Keresés

Részletes keresés

ponex Creative Commons License 2007.06.29 0 0 275
Unitop tökéletesen megfelelő, és szinezhető, azt hiszem vizes bázisú, és oldószeres verzió is létezik belőle, ha gyerekszobába lesz, akkor inkább vizesbázisút használnék.
Előzmény: susok (274)
susok Creative Commons License 2007.06.29 0 0 274

Sziasztok!

 

Remélem, valaki tud nekem tanácsot adni.

Szeretnék egy fehér laminált szekrényt szinesre festeni a gyerekszobában. Milyen festéket használjak?

 

Előre is köszi.

 

susok

e-mail: richter@confidenza.hu

ponex Creative Commons License 2007.06.29 0 0 273
Mondom én, hogy soktényzős dolog ez :))

Azt, hogy miben egyeztél meg velük, azt nem tudom, ha abban, hogy kötbért vonhatsz le, ha késnek, akkor jogos, de ha ez nem volt az egyezségben, akkor lesz lázadás belőle biztosan. Az, hogy a villanszerelők, meg a csőszerelők mit csinálnak festés után, csak elképzelni tudom, (öszzekúrják az új festésedet) Egy bizonyos, a festő az aki utoljára kimegy a lakásból, nem más. 3 hét korrektnek tűnő határidő én most fejeztem be egy kétszobás lakást 10 napig tartott de én egyedül csináltam, bár nem volt ekkora felület, de tapétázni kellett kétszobát, és a többit különböző szinekre festeni. Egyébként ha sokféle színt találtál ki az is lassítja a folyamatot.

A konyhát meglehet beszélni a kollégákkal biztosan, hogy azt fejezzék be leghamarabb, hogy a bútorokat be lehessen rakni a helyére, velem legalább is meglehetne beszélni:))

A többi dologhoz nem iget tudok, merek hozzászólni mert nem az én munkám és hát könnyű lenne más faszával verni a csalánt, úgyhogy ennyit tudtam hozzászólni az ügyhöz.
Előzmény: CsRob1 (272)
CsRob1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 272
Köszi a választ. Csak hozzávetőlegesen, átlagos időt kérdeztem. A mesterek 3 hétre vállalták a munkát, már a kezdéssel is csúsztak, de sokáig állították, hogy e hét végére készen lesznek. A héten viszont egyre inkább tolják ki a befejezés idejét. Az igazi gond az, hogy a jövő héten tudnának jönni a villanyszerelők, a csőszerelők befejezni a munkájukat, de azt csak a festés után lehet. Közben várható a konyhabútor megérkezése is, amit nem biztos, hogy esetleg hetekig ingyen fognak tárolni...
A másik, hogy nálunk minden mester úgy osztotta be az időt, ahogy akarta, de az általa vállalt határidőt mindenki többé-kevésbé tartotta. Itt viszont már a kezdéssel is gond volt, aztán napokig csak egyikük jött egy másik munka miatt... Olyan nap pedig még nem volt, amikor esetleg tovább maradtak volna, hétvége pedig szóba sem jöhet... Félreértés ne essék, nem akarom beosztani az idejüket, főleg, hogy nem is tudom, hogy a glettelés-festés mennyi pihenőidőt igényel, de úgy gondolom, ha ők csúszhatnak a határidővel, akkor én is csúszhatok majd a kifizetéssel vagy felszámolhatok kötbért.
Előzmény: ponex (271)
ponex Creative Commons License 2007.06.29 0 0 271
Hát ezt innen megmondani nagyon nehéz. Én azt mondom, hogy egy ember napi 100 nm2 tud glettelni átlagosan. Van aki többet van aki kevesebbet, Festeni 400nm2 egy ember 1 napi teljesítménye, de van aki többet is tud, meg van aki kevesebbet. Ha ez egy egybefüggő helység, ha nem akkor ez mind felborul, és minnél több és minnél kissebb helységekből áll ez e terület, annál lassabb lesz. De függ a falfelületétől, vagyis, hogy milyen felületre dolgoznak előszőr, milyen típusú és konzisztenciájú anyaggal dolgoznak, milyenre sikerül az elsőréteg stb...

