Keresés

Részletes keresés

Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34799

Köszönöm a linket...

 

Utána fogok nézni... :o)

Előzmény: t.lantos (34789)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34798

Szia.

 

Mosógolyó...?  Olyanról még nem halottam...   De miért itélném el ha például van olyan jó mint a mosószer...  Még nem láttam mosógolyót...  Igazándiból mivel még nem is igen halottam róla igy nem is néztem utána...

 

A DM ben láttam momsódiót...  Abban is gondolkoztunk már...   Van valakinek ilyen tapasztalata...?  :o)

Előzmény: Királylány83 (34790)
t.lantos Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34797

Lefutott a 48 ora, uj akcio van a markaboltban hetfo reggelig.

Ugyis most volt szo szaritogeprol.

http://www.markabolt.hu/aeg/aeg_szaritogep/kondenzacios_szaritogepek/aeg_lavatherm_56840_l_szaritogep_.html

 

t.lantos Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34796

3 ev? Hol eltel te?

Nekunk 10+ ev utan a rendszervaltas se hozta meg a telefont, csak a kilencvenes evek elejen epitettek ki a halozatot.

Az egesz kornyeken 1db telefon volt. Ott meghalt a tulaj, es az osztalytarsamek kertek, hogy akkor huzzak mar at hozzajuk (az egyik szulo valami allami vallalatnal volt ugyved, a masik meg a tanacsnal dolgozott). Nem kaptak meg, kikotottek a vonalat.

 

Egyben reagalva a 3 ev / 50$-ra. Emlexim meg valaki a konsumex boltra? :)

 

Előzmény: tomtyi (34794)
tomtyi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34795
meg 3 évente kapni vízumot, 50 $ költőpénzzel.
Előzmény: tomtyi (34794)
tomtyi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34794
"Viszont akkor jobban elunk, mint 30 eve :)">zúzós lenne még mindig sorba állni banánért. meg ikertelefonon beszélgetni, amit az igénylés után jó esetben megkaptál 3 éven belül. vagy 5-6 évet várni a befizetett Trabantra vagy Dacia-ra. kívánja vissza a halál, vagy akinek ávós volt a nagyapja. :)
Előzmény: t.lantos (34640)
tomtyi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34793
egy mostani jó minőségű gép az átlagfizetésnek legfeljebb a duplájától kezdődik. tehát ma olcsóbb pl. egy Miele, mint annak idején az Energomat. Sanyooo ugyan ezt (vagyis ezt is :) ) szajkózza gyakorlatilag évek óta, de az emberek inkább az első ránésésre olcsóbb megoldás felé mozdulnak. első ránézésre érthető, hogy nem 250-300e Ft-os mosógépet akarnak venni. csakhogy az LCD tévére, a legújabb tuti csili-vili érintős mobilra és hasonló nyalánkságokra sokan simán kiadnak ennél többet, pedig azokat nem valószínű, hogy 20 évig fogják használni. és nem csak azért, mert megunják, mint Lala. ez van.
Előzmény: ágika1 (34638)
tomtyi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34792
szagolj meg egy száz éves bácsit vagy nénit. szerintem maradsz a 100 évvel ezelőttinél gyakoribb mosásnál.
Előzmény: ágika1 (34638)
tomtyi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34791
mikor a gépünket beüzemelték, a szerelő mondta, hogy nekik felültöltős Miele van (lakótelepi fürdőszoba). de a felül- ill. elöltöltős Miele-knek ugyan az a belseje, csak a dobon máshol van a nyílás. a tengely, amin forog, 32mm vastag, hozzávaló csapágy, rögzítés, felfüggesztés, csillapítás, azaz az egész körítés. nincs szükség kétoldali csapágyazásra. egyszer/egyet kell megcsinálni, de azt jól. :)
Előzmény: Nyulocsi (34740)
Királylány83 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 34790
hm.... megint valami olyasmiről mondanak itt véleményt, amihez semmi közük. már kezdem megszokni. (múltkor is véleményt kerestem egy autósülésről, és aki fikázta, annak nem volt, csak hallotta). Itt meg SZERINTÜK hülyeség a mosógolyó vagy mosólabda. Hát elmondom nektek, kb. én is így álltam hozzá. Amíg nem lett allergiás a kislányom. Kipróbáltunk sok mosóport, öblítőt, de sajnos kiütéses volt. Akkor vettünk egy mosógolyót a Toprobotnál. És azóta nem használunk mosószert, öblítőből egy picit csak az illata miatt. És ugyanolyan hatékony, mint a mosópor. Nem csodagolyó, ezért ha nagyon erős folt van, akkor folttisztító stifttel (ajándékba kaptuk mellé) előtte megdörzsölöm. De amúgy nagyon jó. Van külön babaruhákhoz is. SZóval majd akkor mondjatok véleményt valamiről, ha már használtad is. Ez ugyanolyan dolog, mint a napelemes autó. Az sem véletlen, hogy nem csak olyanok futkosnak... Sejted, hogy kinek az érdeke? Ugyanez van a vegyszergyártó cégekkel is :) AMúgy távol keleten nagyon elterjedt... Nálunk még gyerekcipőben jár a dolog. De nekünk, és minden ismerősömnek bevált! Nagyon is...
t.lantos Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34789
Előzmény: Nyulocsi (34788)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34788

