Keresés

Részletes keresés

MECSI Creative Commons License 2005.08.29 0 0 325
Nem tudom mennyire vagy penge a SZámgép terén de álltalában képmegjelenítő programokkal lehet méretet változtatni. ajánlani tudom az "IrfanView"-t nagyon jó kis progi, nem kell instalálni sem egyszerűen letöltöd (ingyenes) és elindítod. ja és van benne méretváltoztatás is, de lehet, hogy csak másként kéne elmentened a fájlt(a *.bmp kiterjesztésűek elég nagyok egyes szerverekről a lehúzott kép így jön le, pl. az index is ilyen. Kinyitod bármilyen képnéző progiban és a mentés másként (save as) áttálítod pl. *.jpg-re, egyes esetekben a kép fizikailag ugyan olyan csak a szükséges tárhely a tizede.) A szükséged van pontosabb infora dobj egy mélt oszt felhívlak elmondom.
Előzmény: adren (318)
MECSI Creative Commons License 2005.08.29 0 0 324

lehet hogy én vagyok köcccködős hangulatomban de a gyorsuláson és a motor váltó adta lehetőségeken kívül miben más mint egy mezei kabrió? állatul néz ki az tény de mikor olvastam hogy elsőkerekes majdnem a sírás kerülgetett. nyilván pirulettezni lehet vele ezerrel, meg hirtelen tolatásnál első kerékre állítani esetleg.

Láttam ilyen megoldást egy katalógusban de az hátsókerekes volt, egy motorkerékpár volt az alapja.

Azért elfogadnám;-)

Előzmény: Mnagy (321)
MECSI Creative Commons License 2005.08.29 0 0 323

nagggggyon jó ez a célgép, teccik.

Elcipelgetem ezt a topicot, meggyőződésem hogy lesz még akit érdekel akkor neki már könnyebb lesz a dolga, ezért nem hagyom süllyedni, addigis beollózgatok amit tudok hogy érdemes legyen naponta megnézni. (az egyik Tatrás haver SK ban 2 évig irogatott tuning témában és nem talált az ortodox Tatrások közt megértésre, egyszercsak a semmiből előkerültünk még páran akiket érdekelt a téma, azóta már van külön Tatratuning portál)

Úgy döntöttem hogy webhely híjján, meg webszerkesztést eddig még nem csinálltam, felrakom ide az építés folyamatát képekkel meg mindennel ahogy haladok, (feltéve hogy a donor életképes lesz, már nagyon ke kéne mérnem a kompresszióját de most is a hétvégét végigdolgoztam, csak enni meg aludni voltam otthol de abból is csak keveset.)

Ha meg neaggyisten döglött a donor vagy más egyéb akadálya lenne akkor is gyűjtögetek még némi infot aztán eccercsakösszejön.

 

Ami a láncot illeti már múlnak a kétségeim, csak az ott nyilván nem valami 5.1es vagy mittudoménmilyen anyagból van.

Előzmény: Mnagy (319)
ssssi Creative Commons License 2005.08.28 0 0 322

Hi!

 

Nem az egyém, hanem egyik haveromé. Ő építette.

"P" rendszám van rajta.

Előzmény: Mnagy (320)
Mnagy Creative Commons License 2005.08.27 0 0 321
Mnagy Creative Commons License 2005.08.27 0 0 320
ssssi csak kiváncsiságból levan vizsgáztatva a géped?
Előzmény: ssssi (317)
Mnagy Creative Commons License 2005.08.27 0 0 319
MECSI a 315- ös hozzászólás második képén látok egy lánckereket, még ez sem oszlatja el a kételyeidet?
Előzmény: MECSI (315)
adren Creative Commons License 2005.08.27 0 0 318

kedves mecsibácsi.

egészen jól elvagy itt magadban...

elég vacak lehet egyedül cipelni egy topicot.

sajna manapság nincs sok időm motorok után kutatni a neten, és a kedvencemet pedig nem tudom felrakni,mivel nagy helyet foglal,és kilöki a gép. pedig egy csodaszép hd aranyozással fekete fényezéssel. persze nem giccsesen. vhol találtam és elmentettem.

helyette itt egy kafa célgép, nesze.

Előzmény: MECSI (316)
ssssi Creative Commons License 2005.08.27 0 0 317

Hi!

 

Eladó a képen látható 2001-ben gyártott egyedi VW Trike. Többszörös szépségdíjas és különdíjas épített kategóriában. 1600 cm3, Magyarországon gyártott, stabil, úttartása kiváló.

