Keresés

Részletes keresés

Látó 40 Creative Commons License 2019.11.07 0 1 497

Én elolvastam anno egy másik könyvét. A mémgépezetet. Kétszer,mert annyira tetszett. Nem tudom mi haladás van azóta? Mit lehet ezen annyit ragozni?

Előzmény: ErkölcsTan (489)
magyarpityu Creative Commons License 2019.11.07 0 0 496
Bocsánat, amiért gúnyolódtam rajtad, nem szolgáltál rá!
Előzmény: ErkölcsTan (489)
magyarpityu Creative Commons License 2019.11.06 0 0 495

Suzi néni mintha elnézte volna a térképet, vagy nem pontosak az ismeretei Európa földrajzában, de neked ez nyilván nem lesz akadály, kívánom, a norvég fordítást is forgasd haszonnal!

Előzmény: MemetikaTan (494)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.06 0 0 494

 

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.11.06 0 0 493

Miért is korlátozná a társadalmi elvárás,

vagy pl.a szerénység a mondandóját?

Mert ez a többség által elfogadott erkölcs?

 

Vagy ez is egy mém ami irányítja 

az emberek cselekedeteit anélkül

hogy tudatában lennének?

 

 

 

Előzmény: construct (492)
construct Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 492

Na tessék!

Egy nyolcéves kissurmó naivitása.

Aki vigyorog, mint a vadalma, ha megdicséri a tanító néni.

 

Előzmény: ErkölcsTan (489)
magyarpityu Creative Commons License 2019.11.06 -1 1 491

A tudósok (mármint az igazi tudósok) többnyire tapintatos, figyelmes emberek, és előfordul, hogy mikor egy önjelölt zseni kéretlenül bombázza őket a saját zseniális kutatási eredményeivel, akkor olykor válaszolnak, igyekezve nem lelombozni az önjelölt zseni ambícióit, inkább küldenek egy alapművet a témában, hátha ráveszik az önképzésre és segítik a helyes önértékelés kialakulásában hősünket. Fokozottan igaz lehet ez a pszichológiát művelő tudósok esetén, mint Suzan Blackmore is. Aztán van, aki ért ebből, más meg nem ért. Aki ért belőle, annak hasznára válik az önképzés, aki pedig nem ért, az marad önjelölt, meg nem értett, sőt, elnyomott zseni, aki közösségi fórumokon, vagy éppen nézetlen regionális tévécsatornák délutáni magazinműsoraiban kénytelen nézeteit propagálni. Van ilyen, te is biztosan ismersz ilyen embert!

Előzmény: ErkölcsTan (489)
pk1 Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 490

De hát a hangyának nincs is agya. Mivel dúc ideg rendszere van.

 

De majdnem jól írtad, csak nem a hangya meghülyülése az oka e viselkedésnek, hanem az élősködő által okozott "szájzár", az tartja fenn a hangyát a fűcsúcson (nem bírja elengedni, így kerül a legelésző barom testébe a métely.

Előzmény: MemetikaTan (488)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.06 0 0 489

Na tessék.

Nyertem egy könyvet Suzan Blackmoretól, amit kérés esetén dedikál is nekem és postázza.

 

 

" Dr Susan Blackmore Congratulations Iván Gábor IGe I would like to send you one of the copies of Memesket. Will you please private message this page with your postal address and also let me know if you would like Susan to write any message in the book."

MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.05 -1 0 488
MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.02 0 0 487

Köszönjük a reklámot egyik hazai újságunk online oldalának.

Linket nem adunk hozzá, de akit érdekel, annak a google a jóbarátja és segít:

 

"Szórakoztató valláskritika

 

Ha már a vallást említjük, a fiatalok sokkal inkább fogékonyak az olyasfajta mémekre, amik a szórakoztató valláskritika és más hasonló oldalakon találhatóak, s esetenként a blaszfémia határait súrolják. Amíg ezeket a fotókat nézegetik, a bonyolultabb, elvontabb képi ábrázolásoknál utána kell nézniük, hogy hol is van elrejtve az üzenetben a poén. S ha már utánanéznek, valamennyi egyháztörténeti, hitbéli adalék megtapad az elméjükben. Mindig több, egyre több. Egészen addig, amíg el nem kezdenek gondolkodni a mélyebb összefüggéseken. S az értelmesebbje eljut azokig az ontológiai kérdésekig, amik a hit (minden hit) alapját képezik. 

