Keresés

Részletes keresés

36évi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 119
Pedig tényleg csodásak, de oda valóban nem passzolnak. Amúgy macskák helyesek voltak. :)))
Előzmény: b_ildikó (118)
b_ildikó Creative Commons License 2007.02.14 0 0 118

Hááááát, nem az igaziak. (Illetve igen, de most nem ilyenre lenne szükségem)

Felső sor: fukszia + kis fekete +késhegynyi sárga.

Középső: fukszia+ kevesebb fekete + dupla sárga.

Alsó:fukszia + még kevesebb fekete + picit több sárga.

A szomszédban mutogatott macskákhoz kellene valami nagyon meleg szín. Ezek közül a legalsó is elűt tőlük. :-(((

b_ildikó Creative Commons License 2007.02.13 0 0 117

Köszi, kipróbáltam. Fuksziát 3 felé raktam, mindegyikbe kül. mennyiségű fekete, + egy lehelet citromsárga, mert nagyon hidegnek tűnt. Most dunsztolódnak.Kííííváncsi vagyok!!

Én is 50x50-esekkel dolgozgatok, meg van valamennyi 100x70, de azok még nem kerültek sorra.

Említettél egy keretet. Megmutatnád? :-))))

Enyémember nem ezermester, vagy megcsinálom én, vagy megveszem. :-(((

Előzmény: sunbonnetsue (114)
36évi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 116
Azt meghiszem. egyszer volt szerencsém elkapni egy tétel exportból visszamaradt pamutszatént, hát nagyo vigyáztam rá, nehogy elfoggyon.
Hol vettél? Pesten nem futottam még bele nagyon...
Előzmény: sunbonnetsue (115)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.13 0 0 115

Évi,

igen, természetesen  pamutszatén. Nem bizti, hogy méregdrága.

Ámde gyönyörű....:C)))

Sue

Előzmény: 36évi (110)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.13 0 0 114

Szia Ildi,

ha jól emlékszem, a fuksziához kell feketét keverni...de óvatosan, csak cseppenként.

Én áltlában "fat quarter"-t azaz kb.50x55 cm-es darabokat festettem.

Sue

Előzmény: b_ildikó (111)
juhizs Creative Commons License 2007.02.13 0 0 113

jó, meggyőztetek többen is, megadom magam,

OFF Évi, ha egyszer találkozunk és nincs nagyon rengeteg ember körülöttünk, ill. csak igen fejlett humorérzékkel rendelkezők, akkor figyelmeztessél légy szíves, hogy meséljek el valami olyan dolgot ami munkahelyen történt velem - és szőnyeggel kapcsolatos - mivel leírhatatlan ennyi ember előtt... nem létezik olyan "intelligens mosopór", ami azon segített volna...ON

Előzmény: 36évi (104)
b_ildikó Creative Commons License 2007.02.12 0 0 112
Megen más: Simon-féle vastag (350/méter) molinót festettetek-e már? Nekem kicsit furcsa, enyhén nyúlós-rugalmas az anyag keresztirányban.
b_ildikó Creative Commons License 2007.02.12 0 0 111

Profi(bba)knak egy kérdés: szép bordót (olyan Debbie Mumm félét) hogyan tudok keverni? 10-es szettem van.

Más: ti mekkora darabokkal dolgoztok?

36évi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 110
Nade, gondolom, az pamutszatén, ugyi? Az méregdréga egyébként is és persze csodálatos.
Előzmény: sunbonnetsue (109)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.12 0 0 109

Kria

én próbálkoztam több féle anyaggal. Azt hiszem ettől is erősen függ.

Festettem molinót, lágy tapintású, kellemes, de nem fényes. Festettem lepedőt, kicsit durva, laza szövésű, teljesen matt....hátlapnak elmegy. Festettem Katafa féle "örökölt anyagot" szépek lettek a színek, és festettem sűrű szövésű nagyon szép szatént: csodálatosak a színek, a kristályok ...azt szokták az ilyenekre mondani ( és valóban így is van) brilliánsak a színek!!!