Ez mind szép és jó...

 

De errefele csak ukrán Arielt lehet kapni...  Hát az meg végképp nem...

 

tavaly anyu hozott haza a gyárból oylat, de nem voltunk megelégedve vele.. minden mosáshoz több mint két kanálllal tettem, (puposan) és a fehérek akkor si beszürkültek, és a szennyeződéseket sem hozta ki...

 

Akkor szoktam rá a tescos gélre...   Olcsó és szerintme egészen jó is :o)

 

a hétvégi mosáshoz már azt fogom használni...

Előzmény: t.lantos (34787)
t.lantos Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34787

Epp ez a lenyege. Itthon a nem koncentratum 5 liter kb. annyi vagy dragabb mondjuk a teszkoban, mint a koncentratum 5 liter importbol.

Ha por (reg hasznaltunk),akkor is import 9-14kg-os, mikor milyen van :)

Na az eleg egy darabig.

Mondjuk mar itthon is aruljak sokan. A 60-as 4,2l-es gel boven 3000ft alatt, a 115-os 9kg-os por meg 5000ft alatt megkaphato. A por olcsobb egy mosasra vetitve.

Előzmény: Nyulocsi (34786)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34786

Ez igaz de a 66 adagos flaskón a Márka felé oda van biggyesztve hogy koncentrátum...

 

Arielből ( amikor jól megy :o)    ) port szoktunk venni eurocompactosat  amikor kapunk... Abból is elég egy wanish-es kanállal hogy szép tiszták legyenek a ruhák :o)

Előzmény: t.lantos (34785)
t.lantos Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34785

Nalunk is kemeny. Szerintem mindenhol az.

Reszemrol nem hasznaok vizlagyitot. Szerintem mire futoszalat kell cserelni, addigra a javitas koltsegenek tobbszoroset elkoltenem vizlagyitora. Kulonbenis, vagy a mososzerben, oldja meg :)

 

Amugy ez a nem mindegy. Mindketto PG professional, 5 literes.

Csak az itthon hivatalos csaornan erkezo 45 adagos, a szurkeimport meg 66-os.

 

Előzmény: Nyulocsi (34782)
caterina3 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34784
Köszi!
Előzmény: Nyulocsi (34782)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34783

Szia.

 

OFF topic

Ha neked lennék szerintem betenném valahova ahol üzemelni lehet és amig nem lessz helye a bútorban addig ott üzemelne ahol éppen van viz, lefolyó, és hely :)

 

ON topic

ha van hely ha nincs ezt a gépet akkor is nagyon szeretem...  most tekeri a zokniaimat amit a multhéten a nővérem szürke talpakkal hozott vissza...   Kíváncsi vagyok hogy mi lesz belőle :)  Hátha abból most szép fehéreket csinál, akkor megérte a kellemetlenség hogy alig férünk be a fürdőszobába...  Ráadásul hogy ez a program (mivel fele töltet van benne kevesebb mint45L vizet fogyazst és alig egy Kw áramot akkor meg pláne

 

Belekukkoltam az előbb is...  Olyan érdekes nekem, hogy a dob megintul, majd lelassít, és jó alaposan elpüföli a ruhákat...  a "pisilő" dolog pedig külön tetszik

Előzmény: t.lantos (34781)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34782

csik nélkül, ill egy csik >> lágy viz

két csik >> közepesen kemény

három csík >> kemény

Négy csík >> nagyon kemény

 

bakker itt szó szerint beton folyika csapból :o(   Ha valaki erre lakik (Saújhelyi vízmű területe) mindenképp használjon valami vízlágyítót...  ( nekünk most tescos tabletta van)  Remélem ez is megteszi egy darabig...

