most ha érdekel mályebben is bele lehet menni a témába.

Ha akarsz mélyebb előadásokat , illetve gyártási rendszerek összahasonlítását hallani csak szólj.Ugyannis pont ez a munkám.

 

lenne 1 kérdésem :

 

-adott a 2 legismertebb japán cég, a Toyota és a Sony.

- a Sony a leginnovatívabb volt az usák managament struktúrák alkalmazása szempontjából, míg a T. - többek között - az ellenkezőjéről nevezetes (pl. a 25 tagú IT-jének még sose volt nem japán tagja)

- a sony k+f helyett a pénzét más iparágakba (pl. média, kozmetika, biztosítás, stb.) költi úgy, h közben folyamatosan veszít a piaci pozícióiból - azaz a piac szerint már nem éri meg azt a felárat a Sony név..

 

mi erről a véleményed ?

Előzmény: Törölt nick (9542)
lcoder Creative Commons License 2006.10.24 0 0 10017
Viszont ne feledd hogy odakinn az energia gyakorlatilag korlátlan mennyiségben áll rendelkezésre. A másik fontos dolog, hogy a környezetszennyezés mint szempont nem létezik, mivel nincs környezet amit szennyezhetnél. A lejutás persze gond - igazából az a legfőbb probléma.
Előzmény: advocatusdiaboli (10002)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 10016
Ezert topiktalin jossz mindenkinek egy sorrel...! :-)
Előzmény: Törölt nick (10000)
nájckingdom Creative Commons License 2006.10.24 0 0 10015
HírTV: Kétszáz millió éghajlati menekült
Az ivóvízkészleteknek a globális felmelegedés okozta elapadása miatt hatalmas menekültáradatra lehet számítani a fejlődő országokból - olvasható a Tearfund nevű angol segélyszervezet most közzétett jelentésében.
Ficium Creative Commons License 2006.10.24 0 0 10014
Sziasztok,

Átlépte a topic a 10.000 hozzászólást... :o)

Ficum

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!