Keresés

Részletes keresés

bárahogy! Creative Commons License 2013.11.26 0 0 49101

Nyúlcipőbolt körúton? ott van bondi b, és akármennyit futhat a futógépen.

http://www.nyulcipobolt.hu/?p=termeklap&id=1246

Előzmény: Törölt nick (49099)
bmalag Creative Commons License 2013.11.26 0 0 49100

ja bocs, az nem jött át nekem, hogy ilyen próbára van igény

Előzmény: Törölt nick (49099)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 49099

Bent föl is próbálta a 42-est, de futni nem vihette ki az utcára...

Előzmény: bmalag (49098)
bmalag Creative Commons License 2013.11.26 0 0 49098

a nyugatinál a nomádban talál szerintem ilyesmi méretet. tegnap voltam.

a pronálás nálam is probléma, azt hallottam, hogy a stinson evo-t kell megfurkálni kívül, így van ellensúlyozva a befelé billenés. volt erről videó is régebben itt a fórumon.

az aszfaltosoknál nem tudom milyen lehetőség van erre.

Előzmény: Törölt nick (49094)
csanya. Creative Commons License 2013.11.26 0 0 49097

A 2014-es Magyarországi terepfutóversenyek és közösségi futások böngészhetők a Terepfutás.hu Versenynaptárában. 

http://www.terepfutas.hu/index.php/hu/versenynaptar/versenynaptar-2014

 

titkár úr/herics Creative Commons License 2013.11.26 0 0 49096

Mátra Teljesítménytúrázója!
Igazolások beküldésének határideje 2013. november 29. 

Hamarosan végetér az idei mozgalom, az utolsó túrák november 23-án és 24-én kerültek megrendezésre Abasáron. Ezt követően várjuk a résztvevőktől az idei évben megtett túrák igazolását, melyre mindenkinek 2013. november 29-ig van lehetősége! 

A megérdemelt jutalmak átvételére várunk mindenkit sok szeretettel a 2013. december 15-én tartandó díjátadó ünnepségen, ahol Németh Csaba tart élménybeszámolót eddigi munkásságáról!

Túrákban gazdag hétvégéket kívánunk mindenkinek! 

Hérics TTSE vezetősége

 

norb29 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49095

Naszály 25

 

Elég zsúfolt napokat élek mostanság, délben már programom volt, így a 25 km-es távra neveztem. Gyors, pörgős és délben tudok Pesten dolgozni. No meg az elmúlt hónapok futásteljesítménye  nálam éppen mélyrepülésben van. Pont arra elég, hogy bevéssema hetente 3 szor 1 óra testmozgást.

 

Reggel kicsit elaludtam, így 7 után tudtam elindulni, de így is bőven odaértem a rajtba. nagyon bratyizni nem volt idő, így rajtszámtűzés, majd rajt. Kényelmes túrázást, kocogást terveztem. Az első pár száz méteren azt vettem csak észre hogy mindenki nekiesik a hegynek, én meg csak sétálok. Szerencsére zserzseli is két maratoni felkészülés között egy átmozgató túrát iktatott be. A nagy egymásra találás közepette, róttuk az első kilométereket. Aztán valami fontos dolog eszébe juthatott, mert egyre csak fokozta a tempót. Ekkor már futottunk. 4-6 fős vonatban találtuk, magunkat és volt pár erősen lihegő sporttárs is.  Zserzsei most már jelezte is hogy visszavesz. Annyira nem sikerült neki, Áron is látómezőbe került, majd gyakran ki amikor elmentünk mellette, de alapvetően inkább a társasági igényemet is ki akartam elégíteni. Gergő csak nem bírt magával és a Naszályra elsőként ért közülünk fel, majd mintha üldözték volna... Társas tudatomnál igény mutatkozott, én meg megpróbáltam ekkor már kapaszkodni.  Akövetkező pontn ismét Áron és Gergő voltak társaim, majd együtt. Ekkor értük utol emőkét. Hát brutál jó ez a lány. Ha már ezen a lejtőn megfutatak, a lendület továbbvitt és innentől én álltam az élre. naszály kettő csekpont is gyorsan eljött, majd a technikás lejtő is kérte hogy guruljak. Skulo tűnt fel előttem, majd aztán már senki, csak a cél.

Az első 1 órában annyira nem volt durvulás, de a másodikban éreztem a tempóváltást. nagyon nem is ment volna gyorsabban a második fele, sőt, egyáltalán nem.

