Keresés

Részletes keresés

szasza57 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 689
Na fotóztam, felrakom..legkésőbb holnap kép lesz.
Bocsi a késlekedést..de na ná nem csüt. jött a lány, hanem hétvégre..és nem álltam neki, mert tele voltam más tennivalóval.
A kép nem tom milyen lesz..csomót csináltam, de nem akartak megállni..hol a feje, hol a teste maradt le ..mire ellőttem.
parlagi Creative Commons License 2009.04.28 0 0 688
A három szál az csak kerítéssel szokott hatősos lenni (inkább a kerítés állagmegóvása miatt) :)

Hacsak nem valami gagyi a szerkezet, jónak kell lennie. Vagy nem jó a földelés, vagy gumiszőnyegen áll a kecske. Ha bátor vagy próbáld ki: állj lábujjhegyre és fogd meg! Ha begörcsöl a vádlid néhány percre, akkor minden OK.

Nálam vagy két méter drót van leásva a földeléshez, de ha szárazság van, locsolni is kell néha.
Ahol nincs kerítés öt szál van. Az is igaz, hogy a drót másik oldalán komondor és pumi leselkedik :) (meg egy-két kotorékeb)
Előzmény: HA73 (687)
HA73 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 687
Köszi a választ. Több embertől hallotam, hogy simán átmegy rajta a kecso. Gondolom kicsi a teljesítménye. No akkor keresek tovább :)
Előzmény: andreja (685)
ca-kó Creative Commons License 2009.04.27 0 0 686
Hát igen vagy ráz vagy nem.
Előzmény: andreja (685)
andreja Creative Commons License 2009.04.27 0 0 685
Nem tudok ajánlani, nem ismerek csak egyetlen egyet: 12 éve bementem a boltba, és megvettem a legszimpatikusabbat, oszt azóta az van. Gondolom a többi ugyanolyan jó, nem hinném, hogy nagyon eltérnének, az áram nem túl bonyolult dolog.
Előzmény: HA73 (683)
balu1374 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 684

Heló szasza57 !

 

Nemjön az a kép? pedig nagyon várom.

 

Üdv balu1374

Előzmény: szasza57 (678)
HA73 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 683

Szia!

Bocs, hogy bele kotyogok, de Te milyen tipust ajánlanál? Van fix áramforrás, kb 3km kellene. Most akarok venni, de elvesztem az informáci dömpingben. Na + a gyakorlat midig más.

Előzmény: andreja (682)
andreja Creative Commons License 2009.04.21 0 0 682
Úgy kell szoktatni a dróthoz a kecskét, hogy közted és közte legyen a drót a tanításkor. Mivel a menekülési ösztönük szerint előre törnek ki, ha megijednek, de ha ott állsz előtte, és lát, akkor meghátrál, amikor megcsípi az áram. Aztán gyorsan megtanulják, és működik a dolog.
Előzmény: firstgoat (681)
firstgoat Creative Commons License 2009.04.20 0 0 681
Nálam is villanypásztor őrzi az állományt, de csak az első egy-két alkalommal jutottak ki rajta. Konkrétan azért, mert pl. az áramütés okozta meglepetéstől "kiesett" a külső területre... :-)
Miután megtanulják a határokat, azután már kb 20cm-re megállnak a zsinórtól és nem jönnek semmiféleképpen sem tovább!
Éppen most szedtem le az egészet és miután az egyik gazfickó kiszökött a lábam közt a karámból, akkor simán megállt a villanypásztor nélküli terület határán! Nem látta a zsinórt de ennek ellenére nem lépte át a határvonalat :-)
Egyébként pont van eladó szalagom (300m használt és 100m új) és kb 30db anivetes műanyag karó....
Előzmény: khirke (673)
andreja Creative Commons License 2009.04.17 0 0 680
Nekem egyáltalán nem dolgom, hogy bárkit is bárhová invitáljak. Ha bennfentes lennék, akkor esetleg.
Gondolom a szövetség meginterjúvolt minden nyilvántartott tenyészetet, hogy szeretnének-e törzstenyésztők lenni, aki azt mondta, hogy igen azt meghívták, és elmondták nekik, hogy most akkor azt csinálnak, amit csak akarnak. Senki nem fogja helyettük kitalálni, hogy mit tenyésszenek, ők dönthetik el.
Ha tincsest akarsz tenyészteni, bármikor megteheted. Ha nem tetszik a jelenlegi tenyésztési program, akkor csinálsz egy jobbat, meggyőződ a többi téglát, hogy a tied jobb, és attól fogva az lesz. Csak tenyésztők tudnak fajtát fönntartani és tenyészteni, szövetségek, egyesületek, akármilyen más szervezetek nem, és (nagyon helyesen, most már) nem is akarnak (ilyen szerepben tetszelegni). De ez már itten is sokszor el lett mesélve. Kb. egy éve volt már róla szó itt, hogy a Juhszövetség keretein belül lehet majd dolgozni, megkerested azóta a területi képviselőjüket?
Előzmény: parlagi (676)
balu1374 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 679

Már válaszoltam rá !

 

Szerintem megint oda rakta nézd meg kuldtem egy képet is meg a telo sz is ott van ha szügség lesz rá.

A mailra irj légyszi köszi !

Előzmény: szasza57 (678)
szasza57 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 678
Sziasztok.
Balu..meglett a leveled..azt sem tudtam van..de a Spamban találtam..meggárgyult a gép...odatette. Írtam..köszi.
Előzmény: balu1374 (657)
parlagi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 677
Szép nagy mennyiségű cucc kell hozzá... Lehet egy kilóméter a kerülete. Nálam a öt szál van és néha kibújnak rajta...
Előzmény: khirke (673)
parlagi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 676
Igazunk van, szerintem!

