Keresés

Részletes keresés

cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 421

De hát eddig arra tanítottál minket, hogy Harun al-Rasid nem is létezett. :))" 

 

Nem ártana dokumentálni...

 

Még a meséi is igazolják, hogy 1001-ben még élt. AH 193-ban halt meg.  

Előzmény: Dubois (419)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 420

Szerintem mert be akarta nekik és az olvasóinak mutatni, hogy ő azt már előre meg tudta mondani, hogy mikor lesz, mekorra lesz, stb." 

 

Hűha, az arabok ilyen fejlettek voltak, ki is nyomtatták, és szétküldték az olvasóknak? Vagy kinai indigót használt?

 

Tartós anyaggal dolgoztak az biztos, mert művét 200-250 évi szunnyadás után tényleg haszonnal forgatták. 

 

Differenciálszámítás és többtestproblémás gravitációszámítás hiányában előre lehetett számolni, visszafelé nem...

Van ez így...

Előzmény: Dubois (418)
Dubois Creative Commons License 2005.11.30 0 0 419

"Egy szónak is száz a vége, megfigyeléseitek Harun el Rasid és fia Al-Mamun idejéből származnak, amelyeket átkonvertáltak a módosított hidzsra számításra, jóval később!  Ezért kellett az a hatalmas szinkronizáló táblázat művének bevezetőjébe. "

 

De hát eddig arra tanítottál minket, hogy Harun al-Rasid nem is létezett. :))

Előzmény: cyprus_people (417)
Dubois Creative Commons License 2005.11.30 0 0 418

"Miért sorol fel hat tanút minden hold és napfogyatkozásához. Neki egyedül nem hinnénk el? ..."

 

Szerintem mert be akarta nekik és az olvasóinak mutatni, hogy ő azt már előre meg tudta mondani, hogy mikor lesz, mekorra lesz, stb.

 

 

"Kéziratai lennének érdekesek; hol maradtak meg? Bagdadban? Damaszkuszban? Kairóban, vagy Düsseldorfban?"

 

Nem tudom, de feltételezem, hogy Poggio vagy Petrarca írta, esetleg Dante. :)

Ezek mind kenték-vágták az arabot, a differenciálszámítást, meg a többtestproblémás garvitációszámítást. Talán még távcsövük is volt.

Vagy hívtak segítséget a montecassinoi szerzetesek közül. :))

Előzmény: cyprus_people (416)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 417

Szicilia története fogja bizonyítani, hogy ott a fatimidáknak semmi nyoma, pedig kellene, ha 1000 körül vannak a csúcson. 

  Al-Hakim, akinek udvarában csillagászkodik (összesen 60 évig)  Yunus, 996-1021-re teendő.

Minden rendben van 194 év (200AH) eltéréssel, mert akkor már nem tudnak komoly nyomokat hagyni Sziciliában.  

Al-Hakim i.sz.1190 és 1215 között fog uralkodni, száz évvel azután amikor a szeldzsuk török Malih Shah megreformálja a naptárat (i. sz. 1079) 

 Azzal, hogy szinkronizálta a Jazdegird és a hidzsra naptárat saját találmányával a jalalival, egy kulcsot adott a visszaszámlálók kezébe.

 

Egy szónak is száz a vége, megfigyeléseitek Harun el Rasid és fia Al-Mamun idejéből származnak, amelyeket átkonvertáltak a módosított hidzsra számításra, jóval később!  Ezért kellett az a hatalmas szinkronizáló táblázat művének bevezetőjébe.  

Előzmény: Dubois (415)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 416
cyprus_people válasz | megnéz | könyvjelző 2005.11.28 22:25:33 (390)

Miért sorol fel hat tanút minden hold és napfogyatkozásához. Neki egyedül nem hinnénk el? ...

Kéziratai lennének érdekesek; hol maradtak meg? Bagdadban? Damaszkuszban? Kairóban, vagy Düsseldorfban?

 

 

Ezt elmellőztük...

Előzmény: cyprus_people (390)
Dubois Creative Commons License 2005.11.30 0 0 415

"Amit Ibn Yunus pontosan megfigyelt. 1/3 foknyi eltérés volt a deklinációban és a Merkur volt északra, írja. Éppen így kellett lennie a programok szerint is." 

 

Pont ez a baj. Csak még tudtommal nem akadt Yunusnak olyan leleplezője mint Robert R. Newton.

Tényleg, Ptolemaiosszal mi a helyzet? Ő már nem dönti meg az időugrókat?"

 

De ő is megdönti. Nem tudom, hogy vannak e feljegyezve közeli bolygóegyüttállásai, különösen a Merkuré.