Jó kis terep volt, kevésbbé tapasztaltaknak meg eléggé nagy pofon lehetett. A speedcross jó választás volt ezúttal,, csak egyszer estem, a cél ként kijelölt terasz fellépésénél. Számomra maradanó befutó volt, összeségében nem tudta elrontani a napi élményeket. Klassz volt, a gulyás is finom, azt mondják, még tálalás előtt eljöttem.

Jó volt a helyszín. gyerekbarát :-)  2:36-2:37 körül értem be.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49094

Kecskeméti ismerősöm venne HOKA-t, de nem tudta még kipróbálni. 42-es a lába. Dolgozni sokat jön Pestre. Van ötletetek, hogy tudná a gyakorlatban is megnézni, hogy jó-e neki a cipő? Elsősorban aszfalton használná, aszfaltcipőt kellene kipróbálnia.

 

Én is gondolkodom, nekem enyhén pronáló lábra kell terepcipő. Melyik változat jó erre?

allez zserzseli! Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49093

ááá nekem is. muszáj volt felmennem még világosban, késő du. frankó hó esett és jól meg is tapadt-maradt a jános hegyen. hejj, de jó volt, a kis hó befödte a saras trutymót, lenyugtatta a felázótt, felkaristolt erdőt és engem is.. mint egy gyerek szaladtam a hóban, minden korábbi gondolatom, bosszúságom elszállt vele. magamban szívtam az erdőt és ő is engem. ezekért a pillanatokért kell felmenni. 

Előzmény: CSERMANEK (49092)
CSERMANEK Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49092

Megvolt az első havas futás. Nyami.

 

Köszönöm az elismerő szavakat. Jövőre igyekszem még jobban, még többet. A novemberi zárás faktum. A Vulkánt már az alapozás jegyében tervezem:-)

Balazito Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49091

Naszály Trail 48

 

Igencsak eltalált útvonal és időpont (piroson túl, vulkánon innen), kiváló szervezés, ötcsillagos rajt-cél központ ugyancsak extra jó levessel, kenyérrel, teával.

 

Én a heti munkahelyi stressz miatt olyan igazi kamikaze stílusban toltam, 3 óránál jött is a fal, utána a fennmaradó 2,5 óra már nem a laza mozgás jegyében telt el.

 

Egy érdekesség: a pálya eleje és a vége a két körben egymás inverze volt: míg a Naszályra fel eléggé csúszkáltunk az elején, a második körben kifejezetten jól fogott ott a talaj, a sok futó az első menetben - rallysan szólva - portalanította az utat. Ugyanakkor a Gyadai rét előtt meg az elején lehetett jól menni, második körben viszont eléggé cipőmarasztaló sár fogadott.

A legendás facsúsztatót is végre - ha csak részben is - de megtekinthettem. Már értem, Béla mitől megy olyan jól...

A Látó-hegyes kitekintés jó ötlet: láthattuk a 2-3 perccel előttünk és mögöttünk lévőket, lehetett taktikázni a későbbiekben. Esetleg a második kört visszafele is futhatnánk, akkor az egész mezőnyt látnánk szembe jönni:-)

 

Szóval jó volt, szép volt, jövőre jöhet a folytatás!

Balazito Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49090

Jó kis számok, lesznek ezek még kisebbek is, mármint az időeredmény soron :-)

 

Azért november elején korai behúzni a féket, hiszen olyan nyalánkságokról lemaradsz, mint a Börzsönyi Vulkán vagy a Tortúra?! És mint utólag láttuk a Naszály is bátran ide sorolható.

 

Előzmény: CSERMANEK (49052)
Pinyo Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49089

Kösz mindenkinek,

néztem a Naszályos pályátokat, itthoni mércével mérve elég durva lefeléket kaptatok. Tényleg jó kis pálya lehetett.

Előzmény: -sanci- (49088)
-sanci- Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49088

Egyre nyomasztóbban közeleg a dobogó legfelső foka :) Gratula!

Előzmény: Pinyo (49081)
bor_kedvelő Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49087

a compressport gatyó elkelt, a makulátlan HOKA Mafate 1 még türelmetlenül keresi a gazdit :-) 

Előzmény: bor_kedvelő (49072)
pamutmamut Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49086
nedus1965 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 49085

Gratulálok !! Szép futás , jó útvonal választás ! Azért kiváncsi lennék az első , tájfutó srác útvonalára ! Ezek a fiuk mindig tudnak valami jobbat . Egyik évben , mikor azt gondoltuk , hogy sikerűlt a legjobb nyomvonalat meglelnünk , kiderűlt , az eleje kb.2 kilivel kevesebből megoldotta...

