Keresés

Részletes keresés

Csapszi Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10026

Tapasztalatom szerint a konvektoros fűtés a leggazdaságtalanabb gázfűtés.

 

Előzmény: vaczok (10025)
vaczok Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10025

A "tervezés" csak annyit jelent ebben az esetben, hogy kondenzációs kazán radiátorokkal. A ház kb. 120 m2 bruttó, sok helyiséggel, ajtóval. Nem kellenek a nagy terek.

Mint írtam, a probléma az, hogy eddig azt hittem a gyártók honlapjait nézegetve, hogy egy viszonylag kisméretű kazán mehet a fürdőszoba falára aztán kész. Az utóbbi néhány napban meg fórumokat nézegettem, és ott láttam, hogy milyen bonyolult gépészeti megoldások vannak, ráadásul külön helyiségekben. Tehát azt próbálom kideríteni, hogy mehet a fürdőbe, vagy mindenképpen nagyobb a helyigény.

 

Egyébként, ha lehetne parapetes konvektort beépítetni, de nem lehet, mert túl közel lesz a szomszéd ház, akkor maradnánk a jól megszokott konvektoros fűtésnél: ahol vagyunk ott fűtünk. (Nem, nem vizesek a falak, ablakok 15 év után sem!)

Előzmény: Émile (10023)
Émile Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10024

  De látom van már koncepciód :

 "A kondenzációs kombi kazán (radiátorokkal) tűnik számunkra a legjobbnak. A problémám egyelőre az, hogy a legtöbb ezzel foglalkozó fényképen külön termekben mindenféle bonyolult gépészeti megoldásokat lehet látni."

 Egy 120 m2 -ig én se csináltatnék mást.

 Kondenzációs, ok,  ha radiátorost akarsz  új háznál elrejtik a csöveket úgy, hogy   semmit sem látsz belőle. Sőt ha ügyes vagy még klassszikus kémény se kell. A tetőtérben megúszhatod egy olyan kazánnal,  aminek a csőve  csak akár egy fél méteren látszik. 

 Az a sokcsöves dolog ami megrémített,  általában a padló fűtésnél van, de termek ott se kellenek 1-2 m2 en megodhatók az elosztók elhelyezései.

 

 

 Más : mostanában az egyik építkezésen látom az iker garázsnak ami a fűtött házban van  kb. 40 m2 -t szántak.

 Vastagfalakkal, stabil   vb. alappal,  vasbeton födémmel. Lehet persze így is ,  csak egy autónak nem kell ilyen luxus körülmény.

Az autónak menni kell.

 Néha nem tanulnak az emberek.

 Felénk  úgy 25-30  éve sorra épültek a pince garázsok - magyarázat volt rá ,hogy miért - de már vagy 5 éve senki sem használja garázsnak - lomtár,  kamra  - az autó meg áll kint az utcán.

Előzmény: vaczok (10018)
Émile Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10023

 Aha látom   (.... "  a még megsem tervezett házba..... ") Terveztesd meg előbb a házat, sőt kezd el az építkezést, aztán majd jöhet a fűtés,  a rendszer. Egyébként pénz kérdse az egész,   a legegyszerűbb kb. 800 eft, de lehet akár 2 millió is !!

 De a mig a házról semmi adat  ( az lehet 80 -90 m2, de akár 190 m2 is _ nagyobbat nem mertem írni) addig a fűtést tervezeteni felesleges - koncepció persze nem árt !!

 

 

 Fokuszálj a tökéletes hőszigetelésre  !!! 

Előzmény: vaczok (10020)
Émile Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10022

 Hali !

 

 A ház nagyságáról volt már szó ??

 É.

Előzmény: vaczok (10018)
KömKel Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10021

Ha helyiségenkénti szabályozást akartok gázkazánnal, ahhoz mindenképpen kelleni fog egy puffer is (kicsi 200 literes), máskülönben nem fog komfortosan és gazdaságosan működni.

(tapasztalatból mondom, egy telet szenvedtem puffer nélkül, ezt beépitve most már tökélestesen megy a fal-mennyezet-padlófűtés)

Ehhez nem árt egy 3-4 m2-es gépészeti helyiség, vagy az egészet feldobni a padlástérbe egy hőszigetelt zugba.

