Keresés

Részletes keresés

elpazarolt tehetség Creative Commons License 2012.02.12 0 0 796

Valószínűleg egyedi lehet :)

Nagyon furcsa dolog ez a repülő eszköz választás. Legtöbbször az első élménybe beleszeret az ember - már ha tetszik a repülés neki - és ott megragad.

Velem is valószínűleg ez történt volna, ha lett volna elég pénzem folytatni a vitorlázórepülést. Anyagi kényszerből váltottam sárkányra,és egyből megszerettem azt is.

Aztán sok nehézség akadályozott a motoros, és a gyalog sárkányozásban is,így kipróbáltam az ernyőzést is.

Szinte már szégyellem hogy csupán a nehézkes körülmények miatt ismertem csak meg a különböző repülési ágakat,de egyet mondhatok;

Mindegyik rendelkezik utólérhetetlen előnyökkel,és behozhatatlan hátrányokkal a másikhoz képest!

Ezért kicsit mindíg mosolyogni szoktam a bajszom alatt, amikor olyan repülőst hallgatok, aki el van telve a saját szakágától,és kissé lebecsüli a többit...

Ha milliomos lennék,nem választanék,hanem mindennel repülnék.

De nem vagyok se idő,se tényleges milliomos,ezért talált meg engem az ernyőzés végül.

Ez annyira szabad,és jól szervezhető hogy nagyságrenddel többet repülhetek,mint akármivel idáig,és az a mókás hogy a mennyiség minőségbe is átcsapott.

Sajnos azonban egy percre sem felejtem a többi élményemet sem,és bizony szívesen repülnék a többi cuccal is még sokat, ha lehetne...

 

Előzmény: gibbontyuk (794)
zozokag Creative Commons License 2012.02.12 0 0 795

Hali mindenkinek!

Hát remélem hogy tényleg egyedi,mert én ősszel kezdtem a tanfolyamot,és tavasszal már sajáttal folytatnám a m.sárkányrepülést.

 

Előzmény: gibbontyuk (794)
gibbontyuk Creative Commons License 2012.02.11 0 0 794

Hali! 

Akkor gondolom sokban közrejátszott abban, hogy válts (c)siklóernyőre!!!!! :D

Az Egedről szoktál repülni??? Sokszor látom amikor elgurulok a lábánál, a sok színes ernyőt. A multkoriban még egy vidit is csináltam róla, csak nem tudom ide felrakni!!!!! :( Én most kezdenék a tavasszal m.sárkányozni. Gondolom azért ez egyedi eset ami veled történt, vagy mégsem???

Előzmény: elpazarolt tehetség (793)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2012.02.11 0 0 793

Na jó,egy kis konzervvel feldobom a topikot,élvezzétek úgy, mintha tegnap történt volna :)

HHH-en belefogtam (pár éve ) a motoros sárkány tanfolyamba.

Elég vegyes volt az oktatógárda,ráadásul a legbalhésabb oktató volt a leg lelkesebb.

Eljutottam az ellenőrzőig,vagy csak megunta az oktatóm hogy rágom a fülét, és meg akart nevelni, de a lényeg hogy elküldött ellenőrzőre,megfeleltem,aztán jöttek az egyedüli iskolakörök,végül a kocsmában az illetékesek elverték a seggem, és megittak az esemény ürügyén néhány korty töményet.

Minden más esetben ez feljogosított volna engem az egyedül repülésre,de sajnos nekem nem volt ekkora szerencsém,mert aznap összeveszett a vezetőség,és a tematika volt az űrügy amivel ki akarta az egyik vezír golyózni a másik vezírt.

Így aztán ijedtükben az oktatóm és az ellenőrző oktatóm, védekezésből azt találta hazudni hogy én csak úgy elloptam azt a repcsit,nem volt itt szó vizsgáról!!! :)))

Hagynék időt feldolgozni..... beszarás , nem?

No,egyszer csak felhívott a klubb főmufti hogy még miket kéne megrepülnöm,aztán levizsgáznom,és hogy örüljek hogy büntetés nélkül megúszom!

No mondtam neki, itt álljon meg a szentséges kőrmenet,aztán kapjon mindenki a fejéhez!

