Keresés

Részletes keresés

MGPB Creative Commons License 2001.08.29 0 0 240
Hazájában valószínűleg már ülne, ott nem ilyen megértő a jogrendszer.
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 239
...kérdés, ki és mi is egy "úr"... ha ma körülnézel, akkor ez az ír lehet, hogy "úr"... aki menekül tette elől...
Előzmény: ribizli (237)
capri-3 Creative Commons License 2001.08.27 0 0 238
.
ribizli Creative Commons License 2001.08.09 0 0 237
Én az ír fickót nem nevezném már úrnak...
Szerintem egy úr vállalja a felelősséget a tetteiért.
Ha bosszúálló volnék, azt kívánnám, hogy magyar börtönbe csukják.
ribizli
ZöPö Creative Commons License 2001.08.09 0 0 236
:-(((((
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.09 0 0 235
Elgázoltak egy csecsemőt Somogy megyében

Egy, a babakocsival az út szélén közlekedő asszonyt és annak nyolc hónapos kisfiát ütött el egy személygépkocsi csütörtökön délelőtt a Somogy megyei Szulok belterületén - nyilatkozta Gelencsér László őrnagy, a Somogy megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. Az asszony a menetirány szerinti jobb oldalon tolta a babakocsit, a benne ülő gyermekkel, amikor egy személygépkocsijával vele azonos irányban haladó horvát állampolgár elütötte őket. A csecsemő a helyszínen életét vesztette, az anyának mindkét lába eltört, őt a kaposvári kórházba szállítottak a mentők. A rendőrség szakértőket kért fel annak megállapítására, hogy a halálos balesetet okozó gépkocsi vezető az útviszonyoknak megfelelően és a lakott területen megengedett sebességgel vezette-e a járművet.

(index - MTI)

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.23 0 0 234
:-(((((
Előzmény: MGPB (233)
MGPB Creative Commons License 2001.06.23 0 0 233
Meg lennék lepődve, ha bármelyik tárgyalásra eljönne. Majd küld orvosi igazolást, hogy megviselték az események.

Elképzelem az ügyvédjét, amikor a tárgylás napján reggel ránéz a tolmácsra, és felkiált: De hisz ez a lányom!

oregmedve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 232
Uramisten, egy ganajturo megol ket gyermeket, es nem tortenik semmi! Miert nem tartoztattak le, es zartak be, mint egy csomo fehergalleros bunozot? Milyen szaros, aberralt vilag ez? Mi fogja vissza az ilyeneket, mint ez? Mi akadalyozza meg a kovetkezo balesetet?
ZöPö Creative Commons License 2001.06.20 0 0 231
Egyébként szerintem persze, hogy tudják, hogy hol van, ez is csak időhúzás. Ők mondták neki, hogy ne jöjjön el. (Nem volt következménye, hogy nem jött el.) Hamarosan itt a nyári itélkezési szünet a bíróságokon...
Előzmény: Törölt nick (229)
ZöPö Creative Commons License 2001.06.20 0 0 230
Igen, három szekértő is vizsgálta az autót, mert Tobian Ciaran Francis úr nem fogadta el a vizsgálat eredményét, miszerint nem volt műszaki hiba. Mindhárom szakértő egymástól függetlenül ezt állapította meg.

Most úgy állítják be, hogy a kocsi akkor vált irányíthatatlanná "a gumiabrocsaiban bekövetkezett légvesztés miatt", amikor "70-80 km/h sebességgel" felszaladt a járdára. Tudni kell, hogy azon a környéken a járda szinte jelképes, alig emelkedik ki az úttestből. Egy olyan autó, mint a Volvo még 200-zal is fel-le ugrálhat ott a járdáról, nem lesz "légvesztés". A "légvesztést" Tobian Ciaran Francis úr autója szerintem akkor kapta, amikor a két kresztáblát döntötte ki, egyébként addig meg sem akart állni az ír úr. Irányíthatatlanná is csak ekkor vált.

Szerintem:

Az ír úr már sokkal korábban, Visegrád tájékán eszelősen előzgetni kezdte a lassan haladó kocsisort. (Ott a helyszínen még én is hallottam ezt, voltak rá szemtanúk is, sajnos a rendőrség nem vette jegyzőkönyvbe.) Mire Leányfalura ért, valószínűleg már tiszta adrenalin folyt az ereiben vér helyett, teljesen beszűkült a tudata. Előzni, előzni, előzni! Elvesztette az itélőképességét és a járdán kezdett előzni. Nem véletlenül nyomta a gázt a fék helyett, ahogy nyilatkozta, hanem emiatt. A megállás után "felébredt", de sajnos nem álom volt, amit tett.

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.20 0 0 229
Fel nem foghatom, hogy egy ilyen súlyos esetben hogy lehet ilyen egyszerű dologgal húzni az időt. Az egyszerűen hazugság, hogy van egy rakás - egynél több - ügyvéd, akinek megbízása van egy embertől egy ügyre, s azt sem tudja hol van. Nem létezik, hogy nincsenek kapcsolatban, hisze gy ügyvéd meg sem mozdul pénz nélkül! Petrocelli-k sincsenek, de ez még azon is túlmegy! Azt sem értem, hogy lehet az, hogy ha egy embernek van egy ügye, amiben két ember életét az ő ügyetlensége, hanyagsága, felelőtlensége vagy bármi - pl. az kocsija műszaki hibája, az úttest hibája - okozta, s az meg sem jelenik egy tárgyaláson, akkor csak elnapják azt???!!! Ez 2001 és közel Európa??? Megvizsgálták-e az autót, hogy volt-e műszaki hibája, erre nem emlékszem...

... és ... és !!!