Sue

Előzmény: Kria (108)
Kria Creative Commons License 2007.02.12 0 0 108
Sue!
Ez egyszerüen fantasztikus. Nem győzök betelni vele.
Előzmény: sunbonnetsue (98)
36évi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 107
Aha, igen arra gyanakodtam, a sikeresebb befőttesek lettek hasonlóak, de nem ennyire egyenletesen hálószerű. Nagyon tetszik.
Előzmény: sunbonnetsue (106)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.12 0 0 106

Évi,

ez egy kis kísérletezés eredménye, véleményem szerint az anyag összegyűrésétől....

Sue

Előzmény: 36évi (105)
36évi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 105
Zsuzsi!

Csodás ez a skála, a legfelső melyik technika, mitől lesz olyan hálós?
36évi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 104
muszáj ide OFF-olnem ezt:

nálam ksoozlódóst lényt nem ismerek a Földön, úgy kezdtem páylafutásom, hogy a középiskolában fél lityis zacskós kakaót ittam mindig, és hát többször ömlött ki, mint nem. minenhová. Osztálytalálkozón ezzel külön téma vagyok. Aztán terhesen mindig leettem magam. Manapság csak kétnaponta. A körmnyezetem csak röhög rajtam. Szóval vagyunk így egy páran. :))))

Innen ON:

Van egy kedves ismerősöm, aki hasolnóképp állt a dologhoz, őneki fessek én, ő nem áll neki, nins türelme, tehetsége stb. Aztán elmentünk hozzá, átadtuk tudásunkat (és az töredéke Katafáénak), és csak azért hagyta abba aznap, mert elfogyott a festék. :)))) A hév mindenkit elragad, tempó nincs, midnenki úgy csinálta, ahogy neki jól esett. Szóval nagy buli, hidd el... :))))
Előzmény: juhizs (102)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.12 0 0 103

Zsuzsi ezek már majdnem ipari méretek. Igaz a Te tempódhoz kell is.

Én festek a magyar Ibériával is és a procionnal is, tehát van összehasonlítási alapom.  (a Columbus kb hasonló) Az ibéria a selymet szépen befesti, ezért kisérletezgetek vele. De a procion és az ibéria kb úgy aránylik egymáshoz, mint az én 37 éves Naumann varrógépem, és a Bernina. Meg tudok a Naumannal is varrni akármit, de a Bernina valahogy más.

Előzmény: sunbonnetsue (98)
juhizs Creative Commons License 2007.02.12 0 0 102

OFF ez jó, tetszik - zsák meg a foltja... együtt festenek, ...de én nem kritizálom magam, hanem van önkritikám, azért az más... nem tudom pontosan idézni, de a Cyrano kezdődik ezzel "magamat kigúnyolom, ha kell, de mástól nem tűröm el"... valami ilyesmi is megbúvik a háttérben - sajnos - megelőzés. ON

Előzmény: foltos Viki (100)
juhizs Creative Commons License 2007.02.12 0 0 101

OFF Kedves Gubike és Czkriszta! Mindíg öröm, ha az ember lelki társakra talál... akkor Ti megértitek, hogy jelentős tipródás közepette egyszer megvettem borsos áron egy anyagot a Foltvarázsban (nem szoktam drágán vásárolni, nem jellemző rám), nagy-nagy lelkiismeretfurdalásom volt... most már nincsen, annyira tetszik és annyira szép, hogy most, hogy nincs már ilyen lehetőség, belepusztulnék a hiányába... az más kérdés, hogy a hozzávaló egyszínűt csak évek múltával fogom megtalálni... de, az idő nekem dolgozik.

Bocsi festős lányok, hogy itt írtuk ezt a témát, ne haragudjatok!

Vagy a festés lesz egyszer a megoldás? hi-hi-hi ON

foltos Viki Creative Commons License 2007.02.12 0 0 100

Márta néni!

Ha jól emlékszem, te írtad "festékbe hungarocell-hátha jó lesz"-(Ha nem te voltál, bocsánat!)

Erről jutott eszembe, egyszer olvastam valahol, hogy még friss festékre kevés citromot csepegtettek, s szépen kiszívta a színt. )Nem festettem még Procionnal, lehet, hogy ez ennél nem működik-csak eszembe jutott.)

