Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2020.07.03 -1 0 121625

"De amit ez tud, azt az elmosást tudja egy telefon is,"

 

Tudja a fenét tudja, fényképezőnél mélységélesség van telefon meg szoftverből összevissza pamacsol.

Előzmény: Az eredeti YleGreg (121621)
pacs_425 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 121624

"Szenzor: azért a fizika, az fizika...

...

a kis szenzorméret miatt mindig zajosabb lesz a kép, mint egy nagyobb szenzorméretnél (a belenagyíthatóság lehetősége csökken)"

 

No offense, leírtad hogy miért van a 4/3 helye ott ahol...

 

 

Előzmény: SchefferJ (121623)
SchefferJ Creative Commons License 2020.07.03 0 0 121623

Nincs is baj ezzel a gondolkodással, ha elég amit a telefon nyújt. Valószínűleg nagy tömegek gondolkodnak így, ők nem fotósok...

 

Szenzor: azért a fizika, az fizika... még ha legjobb P40-et nézzük, akkor is... a kis szenzorméret miatt mindig zajosabb lesz a kép, mint egy nagyobb szenzorméretnél (a belenagyíthatóság lehetősége csökken) Ha a telefonban meg akarnák növelni a szenzorméretet, akkor a hozz tartozó optikát is meg kéne... mert ez ilyen 

 

Optika: az optika, meg optika... bármilyen lencse a telefonban, nem ér fel egy nagyobb méretű adott fókusztávra belőtt és profin megcsinált lencsénél... szimplán nem jön be annyi infó rajta, mintha egy normális lencsén keresztül jönne (vonal/mm)

 

Szoftver: a szoftver javít a dolgokon, de az "alig" információból, sok pixel-t nehéz csinálni... nem lehetetlen, de nem olyan lesz, mintha eredetileg is ott lettek volna azok a pixelek... (ha 1:1 nagyításban nézed)

 

Persze ha kattintasz egyet a telefonnal, aztán megnézed a képernyőn belenagyítás nélkül, akkor normál fókusztartományban "szinte" mindegy... azért madarat ezzel nehéz fotózni :) bár én is csináltam már sok "nagylátószögű" képet az S10+ telefonommal... (azért nem lett olyan mintha 7-14-es optika + gép csinált volna)

 

 

 

 

 

Előzmény: Az eredeti YleGreg (121621)
lp3 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 121622

Minden gondolatoddal azonosulni tudok!

Előzmény: Az eredeti YleGreg (121621)
Az eredeti YleGreg Creative Commons License 2020.07.03 0 2 121621

Én nem rég csöppentem a fotózásba. Még mindig ugyanazzal a gépvázzal nyomom, egy Panasonic GX7 -el. Egyetlen egy Oly objektívem van, a 8-19 mm, a többi Pana. (Meg egy Mitakon és egy Helios, de ez most mindegy.)

 

Nem tudom, hogy mennyire fogok megmaradni az MFT világában.

 

A vákuum ami kihúz innen, az a telefonok fejlődése, beleértve az AI rásegítést. Értem, hogy ez nem igazi, meghogy profi felhasználásra nem alternatíva, de én nem vagyok profi. Nekem valószínűleg jó lesz, bár az tény, hogy most még nem elég jó nekem a telefon + AI minősége.

 

Ami bent tart ebben a rendszerben, hogy megszerettem magát a fotózás folyamatát, az objektívek különbözőségét, a bíbelődést az összes olyan hülye dologgal, ami miatt a feleségem szerint hülye vagyok. :-)

 

A GX7 nem mai darab, de nekem még mindig elég jó. Túl sokba kerülne levltani, és túl kevés többlet tudást tudnék kivenni az új gépből. A Dual IS a leginkább csábító számomra, de ez nem ér meg közel százezer forintot.

 

Ha nem lesznek Oly gépek, Oly objektívek, fene tudja, hogy a Pana tudja-e majd vinni a hátán az egészet. Egy darabig még biztosan lesznek új gépek és obik.

 

Igazából, ami számít, az az eszközök tönkremenésének a sorrendje.

Mert ha a GX7 megpukkad, akkor veszek egy használt GX9 -et, és azzal tudom használni a már meglévő obikat. De ha a Pana 100-300 hal meg, akkor ahelyett már nem fogok új telét venni, mert sokkal kevesebbet használom mint amennyit megér.

