Keresés

Részletes keresés

Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28035

A hipó nem stabilizált klórt tartalmaz, ami a napsütés hatására gyorsan eltávozik. Nem tudhatom, milyen áron jutsz a hipóhoz, de nem olcsóbb lenne kombitabletta?

Előzmény: dasziszi2 (28033)
Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28034

Ezzel a kérdéssel felújítod a vallásháborút! :)

 

Logikusan gondolkodva szerintem a legtöbb hőt akkor veszi fel a víz, ha a napsugarak akadály nélkül eljutnak a vízig. Igaz, ekkor el is kezd párologni, ezért érdemes a vízfelületen valamilyen fóliát úsztatni. Ha levegő van a fólia alatt, akkor a víz párolog, ezáltal hőt von el a vízből, majd a fólián lecsapódik, ezáltal azt melegíti.

 

Ha fekete fóliával takarjuk, akkor a fólia szépen felmelegszik, mert megakadályozza, hogy a napsugarak a vízbe jussanak. A meleg egy részét átadja az alatta levő levegőnek, ami tudvalevőleg rossz hővezető. Ilyenkor a levegő jó forró lesz, amit némileg hűt a víz párolgása...

                        Ha folyamatosan mozog a víz, akkor a szivattyú motorja melegedik, és ezzel is melegíti a vizet :) 

Komolyabban: Ha folyamatosan mozog a víz, akkor a levegőből átvesz némi meleget. Szerintem aránytalanul keveset.i

Éjszakára viszont feltétlenül szükséges buborékfóliával takarni a vízfelületet, hogy minimalizáljuk a hőveszteséget, ami a párolgásból következik.

 

Előzmény: Scwindler (28032)
dasziszi2 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28033

10 perce még fürödtünk a medencében, most meg mintha dézsából öntenék, úgy szakad.

 

A solár projekt kivitelezése tegnap elindult. El is jutottunk odáig, hogy megcsináltuk a 2x50m-es tekercset. Ekkor apa úgy döntött pihenés képpen mégis elmegy az öregfiúkkal egy rövidke kispályás focimeccsre. Tényleg rövid lett, mert úgy hozta haza az egyik barátja, hogy eltört a jobb keze. Úgyhogy szerintem nekünk a következő 6 hétben sem lesz vízmelegítés. Na midegy ,egyszer csak elkészül, most más lett a fontossági sorrend.

 

Egyébként van-e valami ötletetek, hogy nekem miért megy le minden nap a clor szintem a béka segge alá. Ph jó, TA jó, de minden nap kb 1 l ipari töménységű hypo kell a vízbe. Hozzáteszem ez egy 5,5x 1,07-es medence kb 22 köbméter vízzel. Várom az ötleteket! Vagy ez normális?

 

Scwindler Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28032

Köszi,én is spricceltem az oldalát,most telt meg megcsináltam a klórsokkot meg ph-ztam.Most már csak az a dolgom hogy várok:)

Csak gyári hozzávaló ponyvám van rá azt rá rakjam napközben?Hogy melegszik jobban?

Előzmény: lac1 (28028)
Scwindler Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28031

Szia.

Hol vetted ennyiért?Én csak 7000-ért találtam.

Előzmény: Hisztor (27931)
Li-Em Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28030

Sziasztok!

A papírszűrőhöz tudok valahol csövet venni,mert úgy néz ki megette a nap és több helyen széttört:(.Vagy most komplett szűrőt kell vennem mert akkor kardomba dőlök.

Köszi

lac1 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28029

Drukkoljatok, most energiát veszek magamhoz, de utána rögvest megyek a szűrőt az aknába helyezni és homokkal feltölteni, vagyis indul a medenceszezon nálam is.

lac1 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28028

Elmondom a tutit. Feltöltés előtt én spriccelőbe töltött algastoppal befújom a medi belsejét, pár perc száradás után feltöltöm, azonnal klórsokk, rossz napot szerzek szerzek a dögöknek. Mivel nekem betonból van, ezéért csak megemlítem, hogy azért legelőször hypós vízzel átmosom a belsejét, ez merevfalú mobilnál is működik, a többinél vacakolós. Ezt csinálom évek óta.

Előzmény: Scwindler (28027)
Scwindler Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28027

Feltöltés után azonnal szoktatok vegyszerezni?

Ja meg 91-es medencébe hány centi vizet érdemes tenni?

mozo01 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28026

Köszi, azon már túl vagyok. Egy nagy lukat megtaláltam még a feltöltéskor a karimán, meg hármat a víz alatt. Azokat beragasztottam, nem eresztenek. Ezt a karimás lyukat nem lelem sehol, pedig naponta legalább egyszer fújni kellett, szóval nem lehet kicsi. Moat a praktikerben láttam egy Intexet 18 ért még nagyobb is mint volt (366-os). Azért lehet utoljára megnézem.

