Keresés

Részletes keresés

Meister Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10203

Jaja, nálam is ezvolt a cél, ami nem maradéktalanul teljesült, mert eleve nincs akkora nyomás és hozam, hogy ha máshol csapot nyitunk, ne csökkenjen a melegvíz tusolas közben.

Előzmény: monyesz (10201)
Meister Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10202

Nekem beépített-tárolós Ariston van. Elvileg lehet állítani, de én nem vacakoltam vele, gyakorlatilag fél nap alatt nem hül vissza szerintem...

deugye nálam 43 fokos, s a fürdőben van, azaz amit visszahül, azt a hőt a fürdő kapja, ami nem baj, amúgy is fűtjük. (Ok, nyáron nem, de gyakorlatilag ősztől tavaszig nem árt oda egy kis fűtés... )

Előzmény: Ulna2 (10200)
monyesz Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10201

Érdemes a használó oldaláról is nézni a dolgot, mert lehet hogy minimális túlfogyasztást elvisel, de tudjon akár 3 helről is egyidőben vizet vételezni.

Előzmény: Meister (10199)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10200

Bocs, hogy a kérdésemmel zavarlak, de

nekem is egy ilyen kazánom van, de még csak most készül a hőtároló tartály helye.

Ez a kazán  tudhatja külön kezelni azt, hogy a tartályban lévő HMV mikor legyen készenléti hőmérsékleten?? Sajnos semmien leírást nem találok hozzá.

A tiéd milyen tipus. 

http://www.kazanwebaruhaz.hu/ariston-genus-premium-evo-system-18-futo-kondenzacios-fali-gazkazan-3300450

Előzmény: Meister (10199)
Meister Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10199

Nálam tárolós van, s kondenzál melegvízkészítés közben is. Hiszen 43 fokos a melegvíz a pufferben.

emellett Ariston pl. a fűtési maradékhőt is beforgatja a tartályba, ha megszűnik a fűtési igény.

ha csak fogat mosok, s 4 l/perc alatti a vízvétel, akkor be sem kapcsol, hiszen a tartályból tud vételezni. Igazából, ha nem akarok tűzforró vízzzel tusolni, s a tusolófej víztakarékos, akkor simán letusolok úgy, hogy be sem kapcsol a kazán.

arról nemis beszélve, hogy ha megy a fűtés, és melegvíz kell, akkor azonnal van, nem kell kivárni, míg átáll a háromállású.

Előzmény: Condens (10189)
peterch Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10198

Akkor az a rendszer rosszul van megtervezve.:(  

Előzmény: Ulna2 (10190)
peterch Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10197

   Nalam mar nyolc eve van egy ilyen altalad leirt rendszer. Plusz egy fan-coil van meg a szobaban es az a futesrasegitest vegzi. Amikor meg nem eleg a fagyalo homerseklete, hogy melegitse a vizet a taroloban, vagy mar elerte a megengedett hofokot, akkor a fan-coil bekapcsol es futi a hazat. Tegnap es ma is fel tiztol ment delutan fel haromig folyamatosan. A kazannal csak 55C°-ig futom  a tarolot, amit teli es nyari allasban lehet vezerelni. A tarolobol egy termosztatikus keverocsapon keresztul a csapokhoz csak maximum 42 C°-os viz jut el. A ketkigyos tarolokat a mostepulo rendszerekben valoban csak sorbakotve eri meg beszerelni, igy a kondenzacio es a retegzodes letrejon. Uj hazakon mar sokkal elonyosebb napelemeket elhelyezni es hoszivattyus rendszert alkalmazni a futesre es a HMV elkeszitesere. Szerintem penzbelileg is es a jovobenezve a rezsi is alacsonyabb lesz.:) Fuggetlen leszel a sok szolgaltatotol. :)

Előzmény: Condens (10189)
Égető1 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10196

 Erre a kérdésedre :

 

 "hogy alig kell energia a hőmérséklet szintentartásához. Most akkor mi a helyzet???"

 a konkrét választ a KK topiktárs adta mega 80 -ban.

Előzmény: Ulna2 (10192)
Égető1 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10195

 Sajnos nem tudom. Én csak elméleti sikon mondtam véleményt a hőtárolásról.

Előzmény: Ulna2 (10193)
Condens Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10194

Nálam Junkers (Bosch) napkollektoros rendszer (2sik kollektor, zárt rendszer) van HMV re zsb14-3c kondenzációs kazánnal 300 l -es tartállyal. 3 főre 5-6 hónapig szinte be se kapcsol a kazán! Persze ehhez azért az is kell, ha nem süt a nap aznap nincs nagy fürdőzés, csak zuhanyzás... Másik 6 hónapban ha süt a nap előmelegiti a vizet (HMV alsókörön a solar) 25-35C ig, télen 42C HMV t készitünk, azt is csak igény esetén, általában  10-25perc alatt teljesen felfűti 42C ra a tartály felső 100-150 literjét.