Előzmény: Pinyo (49081)
ökofutas Creative Commons License 2013.11.24 0 0 49084
ökofutas Creative Commons License 2013.11.24 0 0 49083

Eredmények- részeredmények :

 

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16745299/Naszaly/20131123_Naszaly_Trail_eredm.pdf

 

file:///C:/Users/ibm/Downloads/20131123_Naszaly_Trail_reszidos_eredm.html

 

Kedves Versenyzők, köszönjük, hogy eljöttetek, futottak, részesei voltatok a Naszály Trailnek, az első rendezésünknek. A visszajelzéseket köszönjük, az alapozási időszak után eredményes futóévet kívánunk. Reméljük, következő versenyünkön ismét találkozunk! Hajrá!

Berendi antal Creative Commons License 2013.11.24 0 0 49082
Pinyo Creative Commons License 2013.11.24 0 0 49081

[Dobogókő hegyifutó 2013]

 

Negyedszer voltam itt, harmadszor futottam a hosszabbik távot: Dobogókő-Pilisszentkereszt-Pilis tető-Prédikálószék-Sikárosi rét-Dobogókő, szűk 33 km.

Kiírás szerint maraton, és valóban, időben szinte annyi, sőt, 10-15 perccel hosszabb annál. Megszerettem ezt a kört, főleg hogy évről évre javultam és automatikusan jött a sikerélmény.

 

Idén arra voltam kíváncsi, hogy a korábbi évekhez képest rengeteg futástól (1600km felett járok idén) mennyit javul az időm.

 

Jó idő volt, téli hosszú felső helyett az őszi hosszút húzhattam és néha még ez is sok volt. Hátizsák megtöltve két liter nedűvel, zselék betárazva.

32-en indultunk a versenyen, Köztük Józsa Gábor, aki idén a SPAR maratonon lett országos bajnok.

 

Fél tízkor volt rajt a Turistaház előtt, és mint az átszakadt völgyzáró gátból a víz, megindultunk a Fagyoskatona felé. Csak úgy kapkodtam a fejem. Az emberkék mintha kétezer méteres résztávot futnának. Tizediknek értem le az aszfalthoz, ahol az első dugókás pont volt.

 

Pilisszentkereszt felé lejtőzve már láttam, hogy nem mindenki szereti a vizes-avaros köveket, ezért beelőztem. A faluban az aszfalton aztán lassan megúsztam. Elhagyva a házakat és az aszfaltot a László-kúp felé futunk lihegve. Két km, kétszáz méter szint. Tavalyhoz hasonlóan itt lemaradtam, vigyáztam a tempóra, de azért bőven a maratonos pulzusom felett voltam. A László-kúp hajtűkanyarjában ismét dugókázás, futás tovább, majd a szokásos ösvényt egyből megtalálva feljutok a szintútra. Sajnos bárhogy vigyáztam, sétálva is bekerültem a piros zónámba, hát ezt még gyakorolni kell.

 

A Pilis tető alatt a hullámzó Z jelzésen látszott, hogy hárman haladhatunk együtt, és én vagyok a folytonos megúszó. A két futótárs szép lassan a látótávolságomból is kifutott. Következő pont a Pilis-nyereg volt, ezt egy Simon halálás leágazáson közelítem meg. A terep finom. Nekem. Vigyázós köves-sziklás lefele, még szárazon sem evidens. Viszont volt, aki még nálam is jobban vigyázott, így beértem, majd elhagytam az egyik srácot, akiről az imént úgy gondoltam, hogy végleg leszakadtam.

 

A nyeregben gyors dugókázás, zsákom még kitartott, nem kellett a frissítéssel időt tölteni. Irány az esztergomi műút, Mexikó vidéke. Megfelelő helyen átugrás a korláton, hogy aztán a pirosra (?) lejutva és keresztülvágjak a ... Min is? Tavaly kivágták a fenyvest, újratelepítették és villanypásztor vigyázta. Kerülő lesz. A Római úton vezetett az utunk, majd a Z4 jelzésen a Hoffmann kunyó felé vettük az irányt. Hármunkból az első srác látótávolságban volt, és akit nemrég lehagytam, megint felért. Ugrálunk át a leszakadt fahidakon, kicsit lezüllött ez az út. Majd sikerélmény: most, a harmadik évben végre megtaláltam a helyes utat a Szakó nyereg felé vezető dózerra és nem vívtam bozótharcot a tuhu térképen jelölt "felméretlen piszkafa leágazás"-ért.