 

Radiátoros fűtés esetén nem kell más, csak a kazán, tágulási tartály, osztógyűjtő. Ekkor mehet a fürdőbe.

Előzmény: vaczok (10020)
vaczok Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10020

Nincsenek falak. Még csak ott tartunk, hogy megpróbáljuk eldönteni milyen fűtést terveztessünk a még megsem tervezett házba.

Több véleményt szeretnénk megismerni, mielőtt megbízunk egy szakembert a tervezéssel. Nem akarunk teljesen tájékozatlanok lenni, mert előfordulhat, hogy olyan megoldásra beszél rá, ami nekünk később csak gondot okoz.

Előzmény: zordonC3 (10019)
zordonC3 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10019

zárt rendszerhez kell a tágulási tartály, és kell a szivattyúk is, mivel a kazán általában nem a fűtővizet melegíti, hanem hőcserélőn keresztül teszi ezt (korrózióvédelem stb).

 

Fürdőbe nem is biztos hogy tehető kazán manapság, át tudod ütni a falat?  (levegő be, levegő ki)

Előzmény: vaczok (10018)
vaczok Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10018

Egy két felnőtt által lakot új háznak a fűtésrendszeréről kell hamarosan döntenünk. A kondenzációs kombi kazán (radiátorokkal) tűnik számunkra a legjobbnak. A problémám egyelőre az, hogy a legtöbb ezzel foglalkozó fényképen külön termekben mindenféle bonyolult gépészeti megoldásokat lehet látni. Mi a fürdőszoba falán szeretnénk elhelyezni egy fűtő és készenléti meleg vizet szolgáltató kazánt mindenféle egyéb tartályok meg szivattyúk nélkül. 

Van egyszerű megoldás is, vagy számítsak arra, hogy külön kazánházat kell kialakítani?

Mennyire és mivel lehet megoldani, hogy a helyiségek hőfoka tetszés szerint különböző szintre legyen állítható.

 

Köszönöm a válaszokat!

(egy érdeklődő, aki egész életében gázkonvektorokkal fűtött, és elégedet volt velük)

Csapszi Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10017

Hát az ügyfélszolgálat nem válaszolt. Egy minusz pont.

 

Viszont asssszem kikisérleteztem a dolgot.

Ha nullán volt a kompenzáció (4.2.4-es menüpont), akkor voltak kilengések.

(Mondjuk nem sok, az On/Off-os termosztáthoz képest még így is sokkal jobb.)

A kívánt hőmérsékletem 22,5C°, és így 22,4 és 22,7C°között tartotta.

A 20-as értéken a külső hőmérséklettel szerintem nem nagyon foglalkozott, mert mikor kint melegedett ,vagy hült, akkor pár tizedet elcsúszott illetve ki is kapcsolt a kazán.

A 10-esen van most. Most pontosan 22,5C°-on van állandóan. Mikor kint elkezd hülni, akkor emel a vízhőfokon, de bent nem változik a hőmérséklet egy tizedet sem.

Számomra hihetetlen egyenletes hőmérséklet van a házban.

Eddig 32 és 36 fok közötti vízzel tökéletesen megy.

Előzmény: rjoc (9991)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10016

 Nem számoltam a felsorolt hiba lehetőségeket. De emlékszem, hogy amikor üzembehelyezte a szerelő a készüléket monta 30 hiba lehetőség van , kezdte azzal, nincs gáz.

 Aztán a többiről hallgatott !!

Előzmény: cssb (10015)
cssb Creative Commons License 2012.12.06 0 0 10015

Ez komoly probléma. Az E09 az a gázszelep elektromos csatlakozásának a hibája, az E78  pedig ennek az okát mutatja meg. Azt jelenti, hogy túl alacsony a gázszelepet vezérlő feszültség értéke. Ha E79 lenne, az meg túl magas feszültséget jelentene. Ezek már nincsenek benne a felhasználói kézikönyvben, de azért a "szerelő szakinak" illene tudni. Én mindenek előtt az elektronika és a gázszelep közötti vezetéket és csatlakozóit nézném meg. De ellenőrizni kell az ionizációs elektróda pozícióját, működőképességét, vezetékének épségét, EPH-t, hálózati  feszültséget, csatlakozási gáznyomást. Gyanakodni lehet a frisslevegő oldalon füstgáz visszaáramlásra, tehát oxigén és szénmonoxid értéket kell műszerrel mérni a frisslevegő mérőponton. Ha minden mást kizártunk, és a hiba továbbra is fennáll, csak akkor marad az elektronika csere, ez nagyon ritka ennél a Bertelli panelnél, de már előfordult.