De Ibn Yunuséi azért különösen hatásosak, mert egyrészt igen pontos feljegyzések, másrészt nem kötöttek koordinátához, a bolgyók helyzete lehet pontatlan is, a bolygók helyzetének feljegyzett kis eltérése és a dátum igen behatárolja a lehetséges időpontokat.

 

De ami még fontosabb, a hamisítási maszlag sem működik rájuk. Olyan számításokat, ami egy csillag vagy egy másik bolygó 600-1000 évvel azelőtti Vénusz általi fedését kiszámolná, még maga Newton sem tudott volna végezni.

Ilyen pontosan csak Laplace után tudtak számolni, de még ő sem tudott ilyen pontosan.

A Merkur különösen érdekes, mert elég nagy a perihéliumának a precessziója, aminek túlnyomó részét a többi bolygó zavaró hatása okozza. Ez azonban 600 év alatt körülbelül 1 fok eltérést okoz a Merkur helyzetében. Ezt csak 1855-ben(!) tudta Leverrier kiszámolni.

 

Vagyis előtte senki sem tudott volna egy olyan közeli (1/3 fokos eltérésű) Vénusz-Merkur együttállást kiszámolni, mint amit Ibn Yunus feljegyzett.  Senki.

 

Ibn Yunus feljegyzése öndokumentáló. Semmit sem ér a szokásos "középkori hamisítás" masinériád ezzel szemben.

 

Cremonában, Toledóban, Montecassinoban ismerték a diferenciálszámítást? :)))

Előzmény: cyprus_people (407)
endre_d Creative Commons License 2005.11.30 0 0 414
"Ha már ilyen háklis vagy a szerénytelenségre, meg tudnád mondani, melyik égitest kapcsán van jegyzőkönyvezve az égben PTA 300 másodperce?"

Azért ne gondold, hogy összes műveidet olvasom éjjel-nappal. Miről beszélsz?

"De nehogy az ókori Ptolival gyere..."

Neked Ptolemaiosz.
Előzmény: cyprus_people (412)
endre_d Creative Commons License 2005.11.30 0 0 413
"Csak nem te is az önkínzók közé tartozol?
Mélyen tudomány alatti rejtélyekről olvasgatsz?"

Miért ne? Helyenként igen szórakoztató.

"Maradjál nyugodtan a 300 másodperces oldalon, mi itt a 200 évet tárgyaljuk. Nem zavarjuk tudományos köreiteket."

Ez igaz. Fel se merült senkiben, hogy a tudományhoz bármi közötök lenne. Viszont nem tudom, miért akarnál kitiltani innen?

"A véleményetek szerinti "monomániás őrültnek" nem értem miért kellene éppen szerényebbnek lennie?"

OK, ahogy gondolod.
Előzmény: cyprus_people (411)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 412

Ha már ilyen háklis vagy a szerénytelenségre, meg tudnád mondani, melyik égitest kapcsán van jegyzőkönyvezve az égben PTA 300 másodperce?

Ha az összesben, akkor hol tudnánk elolvasni? 

De nehogy az ókori Ptolival gyere...

Előzmény: endre_d (409)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 411

Csak nem te is az önkínzók közé tartozol?

Mélyen tudomány alatti rejtélyekről olvasgatsz?

 

Maradjál nyugodtan a 300 másodperces oldalon, mi itt a 200 évet tárgyaljuk. Nem zavarjuk tudományos köreiteket. 

A véleményetek szerinti "monomániás őrültnek" nem értem miért kellene éppen szerényebbnek lennie? 

Előzmény: endre_d (410)
endre_d Creative Commons License 2005.11.30 0 0 410
"Sokan nyugodtabban fognak aludni egyesek..."

Kicsit talán szerényebben :-)
Előzmény: cyprus_people (408)
endre_d Creative Commons License 2005.11.30 0 0 409
"Tényleg, Ptolemaiosszal mi a helyzet? Ő már nem dönti meg az időugrókat? "

De.

"Gondolom Robert R. Newton betett neki."

Rosszul gondolod.
Előzmény: cyprus_people (407)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 408

Egyébként ha hipotézised meghallgatják ZAKAMÉDIA körökben is, kérjél pénzt arra, hogy Hunnivárival beszélgetsz, lekötöd, addig sem ír, és ez mindenkinek jó...

Sokan nyugodtabban fognak aludni egyesek...

Előzmény: Dubois (404)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 407

Amit Ibn Yunus pontosan megfigyelt. 1/3 foknyi eltérés volt a deklinációban és a Merkur volt északra, írja. Éppen így kellett lennie a programok szerint is." 

 

Pont ez a baj. Csak még tudtommal nem akadt Yunusnak olyan leleplezője mint Robert R. Newton.

Tényleg, Ptolemaiosszal mi a helyzet? Ő már nem dönti meg az időugrókat? 

Pedig neki 2500 éves naprapontos holdfogyatkozásai vannak. Gondolom Robert R. Newton betett neki.