Hogy a f.szba lophattam volna el a repcsit,aztán vehettem volna rá a műszakivezetőt,meg az oktatókat hogy ehhez gratuláljanak nekem???!!!

De mondtam, ha ez okoz nekik örömöt levizsgázhatok mégegyszer,nekem nem gond,úgy is gyakorolni akartam. De sajnos véghetetlen feladatokat találtak ki,a jó kis klubbgép hadd termelje nekik a lóvét,az én gépemmel meg nem engedtek repülni,így aztán hagytam az egészet a francba,azóta sincs motoros sárkány jogsim....

Azért nem éreztem úgy hogy kijött volna a társaságnak statisztikai adatként a fejenként egy gerinc....

Nagyon érdekes élmény aztán négyszemközt a szemébenézni egyesével ezeknek az embereknek és tanuk nélkül megtapasztalni,ki milyen taktikával, és színészi képességgel próbálta magyarázni a magyarázhatatlant :)

elpazarolt tehetség Creative Commons License 2012.02.11 0 0 792

És mire onnan ide érne az élmény,már le sem érdemes írni :)))

Előzmény: sarkanyrepcsis (791)
sarkanyrepcsis Creative Commons License 2012.02.11 0 0 791

Dede, en repulgetek-repulgetek, csak nem hazai tajakon :P :)

gibbontyuk Creative Commons License 2012.01.08 0 0 790

Köszi Zozo!

A sárkányosok nem repülnek?? Be van állva a topic rendesen+!!!!!!!!!!!!!!!!

Élménye senkinek sincs "motros" sárkánnyal?? 

Nem hiszem el!!!!!!!

zozokag Creative Commons License 2011.12.02 0 0 789
Előzmény: gibbontyuk (788)
gibbontyuk Creative Commons License 2011.11.01 0 0 788

Helló Elvtársak!

Ha arra adnám a fejem, hogy építek magamnak 1 trikét, azt milyen formában tudnám papírozni, levizsgáztatni????

Suzuki motorral természetesen!!!

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Jani

Előzmény: gibbontyuk (787)
gibbontyuk Creative Commons License 2011.10.24 0 0 787

Danke dir!!!

Már meg is rendeltem!

 

Előzmény: zozokag (786)
zozokag Creative Commons License 2011.10.24 0 0 786

Szia Jani!

Elküldtem privátba.

Előzmény: gibbontyuk (785)
gibbontyuk Creative Commons License 2011.10.23 0 0 785

Helló Zozo!

Elérhetőséget tudnál adni?? 

Azért mégsem majdnem duplájáért rendelem meg akkor én sem!!! Tudod  media markt!!!!!

Köszi :Jani

Előzmény: zozokag (784)
zozokag Creative Commons License 2011.10.23 0 0 784

Szia Jani!

A meteorológia megrendelésre kerül a http://www.pilotshop.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=70_78&products_id=190&zenid=fijau4innd93sk7puca545k472 oldalról,

az ultrakönnyű repüléssel kapcsolatba felvettem a kapcsolatot az író Bede Tiborral és megkértem,hogy dobjon postára 1-et.3800 postával együtt meg is jött.

Előzmény: gibbontyuk (783)
gibbontyuk Creative Commons License 2011.10.23 0 0 783

Helló!

Miként oldódott meg?? Engem is érdekelne!

Köszi: Jani

Előzmény: zozokag (782)
zozokag Creative Commons License 2011.10.23 0 0 782

Köszönöm,közbe megoldódott.

Előzmény: gibbontyuk (781)
gibbontyuk Creative Commons License 2011.10.22 0 0 781

Helló!

Itt megtalálod:http://www.pilotafutar.hu/rep%C3%BCl%C3%A9smeteorol%C3%B3gia-p-587.html

A sárkányost pedig "repülős tomi"-nál érdeklődd meg!!

Neki van, azt tudom, mert én is rendelek!!

Üdv: Jani

Előzmény: zozokag (780)
zozokag Creative Commons License 2011.09.29 0 0 780

Sziasztok!

Egy-két  könyvet keresnék,ha valakinek meglenne és neki már nem lenne rá szüksége.