Előzmény: Égető1 (10191)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10193

Mármint, hogy mikor legyen meleg a HMV vized?

Előzmény: Égető1 (10191)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10192

Ezeket a kazánokat lehet programozni?

Előzmény: Égető1 (10191)
Égető1 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10191

 Sőt van amikor semmi energia sem kell !

 pl. egy 35 fokos környezeteben  35 fokos víz a végtelenségig  a környezeti hőmérsékletét tartja.

 

 Egy tárolónál a  a hőmérsklet tartás és az energia bevitel attól függ , hogy mennyi a  hőmérséklet különbség. A 80 fokos víz több energiát veszit minta 60 fkos  a 40 fokos pedig még kevesebbet.

 Aztán függ a hőszigetelő anyag vastagságától és függ a tárolt víz mennyiségétől. És a tárolási időtől.

De a szig. vastagság állandó,a mennyiség szintén állandó. Így csak a víz hőmérsékletet és a tárolási időt tudod változtatni.  Javallat mint írták : közvelen a használat előtt felfűteni. Kevesebb ideig áll a forró víz, és az alacsonyabb hőmérsékletet tartani.

Előzmény: Ulna2 (10185)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10190

Szerintem a napkollektor nem térül meg soha. Az egyik ismerősömnek van a házán,  egy 300l tartály is, de nyáron még higítani is kellett a vizet nehogy megforjon. Most télen majd meglátjuk tud-e rásegíteni.

 

Előzmény: Condens (10189)
Condens Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10189

Ha fűtenél és HMV is szükséges, akkor én a tárolós megoldást javaslom, bár igy hmv előállitáskor nincs kondenzáció és fellép valamennyi veszteség is (tároló, szivattyú), de ez minimális az előnyökkel szemben: egyszerre több melegvizvételnél is megfelelő mennyiségű, hőmérsékletű hozam, nincs vizkövesedésre hajlamos lemezes hőcserélő, és ha pl. egy 300l es tartályt veszel 2 körrel, akkor mindkettőre kötheted a kazánt (sorba) igy jelentkezni fog a kondenzációs hatásfoknövekedés HMV üzemmódban is, ill. alsó körre most vagy később napkollektort is köthetsz és igy akár a HMV előállitás költsége feleződik.

Előzmény: peterch (10187)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10188

A rendszer úgy lett kitalálva, hogy a kazántól legtávolabb lévő víz vételi hely kb 6 méterre van. Az, hogy jól van e megtervezve malyd akkor derül ki amikor használni fogom. A szakember aki csinálta egy jó szakinak számít a szakmályában, amikor megtervezte, hogy mekkora radiátorokat tegyen fel, akkor együtt mértük meg a helyiségeket amiből kiszámolta a szükséges radiátorokat. Szakboltban választottam kazánt is a szakemberek segítségével.

Különben itt a HMV gazdaságossága a kérdés.

Előzmény: peterch (10186)
peterch Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10187

   Szia !

 

   Nalam egy kis kinai ( Ozone)  futi a hazat mar a negyedik telen es semmi gondom vele. Igaz, a megvetelkor a klimasok mindjart mondtak, hogy vezerlopanel hibasodas varhato. Igy is lett. Szemelyesen csereltem a panelt, hogy megtudjam mi okozza a hibat. Szakszerutlen osszerakas okozta. Hiba eltavolitva es azota fut. Mult evben csak ezzel futottem a hazam, mert kivancsi voltam, hogy a nagy minuszokban mi lesz vele. Kibirta es nem volt problema a homerseklettartassal sem. Nalam a gazfutest valtotta le a futesideny nagy reszere. Igaz, csak -5C°kulso homersekletig hasznalom, utanna a gazkazan veszi at a szerepet.

 

   Udv , Peter.

Előzmény: Condens (10176)
peterch Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10186

  Szia !

 

  Akkor most a valaszt futo es HMV eloallitasra hasznalt kazanra varod, vagy csak HMV keszitesre?  Mert nem mindegy.:) Ha mindkettore, akkor is nagyon a tervezesen es a jol felepitett rendszeren mulik, hogy melyik a gazdasagosabb.   Az atfolyosnal ha tulmeretezed a kazant, vagy alulmeretezed a radiatorokat, vagy HMV eseteben messze van a csapoktol a kazan, akkor az is lehet pazarlo.  A tarolosnal is lehet szuper sporolos es lehet pazarlo is. Igy, hogy altalanossagban kerdezel semmi konkret rendszerleiras, igy nem lehet tuti valaszt adni.:(

 

 

  Szerintem.