Előzmény: Dubois (405)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.30 0 0 406

Illig meg tud élni belőle, de ő nem fecsérli az idejét fórumos vitatkozásokra. :)"

 

Egy azért már világossá vált; Ezen az alapon, ha én lennék Hunnivári az biztos, hogy időmilliomos vagyok...

Előzmény: Dubois (404)
Dubois Creative Commons License 2005.11.29 0 0 405

No de mi van az 1000. május 19-i Vénusz-Merkur együttállással?

Amit Ibn Yunus pontosan megfigyelt. 1/3 foknyi eltérés volt a deklinációban és a Merkur volt északra, írja. Éppen így kellett lennie a programok szerint is.

 

A lejjebb berakott Ibn Yunus táblázatotban további Vénusz együttállások, sőt fedések is vannak és  pontosak is. Azok is hazavágják az időugráselméleteket.

 

De a Merkurt különösen érdekesnek találtam.

 

Talán majd rájössz, hogy miért (hogy én is a te stílusodban sejtetgessek). :))

 

 

Előzmény: cyprus_people (403)
Dubois Creative Commons License 2005.11.29 0 0 404

Nem hiszem, hogy ebből meg tudnál élni.

Illig meg tud élni belőle, de ő nem fecsérli az idejét fórumos vitatkozásokra. :)

Előzmény: cyprus_people (403)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.29 0 0 403
Kinézed belőlem, hogy abból élek?
Előzmény: Dubois (400)
Dubois Creative Commons License 2005.11.29 0 0 402

Bocs, elírás!

Most látom, hogy itt és 395-ben elírtam a dátumot!!

 

Az eredeti dátumok

1004 január 24. (napfogyatkozás)

és

1000 május 19. (Vénusz-Merkur közeli együttállás)

 

Én véletlenül ez utóbbira az 1000. január 24.-et írtam be, ami itt érdektelen keveréke a két dátumnak.

 

Természetesen az 1000. május 19-i Vénusz-Merkur együttállásra vonatkozik a kérdésem és megjegyzésem.

Előzmény: Dubois (401)
Dubois Creative Commons License 2005.11.29 0 0 401

"Hol volt 1190 január 24-én a Vénusz és a Merkur?

 

Halvány fogalmam sincs, de erős a gyanúm, hogy nem is ezt akartad kérdezni...

Mars, Merkur, mindegyik M-el kezdődik..."

 

 

Ó, nem.

Én a Merkurt kérdezem.

Ibn Yunus feljegyezte az 1000. január 24-i együttállásukat.

1/3 foknyira voltak egymástól a Gemini-ben.

 

Ez nagyon pontosan egyezok a modern visszaszámolással kapott helyzettel.

Külön jó benne, hogy nem kell koordinátarendszerekről vitatkozni, elég csak azt tudni, hogy a két bolygó akkor valóban ilyen közel látszott.

 

Vagyis Ibn Yunus megfigyelése igen erősen alátámasztja, hogy 1000. január 24. után nem hiányzik egyetlen év sem.

 

Ennyit a legújabb időugráselméletedről.

 

Előzmény: cyprus_people (397)
Dubois Creative Commons License 2005.11.29 0 0 400

"Ezt kellene jobban súlykolni az iskolákban..."

 

De akkor kinek adnád el az összesküvéselméleteidet? :))

Előzmény: cyprus_people (399)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.29 0 0 399

Szánalmas mellébeszélés az utólag kitalált naptárkezdetekre hivatkozni, hiszen semmi adat nincs azokra nézve. Jézusról nincs egyetlen kortárs feljegyzés sem, főleg a születéséről nincs, amivel datálni lehetne. A zsidó naptár kezdetéről nem is beszélve.

Ezek utólag konstruált naptárkezdőpontok." 

 

Ezt kellene jobban súlykolni az iskolákban...

Előzmény: Dubois (396)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.29 0 0 398

Hagyd már el a Jézus születése ill. a zsidó naptár kezdőpontja körüli gyenge terelést."

 

A terelés a gyenge, vagy a hagyományos kronológia kezdeténél vélsz gyengeséget felfedezni? Vagy mindkettő?

Előzmény: Dubois (395)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.29 0 0 397

Hol volt 1190 január 24-én a Vénusz és a Merkur?

 

Halvány fogalmam sincs, de erős a gyanúm, hogy nem is ezt akartad kérdezni...

Mars, Merkur, mindegyik M-el kezdődik...

Előzmény: Dubois (395)
Dubois Creative Commons License 2005.11.29 0 0 396

"Szóval ezért hullámzik a kitalált 198 év, 190 és 200 év között, mert az eredeti, hagyományos kronológia ilyen pontatlanságokkal kénytelen szembenézni, mindjárt a kezdeteknél."