 

Előzmény: caterina3 (34780)
t.lantos Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34781

En meg megrendeltem az off mosogatogepet :)

Mar alig varom. De anyagi okokbol csak hetfon fizetem, es csak 1 hettel kesobb hozom el. Es meg akor is csak disznek lesz jo, mert a konyhabutort szet kell szeni hozza. Na az meg meg 1 honap :(

Es lehet, hogy akkor se elsz teljesen kesz, mert a butorajtokra 4-6 hetet kell varni. :((

Előzmény: Nyulocsi (34775)
caterina3 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34780
A múltkor én is rendesen bevásároltam akcióban. :-)

A Calgonnál hogy működik a csík? Nem emlékszem már rá, nagyon régóta nem használok.
Előzmény: Nyulocsi (34779)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34779

Most betáráztunk rendesen... 

 

Öblítő mosószer vizlágyító stb

 

De biztos ki fogm próbállni

 

 

kaptunk egy calgon próbacsomagot.... 

 

Kiváncsiságból nem az elején vettem le a teszcsíkot, hanema  végén..  (hátha megbabrálták)  minden zöld csík piros lett mint a szép érett alma...  :oS

Előzmény: caterina3 (34778)
caterina3 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34778
Persze, ismerem azt a félét is, nagyon sokáig használtam. A legújabbakat nem ismerem, amik az utóbbi két-három év termékei.

A Formilból is van koncentrátum, de szerintem jobb a normál folyékony. Abból is alig kell tenni.
Előzmény: Nyulocsi (34777)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34777

Szia...

 

Azért azt vedd figyelembe hogy mi is jártunk úgy hogy megvettük az arielt, és elcsodálkoztunk hogy milyen szépen mos...  Aztán hirtelen ránézésre ugyan az az Ariel már nem mosott olyan szépen... 

 

Ezta  változást az "eurocompact" okozta..   vagyis tömörített mosószer..  nem kell belőle annyi, és mi ugyan annyit tettünk mint a másikból...  Nyugateurópában ez a kiszerelés már régóta simert...

 

Nekünk nagyon jó volt a formil a fekete ruhákhoz..  De mivel Lidl csak most nyilt két hete itt ezért csak ritkán nyilt alkalmunk venni belőle...

 

Közben meg rászoktunk a tesco-s mosószerre...  ami egész jó...   :o)  még a fehér zoknim is fehér tőle :)

 

 

Előzmény: caterina3 (34753)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34776

SZia...

 

Igen itt mindenki örült volna a felültöltős mosógépnek...  Én meg ennek örülök. :oDDD

 

Apám 178 magas és 95 kiló  Anyu 158 magas és ...  Kiló 

( na azért ez mégsem irhatom le..  de nem sovány alkat...)

Én a magam 160 centijével, 65 kilót nyomok, tehát valahol súlyomnál vagyok..

 

Az elöltöltős mosógép melett, mindenki a maradék 35 centis résen közlekedik a fürdőszobába be, és onnan ki is :o)

Én azt mondom hogy nekem megéri...  a 8 éves fagort ugy adtam el hogy egy szem rozsda nem látszott rajta...  (előltöltős)

 

Igen a hely néha gondot jelent, de szerintem ezt ki lehet bírni...    Eddig nem volt róla szó de most már az évtől nem halogatjuk tovább a fürdőszoba felújítást..  Egy zuhanykabin, és a fsz. olyan lessz mint egy táncterem   (megjegyzem 1.70 x 1.70 cm es helység :)  és ebből 60 x 60 a Julcsa..  :oDDD

 

Előzmény: Manoka79 (34748)
Nyulocsi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34775

Szia..

 

A mai nap meglepetése az új mosógép volt..  :o)))

 

ON topic

Nagyon szuper...  Miután felcipeltük a negyedikre, és sikeresen betuszkoltuk a fürdőszobába, szépen összeraktam, és csináltam egy 20 perces gyorsprogramot, egy marék trisóval...