Ha az Oly 8-19 hal meg, vagy a Pana 14-150, akkor azokat viszont pótolom, mert mindkettőt sokat használom.

 

Két éve még nagyon bennem volt a boogie, akkor terveztem, hogy veszek 7-14 -et, 100-400 -at, pontosabban csorgattam rá a nyálamat, de erről azóta hivatalosan is letettem. 

Fényerős obit sem veszek mást, a Mitakon 25/0.95 -t nagyon szeretem, baromi jól lehet használni, 3 hete a sötét szobában tabletező gyerekekről tök jó képet csinált, 0.95 -ön nem volt bemozdulás.

Valamint ezt használom portréra is.

 

De amit ez tud, azt az elmosást tudja egy telefon is, a fényérzékenységet pedig a vázon is megemelem néha 1 EV -vel, ezt szintén tudják, illetve egyre jobban tudni fogják a telefonok is.

És a telefon az mindig nálam van.

 

De mi legyen a sorsa a rendszeremnek? Ha eladom most, cirka lenne fél millió belőle. De nem lenne mivel fotóznom.

 

Ha nem adom el, akkor lemondok a pénzről, de marad a hobbi, ameddig bírja a vas, az üveg, és az elektronika. A fiam 6 éves. Megkapta a 10+ éves kiskompaktot, és azzal vidáman fényképezi a lepkét, bogarat, virágot, anya seggét, amikor kirándulunk.

Lehet, hogy pár év múlva, ha felnő hozzá, megkapja a GX7 -et, és néhány objektívet?

Most még a hátamon feláll a szőr a gondolatra, hogy a mancsába teszem a sok száz ezer forintos technikát, főleg, hogy esélye sincs kihasználni a benne lévő erőt, de a gyerek nem marad örökké 6 éves.

 

Szerintem én most kivárásra fogok játszani, és csak óvatos duhaj leszek ha a bevásárlás esik szóba.

 

 

 

 

SchefferJ Creative Commons License 2020.07.03 0 0 121620

Gondolom az új tulajok megnézik mit visznek az emberek és mit nem. Amit nem azt lenyesik, amit igen, azt fejlesztik. Tradicionális japán vállalatot is lehet optimalizálni. Gondolom a JIP nem azért vette meg, mert el akarja tüntetni a piacról (mert akkor inkább hagyta volna és kivár), hanem lát benne fantáziát. Azt el tudom engedni, hogy a jövőben nem Olympusnak hívják majd a termékeket...

Előzmény: Amnet (121618)
Boroslac Creative Commons License 2020.07.02 0 0 121619

Nagyon homályosak a tervezett objektívek. Pedig már biztosan kellene tudniuk pontosan. 

Előzmény: SchefferJ (121617)
Amnet Creative Commons License 2020.07.02 0 0 121618

A folyamatban levo es a celhoz kozel allo fejleszteseket nyilvan kiporgetik meg, illetve amig tele vannak a raktarak addig probaljak fenntartani a latszatat annak hogy mindem rendben ... azt is tagadtak milyen sokaig hogy egyatlalan el akarjak adni. A nagy kerdes es talan a rendszer/marka jovojet meghatarozo dolog, hogy lesz e em-1 mark iv ... ugyan ez volt az e-7 el, ami aztan nem lett ugye.

 

Na mindegy, nem akarok en itt veszmadarkodni, de szerintem par ev mulva ennek a rendszernek is lealdozott (ismetlem, remelem nem nekem lesz igazam)

 

Csak az a szomoru, hogy volt e-1, e-620, aztan e-3 ... utana vege lett a 4/3 nak. Kijottek a milc ek, aztan az em-1 ii volt az ami miatt beleleptem ujra, aztan tessek.

 

Amugy nem igaz az elertektelenedes, egy dinamikusan fejlodo rendszernel az objektivek es meg a vazak is igen jol tartjak az arukat. 

 

En csak arra lettem volna kivancsi, hogy aki errol a rendszerrel valtott annak melyik jott be legjobban ...

 

Előzmény: SchefferJ (121617)
SchefferJ Creative Commons License 2020.07.02 0 0 121617

Nem temetném még az Olympust...

 

Most jelentett be egy új road-map-et, ahol a most megjelenő 150-400 Pro lencse mellett még egy 8-25mm és egy gyengébb fényerejű 100-400 is jön... 

 

Ettől függetlenül ha valaki meg akar szabadulni a lencséitől, akkor hirdesse csak nyugodtan az adok/veszek topikban...

