Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6257
télre csak defekttűrőt, méghozzá azért, mert ha kapsz egy defektet épp egy sitúra során, vagy bármikor amikor elég hideg van, elég nagy szívás várni, és majd megfagyni a kocsinál, hogy szerezz egy kereket, trailert, vagy ha még meg is vetted a pótereket, fölrakni az út szélén fagyba. Mert nyáron az ember ha nem siet, akkor úgy elvan az út mellett, a tél kevésbé mókás. Amúgy a defekttűrő minden esetben az erősebb oldalfala miatt sokkal jobban ajánlható, hiszen egy akármilyen defekt esetén az autó kontorlálható marad, ellentétben a sima társával. Más kérdés hogy zajosabb, és rázósabb...
Előzmény: bmwkk (6256)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6256
530xd az autó, amire keresem, ez lemaradt:)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6255
Ti milyen téli gumit ajánlotok? Dunlopról és Continentalról jókat hallottam. ozapft.is, a fórumon régebben olvastam, hogy nagyon ajánlod a defekttűrőt télre is- jól emlékszem? ezt azért gondolod így, mert ezzel "tervezték" az e60-ast, vagy, mert egyszerűen a defekttűrő technológiában bízol?

Ti mit javasoltok, Nektek mi jött be? elég sportosan vezetek..
borgasz Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6254
Igen
Előzmény: bmwkk (6252)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6253
Nem csináltam belôle sosem titkot, hogy - többek között - van 2 Bose fülesem is :)
Számítógépes játékokra, mozizásra zseniális, dübörög mint a kurvaélet. De Duke Ellingtont nem ezen kell hallgatni, arra alkalmatlan. Arra elôkapom valamelyik AKGt.
Előzmény: Gugu_m (6243)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6252
http://www.ap-trade.eu/kapcsolat.html

nem tudjátok, élnek ők még?
Steeef Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6251
Szia.Bármennyire is hihetetlen a rossz izzítógyertya mindig olajos,mivel nem ég le róla a szennyeződés.Ne kérdezd hogy miért nem én sem értem (égési térben helyezkedik el),ha nem füstöl,ill nem látsz a csöveknél olajfolyást akkor nem eszi az olajat.Üdv.
Előzmény: riplac74 (6246)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6250
Én imádom, kicsi, vastag, rettentő jó a fogása, kialakítása. Jó az a 2 bütyük rajta. Csak olyan finom, puha bőrrel borított, hogy már rengeteg karc van nekem rajta az órámtól, körömtől.... Hihetetlen érzékeny. És a karcokat meg érezni amikor markolod :-(
Előzmény: bmwkk (6249)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6249
Segítségeteket kérem (újra):

-530xd (e60)-hez nem tudtok ajánlani egy M-es kormányt?
-Milyen árban van nagyjából egy ilyen?
-Bonyolult a felszerelése, illetve drága?
-Mivel jobb/másabb egy M-es kormány?
maszibmw Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6248

Még ennyivel egészíteném ki Gugu m hozzászólását:

 

A hivatalos mérésmenet a következő:

 

Teljesen sík terep, üzemmeleg motor, és a motorleállítást követő 5 perc elteltével kell a mérést elvégezni.

 

Üdv, Jani

 