Előzmény: texastommi (10012)
Alapi42 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 10014

 De van olyan hőcserélő is amikor mind két felén víz áramlik.

Előzmény: Alapi42 (10013)
Alapi42 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 10013

 Hőcserélő : az egyik felén láng és füstgáz áramlik a másikon meg víz !

 A lényege a nagy felűlet !! és a jó hővezető anyag. !!

 A mikor víz helyett levegő áramlik azt rekuperátornak nevezik.

Előzmény: Ulna2 (10009)
texastommi Creative Commons License 2012.12.06 0 0 10012

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérném a segítségeteket.

Van egy új Baxi Luna Duo-Tec 1.12 kondis kazánunk, (120-as indirekt tárolóval) ami 2 hétig hiba nélkül ment, aztán kiírta 78-as hibakódot, letiltva az égőt is. Ezt még orvosolni tudtam házilag, újraindításokkal, majd végül a 09 hibakóddal le is állt. (Ez a könyve szerint a gázellátás szelepének a hibája, a másik kódra nincs megfejtés)

A szerelő hozott pár nap után egy új gázszelepet, (addig a fűtés sem ment) de beszerelés előtt kifúvatta a gázvezetékből a trutyit, majd megmozgatta a vezetékeket a kazán belsejében, aztán egy resettel sikerült újraindítani a gépet. 40 fokra vette fel az előremenő fűtővizet, amit én később visszavettem 35-re, de ekkor megint kiírta a 78 kódot. Újra felvettem 38 fokra a vízhőfokot, ismét eltűnt a hiba, majd reggelre ismét előjött. Felvéve 39-re a vize, újra eltűnt a hibakód. Jelenleg itt tartunk, még nem voltam otthon, hogy egyáltalán megy-e a kazán.

A szerelő szaki szerint elképzelhető, hogy újra kell "konfigurálni" a kazánt, fűtés közben próbáljam ki.

A rendszer padló- és falfűtés, egy osztón, külön keringető szivattyúval, és van egy csőtermosztát, ha a kazán kikapcsol, akkor ne keringesse a vizet 25-26 fok alatt a rendszerben. Egy termosztát, REV24, külső érzékelő nincs.

Kösz előre is

Ulna2 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10011

Még nincs meg a kazánhoz a hőtároló tartály. Úgy történt, hogy aki intézte a gáztervet ő kijött felmérni a lakást, (nekik van boltjuk és szervizük a városunkban) utánna bementem hozzájuk és kiválasztottam a készüléket a szerelőm aki az egész átalakítást csinálta ő meg beszerelte. Feltételezem tudja mit csinál. Tapasztalt szerelő, na meg régi ismerős.

Előzmény: Meister (10010)
Meister Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10010

A fűtésszerelők? Nem mérnök méretezte? A szerelő a csavarhúzóhoz, meg a melegforrasztáshoz ért.

Előzmény: Ulna2 (10009)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10009

Nem egészen értem, hogy mi az a hőcserélő? A fűtés szerelők nem tudják mekkora tartáj kell? Légyszives magyarázd el úgy, hogy hozzá nemértőként is megért sem. Előre is köszi.

 

Előzmény: joevagyok68 (10008)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10008

Az aristonban - ha az amire gondolok ár 40eft körül - még az átlagnál is kisebb hőcserélő van !

Arra mintha 6kw-ot írtak asszem...az 1m2 hőcserélő az 24kw, amit én ajánlottam 1,45m2, az meg 32kw...

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/Kozvetett_32+33.pdf

HMV készítés közben sokat fog kapcsolgatni a kazán..

http://www.futesuzlethaz.hu/aristonindirektvizmelegito.php

 

Előzmény: Ulna2 (9996)
epitkezes1 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10007

radiator van? ha akar 1 is van, akkor abbol jon a dzsuva, legalabbis nekem ugyanez volt.

megoldaskent bekerult a futokorbe egy tisztito folyadek.