 

Hogy mást ne mondjak, az okos rózsafűzérnél jóval régebben, az amerikai protestáns egyházak által piacra dobott Bible Gum nevű rágógumiban bibliai tárgyú képek, három kockás képregények voltak. S a termék meglepően sikeres volt a fiatalok körében. Ellentétben a virtuális imalánccal, ami előre jósolhatóan bukásra van ítélve. Ugyanis a „Szentek Szentjébe”, a tinik által birtokolt, értett és tudott internetes világba akar betörni, méghozzá nem túl jól konstruált formában. 

 

***"

Fat old Sun Creative Commons License 2019.11.01 -1 4 486

Tudományos szakértő tudós uram:

Sajnos nem vagy abban a helyzetben, hogy feltételeket szabhass arra nézve, hogy ki mikor és mit ír ezen a  fórumon.

Te azt szeretnéd, ha a te saját hülyeség-evangéliumodon kívül senki ne beszélhessen másról sem. Hogy miért nem elég neked ehhez a számtalan blogod, aminek a népszerűségével nem győzöl hencegni, az a nárcisztikus súlyos személyiségzavarod anamnéziséhez tartozik.

Még hogy "győzzenek le téged logikus érvekkel", miután kiikszeltél mindenkit, aki nem esik seggre a baromságaid előtt...   :))

Hát közlöm veled, hogy a kutyaszart se legyőzni szoktuk az utcán, hanem kényszerűségből kerülgetni. Bármit is tarts magadról, egy ilyen fórumon az a szellemi környezetszennyezés, amivel teleokádod, semmivel sem különbözik az utcai kutyaszar értékétől.

jogértelmező Creative Commons License 2019.11.01 0 0 485

" Tévés és más meghívásokat, felkéréseket szoktam rendszeresen visszautasítani."

 

Tisztában vagy a népszerűség átkaival. (Volt aki panaszolta, hogy TV-s szereplései miatt a kollégái elhidegültek tőle, s emiatt eredeti szakmájában romlottak az érvényesülési esélyei, sőt még megélhetési gondjai is támadtak.)

Előzmény: Törölt nick (484)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.01 -4 1 484

Felesleges dolog ezzel a  rólam terjesztett "nárcisz" jelzővel foglalkozni, mert valótlan.

Hadd erőlködjenek vele, nekem jó megfigyelési kisérletnek csak azért hagyom és nem teszek ellene.

Tévés és más meghívásokat, felkéréseket szoktam rendszeresen visszautasítani.

Ez a valóság.

Előzmény: hiper fizikus (481)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.01 0 0 483

csúnyát modtál, de tetszik, hogy stílusos vagy

Előzmény: Fat old Sun (482)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.11.01 -1 7 482

Nem is rólad van szó (ki nem szarja le, szerelmes vagy-e magadba?)

Pont olyan, mint amikor hülye vagy, az sem különbözik attól, mintha halott lennél. Egyikről sem tudsz, csak a környezetednek kurva nehéz...

Előzmény: hiper fizikus (481)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.01 0 0 481

Én nárcisztikus vagyok és egyáltalán nincs bajom vele .

Előzmény: Fat old Sun (480)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.11.01 -2 4 480

Nárcisztikus személyiségzavar

 

Habár a legtöbb egyénnek vannak nárcisztikus személyiségvonásai, ennek túlzott mértékű megjelenése már kórosnak számít, ennek neve a nárcisztikus személyiségzavar. Jellemzője, hogy az egyén túlbecsüli képességeit, és túlzott mértékben igényli a csodálatot és elismerést.

 

Hotchkiss, Sandy & Masterson, James F. Why Is It Always About You? : The Seven Deadly Sins of Narcissism (2003)

 

 

Manapság memetikával már elég jól gyógyítható, ennek apró akadálya, hogy a 22-es csapdája miatt konkrét esetekben nehezen alkalmazható.  Ennek hiányában viszont a környezetében élőktől rendkívüli türelmet igényel az elviselése.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.01 -5 0 479

A memetikát és a mémeket nem érdemes sulykolni. Ami nem működik magától, az nem jó.