 

Előzmény: Amnet (121610)
SchefferJ Creative Commons License 2020.07.02 0 0 121616

Volt Tamron 150-600-am (nem a G2 hanem az elődje, mondjuk sok különbség nincs), az Olympus 300-asa sokkal élesebb és gyorsabb fókuszálást tesz lehetővé. Talán Kipon adapterrel működik m43-os vázakon. Másrészt a súlya miatt sem választanám... 

Előzmény: amatőraköbön (121615)
amatőraköbön Creative Commons License 2020.07.01 0 0 121615

Szép napot.Valahol láttam olyan fotókat,amik 4/3-os milc(olympus talán)és tamron 150-600 g2 vel készültek.Ez hogy van összerakva?Minden érdekelne ezzel kapcsolatban,ha valaki használ ilyesmit,vagy ha van erről valami iromány a neten,előny-hátrány stb. 

zugkraft aargau Creative Commons License 2020.07.01 0 0 121614

Szerintem csak a gyenge forint miatt. A régi ár gondolom tarthatatlan volt, mivel pl. németországban az E-M1 Mark III ára 1800 EUR (az kb. 635.000 HUF), a magyar ára pedig csak 599.000 HUF volt.

Előzmény: Boroslac (121613)
Boroslac Creative Commons License 2020.07.01 0 0 121613

Most nézem az Olympus az M5, M1 szériát 10 %-al megemelte az árat... 

 

pacs_425 Creative Commons License 2020.06.30 0 0 121612

"exponáló gomb elhelyezes kritikan aluli"
Az egy teljesen hagyományos elhelyezés, az összes régi távmérős Leicán és szovjet másolatain is ott van az expógomb. Sőt, az Oly Pen-F-en is :)
Azt hogy túlárazott-e a Fuji, azt nem tudom, nem követem a trendeket. Ha az, akkor nem kell megvenni. A markolat az nem gond szerintem, egy Praktica SLR is kb. annyira ergonomikus mint egy műbörözött féltégla, mégis nagyon szeretem.

Az értelmes szett az meg ugye kinek mi...
Jövője egyiknek sincs, az ilyen konzumer cuccok erkölcsileg elavulnak mielőtt tönkremennének, elektronikai hulladék lesz max. tíz év alatt mind...

Előzmény: Amnet (121610)
Jahno Creative Commons License 2020.06.30 -1 0 121611

Azért a szenzorokra nagyon nem mondanám, hogy nem fejlődtek.

 

De nekem az egész okfejtés zűrös. Minek kapkodni? Meg kit érdekel mi mennyire veszt az árából? Nem kereskedő vagyok, hanem használom.

Előzmény: Amnet (121610)
Amnet Creative Commons License 2020.06.30 0 0 121610

Azért akarok váltani, mert jelenlegi felállás szerint az olympust valaki fel fogja vásárolni. Legrosszabb esetben a szabadalmak miatt és kuka lesz az egész, legjobb esetben pedig valaki megveszi a brand/név miatt és még egy darabig él, de ha az olympusnak se ment akkor másnak se fog. Akárhogy is, valami biztos változik, jobb aligha lesz és szép lassan kivérzik, mint a 4/3 (inkább előbb) ... de ne legyen igazam. De én erre szavazok és ennél már csak kevesebbet fog érni a rendszer.

Eddig is ramaty volt a sony részéről a szenzor fejlesztés a m4/3 ra és ez már csak rosszabb lesz. Ha tovabb csokkennek az eladasok akkor hany evig es hany generacion keresztul akarjak meg ugyan azt a szenzort eladni?

 

Az oké, hogy használjam amig működik, de a lencsék csak jobban vesztenek az értékükből, most akartam venni egy sigma 30 1.4 et, de jelenleg eszem ágában sincs ebbe már belefektetni.

 

Hogy legyen akkor konkrétabb is: jelenleg szenzor techben egyértelműen a sony nál az előny, jelenleg az a legéletképesebb rendszer. Objektívek terén meg ott a sigma art sor (a g szeria csillagaszati ara miatt nem jatszik). Elég jó az új széria. AZ APSC széria ott meg elég mostohagyerek, annyira ott nem teszik oda magukat.

 

Apsc fuji baromira túlárazott es a vázak markolata, exponáló gomb elhelyezes kritikan aluli.

 

A panasonic full frame nagyon tetszik, de addig amig a sigma nem teszi bele magát (toketlenkedik a foveonnal) abba a rendszerbe se fektetnék. Fene se tudja mi lesz belole, az eladasok alapjan egyelore annyira nem jott be.