 

Megint összejöttünk hárman. Pár perc dózer, majd a Szakó-nyereg felé mászva megúsztam. De lejtő jött, csúszós és kevésbé csúszós, és ismét felértem. kezdem azt hinni, hogy használtak a lejtőzős edzések. Irány a Körtvélyes puszta, frissítő pont. Együtt vagyunk ismét. Majdnem félút, az idő 1:37, négy perc előnyöm volt tavalyhoz képest. Jó jel.

 

Itt gondoltam, hogy előre kell mennem, nem lesz jó beszorulni. A Lukács-árok felé vezető út ugyanis vigyázós terep, kövek és avar és enyésző faágak. Tempót nyomok, biztonsággal teszem a lábamat, nem is olyan vészes. Lemaradtak. Lukács árok vége, át az aszfalton, még a patakba sem estem bele, a P3 felé felvágó ösvény is egyből megvan. Az emelkedő durva, átlag 40%-os, kisétáltam. Mégpedig a filmekben látott kéz a combon rásegítéssel, hát nem tudom, van-e különbség.

 

És végre felértem a P3-re, irány a Prédikálószék! De jöttek a görcsök. De szép is lett volna megismételni a Lélekszaggatós felfutást, de nem ment. Sok volt a séta, túl sok. Amikor futni akartam, jött a gombóc a vádliban. Ezért aztán ittam sokat, és egy magnézium is beficcent. Mindenféle egyéni szocproblémáim ellenére növeltem az előnyömet. A Prédikálószéken ismét időmérő pont volt, itt már egy illetve két perc előnyöm volt.

 

De nagyon nyűgös voltam a görcsök miatt. Ittam még. A jól futható enyhe lejtőn a tervezett 160 feletti pulzus helyett néha még 150 alá is bementem. A következő Sikárosi rét körüli két ponthoz a Dömörkapu felé vezető aszfalton kellett futni, itt kezdett lassan múlni a görcs, bár még mindig csak erősebb kocogótempót nyomtam.

 

Két és fél órája futottam és ismét egész komfortosan éreztem magam. A Sikárosi réten két pohár vízzel frissítettem, majd a régi-új kék jelzésen sok fáradt félmaratonistát elhagyva és biztatva, egy utolsó nagy mászással bevettem Dobogókőt. Jól kifutottam magam, mondhatom.

 

A tavalyi időn rengeteget javítottam (3:17 vs 3:29), de már tudom, hogy hol szeretnék javítani.

32,5km 1500m szint 6:03/km hát ezt jó lett volna hatperces alá tornázni, de csak mert jól néz ki :)

Végül második lettem, miután a maraton bajnok az első helyről elkavart az utolsó szakaszon Dobogókő felé és motivációját vesztette.

 

http://connect.garmin.com/activity/407779785

http://app.strava.com/activities/96627088/overview

 

részidős eredmények

http://www.tabanispartacus.hu/tajfuto/2013/dobogokoi/2013_dobogokoi_si.html

 

Elm Creative Commons License 2013.11.24 0 0 49080

Az első pár hét pokol volt, de aztán beletörődtem, és volt egy jó évem gyógytornára járni. Kicsit erősítettem a felsőtestemen, nyújtottam sokat, és főleg rámentem addig a core izmokra : has, hát. Kicsit javult a görbe hátam, sajnos nem sokat (de legalább figyelek rá, és próbálom helyes(ebben) tartani), és azóta újra sokkal kevesebbet csinálom...

Előzmény: megalkuvó (49079)
megalkuvó Creative Commons License 2013.11.24 0 0 49079

Zoncsi, Zoli, Elm, köszi a jókívánságokat.

Nem, nem burzitisz. Az ultrahangos vizsgálat kimutatta, hogy az achilles szerkezete gyengült meg, megvastagodott, részben kötőszövetté degradálódott, és vannak benne 1 mm-es meszesedett pontok.

Ez csak a tapadási szakaszra igaz, az ín többi része normális képet mutat. ( és nem is fáj )

A 8 hónap nemfutás elég lehangoló perspektíva, de mit lehet tenni? A nyújtást is próbáltam, attól bedurran, megpirosodik, és jobban fáj. Azt a lépcsőre állós, sarokleengedéses nyújtást próbáltam ki, van sok film róla a neten. Hát, majd próbálok türelmes lenni...