1:Bede Tibor:Motoros ultrakönnyű repülés

2:Repülésmeteorológia

 1:                  2:

hungryhog Creative Commons License 2011.08.22 0 0 779

Üdv Mindenkinek! Eladó egy CX-19 szárny, műszaki nélkül. Ára:45000Ft.

Tel:30/685-05-01

Csaplar_Zoli Creative Commons License 2011.08.03 0 0 778

Eladó egy szezonra felkészített komplett sárkányrepülő. Motor Rotax 447, Szárny CX-19, felújított hódgép trike, rádió, új Brauninger Vario, Garmin 12 GPS. A gép azonnal repülhető, papírjai rendben, biztosítás rendezve. Tipus és légialkalmas. Kérésre képeket küldök!
Tel.: 30/777-6281

Beer-ci Creative Commons License 2011.07.29 0 0 777

Jól látod. Épp ez a dilemmám.

Van valamim, amit szeretnék tökéletesíteni-javítani. Nem vagyok  teljesítmény orientált.

Az egész "cucc 350-be fáj, úgyhogy ennyiért  nem lehetnek különleges elvárásaim.

Gyúrok karra, vagy gyűjtök de már nem gépre , hanem a repülésre, és ha nem 3 hónap hanem 1 év, az sem baj. Csak ott lehessek.

Beszélhetnénk privátban is hogy ne zavarjuk az itteni sporikat az amatőr kérdéseimmel, viszont nagyon szimpatikus nekem a segítő hozzáállásod egy kezdőhöz.

Köszi:

Beer-ci

Előzmény: elpazarolt tehetség (776)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2011.07.28 0 0 776

Jújj!

Dehogy arról beszéltem hogy most gyakorolj egyedül!

Hanem arról hogy ha már részletre megvettél egy sárkányt,akkor valószínűleg nem vet fel a pénz,és érdemes lépcsőzetesen fejlődni,átépítgetések helyett.

Vagyis egy c19,ami azért már a múltnak nevezhető minden szempontból,lehet hogy szinvonalban jól illik a trabihoz.Lehet hogy ha már repültél vele néhány tucat órát,és utána kipróbálsz szárnyakat,jobban fogod tudni,mi is az az irány,amerre fejlődni szeretnél.

Akkor majd el tudod dönteni milyen motorteljesítmény,szárny,és trike való neked.

Ha ez előtt elindulsz egy irányba,az véletlen lehet jó irány is...

Eladhatóság szempontjából sem mindegy hogy összhangban van e a cucc.

Ki a fene fog megvenni egy olyan repcsit (csak teoretikusan) amelyik egy komoly igényes motorizációval,és esetleg egy ótvar szárnnyal rendelkezik?

Bár ha nem veszel semmit áránál drágábban,és még hozzá is teszel élő munkát,nagyot nem hibázhatsz.

Előzmény: Beer-ci (775)
Beer-ci Creative Commons License 2011.07.28 0 0 775

Mert nem meghalni akarok, hanem repülni.  Amíg nem tanulok meg mindent, amíg nincs engedélyem, meg rutinom, biz'a nem megyek el magamtól egyedül.

Tudom hogy sokan tették, teszik így, de én nem fogom.

A motorcsónakos barátaim sokan őrültnek tartanak, nincs félelemérzetem.

52 éves vagyok, a repülést viszont szeretném nyugodtan élvezni, akár egy lassú 19-es szárnnyal, biztonságosan. De jó motorral. Emiatt kérdeztem a korábbiakat. Úgy gondolom hogy nem baj ha van egy önöndító, van töltés,stb. Mert ez a trabimotor ölben aksival , hát nem az én világom, bár tudom hogy több ezer órát repültetek már így.

Lehet hogy majd evés közben  megjön az étvágy, ....:)

 

Előzmény: elpazarolt tehetség (774)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2011.07.27 0 0 774

Miért nem használod,ha már megvan?

Tapasztalat szerzésnek is jó...

Előzmény: Beer-ci (773)
Beer-ci Creative Commons License 2011.07.27 0 0 773

Köszi.

Nincs ilyen gondom. Az "üzletfelem" maximálisan korrekt.A korábban említett repcsit Molzon motorral, sok kis részletre vettem. Ez utóbbit szeretném lecserélni a suzukira, mielőtt egyedül is repülhetek majd. Ezért kérdeztem hogy mit várhatok tőle.