Elkészítési idő:1800 óra

Érdeklődni csak telefonon: 20/944-1662

Bencsik János

 

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 316

a fiúk itt is nagyon dolgoznak valamin:

kár, hogy nem nekem készül

 

http://www.bikernet.com/bikebarn/PageViewer.asp?PageID=97

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 315

errefelé is nézelődtem, itt találtam ezt a moci nélküli dragot, de van itt csomó más stílusú gép is

 

http://motorcyclegoodies2.com/custom.htm

 

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 314

egy ilyen műtőben szívesen lennék orvos:

 

http://www.randymott.com/build.htm

 

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 313

lehet hogy kiröhögtök de tetszik!

 

ez spec legoban megvehető, lehet hogy egyszerűbb lenne venni egy ilyet :-D

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 312

találtam egy oldalat ahol pár alap jótanács van motorépítőknek(angolul):

http://www.whybike.com/motorcycle54.htm

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 311

íme az első célszerszámom a nemes cél érdekében:-)

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 310

Ebbe belegondolni is csak óvatosan merek hogy miként megülhető

 

http://www.stiatv.co.nz

 

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 309

szereztem pár érdekességet, elég rendhagyók szerintem.

ez mintha BMW lenne:

 

MECSI Creative Commons License 2005.08.26 0 0 308

Pár napja írtam az aszimetrikus elrendezésről ill. az akuval történő kiegyensúlyozásról.

Ha a hajtáslánc tengelyvonala marad középen akkor a ferde motrállás miatt a súlypont kilóg oldalra, így a másik oldalra kéne tenni az aksit. Azon agyaltam hogy maga az aksi kb. nem lenne elég egyébként sem akarok bele 40Ah-s nál nagyobbat tenni (remélem elforgatja). ebben az esetben viszont mindenképen a motort ki kéne vegyem a váz tengelyvonalából. A non plusz ultra meg a szívócső ami ígyis kiáll egyik oldalra az aksoi meg a másikra oldalra így lenne 1 méter széles szerkezet (na fasza:-(  ).

Aztán arra gondoltam, hogy ha már úgyis ki kel venni a motort a tengelyvonalról akkor áttenném az akut a szívósor alá a filter mellett pont elférne. Lásd ábra

 

(Megint a szokásos gondba ütköztem nincs kint a szerkezet a kaszniból és nem tudom kóstolgatni, hogy merre mennyi stb.)

MECSI Creative Commons License 2005.08.24 0 0 307
Azon agyalok hogy ha hoszanti elrendezés lesz akkor nekem kb. előnyös lenne bölcsővázat csinállni, mert akkor nem kell spekulállni hogyan merre vinni a csöveket, megkerülnék a motort a hengerfej alatti magasságban valahol, hogy ne legyen útban. Ezesetben szükség esetn egy két merevítöborda is növelhetné a torziós merevséget...
Mnagy Creative Commons License 2005.08.23 0 0 306
jrauctionbike_ex
Mnagy Creative Commons License 2005.08.23 0 0 305

Ez se rossz

ha már épített motor:))

Előzmény: MECSI (304)
MECSI Creative Commons License 2005.08.23 0 0 304

Motorépítőbajnokság:

 

http://totalbike.hu/esztergany/lacalendar/

 

elég magasan van a léc

 

 

Mnagy Creative Commons License 2005.08.22 0 0 303

Anyagbeszerzőt kéne nyaggatni honnét lehet......

Létezik kaszáló gépekben is szöghajtás.

Előzmény: MECSI (301)
MECSI Creative Commons License 2005.08.22 0 0 302
Előzmény: MECSI (301)
MECSI Creative Commons License 2005.08.21 0 0 301
Közben láttam metsztképet egy akármilyen difiről. A tányérkeréknek az oldalán van a fogazás így csak eredeti párosításban használlható, ami azért nem jó mert ott az arány álltalában 4:1 körül szokott lenni (azt hittem hogy az kúpkerék, tévedtem).
A belarus trakesz első futóművében mindkét oldalon szöghajtás van, olyan saccra jó is lenne....kép holnap. De honnan lövök én olyat? Sétállni kelene egyet a tsz udvaron hogy még milyen gépen lehet ilyen kütyü.
Előzmény: Mnagy (300)
Mnagy Creative Commons License 2005.08.20 0 0 300

Szöghajtáshoz lehetőleg ferde vagy inkább íves fogazást használj, mert az nem lessz zajos. A difi bolygó kerekeinél nem tudsz rendes foghézagot állítani, mert azokat nem folyamatos forgásra, hanem kerületi sebesség kiegyenlítésre tervezték. Szerintem nézz körül egy mezőgazdasági gépalkatrész boltban ott inkább vannak ilyen cuccok mint az autó iparban.