Ki lehet számolni, de a munka az nem matematika, és én innen nem tudok váratlan eseményekkel számolni. Pl kaptak e fizetést az emberek, vagy már hetek óta csúszik a pénzük, hogyan viszonyulsz hozzájuk te, megkínáltad e őket egy kávéval, vagy rideg távolságtartás van köztetek. Soktényezős dolog ez.
Előzmény: CsRob1 (270)
CsRob1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 270
Sziasztok!
Új építésű családi házban most dolgoznak a festők. A munka befejezési határideje miatt kérdezem, hogy 400 m2 falfelület 3-szori glettelése és 2 rétegű festése kb. mennyi idő alatt végezhető el jó minőségben, a technológiai előírásokat betartva? Ebből mennyi időt igényel a 2 rétegben történő festés?
ponex Creative Commons License 2007.06.20 0 0 269
Ha korongecsettel csinálod, akkor meg annak a nyoma marad meg, hurkás lesz a felületed, nem rücskös, ráadásul korongecsettel sokkal több anyagot hordassz fel mint teddy hengerrel, úgyhogy valszeg mégjobban fog látszani a nyoma.
Előzmény: mr_qwert (267)
ponex Creative Commons License 2007.06.20 0 0 268
Hiába csinálod, más eszközökkel, akkor is látszani fog. Nem az eszközön múlik, hanem a mész festéknek ilyenek a tulajdonságai. Ha műanyag festéket használsz akkor nem látszik meg a nyoma ennyire.
Előzmény: mr_qwert (267)
mr_qwert Creative Commons License 2007.06.19 0 0 267

2 fajt hengerrel is probáltam söt vettem ujat is dulux hengert és azzal is ilyen lett

korong ecsetel kéne festeni

 

Előzmény: ponex (266)
ponex Creative Commons License 2007.06.19 0 0 266
Milyen rücskök azok? Nem a teddy henger álltal hagyott mintázat? Tudniillik a mészalapú festékek, nem zsugorodnak annyira mint a műanyag festékek, vagyis az eszköz mintázata viszonyleg jól látható marad.
Előzmény: mr_qwert (264)
mr_qwert Creative Commons License 2007.06.19 0 0 265
fal felülete
mr_qwert Creative Commons License 2007.06.19 0 0 264
Hello Mindenki

 

Nagy munkában vagyok a f.szobát festem Supra mészfestékkel de a felületen apró rücskök lettek A fal teljesen le lett kaparva csiszolva szinte vakolatig majd azt hiszem Toscana univerzális alapozóval lett lealapozva majd  Rimano 6-30 gipszes vakolat 1 rétegben majd Rimano Plus extra  2 rétegben, csiszolás majd újabb gletelés, majd portalanítás és festés a gltelésig minden 100%-osan ment  a festéket szűrtem és az előírásnak megfelelően higítottam max. 10%-ban röviden ennyi

 

 

ponex Creative Commons License 2007.06.19 0 0 263
A tilatext az egyik leg jobb álltalánosan használt diszperz rendszerű műanyag festék. Kiváló fedőképesség, javíthatóság és nagy foku fehérség jellemzi. Ezek a tulajdonságok se a jupolról, se a héráról nem mondhatók el.
Előzmény: kristof.balazs (262)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.06.18 0 0 262
Hát ja szerintem a tilatexnél szarabb anyag nincs!! A polifarbe az igen én mindig azt használlom hacsak a gázdának nincs különléges kérése! De szerintem a tuti a bió mész, mészre a legjobb és szinte olyan a felülete mint bármelyik diszinek!
Előzmény: ponex (260)
qrucz Creative Commons License 2007.06.18 0 0 261
Koszi a valaszokat.
Asszem inkabb lekaparom akkor, az a biztos.
Kozben megtalaltam a festeket, amit kineztem:
Sefra Bio-Lotos
Van vkinek vmi infoja errol a festekrol? Elsore egesz jonak tunik, de nehez ezeket osszehasonlitani, mert minden festekre ra van irva, hogy para meg legatereszto, kozben meg azt mondjak roluk, nem igazan azok. Vegulis mi a valosag, mit kell figyelni?