OFF      Juhizs!

Hogy te mennyit kritizálod magad! Én meg (sajnos ) pont az ellenkezője vagyok: fellángolós-mindenbe belevágós-utána koppanós. Szerintem menjünk együtt festeni, együtt pont jók lennénk! :))

ON

juhizs Creative Commons License 2007.02.12 0 0 99

Lányok! Minden tapasztalat jó (pláne az ilyen kis bénácskáknak, mint én vagyok), amikor valami (nem szabad, hogy elvesszen az idő tengerében) szintű okosságokat írtok, akkor néha kimásolom és elmentem magamnak. Vagyis, gyűjtöm a hasznos információkat, amikre elképzelhető, hogy csak évek múlva lesz szükségem, de akkor elmentve könnyebben megtalálom.

Gasztronómiára levetítve: részemről szeretem a "kaviárt" és a "lencsét" is - jól megférnek nálam, csak nem kell őket összekeverni, más-más alkalomra valók, de mindegyik a maga helyén kiváló lehet.

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.12 0 0 98

Nekem ilyeneket sikerült a szóban forgó Procion festékkel előállítani.

Ildi,

én láttam egy megoldást a problémádra, egy ügyeskezű férj biztosan meg tudja csinálni. Ez nem más, mint a selyemfestő keret! Ugyanis ezt több méretre tudod állítani és az egészet nylon fóliával kell kibélelni, azaz rajzszeggel rátűzni.

Ha jól emlékszem van róla képem, ha kell szóljál és megkeresem.(vagy lefényképezem az enyémet...)

szia

Sue

Icó mam Creative Commons License 2007.02.12 0 0 97

Katafa, Borcsa mama!

azért írtam, mert ezt és a többi topikot nagyon sokan olvassák, akik nem leveleznek, nem vitatom el a Pro. fantasztikus  eredményét, de eddig csak az Ibéria és a Procion került szóba. Lehet, hogy valakiknek, hasznos az információ.

borcsamama Creative Commons License 2007.02.12 0 0 96

Icó mam!

Mondhatom hogy elég sok anyagot festettem Colombus festékkel, szinte minden színt kipróbáltam, szerettem és szeretem is őket nagyon, ennek ellenére azt mondom, hogy megközelítőleg sem lehet vele olyan gyönyörűséget csinálni mint a Procionnal, pedig azt csak a mellékelt képek alapján ismerem, gyakorlati tapasztalatom nincs. A procionnal festett anyagokból árad a fény a ragyogás, /és még sok-sok szépség/, úgy gondolom ezt semmi más festék nem tudja.

Ettől függetlenül továbbra is fogom használni a Colombus.t is ha szükségem lesz rá.

Előzmény: Icó mam (94)
katafa Creative Commons License 2007.02.12 0 0 95

Kedves Icó mam!

Feszültséget nem gerjesztesz, csak nem teljesen értem, miért írod ezt ide.

Columbusról sokan tudunk, sokan használják is, senki sem kritizálta, de azt hidd el, hogy a Procionnal sok más féle dolgot meg lehet csinálni, mint amit ezzel nem.

Lehet, hogy nem vagyok elég jó hazafi, de az a része teljesen hidegen hagy, hogy magyar-e vagy sem.  

Előzmény: Icó mam (94)
Icó mam Creative Commons License 2007.02.12 0 0 94

Mindenkinek! 

Fekete

szürke: sötét, közép, acél, világos ezüst

homokszin,

kék:sötét, tengerész, encián,. indigó, király, farmer, búza, türkisz,világos, égszin,,viz,

Barna: terakotta, sötét, néger, kávé,divat, rozsda,, mogyoró, drapp, csau-csau, szafari1, szafari2, szafari3, mustár, khaky