Előzmény: Elm (49075)
-sanci- Creative Commons License 2013.11.24 0 0 49078

Naszály Trail 

Egyszer jártam már erre, jó pár évvel ezelőtt. A Börzsönybe készültem Beac Maxit bejárni bringával. Mentem, mentem, a képzelt Csóványos egyenlő volt a Naszállyal, aztán meg csak nem jött a Nagy Hideg Hegy, a Börzöny térképről meg jól lementem :). Ellenben szép és nehéz terepet ismertem meg.

Tegnap reggel felkelt velem a gyerkőc 5-kor, ami igen meglepett, s az útvonalra fejben felkészülésnek lőttek is. Jó, akkor majd kérdezősködök menet közben.

Na meg a kapkodásban a bekevert iso kulacsom is szépen otthon hagytam.... Erre az volt a tervem, hogy majd 11km-nél teleiszom magam :)

Rajtban sok ismerős arc (bár nagy részük nevét nem is tudom), a BB-ből Csóka Bálinttal meg Bösztöri Petivel bratyiztam. Bálinttal magabiztosan 3 órán belüli célidőt prognosztizáltunk Petinek :). 
Annyi azért megmaradt bennem Nedus útvonalleírásból, hogy nem érdemes nagyon nekiesni a hegynek, mert a vége a "jól futható". Egy isogelt szorongattam a kezemben, ez volt az ellátmányom. Rajt után azért kicsit előrébb pozicionáltam magam, hogy ne szoruljak nagyon be a keskeny ösvényeken. Ez elég jól sikerült, szépen visszatarthattam a lovakat, s mégis haladtam. A terep elég nehéz volt, a meredek részek csúsztak, volt is egy tenyerelésem. Naszály1 után 25. voltam, kényelmesen megeresztettem, így hamar feljöttem pár emberre. Iszonyat csúszós katlanokban jártunk. Frissítőn ittam amennyit tudtam, s jöhetett egy Kereszthez mászás, majd Naszály 2. Ez is elég könnyedén ment, jöttem fel Sancisan, ahogy kell.

A lefelé Börzsönyös bokaforgató volt, meg jó csúszós is, nagyon kellett figyelni. Ettől függetlenül romboló fokozatba kapcsoltam :) Egy dagonyában majdnem lecuppant róla a cipő. Aztán kisimult a terep, s lehetett ereszteni. Óra szerint ~4.30 körüli ezreket mentem, de lassabbnak éreztem, mert egyre emelkedett a pulzusom, kezdtem dehidratálódni, már nem lépdeltem annyira könnyen, fásult a rendszer. Lassabban is jöttem fel a ritkuló népekre, el is kezdtem nézegetni, mennyi van még hátra. A cipőmbe belement valami, s rendesen fájt tőle a sarkam, változott a futóstílus. Az uccsó domb előtt értem fel egy srácra, akivel dumcsiztam, főképp bringázik. Még mondta volna nekem tovább, de jött a domb, s bejelzett a fájós sarkú vádlim. Hoppá. Elértem a határaim. Szívem vitt volna, de le kellett szabályozni, így sétára váltottam. Srác könnyedén fel és eltrappolt. Domb után még fűszereztem a levezetést egy könnyed vádligörcsös zakóval egy ártalmatlannak tűnő kanyarban. Kedves gyereksereg, hangos szurkolók fogadtak, gyorsan megkezdhettem a feltöltést a terülj asztalkáról. Cipőt lerúga kiderült, hogy a sarkamról lejött a bőr a rombolás miatt, azért fájikált.
Tök kultúráltam le tudtam zuhanyozni, majd egy isteni gulyáslevest lapátolhattunk be az étteremben. De tényleg hibátlan volt, nem két zsíros csimbók úszott benne, mint amivel tavaly kiszúrták a szemem a Vulkán túra után. Aztán fincsi tea (nem menzás citrompótlós gagyi). Csanyával elismerően bólogattunk.
Nagyon jól éreztem magam, ha jövőre is lesz, itt leszek. Köszi a szervezést!
idő: 2:50 (végül behúztam 3 órán belül, de kemény volt)
Avg: 166 / max: 189 durva :)

femina Creative Commons License 2013.11.23 0 0 49077

Naszály trail 2013

Remek verseny, egy igazi, kemény terepfutás, mászós emelkedők, köves lejtők, marasztaló sár, nem egy gyors pálya. Nagyon szerettem. Tökéletes jelölés, pazar ellátás, nívós versenyközpont.