 

Canon/nikon kozul a canon latszik eletkepesnek jelenleg, de ott is azert meg el kell telnie nemi idonek.

 

Az en kerdesem az, hogy a m4/3 felszamolasat kovetoen, mondjuk 700000 ft bol melyik rendszernel lehet hasznalt termekekbol ugy ahogy ertelmes szettet venni aminek van jovoje (canon es a panasonic ami jonak tunik full frame be, de azt ennyibol nem lehet meglepni)

 

Jelenleg szerintem a sony az egyetlen eletkepes alternativa, a sony a7 iii váz 400000 korul hozhato, a maradekbol ket obinak ki kellene jonnie, 50 es fixnek meg hasznalnam a super takumar 50 1.4 eset (h az alal obi koncepciora valaszoljak)

 

A kerdesem az lenne, hogy rosszul latom e es erdemesebb mas rendszerben gondolkodni?!

 

 

Előzmény: pacs_425 (121609)
pacs_425 Creative Commons License 2020.06.30 0 0 121609

Izé, ha meg vagy elégedve, akkor miért váltasz?
Nem rosszból mondom, de ez a "nem szimpatikus", "nagyun unszimpatikus", meg "gyerekcipő" elég gyenge műszaki érvek. Szerintem te nem akarod ezt a váltást :)

"Na de mire?
...
Gondolkozik mas is ezen?"

Én már túlvagyok rajta abból az alkalomból, hogy a "rendes" 4/3 megszűnt.
Szerintem ilyen esetben venni kell egy nagy levegőt, és vásárolni egy full frame vázat meg egy 50-es fényerős fixet, a többi majd kialakul.
24x36-nál kisebb szenzort csak három okból vennék, nem eladva a jelenlegi gépet:
- az első kiadású Fuji X100 miatt (már 100 alá esett, de még várok)
- E-300 10kHUF alatt (ezt máig bánom hogy eladtam)
- E-1 15k HUF alatt (a jelenlegi döglődik)

Előzmény: Amnet (121606)
Ugrik.Borbála Creative Commons License 2020.06.30 0 1 121608

Ha meg vagy vele elégedve és nincs alternatíva, akkor maradj a fenekeden!

Előzmény: Amnet (121606)
Amnet Creative Commons License 2020.06.30 0 0 121607

Kimaradt:

A 700 bol ugy nezegettem, hogy egy sony a7r ii + sigma 60 macro art meg egy alap zoom (nagylato fele kitolva) ki kellene h jojjon, de mas nem nagyon.

Előzmény: Amnet (121606)
Amnet Creative Commons License 2020.06.30 0 0 121606

Sziasztok

 

Elegge meg vagyok akadva, hatha valakinek van tapasztalata:

 

Ugy dontottem elhagyom a m4/3 rendszert, csak a problem hogy a rendszerrel meg vagyok elegedve es nem igen tudok alternativat.

 

Kizarolag milc jatszana. A rendszerem egy em-1 ii + markolat( +1 gyari akku) meg kb 1.5 ev gar) + m.zuiko 7-14, m.zuiko 60 (szinten 1.5 ev gari) melle egy stf-22, egy ec 20 (akartam vadaszni egy zuiko 50 200 at) meg egy csomo egyeb vacak 

 

A vazra a gari meg a portre markolat miatt (plus ugye a gyari aksi) 300-350 et saccolok (lehet tulzas), a 7 14 250, a macro 80, stf 22 mondjuk 45 ... ez igy mondjuk kb 700 (ajabdekba adnek szuroket, taskat meg egy uhs-ii 32 gigas extrem pro memorikartyat mondjuk)

 

Na de mire?

 

Nikon Z nem szimpatikus, canon is meg elegge gyerekcipoben jar, fuji ergonomiaja nagyon nagyon unszimpatikus, l- mount kozul a sigma tetszenne de mem akarja kiadni a foevon vazat, pedig az szimpatikus lenne nekem.

 

Igazabol akarhogy nezem egyedul a sony ami eletkepes rendszernek tunik, de valamiert az se az igazi.

 

Gondolkozik mas is ezen? Ha igen, merre hajlik?

En ahogy olvasgatomba dolgokat ebbol megint kuka lesz es nem lesz meg ugy se folytatas mint a m4/3 nal.