Piros:bordó, meggy,,piros, skarlát, korall,

Lila:sötét, püspök,orgona, világos,sötét ciklámen, ciklámen

rózsaszin,barackvirág,

Sárga:narancs,papagáj, nap,citrom, okker

zöld:khaky, sötét, fű, olaj, türkisz, borsó, alma, banán

nem szeretnék feszültséget gerjeszteni,   de   ez a festék  m a g y a r   és jó minőségű

nagyon jó hangulatu közös festéseket szoktunk, szervezni,

58 szinben kapható, és még millió keverési árnyalatot ki lehet belőle kihozni

a festék neve    C o l o m b u s

gyártója 4V vegyi Bt. Nagykőrös, Tel/fax  06/ 53/ 351-043

1-2- darabot, nem, de nagyobb tételt postán elküldenek,

én a szakköröknek szoktam tőle rendelni, szinte mindíg minden szín kapható ,nem ugy mint a boltokban, és igy olcsóbb is.

szeretettel ajánlom figyelmetekbe, kipróbált, nagyon jó, az idő próbáját is kiállta, mert az anyukám is használta régen.

gubike Creative Commons License 2007.02.11 0 0 93

Szintén zenész. (Gyűjtögetős, biztos jó lesz valamire, majd ha megérik bennem,...)

Előzmény: Czkriszta (92)
Czkriszta Creative Commons License 2007.02.11 0 0 92

Juhizs már megint úgy érzem, hogy más fogalmazta meg a gondolataimat. Tavaly amikor szóba került a topicon a festés teljesen hidegen hagyott, de most már kezd érdekelni (a szebbnél szebb anyagok láttán), no persze még nem állnék neki a festésnek de érzem, hogy annak is eljön az ideje. Különben meg én is gyüjtögető életmódot élek. Mindenféle kézműves alapanyaggal tele a lakás, a varráshoz használt anyagaim is kezdenek komoly értéket képviselni, de ahhoz, hogy alkossak valamit ahhoz, meg kell érnie bennem a dolognak. És egyébként is már akkor tudom, hogy majd egyszer kelleni fog nekem valamire az az alapanyag amikor meglátom.Így aztán ha jön az ihlet csak leemelem a polcról és már dolgozom is.

Hát most így érzem a festést is.Még nem jött el az ideje, de tudom, hogy egyszer festeni fogok.

Előzmény: juhizs (91)
juhizs Creative Commons License 2007.02.10 0 0 91

Cordula!Nem az Ibéria volt, arra emlékeznék, ezek szerint a másik, ilyen kis rövid elnevezés rémlik, de látom már Borcsamama gyakorlatilag megválaszolta a kérdést...

OFF Borcsamama, akkor bővítem a problémát, szerintem már mindenki ideges lesz tőlem mindkét indexes topikon, hogy mindíg siránkozom...

Szóval, szeretek nem túl méregdrágán vásárolni anyagot (sajnos? szerencsére?) tudok is. Amúgy is gyűjtögető mókus vagyok.(Harácsoló no, pedig már próbálom visszafogni magam.) Eredetileg nem éreztem magamat olyan elvetemültnek, hogy én fessek, kivéve, ha semmi más megoldást nem látok valamire. De: annyira szépeket mutattak már a lányok,hogy nehéz ellenállni a tudásnak. Engem csomó dolog érdekel, amit lehet, hogy nem fogok az életben csinálni. (Ez nemcsak foltvarrásra értendő). Tehát, szeretném a folyamatot látni. A nagy titkot tudni.  Aztán majd kiderülne, hogy utána szépen, komótosan fogok-e otthon nyugiban festeni.

A másik, utálom, ha sürgetnek, számonkérnek rajtam valamit, ha én még nem értem meg a dologra "lelkileg". Állati gáz lenne, ha ott festenék és mondjuk mindenki megvarrná, én meg mondjuk csak két év múlva döntenék úgy, hogy na, most....

A másik témában a címemet majd küldöm, és előre is köszönöm!ON

Előzmény: borcsamama (90)
borcsamama Creative Commons License 2007.02.10 0 0 90
Juhizs!  A Grey-t kipróbáltam, magába szedte a kék színt, a többi ruha nem lett kék.  Lehet kérni mintadarabot a forgalmazótól. Nekem küldtek, és azt írták, hogy ha elküldöm nekik valakinek a címét akkor annak is küldenek. Ha érdekel. és elküldöd magánban a címedet, akkor kérek neked és kipróbálhjatod.
Előzmény: cordula2 (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!