Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 0 0 4836

Inkább nem figyeltem. Illetve lesokkolt az anyamadár , tojó halála és hirtelen az anyához fiókákat társítottam, ezért gondoltam hirtelen a széncinke anyára., rigó helyett.

Olyan sok madarad van, hogy teljesen megzavarodtam ;))))

 

Jó egészséget minden madárnak és háziállatnak

a tanyàn meg környékén, meg a gazdának : )

 

A gyereknek nem meséltem el a rigó sorsát inkább, mert múltkor a más által elcsapott sün miatt is sírt

Előzmény: Nobody1 (4834)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.13 0 1 4835

Aztamindenit... 🙂Nagyon irigyellek, a szó jó értelmében! 

Előzmény: Nobody1 (4830)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 4834

Látom nem érted...

 

A széncinke fiókák jól vannak és tudtommal mindkét öreg madár eteti őket.

 

A fekete rigó tojó pusztult el, neki még csak tojásai voltak és azokon is még csak pár napja kotlott. Sajnos ezek a tojások nem kelnek ki, mert a hím egyedül nem tudja kikölteni.

Talán akkor van remény a tojások kikelésére, ha idegen volt ez a tojó és verekedés áldozata lett (mert elég sok rigó röpköd a birtokon), viszont akkor valahol máshol, másik fészeknél történt tragédia. :-(

Sajnos ilyen előfordul...

Előzmény: Törölt nick (4833)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 0 0 4833

Óóó. :(

 

Fiókák ki tudják böjtölni azt a pár napos kirepülés előtti időszakot?

Vagy hogy szoktad csinalni, ha szükség van rá megeteted majd őket?

Széncinke apa nem vesz részt a gondozásban?

Jaj nem halhatnak meg ezek a kis tollas csodák

Előzmény: Nobody1 (4832)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.13 0 1 4832

"a sok összebújt kismadár"

 

Az 8 db széncinke fióka az NB méhkaptár szélső rekeszében. Pár nap és kirepülnek.

 

Viszont az imént ahogy hazaértem, a fekete rigó fészektől kb 2 méterre a földön találtam elázva, elpusztulva a tojó rigót. Bár volt egy nagyobb eső, de a fészek tető alatt van, szélvihar sem volt, így nem értem mi történhetett vele. Semmi sérülés nincs rajta... :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (4831)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.13 0 0 4831

De jó !!! Kisebbik gyereknek is megmutattam a fotókat.

Nagyon tetszett neki,főleg a sok összebújt kismadár a fészekben : )

Előzmény: Nobody1 (4830)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.13 0 2 4830

Na igen... :-)

 

Fekete rigó fészek a műhely eresze alatt a vadszőlőn.

 

Őszapó fészek a szilvafán.

 

Roncs méhkaptáram és az ideiglenes bérlők.

 

Tavaly bement a kiscsirkék után az ólba. (Nagyon éhes lehetett.)

 

A sérült lilik, amelyik meglepő módon odajött hozzám. (Sajnos csak egy bő évet élt nálam, mert a télen megfogta a róka.) :-(

A képek telefonnal készültek, ami látszik is a minőségükön.

 

Hirtelen ennyi...

Előzmény: MAN10 (4829)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.12 0 1 4829

Madárparadicsom Nobody1 fórumtárs birtokán van, az én felhozatalom jóval szerényebb. 🙂 A cinke odú valószínűleg kiürült, mert teljes csend van, meg a szülők sem jönnek. A rozsdafarkú költ, néha összenézünk, igyekszem nem zavarni, de van, hogy csak kiröppen, ha ott vagyok. 

 

Előzmény: Törölt nick (4828)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.11 0 0 4828

Köszi a helyzetjelentést ; )

Nagy dolog ez, hogy ilyen madàrparadicsom van a kertetekben, költekezzen csak nyugodtan az anyamadàr : D

A busz tök jó, mert viszel vele kb 40 embert, addig se kocsikáznak, meg gondolom még föl-le szállnak, jó az mindenkinek

Nekünk tegnap este sétált két süni a kertünkben, remélem nem császkalnak autóútra ki

Előzmény: MAN10 (4827)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.11 0 1 4827

Nem értetted félre, buszvezetőként dolgozom. A cinkéknél ma sem észleltem változást, viszont a rozsdafarkú költ. Láttam reggel kirepülni, gyorsan fel a létrára, benéztem a fészekbe, és 4-5 tojást láttam. Azért nem tudom pontosan.,mert csak egy pillanatig voltam fent, és nem is fényképeztem. 