 

  Udv , Peter.

Előzmény: Ulna2 (10181)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10185

Lehet, hogy az olyan laikusokat mint én is megvezetik a szakboltban, és a drága hőtárolós rendszert tukmálják rá az emberre, mert nagyobb a haszon rajtuk.

Aztán meg itt mondta valaki, hogy alig kell energia a hőmérséklet szintentartásához. Most akkor mi a helyzet???

Előzmény: KömKel (10180)
Condens Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10184

A legenergiatakarékosabb az átfolyós, az ráadásul kondenzál is

Előzmény: Ulna2 (10181)
Zeki_ Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10183

Ha kínai, akkor Ozone.

Nekik van olyan rendszerük.

Megbízható: Panasonic, Daikin, Mitsubishi.

De ezek drágák.

Vagy van még asszem a Samsungnak is.

Előzmény: KömKel (10178)
Condens Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10182
Előzmény: KömKel (10178)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10181

A kazánokban van az időzítő, vagy külön.

A barátomnak is hasonló a családszerkezete. 80m2 4fővel.

Előzmény: KömKel (10180)
KömKel Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10180

Pontositsunk: 

Tárolós rendszernél mindenképpen érdemes időzitőt is használni, azaz mondjuk reggel és este fűtse csak vissza a tárolót, különben tényleg pazarló.

 

De ha összességében nézed, akkor az átfolyósnál több vizet kifolyatsz mire odaér a melegviz, ráadásul két csapolót már nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tud egyszerre kiszolgálni.

 

Szóval a kérdéshez hozzá kell azt is tenni, hogy egy kis garzonról van-e szó két személlyel, vagy egy 2 fürdőszobás családi házról, 4 személlyel...

Előzmény: Ulna2 (10179)
Ulna2 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10179

Tisztelt olvtársak. Egy ismerősömmel vitába keveredtem, mert ő azt állította, hogy a hőtárolós kondenzációs rendszer pazarlóbb, mint az átfolyós kondenzációs. Mivel a rendszerem még nem működik ezért nem tudtam mást mondani, csak azt, hogy én nem így tudom. Arra alapozta az állítását, hogy a leendő rendszerem melegíti a vizet ha kell- ha nem. Az átfolyós meg csak akkor csinál melegvizet amikor arra szükség van. Kiváncsi leszek kinek lessz igaza?? Szerintetek fogadhatok vele??

KömKel Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10178

Erre egy linket megköszönnék, bár természetesen inkább a megbizható-tapasztalt márkákat részesitem előnyben, ha a fázós seggemről van szó :)

Előzmény: Condens (10176)
Condens Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10177

Elnézést kérek a sok szóhibáért, angol klavin nem mindig találom a HU karaktereket...

Előzmény: Condens (10176)
Condens Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10176

Sokan használják a Kinai hőszivattyús fűés és HMV rendszereket, bár megbuzhatóságáróé nem so adat áll rendelkezésre, áruk a Béka s...e alatt. HMV tartállyal együtt kb. 150e.

 

 

Előzmény: KömKel (10174)
KömKel Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10175

Csak éppen meg van kötve az is, hogy mire kaphatsz ilyen tarifákat, és tudtommal az elektromos kazán nem tartozik közéjük.

 

(nem vagyok mindenáron gázfogyasztó, de az esetek 80%-ában nem tudsz olcsóbb fűtési módot ennél, ugyanazon a beruházási összegen. Ha a levegő-viz hőszivattyú ára lemegy 5-600e Ft-re, akkor én is beszállok, amig ennek a duplájába kerül, nekem nem éri meg)

Előzmény: Condens (10173)
KömKel Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10174

A levegő-levegő hőszivattyú (aka splitklima) sokaknak nem alternativa, érthető okokból.

 

- nem birják a levegőmozgásos légfűtést

- az ezzel járó minimális zajt

- nem akarnak minden helyiségbe külön beltéri egységet

- emiatt át kell kábelezni a ház egy részének elektromos hálózatát

 

Az ilyen fűtési mód egy kis garzonlakásban tökéletes lehet, de többhelyiséges épületnél nálunk nincs létjogosultsága. Meglévő fűtési rendszer kiváltására meg pláne nincs...

 

Nem beszélve egyébként a melegvizkészités és esetleg a főzés problematikájáról. A HMV-t villanybojlerrel állitsa elő? Vissza a "középkorba"? :)

Előzmény: Condens (10170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!