 

Utána követte a sötétek, amiből lett egy nagy kupac, (minden pamut + 1 műszálas kardigán)  most a fehéreket tekeri és észre sem vettem hogy megy a gép, amig anyám nem szólt hogy szaladjak mert sípol a mosógép...

 

Mindketten ugrottunk..  :o)))

 

 

Nos asszema héten nem két három ciklus lessz :)  most van három..  Hétvégén majd az elmaradt ágyneműink, (+2) Meg még ami hétvégére leesik...  (az zserintem még +2)

 

Két hét után ez igen sok :o(

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (34743)
caterina3 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34774
Az Ariel nagyon jó, én azt használtam, mióta egyáltalán kapni lehetett itthon, legalább 15 éven át folyamatosan, de lehet, hogy több is. Mást tényleg nem találtam, ami megfelelt volna, de most egy-két éve ez a Formil bevált helyette. Véletlenül próbáltam ki egyébként. :-) Tényleg nem vettem észre semmilyen számottevő különbséget az eredményben. S mivel nagyon sokat mosunk, így az ár nem mindegy.

Tényleg nagyon sok minden könnyebb ma már, mint akár csak néhány évtizede -- akár csak saját fiatalasszonykoromban (25 éve). :-)
Előzmény: katka51 (34773)
katka51 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34773

Én is mostam már többféle mosószerrel. Egy ideje az Arielre esküszöm. Ha azt nézem, hogy milyen minőségben mos és mennyi kell belőle, akkor nem drágább, mint amit kevesebb összegért vesztegetnek! Én akkor veszem, amikor akciós, és ott ahol akciós, nagy kiszerelésben és egyszerre igyekszem beszerezni többet. Egy ideig le van tudva!

 Megnéztem a Formilt, mivel hoztak a gyermekeim a LIDL-ből. A másfél literesre egy 20-as van írva, gondolom 20 adagos? De minden attól függ, hogy a ruha milyen szennyes, milyen a víz keménysége, stb, ahogyan ez fel is van tüntetve a használati utasításnál. Úgyhogy szerintem mindegy, hogy mi van rá írva. Én a szennyesebb ruháknál természetesen többet használok, mint a kevésbé koszosaknál, és akkor a víz hőfokát is emelem. Az biztos, hogy az Ariel jobb, mint más szerek, amelyeket korábban használtam. És egy ideje megy a mosószóda kicsi mennyiségben, mert nálunk kemény a víz és nincs olyan kütyüm, ami ezt ellensulyozná, és ecet az öblítőszerhez is. Tényleg nem ecetszaguak a ruhák. Majd próbálkozom még ecet+illatosító házasításával, csak be kell szereznem a megfelelő illatosítót. 

 Jó hogy tanulhatunk egymás tapasztalataiból.

 

Jó mosást, illatos szép ruhákat, tartós  mosógépeket mindenkinek!

(de lehet, hogy lassan már minden "egyszerhasználatos" lesz ez szomorú, a háztartásunk rabjai vagyunk, segítenek ugyan bennünket, de borsosan és sokszor bosszantóan. De még mindig jobb, mint anno volt a lúg, a mosószappan a teknő, vagy a patak, így hát örüljünk, hogy ennyivel könyebb az életünk és az igényeink is másak, mint elődeinké voltak) 

Előzmény: caterina3 (34769)
caterina3 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34772
Biztos ezen is rajta van, sosem foglalkoztam még ezzel. :-) Ha jó áron hozzájutsz Ausztriában stb., minden bizonnyal megéri az Ariel. Amennyiért itt lehet kapni, annyit szerintem nem ér.
Előzmény: t.lantos (34770)
diko77 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34771

Ezt így én sem tudom megmondani! Veszünk majd és megnézem!
Egyébként mi folyékony Tomit használunk, az is nagyon jó!
Előzmény: t.lantos (34767)
t.lantos Creative Commons License 2010.02.25 0 0 34770

En meg nem mosok :)

De minden flakonon kotelezo feltuntetni, hogy hany adagos. Van egy referenciakosz, ugyanugy, mint a mosoprogramoknal. Na ez van mindegyiken rajta, vagyis ossze lehet hasonlitani :)

Az import ariel meg eleg olcso (ha nagyon akcios, es az arfolyam se szar, akkor olcsobb, mint az akcios bonux)

Előzmény: caterina3 (34768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!