Előzmény: Törölt nick (4826)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4826

Na a július a műanyagmentes, nem a jún, oktondi vok

A buszt is lehet félreértettem, bocsi

Én felköszöntöttem ma a papagájainkat : )

Mi ma nyírtunk füvet :) elég száraz volt a föld

Előzmény: MAN10 (4824)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4825

Figyelj ennél többet nem tudunk tenni, max még pár hangyalépést a körny védelemben. Fogyasztók vagyunk, a piac bele is kényszerít ebbe, minket kis embereket.

De koncentráljunk a jóra.

Tök jól neveled a gyermeked! Törődsz a fákkal, madarakkal, egy átlag embernél sokkal többet teszel meg a környezetért.

Embereket szállítasz busszsl, ha nem értettem fêlre, legalább kivàlt sok autót. A tömegközlekedést jobbnak mondjàk, mint a személygépkocsit.

A műanyagmentes júniusról én is csak par éve hallottam, pedig már régóta van. Minden hónapra kitaláltak vmit, fejből nem tudom, vmelyik hónap, arról szól, nem veszünk áruhàzban ruhát.

Végülis ezek jó kezdeményezések

Örülök a kerti madaraidnak : ))))

Előzmény: MAN10 (4824)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.10 0 1 4824

Jól vannak köszönöm. Mármint ahogy hallom a hangjukon. Erősebb, és valahogy összetettebb a csipogásuk, de még nem láttam őket kint. Talán holnap, fűnyírás közben. 🙂 Sajnos túl sokat én sem teszek a Földért, mert a mindennapokban nem lehet egy csomó dolgot elkerülni. Rengeteg gázolajat eléget a busz, amivel dolgozom naponta. Igaz, az udvaromban ültettem pár fát, mióta itt lakunk. A hulladékot szelektíven gyűjtjük, kisfiamat is erre nevelem. Erről a műanyagmentes hónapról még én sem hallottam, ne haragudjatok a tájékozatlanságomért! 

Előzmény: Törölt nick (4823)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4823

Miujs a kismadarakkal az odúban?

Előzmény: MAN10 (4819)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4822

Te sokat teszel, ez jó : )

Csak konstatàltam, hogy ma ez a nap van

Előzmény: MAN10 (4819)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4821

Màrmint: Öreg halász és a tenger . Benne van az egész emberi természet

Előzmény: Törölt nick (4820)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4820

Így van a Föld napja is azt hiszem ápr.22 sokak számára fontos, aznap és máskor is, sokak számára üres lózung, 

 de talàn aznap vmit ügyködnek a jó ügyért, a legtöbb ember meg ezekről a napokról nem is hallott, de ha hallana, akkor se hatódna meg

Ugyanúgy a műanyagmentes június nem csak azt kéne, hogy jelentse, hogy abban a hónapban tartózkodunk, csökkentjük a műanyagot, hanem folyamatosan, tudatosan oda kellene figyelni.

Nyilvàn nagyon nehéz elkerülni pl.a műanyagokat, hiszen mindrnt abba csomagolnak.

A családommal szelektivizàlok, mindig viszek zacskókat boltba, ncsak nagyot, hanem kicsiket is, a pékarunak, zöldsêg, gyümölcsnek.

Sajnàlom hogy a környékünkön nincs csomagolásmentes bolt.

Sok mindent próbalok még tenni, pl.fölös dolgokat, ruhákat szinte egyaltalan nem veszek.

Csepp a tengerben

Az ember természetét már a régiek is leírták, telhetetlen, ilyenek vagyunk sajnos, mióta kivaltunk az ősből, ez van, csak a természet, állatok elszenvedői ennek, 

Népmese: Zolotaja Rybka ; )

Előzmény: MAN10 (4819)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4819

És ilyenkor mit szokás csinálni? Mert hogy gondoljunk, és tegyünk a fákért, madarakért, oké. De aki tesz, az máskor is tesz, aki meg nem, arra nem nagyon hat az ilyen figyelemfelhívás. 