Koszi:
Norbi :) ///
Előzmény: ponex (260)
ponex Creative Commons License 2007.06.18 0 0 260
Én a régi meszet mindenképpen lekaparnám, (áztasd a felületet, úgy nem porol) Ha ezt meg tetted ahogy a kolléga is kérdezi, döntsd el, hogy mennyire akarsz sima felületet, ha nem baj hogy rusztikus kicsit, akkor elég gipszelni a mélyebb kitöréseket, de szerintem át kellene azt glettelni, majd valamilyen mélyalapozóval (fixatív vagy falfix) beereszteni az egészet, azután mehet rá diszperzit, én Tilatext-et vagy polifarbe-t javaslok. Ez a menete a dolognak így vázlatosan.
Előzmény: qrucz (257)
ponex Creative Commons License 2007.06.18 0 0 259
Én a magamrészéről, se hérát se jupolt nem használnék.
Előzmény: kristof.balazs (258)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.06.18 0 0 258
Szia!Azért kaparni csiszolni egy kicsit kell aztán el kell dönteni, hogy milyen simaságú falat szeretnél mert attól függően kell vagy nem kell glettelni! Aztán vagy héra vagy még a jupol amit nagyon dicsérnek mészre mehet a festés! 
Előzmény: qrucz (257)
qrucz Creative Commons License 2007.06.18 0 0 257
Sziasztok,
Most talaltam ide.
Tervezem a hazam kifesteni. Jelenleg ugy 3-4 reteg regi meszes festes van rajta. El vagyok bizonytalanodva, mert paran azt mondjak, meszre nem jo a diszperzit, mert ledobja, masok azt mondjak, semmi gond nem lesz, es ahogy nezem, pl a Herarol kifejezetten azt irja a gyarto, meszre is kozvetlenul felhordhato.
Nem szivesen vakarnam le a regi meszeleseket, eleg nagy melo lenne. Viszont azt se szeretnem, ha megcsinalom a festest, es vagy ledobja, vagy elszinezi.
Tudtok-e olyan diszperzites festeket, ami jo legattereszto (teglahazra lenne), es rahuzhato meszre is?
Ajanlottak nekem egy allitolag "bio" diszperzites festeket az egyik festekboltban, viszont nem emlexem a markajara, csak arra, hogy egy zebra volt rajta, igy nem tudok rakeresni a neten. Ismeros esetleg vkinek?

Koszi:
Norbi :) ///
kristof.balazs Creative Commons License 2007.06.15 0 0 256
Az igaz de ha látja valaki a felajánlást akkor könnyebben jön a munka!!
Előzmény: ponex (255)
ponex Creative Commons License 2007.06.14 0 0 255
tudom én, hogy erről beszéltél, nem is volt nekem az bajom, én csak azt mondtam, hogy gyakorlatban nem tudsz segíteni, csak elméletben. Nem tettem hozzá, hogy itt ezen a forumon, mert itt tényleg csak elméletben tudsz, vagy nem? :))
Előzmény: kristof.balazs (254)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.06.14 0 0 254

Na látod erről beszéltem Én is!!!!!!!!!

 

 

 

"viszont ha még nem csináltál ilyet, nem javaslom, hogy neki állj, inkább hívj szakembert "hol laksz? :))"

"aztán meg állapítani a terápiát. Megcsináljam? :))"

Előzmény: ponex (253)
ponex Creative Commons License 2007.06.13 0 0 253
Elsősorban attól függ a munka, hogy jelenleg milyen állapotban van az a fal. Omladozik, vagy csak évek alatt elkoszolódott, de stabil a felülete. Milyen festés van rajta most? Értem ez alatt, hogy diszperzit, vagy meszes, hengerezett, enyves van alatta, milyen? Milyen anyaggal akarsz dolgozni? Meszelni akarsz, "nem javaslom, bár lehet vásárolni teddy hengerrel felhordható mészfestéket" én dolgoztam ilyennel, 2 rétegben jól takar és olcsób mint a diszperzit (ha diszperzitet használsz, akkor tilatext aqva, vagy mostanában egyre jobb poli farbe anyagokat érdemes használni, a Hera-tól ovva intelek, nem lehet bele javítani, fényfoltosodik), viszon száradás után foghat, vagyis kicsit porózus maradhat, attól függ ez is, hogy milyen márkát használsz?