 

Nagyon komoly háttérrel rendelkezel így már értem a terveidet.

Előzmény: MECSI (291)
Audi5000 Creative Commons License 2005.08.20 0 0 299

Szia Mecsi.

 

Megnéztem a képeket amennyire lehet látni a hiány a következő:

 

Hidegindító szelep

Gyújtáselosztó fedél + gyújtókábelek

Rotor

Pillangó szelep a szívósorra

K fej + harmonika cső

 

kb ennyi igy első látásra

 

Üdv .

 

Előzmény: MECSI (298)
MECSI Creative Commons License 2005.08.20 0 0 298
ezt nem így akartam szekeszteni.
javítani meg nem lehet:-(
Előzmény: MECSI (297)
MECSI Creative Commons License 2005.08.19 0 0 297
Nemtom mik a lehetőségeid vagyis mit tudsz megoldani pénz nélkül de nem lessz olcsó amit tervezel. A vázhoz hajlító gép, hegesztő gép; nem elektródás kerítés hegesztő, a gépi munkáról nem is beszélve + elektrónika+ festés stb stb....... például lábtartó váltó fékkar motor befogatás sárvédők azok tartói és még sorolhatnám az apróságokat amik több időt elvesznek mint amiken idáig gondolkodtál

Csak hogy ne unatkozz:))))

Hajlító gép az nincs de azthiszem megoldható pár km-rel arrébb, havernál. Védőgázas ívhegesztő akad a cégnél CO-argon keveréket használunk, ezenkívűl a cégnél akad még köszörűgép (olyan mint az eszterga) hengeres felületekre koronggal szalaggal kívül belül tud, hagyományos asztali köszörű 3 méretben. Vertikális marógép, Nagy pontosságú fúrógép+osztófej, Kézi multi köszörű 2 méretben. meg még apróságok amik egy szerszámosműhejbe kellenek. Jóban vagyok a fiúkkal is :-)
elektronika: elvileg működött a kocsi mielőtt széttszedték, bízom benne hogy a gyújtás+kábelek még most is o.k. a töltés még kérdőjeles de ezen majd akkor agyalok ha beröffen a gép és már gurul. A villanytól egyébként nem félek,haverok vagyunk, már ráztunk kezet a 230 és a 400 Voltossal is:-) Most komolyan, amiben nincs túl sok tranzisztor meg hasonló állatok azzal még elboldogulok. Erős áram sem gond, a versenybiciklimen anno 4 db lámpa volt elől, 3 dinamó, 1 lampi hátul + külön féklámpa első hátsó fékre is működött. Akkor 12 éves voltam azóta fejlődtem.
Festés a cégnél van 7,5 bar a hállózatban stabilan, hétvégén csend van, pár kocsit már fújtak ott. (igazából ha menni fog a gép akkor már némi pénzmagot az igényességre is tudok majd szakítani)
A többi meg jön sorjában a fórumra (számítok aktív tanácsadásodra) ha kint lesz a moci a kaszniból. Tény, hogy van még mit agyalni, de ezt szeretem benne(bizonyos határig).
Elsődleges cél hogy saját erejéből guruljon akár festetlenül is, ha ez meglesz akkor jönnek a felszerelések, ha minden stimmel és a még nem fentlévő de már kitalált extráknak is fent vannak a fülek stb., akkor szétkapom az egészet és jön az igényes festés meg ami még kell.
Előzmény: Mnagy (296)
Mnagy Creative Commons License 2005.08.19 0 0 296

Nemtom mik a lehetőségeid vagyis mit tudsz megoldani pénz nélkül de nem lessz olcsó amit tervezel. A vázhoz hajlító gép, hegesztő gép; nem elektródás kerítés hegesztő, a gépi munkáról nem is beszélve + elektrónika+ festés stb stb.......  például lábtartó váltó fékkar motor befogatás sárvédők azok tartói és még sorolhatnám az apróságokat amik több időt elvesznek mint amiken idáig gondolkodtál

Csak hogy ne unatkozz:))))

Előzmény: MECSI (295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!