Előzmény: Törölt nick (4818)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 4818

Ma (május 10) van a madarak és fák napja

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.07 0 0 4817

Nekem Winifred szimpi : )

Előzmény: Nobody1 (4816)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.07 0 1 4816

Válasszatok nevet a kínálatból a kis királyi hollólánynak. Még lehet szavazni... :-)

 

https://www.travelo.hu/tavol/20210506-egyesult-kiralysag-london-tower-hollo-nevvalasztas.html

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.07 0 0 4815

Ez jó :)))

Eső után sok feketerigó turkál a csőrével a kertünkben, szedegetik a kukacokat meg egyéb földi jót. Azt figyeltem meg, hogy még a lábaikkal is vhogy dobbantanak a hatékonyság kedvéért. Öröm rájuk nézni.

Előzmény: MAN10 (4814)
MAN10 Creative Commons License 2021.05.07 0 1 4814

Nem vág a madaras témába, de volt szó erről is. Ma megkaptam a védőoltást, Sputnikot. Beadta: dr. Orosz Viktória doktornő... 🙂

Előzmény: Törölt nick (4803)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4813

Úgy értem, úgy kellene élni, mint te, közel önellátónak lenni, gazdálkodni, harmóniában a természettel.

Ha majd lesz időd, írj lszi még az ottani vadvilágról.

Magam részéről nem offolok, bár ez  a környezetes téma szerves része volt a madaras témának is szerintem.A természetben főleg minden mindennel összefügg.

Vegyünk erőt magunkon, tegyük meg ami tőlünk függ és csodáljuk az élővilágot. 

Előzmény: Törölt nick (4812)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4812

Borzasztó, nincsenek szavak. Az ember mindent maga alà rendelt, mindenen átgázol, eddig is már kolloszális volt a pusztítás és még jobban felgyorsult. Kár volt az ősembernek kiválni a majomősből. 

Amíg a gazdasàgi fejlődés, a fogyaszztàs növekedése, az új lakások építése etalon és pozitívum a tàrsadslomban, a médiában is így beállíva, semmi jó nem várható a Földnek. Összeegyeztethetetlen.Egy bűn, amit csinál az emberiség és az állatvilàg nem tudja megvédeni magát. A büntetés az utódokra szàll majd.

Úgy kellene élni, mint te az emberiségnek. Két gyereknél többet nem nagyon szabadna vàllalni, tudom, hogy ez kegyetlenül hangzik, Kínában is egykéztek sokàig, màr nem. Úgy kellene élni mint az Amishok, akik kb. 19.századi szintem élnek Amerikában és megvannak.

Amúgy gyorsan hozzáteszem én nem vagyok semmilyen irányiltságú, se balos, se jobbos, se zöld. Zöld a magam meggyőződése szerint vagyok., nem politikusan Végül felhívtam ma a német gyártót, tört nêmetséggel elgagyarásztam, hogy próbáljanak már vmi más megoldast találni és az állateledelt + promóciót hozzà ne kétoldalú extraerős kétoldalú ragasztócsíkkal rögzítsék már egymáshoz mert beleragadnak az állatkák. Zöld Európa is egy felszínes giccsparádê.

Az az érdekes az embereket rávették a maszkhordàsra, teljesen oké.

Miért nem lehetne ràvenni pl.arra, hogy a maszk mellett vigyenek boltba kisszatytot, nagyszatyrot. Ja nyávognak a csomagolóanyaggyárak... Szval drasztikus változások kellenének, de mindenki most azonnal akar mindent, senki és semmi nem szàmít. Ez a negatív Carpe Diem. Az egoista ma, holnap nélkül

Előzmény: Nobody1 (4810)
yüz karasi Creative Commons License 2021.05.05 0 1 4811

,,,"Az ember a legnagyobb és "legsikeresebb" parazita a Földön! Előbb -utóbb mindent magához alakít és mindent felél... :-("

Aztán majd szépen kipusztul. No problem. Nem fog hiányozni a természetből.

 

Előzmény: Nobody1 (4810)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.05 0 2 4810

Jobb, hogy nem ez a munkám. Nekem is, meg a természetnek is. Így többet tehetek mert nincs "megkötve a kezem".

Szép és hangzatos dolog a természetvédelem szó, csak nincs mögötte sok tartalom, illetve ami van az nem természet, hanem embervédelem. Ne értsd félre mert az embervédelem a természetet is védi - lásd pl műanyagok korlátozása - de ezt is önző módon nem a természet megóvása motiválja, hanem az emberi egészség védelme.