Boroslac Creative Commons License 2020.06.29 0 0 121605

Én is most vagyok váz upgrade tervben. Alighanem csak kisebbet lépek, OMD-M-5 irányába, s nem lépem meg az M-1-t.. A használt cikkek piaca biztos vissza fog esni. Sajnos egy megszünő termék csoport nem perspektívikus választás. Nem tudom a sok objektív majd 5..7 év múlva milyen új vázzal lesz használható. Max ennyi az élettartalma egy váznak. Sajnálom, de ahogy írod ez előre látható volt.

 

Előzmény: zugkraft aargau (121604)
zugkraft aargau Creative Commons License 2020.06.29 0 1 121604

Hát, szerintem sem lesz ennek jó vége. Amikor tavaly először felmerült a fotós üzletág értékesítése, az Olympus egész közlemény özönben tagadta hogy lenne ilyen terve (közben hogy-hogy nem, a Sony eladta a részesedését, ami így utólag, intő jel kellett volna hogy legyen.) Azt állították hogy soha nem válnak meg a fotós részlegtől, mert a veszteség ellenére is cég szinten fontos nekik. Erre tessék... Kicsit becsapva érzem magam, mivel most vettem új vázat... Az új tulajdonos cég piaci értéke meg kb. szinte annyi, mint az Olympus vesztesége. Hogyan lesz itt akkor befektetés? Most persze megy a ködösítés, mert a raktáron lévő cuccoktól még viszonylag magas áron akarnak megválni. Ne legyen igazam, de 2021-re vége lesz a történetnek. A JIP kirúg mindenkit, leépít, kiárusít, a szabadalmakat eladja (jó esetben a Panasonicnak) hogy mindent pénzzé tegyen, aztán a Zuiko és OMD márkaneveket meg átpasszolja valami kínai szirszar gyártónak (YI? Zhongyi? Vagy valami mobilos cégnek, és akkor lesz Xiaomi mobil Zuiko kamerával...)

Olympus fényképezőgép meg biztosan nem lesz 2021-től, mivel magát a márkanevet nem adják át...

És ez csak az első riasztó jele a hagyományos (nem mobilos) fotós ipar összezsugorodásának. A Nikon évek óta veszteséges, a Pentax tetszhalott, Samsung már kiszállt, a Panasonic kersztfinanszíroz (hiába léptek a még profibb irányba, az L-mount se jött be nekik, nem jönnek a számok.) Nem volnék meglepődve, ha 5 év múlva már csak a Sony és a Canon maradna talpon (meg esetleg valami kisebb gyártó, dísznek.)

pacs_425 Creative Commons License 2020.06.28 0 1 121603

Akkor már okosabbak lennénk :)
Ezt a cikket szerintem egy gyors megnyugtatásnak szánták, valamit kellett mondani, nem lehetett csendben maradni. Mindenesetre nem hangzik jól ez a sztori, évekig loptak, csaltak, hazudtak, veszteséget termeltek, és most betolják a fotós üzletágat az elfekvőbe. Eléggé optimistának kell lenni ahhoz, hogy ebből kedvező kimenetelt várjon az ember.

De ha feltételezzük is a legrosszabbat, nem dől össze a világ, a meglévő gépek működnek tovább egy darabig, aztán majd szépen kikopnak mint a sima 4/3 gépei. Ezalatt van idő kiszállni a buliból, vagy leamortizálni a meglévő technikát, és gondolkodni hogy merre tovább.
Ezt velem már egyszer eljátszották, másodszor nem fogják. Félreértés ne essék, teljesen semlegesen nézem ezt a történetet, nem szurkolok az Oly ellen. Kár lenne érte, sokat letettek az asztalra, gondolok itt pl. az Olympus Six-re, az eredeti filmes Pen-re, az OM sorozatra vagy az E-1-re.

Előzmény: Lassu Viz (121602)
Lassu Viz Creative Commons License 2020.06.28 0 0 121602

Várjuk ki a végét. Ez nem ugyanaz mint amikor a Sony jött és utána az E-M5. 

Előzmény: pacs_425 (121601)
pacs_425 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 121601
szekundans Creative Commons License 2020.06.27 0 0 121600

Csak előkerült.

"2003 június 24-én az Olympus America Inc. Az USA-ban bejelentette az Olympus E-1-et. Cserélhető objektíves, pentaélprizmás, tükörreflexes fényképezőgépet. 