Az alulról való építkezés az pedig úgy néz ki, hogy vannak a kecsketartók/tenyésztők, van nekik kecskéjük, elhivatottságuk meg ilyesmik... Ők a téglák, amiből építkezünk. Itt vagyunk jópáran és valaki/valakik úgy építkeznek, hogy: vagy kihagyják a téglák egy részét a falból, vagy külön házat építenek. Az első esetben tudjuk az eredményt, a másik esetben külön házat akarnak, ami megint csak sántít.

"Aki komolyan gondolja (most), annak fontos volt, és ott volt"
Ezen a helyedben én elgondolkodnék! Azon is, hogy miért nem futotta két sorra, amiben invitáltál volna minket a nagy összeröffenésre, a helyett, hogy utána a bennfentesek kaján mosolyú fensőbbségével közlöd, hogy sehonnai bitang ember, ki csak szájal, de nem szopja ki a kecskéje (esetleg kecskéi) farkából, hogy lehet menni a magasabb körökbe is szájalni.
Előzmény: andreja (675)
andreja Creative Commons License 2009.04.16 0 0 675
Nincs igazatok, szerintem.

Az a rendszer már elmúlt, amikor mindenkinek mindent a segge alá toltak.
Aki tenyésztő akar lenni, és fajtát akar fönntartani, annak kell ezt az egészet megszervezni. Aki otthon a sarokban elmélkedik rajta, az le fog róla maradni, senki sem fog helyette megszervezni semmit sem.
Erre mondtam én, hogy a duma, az egy dolog, meg a vágyak meg az álmok. Fajtát alapítani és tenyészteni, az meg a másik. Aki komolyan gondolja (most), annak fontos volt, és ott volt, és elmondta, hogy mit szeretne, és az lesz most a tenyésztési program.
Ennyire egyszerű. Ilyen az alulról való építkezés.
Előzmény: khirke (674)
khirke Creative Commons License 2009.04.16 0 0 674

Amúgy meg Parlaginak igaza van: jó lett volna tudni róla.

Honnan lehet értesülni az ilyen értekezletekről? Legközelebb kéretik szólni nekünk :)

Előzmény: andreja (666)
khirke Creative Commons License 2009.04.16 0 0 673

Jahh...:)

A legelő tulajdonosa (egy tehéntelep) nem használja semmire a területet. Muszájból kaszálniuk kell. Egy igencsak elbozótosodott legelő. Még örültek is neki, hogy majd a kecskék "feltisztítják a terepet". De be kell kerítenem (mert a szomszédban szántóföld, 8-as főút közel), ami nem olcsó buli. Még nem számoltam ki, mibe fájna... de azt hiszem a villanypásztoros megoldást fogom választani.

Előzmény: parlagi (671)
ca-kó Creative Commons License 2009.04.16 0 0 672

Számomra nincs különbség, eggyikben sem hiszek.

 

Előzmény: andreja (669)
parlagi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 671
Ezek impresszionista festmények? Te festetted a paradicsomról?
Előzmény: khirke (668)
parlagi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 670
Milyen jó lett volna tudni róla....
Előzmény: andreja (664)
andreja Creative Commons License 2009.04.16 0 0 669
Ez meg egy másik hitvita. A Lovasi András szerint például mindkettő öt betű, és a szívhez szól. Most akkor mi a különbség, a rendszám? Van egyáltalán különbség?
Előzmény: ca-kó (667)
khirke Creative Commons License 2009.04.16 0 0 668

Kecskeparadicsom: ha minden jól megy, ebbe a 6 hektár bozótba fognak kijárni a kecskéim legelni.... :)

 

 

 

 

 

ca-kó Creative Commons License 2009.04.15 0 0 667

Azt hiszem ez a dolog halálra van ítélve! :-)

 

Csak nézd meg a hsz. sorszámát!

Előzmény: andreja (666)
andreja Creative Commons License 2009.04.15 0 0 666
Semmi különös. Megvan a fajta. Most már csak tenyésztők kellenek hozzá.
Sarkosan úgy is mondhatnám, hogy a duma helyett jöhet a munka.
Előzmény: khirke (665)
khirke Creative Commons License 2009.04.14 0 0 665

Háááát, megnézném mikor jutok el a szövetségig... (ez kritika magammal szemben)

Pedig már sokszor megfogadtam (utoljára most újévkor), hogy bejegyeztetem ezt a jelöletlen, innen-onnan összegyűjtögetett állományt. :))

 

Na sebaj, mi volt az értekezleten? Mesélj. :)

Előzmény: andreja (664)
andreja Creative Commons License 2009.04.14 0 0 664
Kedves fiatalok.

Nem láttalak titeket a "Magyar parlagi" kecskefajta (többek között) tenyésztési programját véglegesítő szövetségi tenyésztői értekezleten. Pedig a programban a tincses hívószó többször is szerepel.
ca-kó Creative Commons License 2009.04.14 0 0 663

Parlagi heló!

Meg kaptad a képeket?

parlagi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 662
:)))))))))))))))))))))))))))))))
Már aszittem elvesztél! Csak várok...várok....

Hát ez a kölök nagyon rendben van :) A Belfegor is jól néz ki :)

Hívlak!
Előzmény: khirke (656)
khirke Creative Commons License 2009.04.14 0 0 661
Legkorábban májusra várom a szaporulatot! Utána térjünk vissza a kérdésre! Remélem nem csak fiaik születnek. :)
Előzmény: Ronnja (659)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 660
Neked hány db kecskéd van??
Előzmény: Ronnja (659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!