 

A f@szbukkon nagyon időigényes és idegölő is nagy lájkoló számú oldalak fenntartása és ápolása is.

Volt egy ~184 ezer lájkolós Filozófia Iskolám és egy ~26 ezer lájkot elért szórakoztató valláskritikai oldalam is,

de bezártuk, illetve archiváltuk őket. A google még némelyiket most is kimutatja megfelelő rákeresésnél:

 

 

 

jogértelmező Creative Commons License 2019.10.31 0 0 478

A Facebookot reklámozod, mert az is mém.

Előzmény: Törölt nick (477)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.31 0 0 477

Arra is van ma már rengeteg vakcina mém.

Éppen ez a mai legújabb.

 

Előzmény: Lan Dorr Dalai (476)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.10.31 0 1 476

"és ezek működnek és hülyét, zombit, mazsorett bábut csinálnak az emberekböl°

 

A vidám vasárnap tv műsorban nagyon durván zombik.

A nyakkendő meg az öltöny nem menti meg őket a vírustól.

Kocsmákban józanabbak az emberek...

Előzmény: Törölt nick (475)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.31 0 0 475

Vatikán judeokersztény vallási központ tömegbefolyásolási és memetikai hatalmát kár bárkinek is alá becsülni, hiszen tények bizonyítják, hogy nagyon is értenek hozzá. Eleve nem csak az "Isten", de a "pogány" és az "ateista" nagyon jó működő mémet is ők hozták létre, illetve ami létezett előtte is, azt maguk hasznára átértelmezték, átdefiniálták. ... és ezek működnek és hülyét, zombit, mazsorett bábut csinálnak az emberekből.

pk1 Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 474

Nem, Isten őrizz, dehogy vagy te nárcisztikus. Te tökéletes vagy. De Ákossal kapcsolatban bizonyára elkerülte egyébként kirobbanó éberségedet az "Átkozz el (Az Isten dalol)" című Ákos-dal szövege. Egyik Ákos-dal üti a másikat.

 

Isten segítsen téged továbbra is az emberiség rajtad kívüli része (azaz a buták) ellen.

Előzmény: ErkölcsTan (471)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.10.28 0 0 473
Előzmény: Lan Dorr Dalai (472)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.10.25 0 0 472

Jók a dalszövegei.

Előzmény: ErkölcsTan (471)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.20 0 0 471

Közzé teszek már néhány nagyon régi és nyilvánossá eddig nem nagyon tett elindított mémemet és tapasztalható hatását:

Ha már itt egyesek azt a taktikát vették fel, hogy ártani tudjanak, hogy nárcisztikus személyiség vagyok, ami nem igaz persze, legyen már legalább némi példa alapjuk is rá:-)

 

 

Ákos ezt a számát miattam írta.

Én voltam a hírnök benne.

 

 

Mindenki táncol

Kovács Ákos

 

Valaki jött, aki biztosan tudta
És bizalmasan a fülekbe súgta
Hogy megváltozott minden
Hogy nincsen többé Isten
És lehet gyorsabban élni
Nem kell az ördögtől se félni

 

A város így mulat
Jó a hangulat
Senki sem áldozat
Mindenki táncol
Járják szüntelen
Hatalmas bálterem
Mindenki bűntelen
Mindenki táncol

 

Mielőtt végképp elnémult volna
A hírnök még azt is bevallotta
Hogy lehetünk újra gépek
Sugaras erőtől szépek
Hiszen minden gátlást levetkezik
Aki a jövendővel szeretkezik

 

A város így mulat
Jó a hangulat
Senki sem

 

hiper fizikus Creative Commons License 2019.10.20 0 1 470

Ez egyáltalán nem reklám, hanem forrásajánló . Meg akarsz minket vonni a forrásajánlatoktól ?

Előzmény: Fat old Sun (469)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.10.19 -1 0 469

Kutatóhelyek, egyetemek, intézmények, szakemberek!

 

Ez itt az index fóruma, légy szíves kíméld meg a kéretlen reklámszeméttől.

Előzmény: ErkölcsTan (467)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 468

Nem kereskedelmi árucikk,

így tehát ingyenes a hozzájutás

azoknak, akiket érint a tartalma kutatási, vagy oktatási terület miatt.

 

 

Előzmény: ErkölcsTan (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!