 

Előzmény: KLiFFF (10000)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10006

lesz külső hőmérő a villanyszerelés még csak a védőcsövek behelyezéséig jutott.

Előzmény: Csapszi (9998)
KLiFFF Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10005

kép lemaradt

Előzmény: Csapszi (10002)
KLiFFF Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10004

A melegvíznek álló hőcserélős bojler van, közvetlenül a kondenz kazán mellett. Minden egyéb cső oxi diff mentes, egyedül az elosztó központ réz, az alagsor meg vas (puff+faelg). Iszap leválasztó csak a kondenz kazán visszatérőjén van. Használati melegvíznél nincs szűrő.

 

Előzmény: Csapszi (10002)
KLiFFF Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10003

A puferra csak a faelgázosító van közvetlenül rákötve (mindez az alagsorban), a kondenz kazán pedig az emleten, ha van melegvíz a pufferban akkor a kondenz kazán nem fűt hanem a pufferbol dolgozik. A kondenz kazán visszatérőjén van beépíve az iszap szűrő,  Flamco clean 1".

Előzmény: KömKel (10001)
Csapszi Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10002

És hol a hőcserélő?

Miért nem oxigéndifúziós csövekkel van a kazán megcsinálva?

Iszapleválasztó van? 

HMV-hez szűrő?

Előzmény: KLiFFF (10000)
KömKel Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10001

A kondenzációs kazánnál be kellene tenni egy iszapszűrőt, ha közvetlenül van rákötve a pufferra.

Ez nem specifikusan kondenzációs probléma, hanem mindegyik kazánnál előfordulna, ha nincs betéve ez a szűrő. (ami tudtommal egyébként garanciális feltétel is)

Előzmény: KLiFFF (10000)
KLiFFF Creative Commons License 2012.12.05 0 0 10000

Kondenzációs kazán probléma:

rendszer: faelgázosító+1500l puffer tartály (az összekötések kazán és tartály között vascsővel vannak)

                + ariston evo system kondenzációs kazán hmv+fűtés (réz csövek + henco minden egyéb)

2 hét után eldugult a kondenzációs kazán hőcserélője, nincs keringés. A kézi légtelenítőn sötétes víz jön aminek az alján feketés szennyeződés gyűlik össze gondolom ez csak a vas csövekből jöhet bele. A szervizes szerint ettől még menni kellene, csak vízkőre tud gyanakodni. 

Járt már így valaki? Esetleg kell valmami vízlágyító, vagy mikronszűrő? Azért ha ezt jelzik előre talán nem kondenz kazánra teszem a voksot :(

Csapszi Creative Commons License 2012.12.05 0 0 9999

Ja, még van kérdésed. :-)

 

Beállítása nem egyszerű. Kísérletezgetni kell a görbékkel. Azt mindenki magának tudja jól belőni, sok nap után. Házfüggő.

A beüzemelő fontos, hogy jól állítsa be az alapokat. Olvass el minden leírást, és követeld meg, ha nem úgy csinálja!

 

(Még annyit, hogy a külső szigetelés megéri.)

Előzmény: Ulna2 (9997)
Csapszi Creative Commons License 2012.12.05 0 0 9998

Az csak egy javításom volt, nem kérdés.

 

Igen, vennék ismét ilyet. Azért választottam, mert nagyon le tud modulálni, habár nekem

még ez is sok néha.

Termosztátot milyet vettél? Külső hőmérő?

Én nem vettem indirrekt tartályt, csak a lehetősége van meg, úgy építettük ki.

Jelenleg úgy érzem, hogy nem is lesz, tökéletesen ellátja átfolyósan is a két fürdőszobát,

egyenletes a víz hőmérséklete.

Legalább álljatok ki egy vezetékkel az északi falra, ha nem is veszel külső hőmérőt!

Előzmény: Ulna2 (9996)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 9997

Ariston 100l  tartáj kerül alá. 

 

Mit tud egy ilyen kazán?

Nehéz beállítani?

Mennyi ideje van meg?

Elégedett vagy vele? Megvennéd újra?

Mi alapján döntöttél ez mellett?

Előzmény: Csapszi (9994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!