 

He-he. :)))

 

Éppen ezt írtam előbb.

Szánalmas mellébeszélés az utólag kitalált naptárkezdetekre hivatkozni, hiszen semmi adat nincs azokra nézve. Jézusról nincs egyetlen kortárs feljegyzés sem, főleg a születéséről nincs, amivel datálni lehetne. A zsidó naptár kezdetéről nem is beszélve.

Ezek utólag konstruált naptárkezdőpontok.

Előzmény: cyprus_people (394)
Dubois Creative Commons License 2005.11.29 0 0 395

Beindítottad a ködgépet? :)

 

Hagyd már el a Jézus születése ill. a zsidó naptár kezdőpontja körüli gyenge terelést.

Mind a kettő dokumentálatlan események utólagos datálása halovány érvekkel. Semmi közük az időugráselméletekhez.

 

Akkor szoktad erre terelni a vitát, amikor látod, hogy máshol felsültél.

 

Hol volt 1190 január 24-én a Vénusz és a Merkur?

 

 

Előzmény: cyprus_people (393)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.29 0 0 394

A csillagászati kronológia azért tud segíteni, mert a nap- és holdfogyatkozásokat, valamint a bolygóegyüttállásokat, megbízhatóan tudja előre - vagy vissza - számolni. Ez a lehetőség adta a kulcsot az emberiségnek ahhoz, hogy a leghatalmasabb világvallás megteremtőjének, Jézus Krisztusnak megtudhassuk a születési dátumát, legalábbis kb. egyéves pontossággal behatároljuk. "

 

Szóval ezért hullámzik a kitalált 198 év, 190 és 200 év között, mert az eredeti, hagyományos kronológia ilyen pontatlanságokkal kénytelen szembenézni, mindjárt a kezdeteknél. Az lenne a legviccesebb, ha mindig pontosan követné a pontatlanságokat, és az ÖSSZES TÉVESEN BEAZONOSÍTOTT nap- és holdfogyatkozást.

Előzmény: Dubois (392)
cyprus_people Creative Commons License 2005.11.29 0 0 393

Heródes halálának az időpontját kell megkísérelni megfejteni, és aztán már van egy adat a további kutatásokhoz. Heródes halála a történészek szerint i.e. 4 tavaszán volt, a zsidó húsvét előtt. A zsidó húsvét abban az évben április 11-ére esett. Érdekes, hogy a Heródes halálának időpont-megállapításakor is a csillagászat segített. Heródes életének utolsó időszakában beteg volt, továbbá nagyon féltette hatalmát. Nem sokkal a halála előtt egy lázadás tört ki ellene, amit sikerült elfojtania, és a lázadás vezetőit egy este máglyán megégettette.
Flavius (I. század) a híres zsidó történetíró szerint a kivégzésekor holdfogyatkozást lehetett látni. A csillagászati kronológiának köszönhetően sikerült megállapítani, hogy a keresett égi látványosság az i.e. 5. szeptember 15-én bekövetkezett teljes holdfogyatkozás volt, mely 20 óra után kezdődött.
Heródes a lázadók vezéreinek kivégeztetése után elutazott a Holt-tengerhez, hogy betegségét ott gyógyítsa, azonban nem járt eredménnyel a kúra. Ezután visszautazott Jeruzsálembe. A városban már halálhíre kelt, és legkisebb fia, Antipater (akit apja börtönben tartott) már az uralkodását próbálta előkészíteni. A zsarnok és féltékeny uralkodó ezért saját fiát megölette (csakúgy, mint előtte már másik két fiát). A történelmi feljegyzések szerint a zsarnok uralkodó saját fiának megöletése után öt nap múlva meghalt. Utóda hosszadalmas és nagy szertartással szállíttatta Heródiumba, és ott eltemettette. A felsorolt sok eseményre bizonyára volt idő, i.e. 5. szeptember 15. és i.e. 4. április 11-e között, amikor a zsidó húsvét előtt meghalt Heródes. Így az első fontos dátum megállapítást nyert, és ebből következik, hogy Jézus születését hamarabb kell keresnünk! Több elképzelés szerint a születési időpontot azonban nem szabad i.e. 8-nál régebben keresnünk, és az előzőekben feltárt események miatt pedig i.e. 4 a másik dátum, ami között keresnünk kell egy égi jelet." 

 

Volt idő! Kicsit sok is...

Dubois Creative Commons License 2005.11.28 0 0 392

Ez azt jelenti, hogy 190 múlva semmiféle Vénusz-Merkur együttállás nincs? :))

 

Hát igen. A 190 év időugráselmélet az jó ötlet volt a Holdra (és kisebb pontossággal a Marsra és a Jupiterre), de a Vénuszra és a Merkurra már teljesen csődöt mond.

Előzmény: cyprus_people (389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!