Képérzékelő: Super Latitude Full Frame Transfer CCD a Kodak-tól, típusa KAF-5101CE (wwwjp.kodak.com/JP/plugins/acrobat/ ja/corp/sensor/KAF-5101CE.pdf). 5 megapixel felbontással. 

A kamera ára 2.199,- USD. 

Tartozékok: 

- 14-54mm f2.8-3.5 Zoom (28mm - 108mm-nek felel meg) 599,- USD 
- 50-200mm f2.8-3.5 Zoom (100mm - 400mm-nek felel meg) 1199,- USD 
- 50mm f2.0 1:2 Makro (100mm-nek felel meg) 599,- USD 
- 300mm f2.8 Nagy-tele (600mm -nek felel meg) 7.999,- USD 
- TC14 1.4X Konverter 549,- USD 
- FL-50 Villanó 499,- USD 
- Elemtartó 549,- USD 

Gyakorlatilag az első olyan digitális cserélhető lencsés képrögzítő rendszer, melyhez speciálisan digitális képrögzítéshez fejlesztettet lencsék lesznek. 

Bővebb információk: www.olympusamerica.com. 

     5103050 db/lap "

szekundans Creative Commons License 2020.06.27 0 0 121599

Nem találom az indítómat, a digitális múltba veszett. Kell nekrológot írni?
Bízom benne, hogy lesz meg feltámadás.

Minél kevesebb a szereplő, annál kisebb az innováció. A végén nem a 4/3-at választottam. Ez rendszer szép utat járt be, szomorú a helyzet. A Mobil igénytelenség egyenlőre győzelemre áll, de bízom a képkészítők elkötelezettségében és a fényképezőgép nem csak múzeumi látvánnyá silányul és továbbra is létező, alkotó eszköz marad.

pacs_425 Creative Commons License 2020.06.27 0 0 121598

Régen nem követem az Oly híreket, de azért néha benézek ide.
Érdekes egy történet, de én emlékszem, hogy úgy tíz éve lesittelték az egész vezérkart, mert hosszú idő óta veszteséges volt a cég, és eltitkolták. Szóval business as usual...
Én máig mérges vagyok a cégre, hogy hirtelen egy kézifékes fordulóval kifarolt a "rendes" 4/3 mögül, azóta nem is vettem semmit tőlük. Az E-1 még készít képet, de a kijelzője megkotlott, a DSLR már a szerviz árlistáján sem létezik :-(

Előzmény: SchefferJ (121592)
Degeczi Creative Commons License 2020.06.26 0 0 121597

Az EU-s webshop már (egyelőre?) le is állítva.

Előzmény: Jahno (121596)
Jahno Creative Commons License 2020.06.25 -1 1 121596

Jajjj. Erre csak egy hosszú sztorim lenne, de inkább ne legyen igazam. Hasonló pletykák terjedtek a piacon más cégnél, amire azt mondtam, hogy már csúnyán be fogjuk szopni. Aztán jött egy ilyen nyilatkozat, miszerint minden rendben van. Erre mondtam havernak, hogy most már biztos be fogjuk szopni mert ezek ilyenek, exhas 10 év múlva ugyanitt fogunk tartani, majd véletlenül jön egy hasonló nyilatkozat pepitában amit ugyanígy be fogunk szopni. Ilyenkor már tudtuk, hogy szívás lesz és dátumot megnézve 10 éve július 14 környékén volt a hivatalos bejelentés...

 

Csak úgy mellékszálként mondom és iszom egy sört :-D

 

Aztán rakosgatom szépen tovább a pénzem a jövőbeni Oly obi szériákra, mert tervem az, hogy most megvárom, míg kicsit amortizálódik és kifut a Pana vázam, arra gyűjtök Oly obikat, majd később veszek valami felsőbb kategóriás Oly vázakat is. Azért többes szám, mert egy nem elég :-D

 

Írtam is máshova, hogy tulajdonosi kört meg mindent is lehet cserélgetni, nagy cégnek meg sokszor kifejezetten jót tesz, ha egy külön divízióba kiszervezésre kerül valami termékskála, mert akkor arra jobban tudnak figyelni. Hasonló nagy cégnek melózom is, néha nem is tudjuk vagy értjük miért marad abba valaminek a fejlesztése, vagy mi türtént, csak lesünk mikor sok bába közt elvész a gyerek. Itt is simán lehet, hogy jobban jövünk ki az egészből. Majd kiderül.

Előzmény: OlyService - Mintabolt (121595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!