Előzmény: Gugu_m (6247)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6247
Hány km ment bele azóta ? Akkor is töltsd most maxra, megfelelö olajjal, lehet hogy nem töltötték ők se maxra, ők rosszlu ellenőrizték a pálcát, stb.  annyi minden ilyesmit láttam már, hogy nem lepődnék meg.Ha most maxra töltöd, és mész vele 1-2000km-t (500 mulva is megnézheted), és  akkor megnézed az lesz a mérvadó... Olajpálcát teljesen vizszintes uton álló motorral ellenőrizni, kihuz, letöröl, visszadug, kihuz eljárással kell. Sokan ezt is el szokták hibázni.
Előzmény: riplac74 (6246)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6246
Most vettem észre,hogy kiderült a gyertya olajos.Utána megnéztem a nivót és a min.-nál volt,úgy töltöttem utána.Kb 3 hete volt teljes olajcsere.
Előzmény: Gugu_m (6242)
Steeef Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6245
Szia.Akkor segítettünk ezek szerint:) Az AGR szelep műküdése nem befolyásolja az olajfogyasztást semmi téren.Olaj csak motorban (szelepszárszimering,gyűrű,olajtér) ill. turbónál tud bejutni a hengerbe.Motordiagnosztiban,javításban tudok segíteni ha gondolod.Vidéken vagyok megtalálható Esztergom mellett.Üdv Steeef.
Előzmény: riplac74 (6241)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6244
Szia, Frigyes! Írtam neked mailt, ha nem gond.
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6243
Te sem vagy az a hazabeszélős fajta... :D de valóban a Bose-nak picit sajátos a hangképe, de ha nem hifi-ről beszélünk, hanem jó zene hallgatásról, akkor teljesen elfogadható. :)
Előzmény: Törölt nick (6239)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6242
Sejtetetm hogy az AGR lesz a ludas. Az olajfogyasztást meg kéne nézni, hogy miután minden renben van most, akkor is csinálja-e. Ha igen, akkor kell komolyabban utána nézni mi lehet. Az olaj evés a beavatkozás elött is fennálló hibajelenség votl, vagy csak láttátok hogy olajos a gyertya, és plus amióta cseréltétek, eszi az olajat ?
Előzmény: riplac74 (6241)
riplac74 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6241

Szia.

Az Agr vákumcső maradt le azóta jól megy de a lényeg még mindig bosszant az olajfogyasztása és az hogy a gyertya nem gázolajban fürdött hanem tiszta motorolajban.Ez végül is azt jelenti hogy az adott hengerben befolyt az olaj.

Leragadhatott a gyürű?

Van tipped?

Köszi

 

Előzmény: Steeef (6225)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6240
Szia!
Igen, inkább Neked hiszek mint a saját fülemnek :-) Csak vicc volt. Emlékszem beszéltük, hogy nagyon komolyan benne vagy a zenében.
Valóban ha cd-t hallgatok, az az én fülemnek is szép, elfogadható. Viszont a rádió úgy szól, mintha egy dobozból szólna... Valamint van egy "fontos" miskolci adó ami folyamatosan ugrál 2 frekvencia közt, (mindkettőn az fogható), de csak akkor ha RDS be van pipálva. Valamint soxor van olyan, hogy hallgatok egy adót, és másodpercekre bejön "mellé" mégegy. Egyszerre szólnak. Nekem az antennája is olyan gyengének tűnik. Nejem astrájában még szépen szól a rádió, amikor az enyémmel már rég nem fogható, csak recseg.
Előzmény: maszibmw (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6239
Így van, a hallás szubjektív. 10bôl 9 ember simán eldobna egy AKG fülest, hogy az milyen "szarul" szól egy Bose-hoz képest, és az életben nem jönne rá, hogy a dübörgô hang, amit a Bose-ban hall, az egy torzított hangkép.
Előzmény: maszibmw (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6238
Régen külön kocsiszekrény volt a Durchladesystem-nek, eltérô karosszériamerevítésekkel, egy átalakítás lehetetlen (és tilos) volt. E60nál, E90nél már úgy tudom megoldható, de még nem láttam senkit aki megcsinálta volna, mert egy komplett bontott hátsó háttámlára (ki ad el bontottan külön ilyet?), zsanérokra, reteszelô bowdenekre, anyámkínjára van hozzá szükség.
Előzmény: Frigyes Mester (6237)
Frigyes Mester Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6237
Sziasztok!

Tegnap kellemetlen meglepetés ért, ugyanis kiderült, hogy az 530xd-m hátsó ülése egyáltalán nem lehajtható, illetve sízsák sincs. Elképzelni nem tudtam volna, hogy ilyen még van, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ezt külön nem kérni kellett, vagy be kellett volna ikszelni annó a megrendelőnek?
Mennyi esélye lehet annak, hogy utólag bontott cuccokból ezt össze lehet hozni?