Ha jó a felületed, nem kell tisztítani semmivel, nyugodtan ráfesthetsz, de minimum 2 rétegben kell, viszont ha még nem csináltál ilyet, nem javaslom, hogy neki állj, inkább hívj szakembert "hol laksz? :))" Szóval vannak kérdések, amire egy szakember azonnal válaszolni tud, amint meglátja az adott felületet. Mint az orvoslásban itt is fel kell állítani a diagnózist, aztán meg állapítani a terápiát. Megcsináljam? :))
Előzmény: Törölt nick (252)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 252
Üdv!

Néhány falat szeretnék újra lekenni, fehér volt, csak már "randa", és a minimális munkaráfordítással szeretném kicsit felfrissíteni, hogy még mondjuk 5 évig ne kelljen hozzányúlni, akkor meg lehet, h totál felújítjuk a dolgot (de most tuti nem...).

Kérdéseim:
egyáltalán lehet-e ilyet, hogy csak ráfestek 1-2 újabb réteget a falra?
nem?
ha igen, mit kell előtte: letisztítani a falat (mivel? hogyan?)
milyen festéket használjak? milyet ne?

vagy nincs más, kaparni/leszedni/javítani, stb stb, és inkább nem is akarom megcsinálni?
remélem, nem.
Ja, és még sosem csináltam hasonlót se.


Tanácsokat előre is kösz.
b
cool_cat Creative Commons License 2007.06.12 0 0 251

Az acél zártszelvény szerkezet belső felületvédelmét végül a következőképp csináltam meg:

 

 

rozsdamaróval átmostam az üreges szelvényeket, kiszárítás, ledugózás, higított supralux alapozót beöntöttem, aztán körbeforgatás, szárítás. Ezután ahol lehet meghagyom a ledugózást, de olajat öntök be a lezárható részekre, ahol meg nem lehet lezárni a szelvényt (zárszerkezet stb..), oda olaj lesz beporlasztva, de az egy idő után kifolyik, ismételni kell.

 

Ez olyan helyre kerül, ami ugyan beltér, közvetlenül vizet nem kap, de nagy a páratartalom, a helyiségben száradnak vizes cuccok. A lecsapódó pára miatt a még le nem kezelt acél pillanatok alatt rozsdásodásnak indult.

 

 

 

 

A szerkezet le lett galvanizálva (passziválás nélkül), de az üregekben ez nem jó, csak a külső felületen.

 

Tüzihorgany kellett volna, de akkor görbül, után kell igazítani és csak nagyobb tételben érdemes vele foglalkozni.

 

Épületre, korlátok, kapu stb.. és kültérre viszont aki tartós acélszerkezeteket akar, érdemes tüzihorganyozni és lehetőleg tömör szelvényekből gyártani.

 

A gyári horganyzott csavarok, alátétek sem jók, egy idő után minden rozsdásodni fog, rozsdamentes (saválló) kötőelemek kellenek.

kristof.balazs Creative Commons License 2007.06.08 0 0 250
No aztán miért nem husom! Tudod Én ezt úgy értettem csak nem akartam kiírni, hogy aki úgy gondolja annak nagyon szívesen megcsinállom a kialkudott ár fejébe!
Előzmény: ponex (248)
ponex Creative Commons License 2007.06.08 0 0 249
égetés, pesti viszonyok mellett 2500/nm olcsó.
Előzmény: Horvathc (244)
ponex Creative Commons License 2007.06.08 0 0 248
gyakorlatban nem, tudsz husom. csak elméletben :)))
Előzmény: kristof.balazs (247)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.06.07 0 0 247

Sziasztok!

Most találtam ezt a fórumot! Veszprémben lakom szobafestő a szakmám és nagyon szívesen segítek bárkinek ha tudok bármilyen szakmai kérdésben elméletben és gyakorlatban is! 

szenyor Lopez Creative Commons License 2007.06.07 0 0 246
Előzőleg azt írtad, hogy fényes filmet alkotott. Most akkor mi is volt? :) Én jól felhigítottam és felkenés-száradás után egy baromi kemény felület fogadott. A port teljesen lekötötte. Ahova cseppent, onnan elég nehéz volt felszedni száradás utáni. Használtam védőszemüveget, mert a plafont is átpörgettem vele, a szemüvegen utána nem lehetett kilátni és le sem jött róla ez a szmötyi. Szóval elég agresszíven rátapad a falra. Meg mindenhova.
Előzmény: Horvathc (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!