Előzmény: Luca_41 (28024)
Luca_41 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28025

Vanfelfújod = felfújod

Előzmény: Luca_41 (28024)
Luca_41 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28024

Keresd meg a lyukat! Én is beragasztottam már. Vanfelfújod. Szépen centinként odahajolsz a karimához, ha a szerencséd van, megtalálod a lyukat. Olyan kis lap ragasztót árulnak hozzá. (Basonlóan működik,  mint a bicikligumi-ragasztó.)

Előzmény: mozo01 (28023)
mozo01 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 28023

4 együtt töltött szép év után reggelre meghalt az Intex. Karima teljesen leengedve (idáig is naponta fújni kellett, pedig tavaly még jó volt), a víz félig kifolyva. :( Jövőre akartam veni csővázasat. de most nem áldoznék rá annyit (tetőtér beépítés, meg a hitel törlesztés sokat elvisz), így marad megint a gumi bili. De csak Intex. A Bestway továbra sem tetszik.

pajaci Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28022

Amíg az 1 cm-es szintezési hibát nem tudod korrigálni, addig nem léphetsz be ebbe a fórumba, és nem ihatsz több sööööört :-))))))))))

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28021

A mai termésem eredménye. Sajnos az 1 cm-es szintezési hibát nem tudtam korrigálni. Csak odébb ment.

 

Holnap állítanék, de vihart mond, ezért nem biztos, hogy rizikóztatok.

Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28020

Elnézést kérek mindenkitől de vagy számolási, vagy egyéb pontatlanság miatt túl nagy átfolyó vízmennyiségeet adtam meg. Most olvastam le a vízórát, mindössze 1 köbméter folyik át óránként. De az 5 fokkal melegebb, mint a medence vize :) .

Előzmény: pajaci (28011)
bgaby Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28019

bölcs döntés :-)

Előzmény: Scwindler (28018)
Scwindler Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28018

Már csurog is kifele az utcára...

Előzmény: bgaby (28017)
bgaby Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28017

ha ilyen a vized, ez az elméleti rész kevés

a sósav pelyhesít, segíti az ülepítést, én kb 10 l iparit tettem a 24kbm be.

Ahogy te is írtad, mivel mi van tele, nem éri meg a szórakozást, pláne, ha helyette pancsizhatnál is :)

Előzmény: Scwindler (28015)
bgaby Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28016

Szia, 

néhány kép, gyakorlatból:

 

ilyen volt a kútvíz felengedése után, amikor kezdődött a kicsapódás

 

a pocsolyás, hasonló a tiédhez :(

 

ez már egy több napos ülepítés/mosatás/egyebek + stressz utáni állapot, ennél sokkal jobb sose lett

az összes szerelvényre -létra, szkimmer, stb ráülepedett a rozsdás, barna cuccc... :(

 

ez meg a csapvíz

 

a döntés a tied :)))

Előzmény: Scwindler (28013)
Scwindler Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28015

Szia.

Ezt én is olvastam  ezeket,megcsináltam de mérsékelt sikereket értem el,enyhén szólva:)

Előzmény: pajaci (28014)
pajaci Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28014

Bebarnult a vizem, micsináljak?

Ez a vastól van; a klór kicsapja a vasat vas-kloriddá, ami barna; ezt ki kell szűrnöd; ehhez un. sokkoló klórozást (ld. fentebb) kell csinálnod, majd pelyhesítened kell (ld. fentebb).

Nagyon vasas, kútból származó víznél megfontolandó a vízcsere csapvízre; a víz és a vegyszerek árától függően már olcsóbbra is kijöhet (sokkoló klór ára, pelyhesítő ára, áram ára, az időd ára :-) vs. az új víz ára).

Alternatíva lehet az aktív oxigénes fertőtlenítő rendszer használata klór helyett, ez nem csapja ki a vasat, nem lesz barna a víz tőle, de néha érdekes porszerű eltávolíthatatlan anyag keletkezik a medencében tőle.

 

Hogyan kell csinálni a pelyhesítést?

Ha jó a pH érték, van elég klór a vízben, mégis zavaros, akkor pelyhesíts.

Homokszűrővel könnyű a pelyhesítés: a szer oldalán lévő adagolás szerinti mennyiséget beöntöd a szkimmerbe, a szűrőt pedig csak akkor kapcsolod ki, amikor elég tiszta a víz. Érdemes (fontos) visszamosatni a végén.