 

Nem opció egyelőre hogy két személyben gondolkozzak. Nagyon kezdő vagyok, de szeretek biztosra menni.

Köszi hogy foglalkozol velem.

Beer-ci

 

Előzmény: elpazarolt tehetség (772)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2011.07.27 0 0 772

Az aerodinamikai tervezést felejtsd el nyugodtan :)

Szerintem a tanács is arra vonatkozott hogy a szükséges tolóerőt számold ki.

Igazából szóban történő tanácsoknak van egy határa,mert mindenkinek mást jelent a gyenge motor,lassú szárny stb.

Ha hallgatsz rám,a legtöbb személyes tapasztalatot gyüjtsd be,mert pár perc próbarepülés,még akkor is ha gyakorlatlan vagy a finom különbségek érzékelésére,többet mond mint száz szó,és még ha fizetned is kell érte,kevesebbe kerül,mint kimászni, egy elhibázott koncepcióból.

Tapasztalatból beszélek,és több alkalommal tapasztaltam hogy az oktatóim - micsoda meglepetés - a saját érdekeiket képviselik,nem a tanulóét.

Az eladó ugye meg csak akkor jár jól,ha a vevő nem....

A tisztességes üzlet is létezik,de ott egyenlő emberek találkoznak,egy kezdő,az meg kezdő...

Előzmény: Beer-ci (771)
Beer-ci Creative Commons License 2011.07.27 0 0 771

Köszi:

Elméletileg és gyakorlatilag is kezdő vagyok. Nem értek az aerodinamikai számításokhoz.

Egyelőre.

Tehát elkél a segítség.

Előzmény: Törölt nick (769)
WooDoo Creative Commons License 2011.07.26 0 0 770

Veres András Kiskunfélegyházán talán tud segíteni.

Privátban el tudom küldeni az elérhetőségét...

Előzmény: Törölt nick (753)
elpazarolt tehetség Creative Commons License 2011.07.25 0 0 768

"Porsha78: Apolló rgt-t cx 19 szárnnyal szeretnék felszerelni egy 1000-es Suzukival. Mit várhatok tőle?"

 

Erős karizmokat :)

 

Szerény nyomott véleményem szerint a c19 a 200e ft-os kategóriához harmonizál,nem is tudom,repül e még belőle kétszemélyesnek vizsgáztatható állapotú szárny.

Ha sok pénzt,vagy energiát ölnék bele,modernebb szárnyban gondolkodnék,sőt néha külföldön egyben lényegesen olcsóbban megveszed,mint itthon összeraknád,persze sajnos a rotaxal,mert arrafele nem barkácsolnak :)

elpazarolt tehetség Creative Commons License 2011.07.25 0 0 767

"Leírná vki, hogy most mi kell a motorsárkányos szakszóhoz pontosan?"

 

Szerencse! :)))

 

De tréfát félretéve,a megdöbbentő valóságot elővéve,azzal kezdeném hogy a hatóságot (és nem az oktatót,vagy a klubot) megkérdezném hogy ebben a percben, ki jogosult oktatni,vizsgáztatni!

Ezt csak azért írom,mert épp most jövök a Pécs-Pogányi pilótatalálkozóról,ahol a hatóság embere közölte évtizedes multú iskoláról hogy per ma nem jogosult oktatni,műszakiztatni!!!

Lehet hogy kifizetsz egy csomó pénzt WC papírra...

Velem egyszer megesett hogy ellenőrzőt repültem motorossárkánnyal,aztán gratuláltak,a kocsmában megittuk az áldomást a vezetőség ottlévő tagjaival,majd másnap összevesztek egymással.

Az oktatóm,meg hogy szét ne rúgják a seggét azt hazudta - nem túl korrekt önvédelemből - hogy én csak úgy elloptam azt a gépet,és engedély nélkül repkedtem!

Na azóta sincs meg a vizsgám,de persze ez egyedi eset,csak hát van ilyen is :)

Előzmény: Jesu (765)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 766

Bizony így gondolom én is.

Az indulásnál kicsit több vele a macera, mikor tervezés, beépítés van. De a használatban már nagyon sokkal gazdaságosabb.

Előzmény: Törölt nick (762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!