Üdv

F.M.
maszibmw Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6236

Hallani kéne, lehet a tulaj füle cseng :)

 

Jani

Előzmény: Gugu_m (6235)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6235

Szia,

 

nem is tudtam hogy ilyen komolyan foglalkozol zenével :)

 

Lenne egy technikai kérdésem, egy vadonat új 3as Coupe Logic 7-el, a tulaj arra panaszkodik hogy állandóan mozog a hangszin, meg a hangkép mintha egy hülye DJ játszana vele folyton, állítólag hallgathatatlan, magam sajnos még nem hallottam, így nem tudom leírni, pontosan mi a gond. Mi lehet ennek az oka, van valami tipped ?

 

Köszi: Gusztáv

Előzmény: maszibmw (6234)
maszibmw Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6234

Az hogy mi hogy szól, reláció kérdése...

Sok embernek az szól jól, ha fullra tekeri a basszust, magasat, és hűha.

Az igazi hifi linearban szól, mindennemű módosítás nélkül. Nyilván egy gépkocsi belső terében képtelenség normális akusztikai teret létrehozni. Ennek ellenére a BMW erre szakosodott mérnökei mindent megtesznek, hogy az adott térben a lehető legjobb eredményt elérjék.( az összes variánshoz külön jelleggörbe társul ). Nem hinném, hogy egy golf buffa buffa "jól szóló" hangrendszere felvenné evvel a versenyt.

Nekem azt hiszem elég vájt fülem van ehhez, hisz szinte minden hónapban lemezfelvételt készítünk a MÜPA-ban, mivel ez a szakmám, jelen esetben a Bartók összkiadást...

Ha igazán kifinomult hanganyaggal táplálod a rendszert ( egy hifit sosem könnyű műfajjal tesztelünk ), igen is meghallod, hogy van tere, színképe, a rendszernek, legyen az alap vagy a fullos. ( sőt, nem is igazán kedvelem, amikor a tárasam a Logic-7 iszonyatosan idiótán elállított beállításaival szólaltatja meg a rendszert )

 

Jani

Előzmény: Bazsa 525d (6197)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6233
Pl ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/phaeton/volkswagen_phaeton_6.0_w12_4motion_5_sz._aut_szalonallapotkp-s_reklamar-3336228
még talán azt is beadja, hogy a pápáé volt. :-) és csak 7végente hajtotta, azt is hátulról.
Előzmény: Törölt nick (6231)
Gugu_m Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6232

Hiába hasonlít, attól még a jó öreg I-Bus-os MK IV-es navi rechner végzi a munkát, dolgoztak is eleget rajta, hogy kivülről úgy nézzen ki, mintha ő is új lenne ám... :) Bár hozzáteszem, amire a navi kell, legtöbbször az MK IV is tökéletes. el vagyunk kényzetetve, hogy headup display, meg 9 colos kijelző, meg nagy felbontás, meg Online... régen térképpel is mindeni eljutott ahova akart... :D

 

Nekem a Young Timer-emben egy Becker Online Pro sok esetben okosabb mint a mai navik, pl: tud olyat hogy megadom hogy az útvonalon elöttem hány m/km-t van dugó, és annak fügvényében újratervez, pl itthon, ahol nincs TMC, elég hasznos szolgáltatás... És a Becker Club weblapon megtervezhetem előre az útvonalamat, és neten áttölti a rádióra, és már mehet is a navigálás... Tudták ezt a Beckernél már 2000-ben is mikor ez a fejegység megjelent, igaz 1500 Euros áron :), a BMW-ben meg most jöttek elő vele, hogy connected Drive rendszer, google maps-el... :D

Előzmény: Bazsa 525d (6222)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6231
Épp csak az almacsutka, az üveghegy a beszélő szamár és a királylány nem szokott benne lenni...

Viszont megvan az az elônye, hogy ha az ember elég ilyen faszságot hallgatott végig, egy idô után kívülrôl ismeri az összes ilyen hanglemezt, és a kocsit már meg se kell nézni. Ez egy csomó idôt megspórol.
Előzmény: Gugu_m (6227)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6230
Bizony! Bármikor jöhet egy gátszakadás :-)
Előzmény: bmwkk (6228)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6229
Ismerem. De az nem tud dead reckoning-ot.
Előzmény: Bazsa 525d (6221)
bmwkk Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6228
AZ anál tényleg egy komolyabb művelet (csak a feszültségoldás kedvéért:))
Előzmény: Steeef (6225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!