Ha az emberre nem jelentene veszélyt a mikroműanyag, a kutya sem foglalkozna vele (egy-két tudóst leszámítva) és nem tennének ellene semmit.

Ma már csupán a Föld pár százaléka védett terület és ezek sincsenek biztonságban. Kell a pénz, ezért egyre több turista zavarja az ottani élővilágot. Spórolás okán átvezetnek rajtuk utakat, cső és villanyvezetékeket, mert megkerülni drágább. Aztán ott vannak az új emberi hülyeségek, az extrém sportok a hegyi erdei biciklizések, motorozások, autós sárdagasztások, a hegymászás, stb...

Azt például tudtad, hogy a szirti sas valamikor a pusztákon a földön fészkelt. Aztán az emberi zavaró tevékenységek miatt egyre magasabbra szorult a hegyekbe, de ma már ott sincs biztonságban, mert a "hülye hegymászóknak" az az igazi kihívás, ha minél nehezebben megközelíthető sziklafalra másznak. Ezek után hová meneküljön már fészkelni az a szerencsétlen szirti sas? A Holdra - átmenetileg - mert ott is egyre több lesz az emberi zavarás...

A legnagyobb baj viszont, hogy szinte csak az élőlényeket veszi figyelembe a természetvédelem. Jó dolog, hogy be van árazva az egyedek eszmei értéke, de egy élőlénynek élőhelyre is szüksége van. A fennmaradásukhoz kell egy minimális egyedszám, azoknak elegendő természetes táplálkozó és zavartalan szaporodó hely. Ha bármelyik hiányzik, a faj előbb-utóbb kihal akkor is ha milliárdra emelik az eszmei értékét...

A mai hivatalos állami természetvédelem gyakorlatilag nem más, mint a gazdasági lobbi propagandája. Ha ugyanis ezen a pár százaléknyi védett területen valamelyik gazdasági ágazat számára érdekes értéket (termőföld, ásványi agyag) talál, akkor azt ki is aknázza előbb-utóbb, az ott élő élőlények meg mehetnek ahová tudnak...

Csak egy példa. Ma törvényesen egy ősgyep - a rajta élő évszázadok alatt kialakult ökoszisztémával, speciális növény és állatvilágával - felszántható és mezőgazdaságilag 3 évig használható, ha utána visszaállítja a a használó az eredeti állapotot. Persze a 3 év alatt használt gyomirtók és egyéb vegyszerek még az utolsó írmagját is kiirtják a korábbi élővilágnak. Aztán mikor letelik a 3 év, egy bizottság megállapítja, hogy a továbbiakban semmi nem indokolja a terület védelmét...

Így játsszák ki törvényesen a természetvédelmi területeket minden téren és így kopnak el fokozatosan a még meglévő ősi területek és halnak ki az emberhez, emberi környezethez alkalmazkodni képtelen élőlények. Na az ilyenekből lett elegem...

Az ember a legnagyobb és "legsikeresebb" parazita a Földön! Előbb -utóbb mindent magához alakít és mindent felél... :-(

 

Előzmény: Törölt nick (4805)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4809

Tökéletes összefoglalás!!!

Előzmény: Nobody1 (4798)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4808

"Ahol nincs a jövőbe vetett hit, ott a jelenben nincs erő"

Szval minden negatív dolog ellenére muszáj hinni, tervezni, néha naivan gyermekien bízni a jövőben, sikerben. Újra és újra megrázni magunkat, feltápászkodni testileg lelkileg, mert más opció nincs ( az àllatba is ezt programozta a természet ) és csak így tudjuk végrehajtani az általunk helyesnek vélt utat, véghezvinni a remélhetőleg jó feladatainkat, hogy optimisták maradunk, megküzdve sokx magunkkal is.

David Attenborough természettudós is tisztàban van a természet minden aspektusàval, rombolásával, de csodálatos megújuló képességével is és közel 90 évesen is szól aze mberekhez töretlen optimizmussal, hogy védjék képességükhöz mérten ( attól függetlenül, hogy a társadalmi dolgok determináltak )a környezetet.

Előzmény: Törölt nick (4807)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 4807

Maradj optimista :)

Előzmény: yüz karasi (4800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!