Pelyhesítőt papírszűrővel is lehet használni, még ha esetleg a dobozára az is lenne írva, hogy csak homokszűrővel használható. Papírszűrő esetén a követendő eljárás:
kiméred a megfelelő mennyiségű pelyhesítőt (a csomagolásán lévő adagolás szerint)
kiveszed a szűrőbetétet a papírszűrőből, majd bekapcsolod
beöntöd a kiadagolt pelyhesítőt
hagyod egy ideig a vízforgatót forgatni, egy-két óra elég lehet (a cél, hogy jól átkeverje a vizet, hogy a pelyhesítő egyenletesen eloszoljon)
kikapcsolod a vízforgatót, hagyod ülepedni a medencét, célszerűen egy egész éjszaka
kiporszívózod a medence alján összegyűlt üledéket a medencén kívülre (erre azért van szükség, mert a papírszűrő kapacitása túl kicsi a pelyhesítéskor keletkező nagyobb mennyiségű trutyi kiszűréséhez, eltömődne tőle)

Legyen könyök a beömlőn, ld. alább.

Előzmény: Scwindler (28013)
Scwindler Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28013

Szia.

Köszi a választ.Bemérettem a vizet a vízműnél és minden értékhatáron belül van,ivóviznek megfelelő,a vastartalma 0,2mg/l.

Csináltam sokkoló klórozást is de rosszabb lett.Vártam még leülepszik,porszívóztam de már a tököm televan az egésszel.Még a sósavat nem próbáltam,többen mondták hogy az is jó de fogalmam sincs mennyi kell 10kbm-be

Most ilyen pocsolya feeling van az udvaron de déután szerintem leengedem.:)

 

 

Előzmény: bgaby (28012)
bgaby Creative Commons License 2011.06.04 0 0 28012

Szia,

én évekig próbálkoztam a kútvízzel...

javaslatom: most engedd le, és töltsd fel csapvízzel!

megértem, h jobb, meg olcsóbb lenne, de:

a 24 kbm kútvízem a beengedéskor abszolút tisztának tűnt, majd az alap vegyszerezés - kombi tabletta - hatására bebarnult.

(assszem itt is vannak fent képek)

 

bár homokszűrőm van, meg ülepítettem, meg pelyhesítettem, meg vas kicsapató adalékot adtam hozzá - 1l/kb 3000 Ft :(, a kúthoz is tettem külön szűrőt, rengeteg vízforgatás, porszívózás, mosatás és az elképzelhető összes megodási lehetőség kipróbálása után se tudtam mit kezdeni vele, m annyira vasas a víz...

időszakosan sikerült aránylag kékké tenni, de meg se közelítette az igazi medencevíz feelinget :)

pl feltöltés után nem tettem bele azonnal a vegyszert, megvártam míg leüllepedett magától, porszívózás, ülepítés, porszívózás..., majd amikor már vasmentesnek gondoltam, akkor vegyszer - de persze az átmosatásnál a vízpótlást már csapvízzel töltöttem, de még így se lett tökéletes

 

pár utcával távolabb (Bp.,) ugyanazok a kútfúró mesterek, ugyanolyan mélyen tökeletes kútvizet találtak, és semmi gondjuk nincs a medence- és vegyszerhasználattal, kristálytiszta a víz.

 

szóval a 2. szezont kezdtem most csapvízzel, és semmi gond - addig meg csak a bosszankodás volt.

de ha Neked mégis sikerülne megtalálni a tökéletes megoldást, kérlek írd meg!

G.

 

 

 

Előzmény: Scwindler (28001)
pajaci Creative Commons License 2011.06.03 0 0 28011

Ez már majdnem hőerőmű.

Előzmény: Egér Fogó (28009)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 28010

Pár napja Baumaxban tudtam venni, 16.900.-ért.

Előzmény: Szux (27964)
Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.03 0 0 28009

20/1.3 LPE cső, 2x100m a natúr, és a PET palackos darab, ami kb 30-40m.

Előzmény: pajaci (28008)
pajaci Creative Commons License 2011.06.03 0 0 28008

Hány méter a cső, és milyen vastag?

Előzmény: Egér Fogó (28005)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 28007

Ilyen normaidőért helyben kivégeztek volna. ;-)

 

Majd meglátom. Lehet, hogy kamu, lehet, hogy szerencse is kell hozzá, az biztos, hogy nem fogom tudni végéig csúsztatni a sínben, hiszem kerek a forma, a sín betonjárólapon lesz, vagyis el fog csúszni, ha húzni akarnám benne a palástot.

 

A nyeklésre ha jól láttam a fölső merevítőt azonnal felrakták, az stabilizálja valamelyest.

A youtubon van több hasonló vidijó is, ott sincsenek sokkal többen.

Meg vittem már le 300 kg-os kazánt a pincébe egyedül (1,5 méter szintkül.). ;-)

 

Előzmény: Nonamona (27996)
Mike--23 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 28006

Halihó!

A képen látható medencetestnek mi az anyaga?

Most vacilálok hogy vegyek-e egy fémvázas medencét, vagy vágjak bele egy hosszabb élettartamú változatba.

Csak a költségvetés gátol nagyon.

Üdv, Mike

Előzmény: splattalon (27874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!