Előzmény: ZöPö (228)
ZöPö Creative Commons License 2001.06.19 0 0 228
Bocs, értelemzavaró hiba van a szövegemben; tehát az ügyvéd úrnak kellett volna figyelmeztetnie a lányát, hogy összeférhetetlenség van.
Előzmény: ZöPö (227)
ZöPö Creative Commons License 2001.06.19 0 0 227
Minden érdeklődőnek:

Ma délelőtt volt a bíróságon az első tárgyalás. A vádlott, Tobian Ciaran Francis úr nem jelent meg, hollétéről ügyvédei nem tudnak. Kiderült, hogy a vádlott tanúvallomását az egyik ügyvéd úr lánya fordította magyarra, emiatt a bírónő ezt tárgyalásra alkalmatlannak nyilvánította.* A tárgyaláson meghallgatták a tanúkat: a nagymamát és a nagynénit, akik a tragédia napján sétálni vitték a gyerekeket, a buszvezetőt és a nyugdíjas nénit, aki a helyszínen is tanúskodott. Ezután a bírónő a tárgyalást elnapolta.

* Mivel a vádlott már a baleset napját felkérte a nagynevű ügyvéd urakat, igencsak furcsának tartom, hogy nem szólt a lányának, hogy ezt a munkát nem kellene elvállalnia. Világos, hogy a védelem időhúzásra játszik, bármilyen körülmény megfelelő erre.

R5TL Creative Commons License 2001.05.29 0 0 226
Bocs, csak most látom, miről szól a topik.
Sajnálom!
Balesetmentes közlekedést mindenkinek!!!
Előzmény: R5TL (225)
R5TL Creative Commons License 2001.05.29 0 0 225
Inkább a kuplungról... :-))
A rutinod meg szépen alakul majd. Nemcsak vezetésben...
Előzmény: Durci (224)
Durci Creative Commons License 2001.05.28 0 0 224
Félek, félek, félek...
Soha nem tartom be a korlátozásokat, folyton kényszerem van a rohanásra, még akkor is, ha nem sietek, ha nem időre megyek... és még rutinom sincs (nincs még 1 éves se a jogsim!)... Veszélyes vagyok. Most nagyon megijedtem. :(
Gábor, kérlek szólj rám, hogy vegyem le a lábam a gázról!!
Missy Creative Commons License 2001.05.28 0 0 223
ismét..
@-)--
@-)--
Előzmény: MGPB (196)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.27 0 0 221
...vissza-visszatérek ide, s mindig összeszorul a torkom...
MACi Creative Commons License 2001.05.26 0 0 220
philozófika Creative Commons License 2001.05.25 0 0 219
bodgab Creative Commons License 2001.05.25 0 0 218
Immár négy gyerek büszke, boldog apja vagyok. Nem szoktam sírni de ezen kicsordult a könnyem....

Nagyon szeretnék segíteni, ha lehetne...

Így csak annyit tudok, hogy ...

bodgab

Előzmény: MGPB (-)
bilonka Creative Commons License 2001.05.20 0 0 217
Vigasztalódást kívánok az egész családnak! Többet nem tudok írni... :-(((
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.20 0 0 216
Most került a kezembe a Népszabadság múlt heti száma, és ezzel együtt most jutottam el ide.
Nekem is van két pici gyerekem.
A legbelül soha el nem múló szomorúság mellett is sok erőt kívánok az újrakezdéshez, az új pindurokhoz.

Jó lenne, ha MGPB hamarosan már azt irná ide, hogy van jövő és van folytatás...

Piglet

WACO Creative Commons License 2001.05.19 0 0 215
Kedves MGPB!
Nekem csak most hívta fel egy barátom a figyelmemet erre a topic-ra. Az én kisfiam most 14 hónapos. Imádom a gyerekeket, bele tudok őrűlni, ha bajuk esik vagy bántják őket... Legmélyebb együttérzésem abban ami örökre a legfájóbb.
'... And the rest is silence.'

szervező Creative Commons License 2001.05.18 0 0 214
OFF
... ugyanakkor nézd meg, mennyire falrahányt borsó, amikor másban akarjuk ezt tudatosítani:

autó=életveszély

Előzmény: fargo (213)
fargo Creative Commons License 2001.05.17 0 0 213
Nem hiszem, hogy fel tudnám dolgozni, ha a gyermekeimmel hasonló tragédia történne. Itt alszanak pár méternyire, az egyik 4, a másik 10 éves. Mióta ez a tragédia történt, azóta tudatosult bennem, hogy micsoda ôrült, gyilkos dolog felelôtlenül közlekedni az utakon.

Vigyázzunk egymásra!

trooper Creative Commons License 2001.05.16 0 0 212
"Tell Me There's A Heaven"
:-|
MGPB Creative Commons License 2001.05.16 0 0 211
köszönöm
capri-3 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 210
MGPB!

amikor eloszor itt jartam, nem tudtam irni sem, masodszor tartalom nelkul nyilvanitottam reszvetemet.
most viszont uzentem Nektek egy masik topicban, de talan nem jut el idaig, ezert:

"Nektek pedig mihamarabbi ujabb gyermekeket kivanok, mert ami szeretet adtatok Marcinak es Petranak, az nem tunt el.
csodalatos elete lesz annak, aki kozetek eljovend, ne fosszatok meg tole!

azert irok most ide, mert lassan egy eve nem lattam a kislanyomat, a tengerentulon dolgozom a jovonkert.
minden nap egy borzaszto fajdalom nelkule, egy sotet alagut, amiben csak tapogatozom.
de O ott all a vegen es tart karokkal, mosolyogva var, tudom.

Ratok is var valaki(k), boldogok lesztek ujra!

apuka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!