Öröm futás volt. Köszönöm!

allez zserzseli! Creative Commons License 2013.11.23 0 0 49076

hejj, de jó volt ezt olvasni nedus mester! visszatérés, de micsoda visszatérés! nagyon jót mentél, pláne, hogy nem olyan rég kezdél újra futni. mi lesz még itt.. én egy újabb hellyel kerültem lejjebb a "ranglistán" :)

 

a versenyről:

nálam 10/10 pontot kapott a rendezvény. a versnenyközpont pazar, mintha ausztriában lennénk. a pályakijelölés tökéletes, a pályavezetés szerintem egyedülálló. nehéz, technikás, helyenként gyors, a tanösvény parádés! a sár, amit most nem szerettem csak hozzátett a verseny keménységéhez. a frissítés jó, trendi fél-önellátás :), még oli is csettintett volna :). egyszóval gratula a szervezőknek. nagyon jó kis versenyt hoztak össze, pláne elsőre, versenyszempontból pont a holtszezonban. sajnáltam, hogy kihagytam a gulyást, de az is nagyon kulturált körülmények között került felszolgálásra, ahogy láttam, a tusolás után pedig még aludni is lehetett volna az öltözőben :). 

 

én még nem voltam a naszályon, de most már tudom mitől ilyen erősek a váci legények. kemény pálya, most nekem mondjuk a szigeti rekortán melletti terep is kemény lett volna. az utóbbi 2-3 hónapban az aszfaltos gyorsításra koncentráltam, teljesen elszoktam a szintetkől. hihetetlen mennyire gyorsan el tudja felejteni a láb a terepet. mivel még van egy hetem az aszfaltos suhanásból, az eredeti terv futókirándulásos lett volna. kerestem is volna egy kellemes futótársat diskurálásra, de csak csanyát találtam :), így némi csevegést követően továbbléptem. de minek megy az ember versenyre kirándulni..ugye?? már 10 kilinél beálltak a lábaim, onnan számomra egy nagy halálhörgés volt az egész. frankón számoltam vissza a kiliket, minden fáradtságom ma jött ki.

mindenkinek nagy gratula, külön a női versenyzőknek és a 2 körös gyorslábúaknak, őket most fényévekre érzem magamtól, de mindjárt elkezdek alapozni, és onnan a sok lassú edzésből majd jól begyorsulok :)

Elm Creative Commons License 2013.11.23 0 0 49075

Egy főorvos barát, és ennyi kezelés után? Sajnos nem.
Maximum annyit  tennék hozzá, hogy amikor nekem bedurrant, és egy ultrahang megerősítette, hogy gyulladás, és kicsit meszes, akkor csináltattam egy gócvizsgálatot (negatív lett), így simán csak kihagytam kb. 8 hónapot, és addig nem futottam. Persze közben én is kiprobáltam mindenfélét (tapaszok, kenőcsök, jegelés, nonszteroid gy.cs. tabletta, meg ilyesmik), semmit nem értek.

Talán ami használt, az az excentrikus vádlinyújtó gyakorlatok voltak by Zakariás Géza, de az is csak akkor amikor már fájdalommentes volt...

Előzmény: megalkuvó (49067)
ef zé Creative Commons License 2013.11.23 0 0 49074

gratula Nedus! Odahaza a rovidtav is 24kili. Itt a 7.5merfold ma delutani sardagasztas mar hosszunak szamit. El is kalkulaltam magam es elfogytak a merfoldek mire belelendultem :) Mergemben tolok holnap egy 50kilis helyi tturat.

Előzmény: nedus1965 (49070)
ef zé Creative Commons License 2013.11.23 0 0 49073

megalkuvo! Remelem talalsz ra valami gyogymodot!! Esetleg probalkozz valami mas orvossal, hatha van otlete. Jobbulast kivanok!!

Előzmény: megalkuvó (49067)
bor_kedvelő Creative Commons License 2013.11.23 0 0 49072

Méretprobléma miatt új gazdáját keresi egy kb 50 km-t futott Mafate 1 (45 1/3-os méret) és egy 0 km-es Compressport TrailRunning short (T3-as méret).  Mafate 20eFt, a TrailShort 22,5 eFt, érdeklődés emilben, köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!